Naravna kozmetika

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 19. Apr. 2011 11:09

Bom pogledala doma:)
Uporabniški avatar
arrow
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 800
Na forumu od: 5. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a arrow » 19. Apr. 2011 12:49

UG84 napisal/-a:Na Jasi spletna trgovina zapira svoje vrata in nudi do 50% popusta. Jaz sem že zapravljala :oops:


UG s kerimi izdelki imaš dobre izkušnje?
I fear to keep an open mind, for there are those who would use it as a door to my soul.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 19. Apr. 2011 12:59

S temi še nobenih (Madara, Eko, Juice Beauty, Trevarno), ampak JB vem, da naj bi bil dober. IN zelo drag. Jaz sem vzela losjon za telo ZF 30, krasno se vpije, nič ne masti, zelo zelo fajn za npr. kolo al pa če greš v hribe, dlje ven - jaz za nič od tega ne maram met kreme za sončenje (pa mi mogla), ker mi vse pretežke in se potem samo potim. Tu pa ne :D
Uporabniški avatar
HuDoBa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 645
Na forumu od: 7. 5. 2008
Kraj: Prekmurje

Neprebrana objavaNapisal/-a HuDoBa » 19. Apr. 2011 14:31

Zadnjič sem v dm-u ob nakupu prejela knjižico o naravni kozmetiki, ki jo prodajajo tam. Omenjene so bile znamke Alverde, Weleda, Alva, Dr. Scheller pa še eni dve se mi zdi... Zanima me kakšne mate kaj izkušnje z izdelki teh proizvajalcev? :)
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 20. Apr. 2011 7:20

Alverde dobre, vendar čedalje več tlačijo v izdelke alkohol, kar meni osebno ne paše, isti problem Weleda, ki je od Alverde dražja, Scheller mi ni lih tok všeč, ker so nekatere stvari komedogene, Alva ma pa moj za po britju in deo - oboje dobro.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 20. Apr. 2011 7:23

LuvDancin napisal/-a:Punce, kdaj je rok uporabe za vaša hladno stiskana olja? Jz sm ga danes namreč prejela iz Srčka, in je rok uporabe do septembra 2011. Je to normalno? Sama namreč dvomim, da bom 150ml olja tako hitro porabila.


Ah, pozabila sem pogledat, ampak Akamuti ima 12-18 mesečni rok uporabe za svoje izdelke. 18 je na primer za masla, ampak jaz na primer olje ne porabim prej kot v 6 mesecih nikoli, pa še to bi morala uporabljati samo eno olje non stop. Do septembra je mal premal - kaj pa če zahtevaš drug izdelek, ki ni pred koncem?
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 20. Apr. 2011 10:52

Jaz sem tudi malo pregledala olja in sem vidla, da ima moje olivno olje rok uporabe samo še ta mesec. Pa vem, da ga imam manj kot eno leto.
Ricinovo olje pa ima rok uporabe do septembra letos pa ga imam nekje od začetka leta.

Pomoje pošljejo izdelke s krajšim rokom uporabe, da se jih čimprej znebijo. :?
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 20. Apr. 2011 10:55

Ok, upam, da bom res se spomnila kmalu pogledat, ker jaz imam direkt iz Akamutija in pa iz Akoma. Bom videla.
Uporabniški avatar
LuvDancin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 782
Na forumu od: 16. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a LuvDancin » 21. Apr. 2011 10:03

haley napisal/-a:Pomoje pošljejo izdelke s krajšim rokom uporabe, da se jih čimprej znebijo. :?

To dejansko najbrž lahko naredijo?
Dobro, jz ga bom sicer probala porabit še na suhih konicah in stopalih, sem pa vseeno precej razočarana nad njihovim poslovanjem.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 22. Apr. 2011 10:32

Na mojih piše 24 mesecev od odprtja. jaz sem jih odprla, prej valda niso bili, tako da jaz imam 2 leti čas. Ni pa iz srčka vzeto, je iz UK.
Uporabniški avatar
tmis_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 736
Na forumu od: 22. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a tmis_ » 24. Apr. 2011 7:28

Ker se približuje čas poletja in sončenja obupano letam naokoli in iščem eno sestavinsko nemastno, nekomedogeno in karseda naravno kremo za sončenje in je (kot vsako leto) žal ne najdem. :)
Slišala sem, da so kreme od Avene in Clinique dobre, ampak po sestavinah sodeč se bojim, da bi mi mašile pore.
Za 100%Pure vem, da imajo kremo z spf 15, ampak meni je zaščitni faktor premajhen in bi imela vsaj 20-25spf, če se le da.

A mi zna mogoče katera kakšno priporočit?
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 24. Apr. 2011 9:17

A pridejo z spleta v poštev? Potem Green People (kul stran, sprobana, poceni, brez poštnine).
Letos bo ena moja :)
Sem bla pa vedno tudi s Clinique zadovoljna.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
tmis_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 736
Na forumu od: 22. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a tmis_ » 26. Apr. 2011 6:58

Hvala za predlog, bom pogledala :)
Uporabniški avatar
mysun
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 23
Na forumu od: 22. 9. 2007
Kraj: gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a mysun » 26. Apr. 2011 8:41

Tudi meni se zdi Green People zanimiva, čeprav še nisem nič preizkusila. Najdeš pa vse zelo hitro - če je še kvaliteta izdelkov taka potem bo sploh v redu :D
Uporabniški avatar
Dita-
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 618
Na forumu od: 8. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Dita- » 12. Maj. 2011 10:56

UG84, jz bi nujno rabla tvojo pomoč :) sem že rahlo sita iskanja prave kreme (in čiščenja) za mojo kožo, ker se na te stvari res ne spoznam in moram vsak izdelek kupit in sprobat, vdo sedaj pa mi še noben ni ustrezal (posledica je en kup stran vrženih €).

Moja koža je normalna s suho povrhnjico. Poleg tega imam zamašene pore oz. orgce na nosu in bradi. Ob nepravi kremi se mi hitro pojavijo mozoljčki, ni jih veliko, vendar me vseeno motijo. Mozolji se mi delajo predvsem okoli ust in na bradi, tudi na čelo (kar je mogoče posledica frufruja), na licih praviloma ne. Prav tako se mi močno mašijo pore na dekulteju, pa še na hrbtu se mi sem pa tja naredijo mozoljčki, ki sicer ne bi bil tak problem, če jih ne bi spraskala (in potem spraskala še krasto), posledica so madeži in brazgotinice na hrbtu.

Kozmetičarka mi je priporočala tole kremico, ki me je ful razočarala, ker so se mi začeli delat mozoljčki. nasplošno se mi zdi preveč mastna in je bolj primerna za punce s suho kožo. poleg tega sm vzela tudi tale tonik, ki mi je ok. obraz čistim s čistilnim mlekom, priporočala ga je prijatelica, vendar sm v fazi nakupa novega.

Probala sem z jojobinem oljem, pa se tudi ni dobro izšlo, saj so se mi začeli delati podkožni mozolji, pa zelo so se mi začeli mastiti lasje (pač del las mi pada na obraz, predvidevam da zato). Možno je da sem ga nanašala preveč, imela sem pa Jojobino olje Gorenjskih lekarn, ker mogoče ni bila najboljša izbira in bi morala probati s kakšnim bolj kvalitetnim, mogoče Akamutijevim.

Tako da sem pripravljena še enkrat probat z akamutijevim jojoba oljem, tonik bi obdržala, namesto čistilnega mleka sem nameravala kupiti čistilno kremo, kremico pa sem tole gledala. brala sem po forumih in je baje super za bolj nečisto kožo. čeprav mi je malo čudno, ker je na akamutijevi strani tale kremca pod foot care in ne pod face care :S

kakorkoli, bi bila zelo zelo zelo hvaležna za pomoč, ker če bom še enkrat nekaj nakupila in bom razočarana, bom pomoje obupala.

Pozabla sem napisat še to, da za dekolte in hrbet uporabljam naravno aloe arborescens - tudi nasvet kozmetičarke, pač z vsebino listov se namažem in res naredi fino kožo in upam, da bodo tudi madeži sčasoma izginili.
Our passion is our strength <3

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot]