Mastni lasje

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
mateyaa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 73
Na forumu od: 25. 11. 2007
Kraj: MS

Neprebrana objavaNapisal/-a mateyaa » 24. Feb. 2008 10:31

Jaz si perem lase 2x na teden, pa mi je čist ok (uporablam puder). Itak da si ne bom umivala vsak drug dan, bom na koncu brez njih :)
Uporabniški avatar
bouhica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 933
Na forumu od: 30. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bouhica » 24. Feb. 2008 14:04

Js si pa lase kr lepo potrudim oprat usak tadrug dan, ker dlje ko puscam masne, bolj mi izpadajo, ker mascoba lasno korenino ubije. Tko al tko je na trgu dost neznih in naravnih samponckov, ki niso tolk agresivni. Men odlasanje s pranjem las nardi velik vecjo skodo pri izpadanju kot pa pogosto pranje. Uporablam pa trenutno sampon L'occitane.
You can think Im wrong, but thats no reason to quit thinking
Uporabniški avatar
Amaretto
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 68
Na forumu od: 22. 2. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Amaretto » 24. Feb. 2008 17:29

Jst mam tut grozno mastno lasišče konice so pa suhe.. perem jih vsak drugi dan, ker s takimi enostavno ne morm ven, ker se počutm umazano.. Vem, da ni lih ok tako pogosto prat lase, sam men je to tako bljek!:D

Zaenkrat mi še najbolj ustreza šampon od Fructisa pa balzamček od iste firme, sam si ga nikol ne dajem na lasišče, ker zadevo samo še poslabša.

Bom sprobala še kakšn trd šampon od Lusha pa Fitoval je menda tut ful ok :)
I thought I was a fool for no-one, but oh baby I''m a fool for you...
Uporabniški avatar
*ange|*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 438
Na forumu od: 16. 8. 2005
Kraj: Tam nekje =)

Neprebrana objavaNapisal/-a *ange|* » 24. Feb. 2008 23:33

Jst mam dolge in goste laske in sem si jih prej umivala 1-2x na teden. Pol sem si jih pa nevem zakaj začela na 2, 3 dni prat...in me je tole začelo ful motit, ker so mi se laski začel mastit ful. In sem si kupila od loreala bel šampon za lase, ki se hitrejš mastijo...in si zdele spet 2x na teden umivam...jeej! :D
Nema me vise u tvom krevetu na to nisi racunao i da si konacno u srcu mom mesto izgubio...
Uporabniški avatar
Amaretto
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 68
Na forumu od: 22. 2. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Amaretto » 25. Feb. 2008 0:08

Jst sm tut nekajkrat probala ta šampon od l'oreala pa mi ni hotu pomagat :cry: Sam jst sm tak grozn primer mastnih las.. že takoj drug dan so vsi zlepljeni in ogabni :eek:
I thought I was a fool for no-one, but oh baby I''m a fool for you...
Uporabniški avatar
metuljčica*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1570
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a metuljčica* » 25. Feb. 2008 7:34

*ange|* napisal/-a: In sem si kupila od loreala bel šampon za lase, ki se hitrejš mastijo...

Kateri pa je to? :gruebel:
Uporabniški avatar
amyZ
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 671
Na forumu od: 31. 3. 2005
Kraj: trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a amyZ » 25. Feb. 2008 8:53

Jaz imam tud Fructisa, sam to zato ker mi res paše proti prhljaju, mam pa tega za mastne lase. Zdi se mi fer k v reklami rečejo, da očisti mastne lase, ne pa da jih potem več nimaš. Kar je res.
Zdi se mi pa tudi, da je treba nov šampon kr neki časa uporabljat, recimo da uporabiš celga, ker ponavadi se učinki ne pokažejo hitro, saj lasje počasi dobivajo tisto kar morjo, kar jim šampon da.
Vedno delaj za življenje in ne dopusti da bi živel za delo!!!

http://amadeaz.blogspot.com/
Uporabniški avatar
*ange|*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 438
Na forumu od: 16. 8. 2005
Kraj: Tam nekje =)

Neprebrana objavaNapisal/-a *ange|* » 25. Feb. 2008 14:49

metuljčica* napisal/-a:
*ange|* napisal/-a: In sem si kupila od loreala bel šampon za lase, ki se hitrejš mastijo...

Kateri pa je to? :gruebel:


Šampon Elseve s citrus cr za normalne lase, ki hitro postanejo mastni (s šampona prepisano :P )
Nema me vise u tvom krevetu na to nisi racunao i da si konacno u srcu mom mesto izgubio...
Uporabniški avatar
Boa
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 375
Na forumu od: 29. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Boa » 25. Feb. 2008 18:16

Jst uporablam od L'oreala Expert šampon k mi odstranjuje rumen lesk iz mojih blond lesk + gliss-kurov balzam za lase za razcepljene konice (v rumeni embalaži, diši po bananah). Umivam si jih pa na vsak drug ali tretji dan.

Pa glede izpadanja in maščenja las. Malo spremenite prehrano, pa bodo prišli rezultati. Pogostost umivanja ali ne bolj malo vpliva.
Ne kadim, a vedno vžgem.
Uporabniški avatar
satisfaction
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 40
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a satisfaction » 28. Feb. 2008 14:18

Boa napisal/-a:
Pa glede izpadanja in maščenja las. Malo spremenite prehrano, pa bodo prišli rezultati. Pogostost umivanja ali ne bolj malo vpliva.


in kako hrano naj bi se jedlo za manj mastne lase?
Uporabniški avatar
bouhica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 933
Na forumu od: 30. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bouhica » 28. Feb. 2008 14:28

Pr men prehrana roko na srce nima nobenga vpliva. Zadnje leto mam cist drugo (predvsem pa mnogo bolj zdravo!) prehrano, pa ni nc boljs. Al mam pa ze tolk obupne lase :(
You can think Im wrong, but thats no reason to quit thinking
Uporabniški avatar
kajira
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 631
Na forumu od: 25. 5. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kajira » 29. Feb. 2008 20:26

satisfaction napisal/-a:
in kako hrano naj bi se jedlo za manj mastne lase?


predvsem zdravo. :P torej manj mastne hrane, več sadja in zelenjave, veliko vode ... jst včasih dobim mozolje od čipsa ali čokolade, ampak sama nisem ful prepričana v to, da je odvisno od hrane. imo gre za več dejavnikov. npr. kadar me hormoni jebejo, hitreje posegam po nezdravi hrani in dobim mozolje (tako da imo ni samo hrana kriva). pomoje ima nekaj vpliva, ampak ne nujno pri vseh. od posameznika odvisno, se pa splača poskusit. z zdravo prehrano in gibanjem se itak izboljša splošno počutje. mozolje lahko npr. dobiš od stresa, ampak na stres lahko vpliva ravno prehrana. torej: vse je povezano in ponavadi ni neposrednega vpliva.
EDIT: sem zamešala za temo o mozoljih, ampak verjetno ima kaj vpliva tudi na lase. sem že slišala, da določena hrana vpliva na to, ampak se žal ne spomnim več. z zdravo prehrano si boš vsekakor naredila uslugo, ampak sem nekoliko skeptična, da se pri laseh da kaj dosti narest.
jst imam tudi bolj mastne lase in se mi manj mastijo, če jih probam čim manj umivat (kadar sem doma). včasih si jih umijem s šamponom 2v1 in imam potem manj mastne, kot če si jih umijem še z balzamom.
ellizabeth
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 97
Na forumu od: 30. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ellizabeth » 01. Mar. 2008 12:20

moji so tudi po drugi dan že mastni. pa si jih potem perem na 3 dni.
pa še zelo mi izpadajo in imam občutk da jih je res manj. kaj pa kj pomaga za hitro mastne lase, suhe konice in proti izpadanju las? poznate kakšn dobr šampon, balzam... karkol ker mi cena res ni pomembna, sam da bom mela spet lepe laske.
pa lase mam tko valovite-skodrane tko nekje umes.
pa do ramen, pa si puščam dolge, zato bi resss rabla neki dobrga za svoje laske.
Uporabniški avatar
Yazmeen
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2376
Na forumu od: 18. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Yazmeen » 01. Mar. 2008 14:15

Jst mam tud hitr mastne lase in si jih pač morm umivat na dva dni, včasih si jih kr vsak dan, ker mi še najbol rata frizurca k mam lih umite lase. Sm nehala z iskanjem šampona in raznih preparatov proti mastnim lasem in se pač sprjaznla s tem, da si jih morm pogost umivat.
Uporabniški avatar
×××CarTiKa×××
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 211
Na forumu od: 26. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a ×××CarTiKa××× » 01. Mar. 2008 17:16

Jaz mam tud zelo mastne. Pa poleg tega, ker sem si lase prala vsak dan se mi je zečel prhljaj - pol pa vse od Fitoval do Afroditinih pa Lorealovih, pa zadeva ni bila boljša. Potem pa sem si kupila Johnsons baby - čist navaden, in si sedaj vsak drug dan perem...Sam, daugo bo trajalo, da si lase v red spravim.

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google Adsense [Bot]