Kreme za nego obraza

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 06. Apr. 2011 7:34

punkie_ 100% pure je dal ven kremo z arganovim oljem z zaščitnim faktorjem 30, upam, da jo v Orci čimprej dobijo. Ta bi bila super na primer, če imaš suho kožo.

Sicer pa imajo pri njih tudi eno z ZF 20, samo če imaš precej suhoi bi potrebovala zraven še kak oljček za podlago sicer ti bo premalo. Lahko pa greš po tester, pa vidiš.


vyla - izsušena koža potrebuje vlago, torej bolj vlažilno nego, suha pa bogato, bolj hranilno nego. Ti povej, a ti bolj odgovoarjajo samo vlažilne kreme ali potrebuješ bolj hranilno, mastno?

Kaj pa uporabljaš? Jaz bi ti priporočala da za nego poskusiš olivno olje ali pa ga kombiniraš s kremo. Drugače če bi bolj mastno nego, mogoče vsaj za zvečer, ti pa zelo priporočam Skin brightening night balm. Zelo je hranljiv in izenačuje ten kože. Meni je bil super, si ga bom kar kupila.
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 14. Apr. 2011 10:01

Ne vem ce tole pase pod to temo, mogoce bi pasalo tudi pod kreme za soncenje - (?) ampak: zanima me, katero kremo za zascito pred soncem za obraz priporocate?

Torej ne za soncenje, ampak da te ne ozge po obrazu ko sedis na soncu - do sedaj so me se vse kreme pekle, dobim lisaje in rdece lise (ki srbijo oziroma pecejo) in potem morm hodit okol s slamnikom, sicer me sonce ozge.

Nazadnje sem mela Sun Mix Anti Age kremo za obraz SPF 30 in sploh ni vredu. Ker sem pred kratkim preseneceno ugotovila, da mi je cist OK krema od Afrodite s kamilco (ceprav ni ne vem kaj, kot mi je napisala UG) - lahko mogoce katera priporoci tole od iste firme? Mogoce Clinique? http://www.clinique.com/product/CATEGORY21677/PROD14622/Sun/Sun_Protection/index.tmpl Ali kako drugo kremo za obraz s faktorjem za obcutljivo kozo? Pa se to: zakaj tlacijo vedno "anti-age" v te kreme s faktorjem za obraz?!

Hvala punce za odgovore.
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 14. Apr. 2011 10:14

Izpostavljanje kože soncu (pa s tem ne mislim samo sončenja) je glavni razlog staranja kože in nastanka gub. Zato imaš posledično na embalaži prikladen napisa še anti age - torej kao izpostavil se boš soncu, ki ni OK v prevelikih dozah za kožo, ampak ni panike, ker je anti age v steklenički in zavira te učinke staranja kože. Tako na hitro razloženo :)

Jaz sem si ravno naročila od Juice Beauty (znižano za 50%,sicer si ne bi, ker tok pa ne dam za kremo) losjon za telo s ZF30, sestavinsko mi je ok, pa tudi znamka ni ravno ena leva :) Za obraz bom pa imela 100% pure kremo z arganovim oljem ZF30, samo čakam, da jo dobijo v OrCo. To bo zame ko bom ne vem šla na kolo, pa da ne bom cela rdeča po rokah al pa v obraz in za dnevno nego za poleti.

Če bo kaj ostalo do poletja pa seveda tudi za sončenje. :) Jaz prisegam na te mineralne filtre (cink oksid, titanium dioksid, ker se ne vpijejo v kožo tako kot kemični, pa kakšen oljček z naravnim sicer zelo nizkim ZF.

Krema ki si jo napisala se meni zdi pač tipična krema za sončenje, ni mi lih za vsak dan če za to rabiš, pač kemični UV filtri, pa cela krema je čisto sintetična. Meni takšne niso všeč, ker so mi pretežke in sploh na soncu se mi zdi, da sem kožo čisto zadušila.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 14. Apr. 2011 13:50

kepka- Clinique ima ogromno krem z SPF, ne samo tiste, ki prav za sonce. Moji stalnici sta: Superdefense z SPF 25 (so 3 različne verzije za različne kože) in City Block(malce obarvana, meni naredi super sijočo kožo).
Se pa splača probat pred nakupom (včasih imajo celo testerje), ker ni ravno poceni. Ampak meni super pašejo njihove kreme na kožo.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
vyla
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 22
Na forumu od: 17. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a vyla » 16. Apr. 2011 15:23

UG84 napisal/-a:
vyla - izsušena koža potrebuje vlago, torej bolj vlažilno nego, suha pa bogato, bolj hranilno nego. Ti povej, a ti bolj odgovoarjajo samo vlažilne kreme ali potrebuješ bolj hranilno, mastno?


Najprej res hvala za pomoč :)

Poskusila sem z Garnierjovo total fresh in sicer najprej sem kupila za normalno kožo pa se mi zdi da mi je bolj odgovarjala kot ta za suho kožo, ki sem jo nazadnje kupila.
Zadnjič sem v Cityparku kupila tudi jojobino olje (po nasvetu prodajalke) za ponoči pa uporabljam od Darphin - http://www.makeupalley.com/product/showreview.asp/ItemId=7331/Purifying_Balm/Darphin/Treatments

Tako, da imam zdaj zmešnjavo krem in ostalih izdelkov in ne vem kaj naj dejansko uporabljam :oops:
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 16. Apr. 2011 18:50

Prodajalka je priporočala jojoba olje...ne morem verjet, resno. Prav pozitivno sem presenečena.
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
kremsnita
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 80
Na forumu od: 9. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a kremsnita » 18. Jun. 2011 12:18

Tudi jaz bi potrebovala pomoč. Že kar nekaj časa uporabljam jojobino olje in moram reči, da se je moja mastna koža precej poboljšala, predvsem se manj hitro zmasti, mozolji se mi občasno sicer še vedno naredijo ampak v mejah normale. V zadnjem času pa sem opazila, da imam nekoliko izsušeno kožo po ličkih in nosu. Tako da bi rabila neko dopolnilno nego, za mešat z jojobinim oljem. Mislim, da koža potrebuje predvsem vlago in ne hranilno nego. Kakšen predlog? Po možnosti kakšen oljček, ki ni pretežak in mi ne bi zamašil por? Mogoče kaj za nočno nego pa da se čez dan držim jojobe, ker se mi zdi, da mi drugače res ustreza.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 20. Jun. 2011 17:16

Olivno olje. Za predel kjer imaš izsušeno kožo.
Uporabniški avatar
*Eliza*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 583
Na forumu od: 28. 11. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a *Eliza* » 21. Jun. 2011 9:57

kakšna pa je kaj ta krema od nivee - pure and natural vlažilna dnevna nega? se ne spoznam ravno na te sestavine pa me zanima, če je res tako naravno kot oglašujejo...

Sestavine: Aqua, Glycerin, Alcohol Denat., Caprylic/Capric Triglyceride, Cetearyl Alcohol, Hydrogenated Vegetable Oil, Octyldodecanol, Glyceryl Stearate Citrate, Methylpropanediol, Dicaprylyl Ether, Glyceryl Stearate, Propylene Glycol, Argania Spinosa Kernel Oil, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Tocopherol, Sodium Carbomer, Xanthan Gum, Methylisothiazolinone, Linalool, Limonene, Citronellol, Benzyl Alcohol, Butylphenyl Methylpropional, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol, Parfum
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 21. Jun. 2011 10:01

Krema je komedogena in s slabim alkoholom na začetku bo delovala izsuševalno. Vmes 4 dobre sestavine na sredini, potem pa spet bolj slabo - dišave, alkohol, nedefinirana eterična olja.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 21. Jun. 2011 10:01

Ojoj, alkohol na 3 mesti, js bi se jo izogibala v najširšem loku. Na splošno stran od Nivee (& L'Orela & itd...).
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
*Eliza*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 583
Na forumu od: 28. 11. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a *Eliza* » 21. Jun. 2011 10:03

katere vlažilne kreme pa so kvalitetne, naravne glede na sestavo? usaj kakšen predlog prosim, da ne bom za vsako iskala sestavin in jih lepila sem gor :) hvala
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 21. Jun. 2011 10:08

Težko je to rečt. En čist osnoven primer - *mala* je neobčutljiva na silikone in ji ustreza Clinique, ki je na primer znan po vlažilnih kremah. Če dam jaz to nase gor, ratam en velik mozolj.

Treba bo probat, druge ni.
Uporabniški avatar
Alissy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 38
Na forumu od: 20. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Alissy » 21. Jun. 2011 10:24

Sama sem imela ful problem glede teh krem, ker mi nobena ni odgovarjala, pa sem poskusila use od dražjih do cenejših. Zdaj že nekaj časa uporabljam Afroditino Olivo in sem zelo zadovoljna. Ne povzroča mi mozoljev, rdečice, kot so mi jih ostale kreme.

Drugače pa kot je rekla UG84 treba je probat, sama sem tud nekaj časa iskala primerno kremo.
'Women have a relationship with shoes that men will never understand.' -Audrey Hepburn
Uporabniški avatar
*Eliza*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 583
Na forumu od: 28. 11. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a *Eliza* » 21. Jun. 2011 13:11

hvala vsem. zgleda da moram res probati več krem...kar pa je zoprno, ko pa je toliko ponudbe :)

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov