Krvavitev po britju

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

sailer
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 17
Na forumu od: 18. 5. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a sailer » 03. Jul. 2015 17:54

Živjoo :D

Imam eno precej neprijetno stvar in sicer kadarkoli se brijem z britvico, kjerkoli po telesu, se porežem (čeprav ne pritiskam na kožo preveč) in seveda sem cela krvava in kasneje pikčasta po tistih predelih. Zamenjala sem že vse možne britvice in probala tudi tiste najbolj kvalitetne, poleg uporabljam tudi gel, vendar je rezultat vedno enak ne glede na vse. Tudi epiliranje mi povzroči rdeče pikice, depiliranje pa sploh ne pride v poštev, ker sem si nazadnje z depilacijskim trakom ''počila'' žilico/kapilaro pod kožo :? . Torej ima katere enake težave in kako to rešujete :).

Pozdravček :)
dizzy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 38
Na forumu od: 10. 5. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a dizzy » 05. Jul. 2015 16:46

Tudi meni se pogosto dogaja, da se porežem. Nazadnje sem si želela na hitro pobriti roke, ker so mi že poganjale dlačice, preden sem nekam šla. Sem si rekla, ne morem iti s kosmatimi rokami. takrat sem se porezala na obeh podlahtnicah, da sem morala imeti ves dan velike obliže čez ranici. In ja, to je izgledalo veliko bolje kot tistih nekaj dlačic. :D "sarkasm"

Moj nasvet iz bogatih lastnih izkušenj je:
- počasno britje,
- nič ne pritiskati na kožo in
- ne briti se vsak dan/zelo pogosto.

Slednje je zelo zoprno v poletnih dneh, ko želimo gladko kožo, ampak res pomaga. Sicer se takoj porežemo po izbočenih pikicah, kjer dlačice že poskušajo predreti kožo. Jaz sem sklenila kompromis - rajši imam 1 mm dolge dlačice na nogah kot krvave in pikčaste gladke noge. :D
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 20. Jul. 2015 15:09

Do kolen se depiliram z aparatkom, drugje se brijem in se tudi sama pogosto porežem :/

Prakticiram britje takrat ko je to res potrebno (cca. 1x-2x na teden), britje v miru, porežem se tut pod pazduho in me potem deodorant peče...

Redno menjavanje britvic je nujno. Po rokah se ne brijem, pač pa zbelim z kremo (Andina).
TinaIvanovic
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 46
Na forumu od: 7. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a TinaIvanovic » 07. Avg. 2015 19:33

jst mam kremo ki je supr tudi za po stiskanju aken ipd..
Bozanska :) namazem se po britju in nimam nič rdečih pikastih nog =))

Če te zanima mi piši PVT pa ti jo lahko v lonček odstopim malo in pošljem če jo kupiš lp

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov