Mučenje živali za kozmetiko / etična merila

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Jela
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 360
Na forumu od: 2. 8. 2005
Kraj: Bla Bla

Neprebrana objavaNapisal/-a Jela » 04. Maj. 2007 22:26

swinga napisal/-a:vem pa nekaj k zagotovi drži: skoraj vsi glossi k se dobijo v dm.u, pa verjetn tud jih je dost v mulerju so narjeni iz živalske maščobe :?
to so še posebi uni k so tko ful kremasti in če si ga daš mal na jezik res občutš okus po špehu :?
Pa ravno danes sem si ga kupila. Ne verjamem, da ga bom potem, ko sem to prebrala sploh še kdaj uporabila. :?

Za večino znamk, ki so na seznamu etičnih izdelkov prvič slišim. :gruebel:
Uporabniški avatar
lei
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 45
Na forumu od: 9. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a lei » 05. Maj. 2007 0:24

@someone: ja, zna bit. sam to nekak nima veze s kozmetiko :wink: da ne bomo sli se v eco-fashion

drugace pa res je, tut te niso vse popolnoma 'nedolzne' znamke, ker ce ze same ne testirajo, pa zato nabavljajo dolocene sestavine od dobaviteljev, ki pa testirajo na zivalih. prava zmeda. oznake imajo nekatere zelo vidne oz. majo zadaj napisano. ostale pa to brez problema povejo na svojih spletnih straneh oz. imajo za to ponavadi namenjen poseben link/odstavek.

pa dobro kupujte
:)
There are easier things in life than trying to find a nice guy...like nailing jelly to a tree for example.
Uporabniški avatar
honeydew
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 566
Na forumu od: 3. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a honeydew » 05. Maj. 2007 17:07

Mislim da je prilepljena bela lista kar tista prava, torej da tudi polizdelkov in sestavin ne testirajo, tako piše na stran prijatelji životinja. Zato je tudi siva lista, kjer so še nejasnosti.

Kupujte z glavo!
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 05. Maj. 2007 19:39

Jela napisal/-a:Pa ravno danes sem si ga kupila. Ne verjamem, da ga bom potem, ko sem to prebrala sploh še kdaj uporabila. :?
Do zdej je blo pa vse OK? Ne verjamem, da boš čist nehala uporabljat izdelke tistih proizvajalcev, ki ne testirajo na živalih.

Za večino znamk, ki so na seznamu etičnih izdelkov prvič slišim. :gruebel:
Kaj misliš zakaj..ja seveda, ker jih "velika imena" zasenčijo.
Uporabniški avatar
Jela
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 360
Na forumu od: 2. 8. 2005
Kraj: Bla Bla

Neprebrana objavaNapisal/-a Jela » 08. Maj. 2007 7:34

purple_rain napisal/-a:
Jela napisal/-a:Pa ravno danes sem si ga kupila. Ne verjamem, da ga bom potem, ko sem to prebrala sploh še kdaj uporabila. :?
Do zdej je blo pa vse OK? Ne verjamem, da boš čist nehala uporabljat izdelke tistih proizvajalcev, ki ne testirajo na živalih.
Bilo je ok, dokler nisem vedela, da se mažem z živalsko maščobo. Z živalmi se pač ne mislim mazati. Za vsak izdelek za katerega bom izvedela, da je v njemu del živali, ja nehala ga bom uporabljati.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 08. Maj. 2007 8:34

Jela napisal/-a:
purple_rain napisal/-a:
Jela napisal/-a:Pa ravno danes sem si ga kupila. Ne verjamem, da ga bom potem, ko sem to prebrala sploh še kdaj uporabila. :?
Do zdej je blo pa vse OK? Ne verjamem, da boš čist nehala uporabljat izdelke tistih proizvajalcev, ki ne testirajo na živalih.
Bilo je ok, dokler nisem vedela, da se mažem z živalsko maščobo. Z živalmi se pač ne mislim mazati. Za vsak izdelek za katerega bom izvedela, da je v njemu del živali, ja nehala ga bom uporabljati.
Da, nevednost je blaženost. ;)
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 11. Maj. 2007 9:17

Kaj imate raje - živalske maščobe ali kemikalije? Kaj je bolj etično?
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
honeydew
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 566
Na forumu od: 3. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a honeydew » 11. Maj. 2007 9:49

Jst zelo težko enačim živo bitje s kemikalijami.
FemmeFatal
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 651
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a FemmeFatal » 11. Maj. 2007 10:51

Kaj je bolj eticno, je skoraj tezko reci. Ker nisem vegetarijanka, se mi zdi zivalska mascoba kot stranski produkt pri predelavi mesa, cisto sprejemljiva zadeva. Ubijanje z namenom narediti kozmeticni pripomocek, je pa meni osebno nesprejemljivo. V tem primeru so mi kemikalije definitivno bolj primerne/eticne/samoumevne (izberi sam(-a)).
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 11. Maj. 2007 11:22

honeydew napisal/-a:Jst zelo težko enačim živo bitje s kemikalijami.

Saj ne enačim. Samo glede na to, da so nekatere tule zelo proti kemikalijam v kozmetiki; če so poleg tega še proti živalskim maščobam, potem res ne vem, kakšne kremice bi še lahko uporabljale. Olivno olje in zdravilna zelišča? Samo to še ostane.
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
honeydew
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 566
Na forumu od: 3. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a honeydew » 11. Maj. 2007 12:43

Ostane še veliko naravne kozmetnike, tudi dekorativne. Npr. Extravaganja ali pa zivacenter. Vtipkaj v googla naravna kozmetika, ti veliko štacun ven vrže.
Uporabniški avatar
lei
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 45
Na forumu od: 9. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a lei » 11. Maj. 2007 17:02

tut ce kupis kremce k imajo not zivalske mascobe imajo se TOLK kemikalij zraven, da tisti, ki je proti kemikalijam ne more kupovati nobene kozmetike razen popolnoma naravno a la doma narejeno. nism vedla da so punce prot kemikalijam na tem forumu... men to ne zgleda tko; se mi ne zdi glede na to kaj lahko preberem u najbolj perecih postih. zakaj uporaba kemikalij nebi bila eticna? sama kupi, sama se odlocis, nobeno bitje ne trpi.
There are easier things in life than trying to find a nice guy...like nailing jelly to a tree for example.
Uporabniški avatar
kiki*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 4. 6. 2005
Kraj: na eni zvezdici

Neprebrana objavaNapisal/-a kiki* » 12. Maj. 2007 9:40

Punce kupujte v Lush-u pa ne bo nobenih kemikalij in :cool: živalskih maščob...
Natural_Girl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 13. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Natural_Girl » 13. Sep. 2007 0:02

lei napisal/-a:[ Združena tema ]

Cau,

mene pa malo zanima, kako kaj stojite okoli te teme. Namrec vsi vemo, da se vecina kozmeticnih izdelkov testira na zivalih. Ali gledate na to oz. vas gane, ali sploh ne?
Pri nas je namrec malo firm z eticno cistimi proizvodi. Kar jaz poznam, so to le: Dove, L'Occitane, Lush, Annemarie Borlind, Nivea, Clinique, Oriflame, Avon... (poznate se kaksno?)

Osebno: kupujem izkljucno kozmeticne izdelke, ki niso testirani na zivalih.


Zanimajo me vasa mnenja?
P.S: prosim, nej ta debata ne zaide v vode vegetarjanstva in se drzi teme :wink:


Zdravo, tudi sama se držim tega povečini. Poskusi tole če še nisi - klik
Naravna kozmetika
Uporabniški avatar
lei
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 45
Na forumu od: 9. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a lei » 03. Okt. 2007 21:34

O hvala Natural_Girl :*
There are easier things in life than trying to find a nice guy...like nailing jelly to a tree for example.

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov