Kreme za nego obraza

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 28. Apr. 2015 18:13

Poglej malo od Derma E ali Paula's choice, jaz sem namreč zelo zadovoljna z njihovimi izdelki. Nemorem prehvalit.
Žafranika
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 8. 9. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Žafranika » 08. Sep. 2015 9:51

Ogromno lahko za lepo kožo naredimo same, brez najrazličnejših kremic za to in ono. Poleg zdravega življenja, si lahko same pripravite učinkovite maske, pilinge. Preverjeno na lastni koži učinkujejo. Edino čas zase si je potrebno vzet. Tukaj je nekaj z moje strani preverjenih receptov: http://www.hanael.si/dobro-je-vedeti
Zerina
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 35
Na forumu od: 13. 9. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Zerina » 13. Sep. 2015 15:59

Prosim za priporočilo kreme proti gubicam, ki jo lahku kupim pri nas, da je ni treba naročati iz tujine. Preizsukila sem že nekaj različnih krem, ampak nobena mi ni ustrezala. A obstaja kakšna kremica ki je lahka, ampak da dobro nahrani kožo?
Zerina
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 35
Na forumu od: 13. 9. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Zerina » 05. Jan. 2016 11:11

A mi lahko kdo pomaga? A se lahko uporablja navadna krema za obraz tudi okrog oči? Ali mora biti posebna krema, na kateri piše pač "krema za oči"? :) Za obraz uporabljam luxfactor 4d kremo in včasih kako pikico šipkovega olja, ampak za oči pa nimam nič. Nisem pa prepričana, če lahko to nego uporabljam tudi okrog oči. Hvala za odgovor. :)
Uporabniški avatar
cauliflower
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 482
Na forumu od: 26. 12. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a cauliflower » 07. Feb. 2016 23:10

Eno vprašanje imam:

Mami si je kupila neko novo, dražjo kremo proti gubam in pigmentnim madežem. Kmalu po uporabi (manj kot teden dni) je imela občutek, da ji "zateguje" kožo okrog oči, zato je kremo nehala uporabljati. Zdaj je že en teden od tega, vendar je njena koža vedno slabša. Najprej jo je samo srbela, nato je postala vedno bolj rdečkasta (vneta), zdaj je v obraz zabuhla.

Ima mogoče katera od vas podobno izkušnjo? Predvsem me zanima, kaj naj naredi (če odmislim videz, je še vedno glavna težava srbenje)? Zaenkrat ne uporablja nobene kreme in si kožo hladi z obkladki.
I'm just ... happy.
I've never felt that before.
I'm just exactly where I want to be.

(Eternal Sunshine of the Spotless Mind )
Uporabniški avatar
Lotte
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 31
Na forumu od: 11. 12. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Lotte » 08. Feb. 2016 9:42

Lahko je preobčutljiva na kakšno sestavino v kremi.

Sama sem že večkrat dobila reakcijo na kakšno kremo; meni je takrat najbolj pomagalo spiranje z ohlajenim kamiličnim čajem, nato pa sem si kožo namazala z gelom aloe vere (fino je, da je hladen) ali z Bepanthenom Plus/Bepanthenom.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 08. Feb. 2016 10:59

Če bo še slabše, naj gre k zdravniku. Sicer mi ne zveni kot alergija (ki se pojavi max 2 uri po izpostvitvi) lahko pa da je dobila kako preobčutljivostno reakcijo. Če je koža tako občutljiva jaz nanjo ne bi stavila kakih maž, ki jih ne priporoča zdravnik. Absolutno pa naj si ne stavi kakega makeupa gor, ker gre skozi razdraženo kožo vsa svinjarija direkt v telo :)


Mam pa tudi jaz vprašanje. A obstaja kaka "starostna omejitev" pred katero naj se ne bi uporabljajo anti age izdelkov? Ker naša mati si je kupila Nivein set proti gubam, pa se zadnjih par tednov za vikende redno mažem in mi res naredi super duper lepo in nahranjeno kožo. Dosti boljše kot moja "navadna" nega (pozimi imam za ponoči Avene Cold Cream, pa mi sploh ne nahrani ampak samo zmasti).
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 08. Feb. 2016 12:38

Ne, Sarissima, tisto, da so anti age samo za zrelo kožo je mit. Fora je samo v tem, da te kreme vsebujejo še več hranljivih stvari kar pa je kvečjemu plus, tudi za mlado (in nezahtevno) kožo. Ne vem kako je z najstniško kožo, ampak za 20+ ni omejitev, če ti krema ustreza. Tako, da brez skrbi, lahko se mažeš. (sem pred časom z eno priznano kozmetičarko ravno o tem debatirala in jo vprašala)
Uporabniški avatar
cauliflower
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 482
Na forumu od: 26. 12. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a cauliflower » 08. Feb. 2016 15:20

Hvala za odgovore.

Zaenkrat ni še nič boljše, ampak se slabša, tako da gre jutri k zdravniku. Še sreča, da se ne sekira, kako izgleda, ker je res grozna za pogledat ... Upam, da bodo čimprej našli vzrok oz. pomoč, da ne bo še huje.
I'm just ... happy.
I've never felt that before.
I'm just exactly where I want to be.

(Eternal Sunshine of the Spotless Mind )
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 19. Feb. 2018 19:01

Ima katera precej suho kožo na obrazu in katere kreme oz. kozmetične izdelke/ maske/ pilinge uporabljate?
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 19. Feb. 2018 19:29

Imaš suho kožo ali izsušeno povrhnjico? To lahko razlikuješ tako-suha koža je načeloma brez mozoljev.
Sama uporabljam:
-čiščenje: micelarna Bioderma, čistilno mleko Afrodita kamilica;
-nega: hialuronska kislina Ombia, The Ordinary krema (Natural Moisturizing Factors +HA), šipkovo olje.
Zdaj sem začela še z uporabo laktične kisline (isto The Ordinary)-kot peeling, ampak še ne morem poročati o rezultatih. Zgoraj opisano pa deluje.
Čiščenje je itak zelo pomembno, pri suhi koži odpadejo geli itd, ker kožo izsušijo, je boljše mleko. Po kremi pa priporočam olje (čez noč).
Če je koža reees suha, pa mogoče poskusi s kremo od Hiške zelišč-Argan delight. Meni je lani rešila kožo pozimi, je pa res zelo hranilna in je pretežka za npr poletje.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 20. Feb. 2018 11:25

Hvala za predloge. :) Koža je suha, ni samo povrhnjica, ampak spet ni tako zelo hudo, se večinoma pojavi samo pozimi in ko sem v Lj, je najbrž povezano tudi s tem, da je v sobi zelo suh zrak (in zunaj mrzlo) in že zjutraj čutim razliko, glede na to, na kateri lokaciji spim. Bi mogla najbrž dat kak lonec vode ali mokro brisačo na radiator (sicer lonec sem že mela in se mi ni zdelo, da bi bla kašna posebna razlika)
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov