Mastni lasje

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
rdeče vrtnice
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 571
Na forumu od: 18. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a rdeče vrtnice » 27. Maj. 2007 10:58

živijo. mene zanima če ima kašna nasvet glede mastnih las.
imam namreč zelo ampak res zelo mastne. kakšne šampone priporočate in pa je imela še katera tak problem pa da ga je rešila in kako?
uživajte
ℓινє...ℓαυgн...ℓσνє...
ℓυкα<3
Uporabniški avatar
_*Jagoda*_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 137
Na forumu od: 17. 4. 2007
Kraj: Slovenija :D

Neprebrana objavaNapisal/-a _*Jagoda*_ » 27. Maj. 2007 11:00

jaz mam tudi zelo mastne in pač odpravljam to težavo s tem, da si lase umivam vsak dan, s tem da ne nanesem veliko šampona na lase, saj kot ti je verjetno že znano vsakodnevno pranje las lahko škoduje ampak to verjetnost zmanjšaš z manjšo zanesitvijo šampona na lase
Uporabniški avatar
*Laura*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 318
Na forumu od: 28. 12. 2006
Kraj: Pariz

Neprebrana objavaNapisal/-a *Laura* » 27. Maj. 2007 12:33

kateri šampon pa uporabljaš za tako pogosto pranje las?
Uporabniški avatar
**majcy**
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 191
Na forumu od: 20. 10. 2006
Kraj: Okolica Lj.

Neprebrana objavaNapisal/-a **majcy** » 27. Maj. 2007 14:01

.




Zdrava prehrana + mal športanja + dober šampon proti mastnim lasem :mrgreen:






.
Uporabniški avatar
rEbEcCa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 109
Na forumu od: 7. 8. 2005
Kraj: okolica Celja

Neprebrana objavaNapisal/-a rEbEcCa » 27. Maj. 2007 14:11

Joooj tema o laseh je že :motz:
Pa tm smo že pisal o mastnih laseh, da če je sila uporabiš puder in ti zdržijo še kak dan ali dva... Drugače pa če maš mastne lase kupiš šampon za mastne lase verjetno :?
¤MajC¤
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 708
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ¤MajC¤ » 27. Maj. 2007 14:48

Jaz sem eno poletje prakticirala, da sem si skušala čim manj glavo prat, v smislu pač... Ko sem si prala lase sem si na dva dni, kar ni dobro vplivalo na moje lasišče. Bilo mi je res grozno (sam občutek), sam sem nosla kakšen vlki trak, potem kako ruto ali pa kak pokrivalo. Zdaj pa se mi manj mastijo pa še lasje so bolj kvalitetni.
Uporabniški avatar
**majcy**
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 191
Na forumu od: 20. 10. 2006
Kraj: Okolica Lj.

Neprebrana objavaNapisal/-a **majcy** » 27. Maj. 2007 15:12

a js to prou razumem? manj si las pereš , manj imaš mastne??? :freak:
¤MajC¤
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 708
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ¤MajC¤ » 27. Maj. 2007 15:16

Na začetku maš, potem pa ko si prenehaš prat non-stop, se stanje umiri, lasišče umiri in normalizira in opomore od vseh preparatov
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 27. Maj. 2007 21:06

**majcy** napisal/-a:a js to prou razumem? manj si las pereš , manj imaš mastne??? :freak:


meni osebno ne...jst sm si jih razmaševala in jih nisem prala po tedn in več (drugač perem vsake dva dni) in po kar dolgem času tega početja stanje ni blo nič boljše..spet je vse odvisno od samega lasu in lasišča.
jesalba
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 18. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jesalba » 27. Maj. 2007 21:42

Tudi jaz imam večen problem z mastnimi lasmi, povrhu vsega pa še precej tanke lase. Tako, da nanašam vedno še kako peno, da zgledajo lasje bolj bogati. Lase si umivam vsak drugi dan. Ko preizkusim kak nov šampon, se mi zdi OK. Čez čas pa se lasje navadijo ali kako bi se temu reklo in s šamponom nisem več zadovoljna. Tudi jaz ne vem kaj storiti z mojimi lasmi. Po tolikih pranjih in vseh drugih preparatih mi delujejo dolgočasno in utrujeno.
jesalba
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 18. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jesalba » 27. Maj. 2007 21:47

Mislim, da bi lahko pomagalo edino še zdravljenje od znotraj-s tabletami, hormoni, ki bi delovali na te lojnice (tako na lisišču, kot na obrazu in hrbtu)-imam namreč težave tudi z mastno kožo.

Po toliko letih ubadanja s temi problemi sem obupala in skorajda ne verjamem več v drugo kot v moč hormonov.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 27. Maj. 2007 21:58

**majcy** napisal/-a:a js to prou razumem? manj si las pereš , manj imaš mastne??? :freak:
Jap. :P
Valda so lasje že "utrujeni" od konstantnega friziranja, likanja, sprejanja, geliranja, voskanja, whatever ... in po moje jih je težko nazaj normalizirat.
Jz pač uporablam vodo, šampon in (občasno :D)glavnik, pa sem vesela, laski pa (dokaj)lepi. :D
jesalba
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 18. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jesalba » 28. Maj. 2007 8:46

V naši lekarni so izvajali brezplačne preglede las in lasišča z mikrokamero. Seveda sem se udeležila. Lase sem imela sveže oprane, in ko mi je pogledala s to kamero je rekla, da imam zelo zamaščeno lasišče. Rekla je, da novi lasje, ki mi rastejo ven, komaj prebijejo to maščobno plast in so tudi zaradi tega bolj tanki in slabotni, ker ne morejo srkati hrane iz korenine. Seveda so mi ponudili tudi šampon. Kupila sem ga-univerzalna čistilna pena RougjHair. Nekaj časa sem to uporabljala, dokler mi ni zmanjkalo, zdaj pa nič več. Pomagalo mi ni.
Uporabniški avatar
metuljčica*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1570
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a metuljčica* » 28. Maj. 2007 20:45

Imam enak problem. Sicer res pomaga, če si podaljšuješ čas med dvema pranjema - samo kaj, ko je to tako težko - ne prenesem mastnih las :evil:
Drugače pa lak za lase izsuši lase, samo to je začasna rešitev in ko imaš že res mastne lase, tako ali tako ne pomaga.
Če si daješ na lase kakšen balzam, pazi, da ga ne naneseš na lasišče, ker lahko imaš tudi zaradi tega prej mastne lase (rekla moja frizerka :) ).
Uporabniški avatar
Bulma
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2634
Na forumu od: 16. 11. 2004
Kraj: BLTNC

Neprebrana objavaNapisal/-a Bulma » 29. Maj. 2007 7:24

Še ena ki imam mastne lase. Drugače imam tudi tanke lase in tanki lasje se baje hitreje mastijo kot tisti ki niso tako tanki. Kriza!
Ja jaz se trudim da si perem lase vsak 3 dan, čeprav imam že drugi dan mastne. Vendar si takrat dam gor trak in to je to.

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov