Krema za sončenje

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 06. Jul. 2010 7:56

dolce_chicco napisal/-a:Mene pa zanima katera krema za obraz ne povzroča mozoljev? Namreč z mozolji nimam problemov že več let, nasplošno imam zelo čisto kožo, zadnjič pa sem se namazala s kremo od Hawaiian Tropic (ZF 30) za občutljivo kožo in sem dobila dva mozolja. Sicer sta bolj neopazna (:D) in verjetno delam iz muhe slona, a me vseeno zanima če je ta krema sestavinsko ok in kako vam odgovarja (tistim, ki jo uporabljate)? :wink: Kupila sem jo tako na hitro, ker se brez ZF ne izpostavljam soncu (tista od zime mi je pa že zmanjkala, a sem imela neko drugo znamko), nisem pa se prej pozanimala če je ok.
Tukaj so sestavine (UG ali če se še katera dobro spozna na sestavine - let us know): :)

Aqua, Homosalate, Ethylhexyl Salicylate, Benzophenone-3, Styrene/Acrylates Copolymer, PEG 8, Dicaprylyl Ether, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Glycerin, Silica, Octocrylene, Acrylates/C12-22 Alkyl Methacrylate Copolymer, Phenoxyethanol, Dimethicone, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Methylparaben, Polysorbate 20, Triethanolamine, Chlorphensin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Mangifera indica, Psidium guajava, Carica papaya, Passiflora incarnata, Plumeria acutifolia, Colocasia antiquorum, Propylparaben, Benzoic Acid, Disodium EDTA PEG-8 Dimethicone, Ascorbic Acid, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Aloe barbadensis, Parfum.


Krema s silikoni, kemičnimi UV filtri, konzervansi in parfumom. Fine sestavine sicer čisto pri koncu, povprečno, ni pa slabo. Lahko da ti povzroči kak mozoljček, sploh če praviš, da si občutljiva.

Jaz bom za obraz verjetno kupila kar tole: KLIK, za telo pa še ne vem.
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 06. Jul. 2010 8:26

UG84... a ta povzroča mozolje? Pa kje jo je možno kupit?
Don't worry, be happy!!
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 06. Jul. 2010 11:18

UG....sm a ni ta krema z granatnim jabolkom mišljena kot dnevna krema? Ker jaz jo uporabljam kot dnevno kremo. Si pa ne predstavljam, da bi jo mela za sončno kremo, ker se mi zdi res ful prelahka :D
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 06. Jul. 2010 13:20

Faktor je v redu, pa mozoljčkov ne povzroča. Lahka je ja, ampak jaz imam slabe izkušnje s tipičnimi sončnimi kremami za obraz. Bom videla poleti :)
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 06. Jul. 2010 14:32

^^Ja tudi meni do sedaj ni še nobena sončna krema za obraz odgovarjala. Bom si šla kupit Avene, pa zmeraj pozabim it v lekarno.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 06. Jul. 2010 14:40

Je pa tudi vprašanje, če bom jaz sploh letos vidla morje in kdaj :) hehe Ja, Avene je tudi dobra!
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 06. Jul. 2010 14:43

Katere zaščitne faktorje pa ima vse Avene? Js mislem, da sm na netu samo 30 in 50 zasledila.
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 06. Jul. 2010 20:29

danes sem si kupila Coppertone kremo za sončenje z zaščitnim faktorjem 10 in dodano aloe vero + vitamin E
Piše da ščiti pred UVA in UVB žarki. naj ne bi povzročala aken in zamašitve por.
Sicer sm hotela kupit coppertone s korenčkom in sm ga že mela v roki, pol sm ga pa nazaj položila pa še enkrat vzela, ampak napačnega :evil: Ampak tut tale je pomoje dost vredu. menda naj ne bi bila mastna. Edino ni mi všeč, da je dodan parfum. To se mi zdi čisto brez potrebe - le dodane umetne snovi na koži. :roll:
Don't worry, be happy!!
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 06. Jul. 2010 20:44

Coopertone ima vedno notri parfum, da lepše diši po piškotkih al kokosu al po nečem takem že. :)

Haley, 20 je tudi, kaj ga ni nikjer v lekarnah?
Uporabniški avatar
dolce_chicco
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 302
Na forumu od: 11. 11. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a dolce_chicco » 07. Jul. 2010 8:55

Summer055 napisal/-a:danes sem si kupila Coppertone kremo za sončenje z zaščitnim faktorjem 10 in dodano aloe vero + vitamin E
Piše da ščiti pred UVA in UVB žarki. naj ne bi povzročala aken in zamašitve por.
Sicer sm hotela kupit coppertone s korenčkom in sm ga že mela v roki, pol sm ga pa nazaj položila pa še enkrat vzela, ampak napačnega :evil: Ampak tut tale je pomoje dost vredu. menda naj ne bi bila mastna. Edino ni mi všeč, da je dodan parfum. To se mi zdi čisto brez potrebe - le dodane umetne snovi na koži. :roll:

Kje pa se dobijo Coppertone kreme in koliko približno stanejo?
Logic will get you from A to B. Imagination will take you everywhere.
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 07. Jul. 2010 8:57

jaz sem jo kupila v mercator centru v šiški. Stala je pa okoli 5€
Don't worry, be happy!!
spice girl
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1624
Na forumu od: 31. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a spice girl » 07. Jul. 2010 18:51

Pa v Sparu jo imajo tudi. Jaz sem za mojo dala okrog 12€- oranžna z zaščitnim faktorjem 15
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 08. Jul. 2010 14:06

UG84 napisal/-a:Haley, 20 je tudi, kaj ga ni nikjer v lekarnah?


Sem dobila 20ko v lekarni :)
Uporabniški avatar
dolce_chicco
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 302
Na forumu od: 11. 11. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a dolce_chicco » 08. Jul. 2010 15:37

Summer055 napisal/-a:jaz sem jo kupila v mercator centru v šiški. Stala je pa okoli 5€


spice girl napisal/-a:Pa v Sparu jo imajo tudi. Jaz sem za mojo dala okrog 12€- oranžna z zaščitnim faktorjem 15


Hvala, jo bom šla kupit. :)
Logic will get you from A to B. Imagination will take you everywhere.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 08. Jul. 2010 16:27

^^Mislim, da jih imajo tudi v Dmju.

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov