Ličenje oči

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Leonessa
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 452
Na forumu od: 6. 4. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Leonessa » 28. Apr. 2011 13:03

Čopiče že mam in že vežbam. :D S tekočino od leč pa še nisem probala, ker zadnje čase itak nisem šla nikamor ven za dlje časa, da bi preverila kako dolgo zdrži MU. Bom pa se poslužila tega ta vikend, ko grem na daljši "špancir". :D Poročam kako se obnese.
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 28. Apr. 2011 13:06

Kva je fora, da me po vsakem čiščenju oči, le te neznansko pečejo(po uporabi tonika in kreme- kao kamilica za občutljive- garnier in afrodito uporabljam)? :/
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 28. Apr. 2011 13:10

Preveč stika z očmi? Js s tonikom in kremo nebi šarala čisto okoli oči. Tam le z čistilcem na vatki (meni najljubši- Balea). Ker je pa preveč oljnat in mam pol čist mastno kožo okol oči, si pa dam na vatko še vodo, da še to sperem dol.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
Leonessa
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 452
Na forumu od: 6. 4. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Leonessa » 28. Apr. 2011 13:14

Jaz si oči itak vedno najprej s čistilnimi robčki Balea spucam, nato umijem obraz in šele nato nanesem tonik. Tonika pa nikoli ne nanašam okoli oči, pa tudi jaz uporabljam Afroditinega.
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 28. Apr. 2011 13:17

Aha..okej, torej dejansko pač..odstranjevalec makeupa bi moral bit specifično sam za oke? Ker pač ta, ki ga imam jaz je "obče" :D ane..
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 11. Jun. 2013 22:22

Slika

a sem edina, ki tega ne zna naredit? :roll:
je možno, da sploh ne paše to na vsake oči ?
*Abby**
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2046
Na forumu od: 2. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *Abby** » 11. Jun. 2013 22:39

Ne, po mojem ne paše na vsake oči. Če imaš bolj ... eeee ... ''skrito'' veko (ne tako lepo ''visoko'' kot na teh fotografijah, ki si jih priložila), potem po mojem ni tako lepo, oz. mora biti črta res zelo zelo tanka, kar je tudi nekoliko težje narisat.
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 11. Jun. 2013 22:39

Res je, ne paše na vsake oči. Odvisno koliko prostora imaš med učkom in obrvjo, torej če maš visok lok. In tudi če imaš oči bolj navzven ali bolj navznoter, oziroma manjše ali večje oči. Tak makeup, oziroma smokey eyes nasplošno užge pri malce večjih učkih, ki so malo bolj na ven, med očesom in obrvjo je pa precej prostora, kar omogoči senčenje in obenem prazno, neobarvano kožo..
Slika

Naprimer Mila Kunis ane, ona ne samo, da ma velike oči, ampak ma tud bolj izstopajoče + precej prostora med očmi in obrvjo, zrd česar je tak tip makeupa popoln. Če imaš pač oči bolj na noter, manjše in prostor med obrvjo ter okami manjši, bo ta makeup izpadel lahko preveč darkiš in rakunje. :P
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 11. Jun. 2013 22:52

aha ! se mi je zdelo :3
pol pa tak se ne rabim več trudit, haha, hvala za obrazložitev :love:
okenska.polica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 16
Na forumu od: 11. 12. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a okenska.polica » 18. Jan. 2016 23:58

Jaz pa imam ze celo zivljenje problem s crto nad trepalnicami. Imam "hooded eyes" (res ne vem kaj je slovenski izraz) in poizkusila sem ze vse.
Najbolj mi ustreza ce si naredim tanko crto s svincnikom, ki jo potem narahlo "zamazem" z tankim copicem. Ampak najkasneje cez eno uro je ta crta odtisnjena na zgornji veki... Ni vazno ali je svincnik vodoodporen ali ne. Sprobala sem ze kar nekaj znamk, eyelinerji pa se mi zdijo se slabsi za moj tip vek. Prestudirala sem ze vse mogoce tutoriale na youtubu, pa ni nic bolje. Poleti je vse skupaj se slabse, ne vem kje je stos, mogoce svicam v veke :D ? Crta pod ocmi pa je sploh mission impossible, tam mam v sekundi vse spackano. Res ne vem, a je mozno da mam bolj "mokre" oci?
Punce, ki se spoznate na make up, na pomoc!

Edit: oblika mojih je vek je precej podobna Jennifer Lawrence
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7033
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 19. Jan. 2016 0:08

Najverjetneje imaš mastne veke-nujno začni uporabljati eno pametno podlago, recimo Urban Decay- Eyeshadow primer potion. Na tvojem mestu bi uporabila eyeliner v "gelu" in si narisala črto s prirezanim čopičem ter vse skupaj fiksirala s senčilom v črni barvi. Pod očmi pa na tvojem mestu sploh ne bi risala črt z eyelinerjem, ker je prehitro pregrobo in nenaravno, raje črta s temno rjavim senčilom.
The world is as you are.

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov