Mozolji po stegnih

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

*Gaja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 698
Na forumu od: 25. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Gaja* » 15. Feb. 2010 19:16

pred parimi tedni so se mi po obeh stegnih pojavili mozolji, ki jih prej nikoli nisem mela (niti po obrazu jih že dolgo nimam in kje drugje, še manj po stegnih), pa se vsak dan tuširam z gelom, delam si piling, kožo pa po tuširanju pustim, ker možno, da je kakšna krema kriva od prej (Garnier taka roza barve). ima ali je imela katera podobne probleme in kako jih je rešila? :? ful me moti to, ker jih nikoli nisem imela na tem mestu in ne vem s čim bi jih odpravila.
speliika<3
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 127
Na forumu od: 26. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a speliika<3 » 15. Feb. 2010 21:12

Jz mam isto...Ubistvu mam take mejhne, kt pikce baje da je to suha koža. Zdej č maš pa prov mozolje pol pa nevem...A jih maš ful? Ker možn da je to pač čist neki normalnega, pubarteta al pa kej tazga. Tko kt majo nekatere na pbrazu maš ti pač po stegnih.
marypa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1341
Na forumu od: 17. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a marypa » 15. Feb. 2010 23:16

the same.... Jaz bom dermatologinjo vprašala, kaj je s tem. Imam pa to že dalj časa.. Malo mi je pomagalo milo iz kozjega mleka, vendar se moram vedno umivati s tem.
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 15. Feb. 2010 23:53

Če se ne motim, je gaja že zapustila puberteto :)
Kako pa izgledajo ti mozolji? So majhni, kot pikice, trdi, gnojni ali pa morda že spominjajo na ture, da so vijolični?
Kako se depiliraš po stegnih?

Jaz sem jih imela kot najstnica, ko koža še ni bila navajena britja, po stegnih in celo venerinem hribčku. Na stegnih sem zamenjala način depilacije (namesto britvice epilator), "tam" pa se je po par letih koža "privadila" in zdaj že kar par let nimam več s tem težav.
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
*Gaja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 698
Na forumu od: 25. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Gaja* » 16. Feb. 2010 9:38

Puberteta pri meni več ne more biti :D, pa četudi bi še bla - s tem nisem nikoli imela problemov, zdaj pa tako naenkrat... Majhni rdeči so, ampak ne izraziti kot po obrazu recimo... so pa opazni, ker jih je kar veliko. :? Ja mogoče je krivo to, da se z britvico brijem po stegnih (čeprav sem se že prej in tega problema ni bilo). še spodaj nimam problemov s tem, na stegnih pa kar naenkrat. :? A obstajajo kakšne posebne kreme za to ali je ok, če se namažem z Garnier ali katero koli drugo kremo (če bi šlo recimo za izsušenost kože kot je ena omenila)?
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 16. Feb. 2010 10:12

jaz bi poskusila s kakšmin bpanthenom, če je morda res od britja. ampak predlagam ti obisk dermatologa. in da zamenjaš prašek in mehčalec.
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 16. Feb. 2010 10:43

tut jst mam probleme s temi mozoljčki po stegnih, pa se tam ne brijem.
Mogoče bi blo možno od kakšnih oprijetih hlač, ker meni poleti zginejo (ker večinoma nosim kikle)
Don't worry, be happy!!
speliika<3
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 127
Na forumu od: 26. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a speliika<3 » 16. Feb. 2010 11:46

Men pa poleti ne izginejo.Se pa ne spomnem točno če sm jih mela že pred britjem...
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 16. Feb. 2010 13:34

claire napisal/-a:jaz bi poskusila s kakšmin bpanthenom, če je morda res od britja. ampak predlagam ti obisk dermatologa. in da zamenjaš prašek in mehčalec.

:licht:
Si pomislila tudi na to?
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 16. Feb. 2010 16:16

Iste probleme ima moj fotr, tako da dvomim, da je depilacija kriva :D Bi pa na tvojem mestu opustila vsakodnevno tuširanje z gelom in pilinge, ker mislim, da z vsem tem kožo samo še bolj razdražiš.
Pa res poskusi zamenjat vse, kar uporabljaš, ker zna bit kakšna alergija. Meni so se kar naenkrat začeli delat izpuščaji po celem telesu in izkazalo se je, da je kriv Fa gel za tuširanje. Pa sem ga prej brez kakršnihkoli posledic uporabljala več let.
*Gaja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 698
Na forumu od: 25. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Gaja* » 17. Feb. 2010 15:47

jaz ravno fa uporabljam (čeprav vem, da sestavinsko baje ni ravno ok)... bom zamenjala. katere pa priporočate (pač čimbolj mili)? pa tudi oprijete kavbojke pogosto nosim, bi znalo bit delno krivo tudi to. :?
*Gaja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 698
Na forumu od: 25. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Gaja* » 17. Feb. 2010 15:48

buubbika napisal/-a:To je ponavad zarad suhe kože ali pa ti morda dlake rastejo ali pa drgnjenja ob hlače (čeprav, to je bolj možno pri moških, ker majo dlake). Po mojem je najboljše, da narediš 1 fajn piling in potem namažeš noge z nečim zelo hranljivim (npr. kak puter Balein).

aha ok, bom poskusila, ker so mi nadležni te mozolji! :D kje pa se dobi ta puter balein in približna cena?
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 17. Feb. 2010 16:06

jaz sem mel celo puberteto hude probleme s tem saj sem imel stegna popolnoma mozoljasta. sčasoma je to zginlo :)
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
*Gaja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 698
Na forumu od: 25. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Gaja* » 17. Feb. 2010 16:15

ja saj večina jih ma probleme s tem takrat, ampak jaz jih v puberteti nikoli nisem mela, niti po obrazu, zdaj pa kar naenkrat :?
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 17. Feb. 2010 16:36

no saj sem jih še mel pri 20ih. Hvalabogu res samo na stegnih kjer ni to tak vidno. Najbol je zginlo v zadnjih dveh letih, ko imam stegna popolnoma brez mozoljev.
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov