Make up ali naravni videz?

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
tmis_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 736
Na forumu od: 22. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a tmis_ » 20. Dec. 2010 13:39

s0nckic4 napisal/-a:^bi rekla ja. sploh ko spoznata kako punco, ki ima težave s kožo ji je naraven videz res v velik plus, a ne?

+1
Sej je vse fajn z naravnim videzom, ampak če imaš težave s kožo ali kakšne druge napake, ki te motijo, pride make-up še kako prav in končni rezultat je, če se znaš lepo naličit, lahko res fuul dober.

nanamiša napisal/-a:ja pol pa ima punca težave s kožo in misli da jih bo s kilo pudra prekrila :D :D nekaj najbolj groznega za videt :D

Kaj se stalno meče ven ta povezava med nečisto kožo+make-up=pol kile pudra? Če imaš slabo kožo lahko nepravilnosti prekriješ na tak način, da se ne vidi na obrazu cela fasada in ven štrleči mozolji, a si lahko kej takega misliš. OMG.

UG84 napisal/-a:Če se ti znaš naličit in veš kaj uporabljaš, imaš lahko make-up gor vsak dan pa bo izgledalo krasno.

Točno tako!
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 20. Dec. 2010 13:44

^^ Se strinjam. In z UG84 na prejšnji strani.

Mislim, da lahko vsaka punca z pravo količino make-upa, na pravih mestih (s primernimi odtenki, itd...), zgleda še bolje kot prej.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
nanamiša
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 28. 12. 2009
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a nanamiša » 21. Dec. 2010 22:38

seveda...ampak ko da mejkap dol s sebe te pa vrže na rit :D
Fantje ne pozabite, ženske so nemočne le tako dolgo, dokler se jim ne posuši lak za nohte. ;)
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 22. Dec. 2010 0:16

^^ to sploh ni važno.
meni je važno, da sem brez make-upa lepa svojemu fantu in sebi. drugo mi je vseeno.
pozitivno se mi zdi tudi to, da brez make-upa upam iti na fax in v službo kadar raje malo pospim.

sicer se pa ličim, ker se rada ličim, ker uživam v tem, ker se počutim ustvarjalna in ker jaz dojemam make-up kot dodatek k stilu.
tista pa, ki ji je muka še trepalnice namazat pa naj se pač ne maže.

glede svetovalk v mullerju in podobnih trgovinah. a se vam zdi, da bodo za minimalno plačo v muller šle delat vizažistke??? če bi bile v sloveniji plače primerne, bi bil tudi kader primeren. to ni so ne kozmetičarke ne nič. to so prodajalke. s trgovsko srenjo šolo. ona se ni učila sestavi krem. jih pa tudi marsikatera kozmetičarka ne pozna. menim, da ni za obsojati teh punc. pač rabijo službo. kaj pa ko v big bangu delajo babe, ki nimajo pojma o pojmu in prodajajo računalnike brez da bi vedele kaj je grafična kartica? ali pa v tujini, kjer delajo tipi po drogerijah, ki še imana blagovnih znamk za ličenje ne poznajo?
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 22. Dec. 2010 9:08

A dej, Claire, sej jaz tud nimam kozmetične izobrazbe in tečaj in ne vem kaj še, ampak a veš kaj imam za razliko od teh punc - željo po dodatnem samoizobraževanju. Če prodaja kozmetiko, mater bo pa ja kakšno stvar prebrala sama o tej stvari, ane?

Mene ta 'izgovor', "jaz imam itak minimalca, boli mene cel svet!" nič ne gane, ker čisto drugače gledam na delo.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 22. Dec. 2010 9:09

nanamiša napisal/-a:seveda...ampak ko da mejkap dol s sebe te pa vrže na rit :D


To je pa že delno vprašanje uporabe primerne negovalne kozmetike, ne dekorative :) :D
Uporabniški avatar
rinca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1261
Na forumu od: 27. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a rinca » 22. Dec. 2010 11:20

se strinjam z UG84, kakšno plačo pa rabiš imet, da si znaš izbrat puder pravilnega odtenka? punce z oranžnim pudrom, svetlomodrim eyelinerjem in roza šminko valda ne bom šla spraševat za mnenje.

razne zgodbice o kilah pudra, dajanju "sranja" na kožo ipd. če se nekatere ne znate namazat in še niste slišale za kvaliteten puder, še ne pomeni da je vsak make up pleskanje.
Blue-eyed boy meets a brown-eyed girl.
Uporabniški avatar
chikita89
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 18. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a chikita89 » 22. Dec. 2010 12:32

Tudi jaz se strinjam z UG84. Glede na to da delajo v kozmetični trgovini, bi si lahko, če ne drugega, same malo pogledale po izdelkih, za kaj sploh služijo itd. Marsikdo ima samo trgovsko šolo, pa ko začne v določeni trgovini delat se valda naučiš, vsaj da veš kaj prodajaš. Ne pa tako brez volje bit, pa ponujat samo najdražje izdelke, ker so kao najboljši.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 22. Dec. 2010 12:35

Sam kaj so to krive prodajalke? To bi morala firma poskrbet za kakšna dodatna izobraževanja, jim priskrbet kaj gradiva za "preštudirat", ne pa da lahko čisto vsak to dela.

Sicer pa niti niso tako slabo plačane, npr. v Mullerju- nad 4€/uro.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 22. Dec. 2010 13:20

:offtopic: Samo če firma tega ne naredi, ne vem, no, jaz ne bi prodajala nekaj, o čemer nimam pojma. Že zato, ker bi me bilo sram da buče prodajam, bi si šla kaj prebrat. Sj tud zdej v službi ne čakam, da mi vse v naročje pade....
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 22. Dec. 2010 13:28

Še malce OT:
Jah, ampak si predstavljaš poznat cel Muller? Vse izdelke vseh firm? Pa sej se ti zmeša.
Meni je super v ogromnih veleblagovnicah v tujini, kjer vsaka prodajalka zadolžena za svoje podjetje in res poznajo v nulo vse izdelke. Pri takih je meni res veselje kupovat, kjer ne veš več kot one, probajo izdelke na tebi, se ti posvetijo. Verjetno so tudi temu primerno plačane.

Sicer so si uporabnice/nakupovalke same krive, če se prej ne pozanimajo o izdelku, ki ga kupujejo. Itak nas povsod zaspiajo z reklamami o raznih izdelkih in je itak vsak "najboljši".
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 22. Dec. 2010 13:34

NOVA TEMA za izkušne/mnenja v zvezis prodajalci je odprta tukaj, debato tam nadaljujemo, tule pa naj bo za negativne izkušnje s kozmetiko kot je naslov teme :)

Zdej pa tule nazaj :ontopic:
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 22. Dec. 2010 22:53

Sporočilo izbrisala moderatorka in prestavila v ustrezno temo.
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
Uporabniški avatar
she-devil
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 229
Na forumu od: 30. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a she-devil » 24. Dec. 2010 14:51

Prebrala sem le prvih nekaj strani na začetku ter na koncu.. ne razumem kako ene punce vidite samo dve skrajnosti - skoraj naraven videz in packarija na obrazu? Vmes je še toliko nians in dejansko če se znaš naličit lahko izgledaš super tudi z večjo količino make-upa.
Sama se ličim zato, ker v tem dejansko uživam. Če se mi ne bi dalo se sploh ne bi. In ja so prišla obdobja ko mi ni bilo do tega pa sem brez problema hodila okoli brez make-upa.
Puder uporabljam vsak dan, ker imam par madežev od mozoljev (samih mozoljev več ne), ki se dajo s pudrom krasno prikrit. V tem primeru je to bolje kot pa naraven videz! Drugače pa standard maskara, senčilo, včasih črtalo.. barvo senčil prilagajam glede na priložnost.
Zame je ličenje pač umetnost, ki ga tako kot ostale umetnosti moraš obvladat, če hočeš zgledati dobro.
Breakfast is my religion! (The Mask)
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4432
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 24. Dec. 2010 20:44

Jaz se naličim vedno ko grem ven z bajte. Pa ne nevem kolk, nanesem mal korektorja kjer je potrebno, rada pa poudarim oči, torej uporabim mal senčke al pa črtala + obvezno maskaro :) Nekako mi ta kombinacija odgovarja, tko da ne eksperimentiram kaj dosti z nekimi kričečimi senčili, itd.. Ustnice ponavadi pustim brez vsega (labela po potrebi.)

Drugače pa ja, vsi poznamo pupe ki so 'padle v kanto barve'.. oz. ki vanjo padajo redno. :? Nevem, mislim da je od obraza do obraza odvisno koliko ličil mu pristaja, nekatere punce z lepo poltjo in velikimi očmi (al kej podobnega..:D ) bodo čist lepe brez vsega, nekaterim bi pristajale mal bolj poudarjene ustnice/oči, itd.. Najgrše mi je pa videt mlado pupo z čist lepim, 'svežim' frisom namazano do amena :( če ni potrebno, ni potrebno..

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov