Kakšne lase imate, kakšne si želite?

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

okenska.polica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 16
Na forumu od: 11. 12. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a okenska.polica » 25. Avg. 2015 9:58

Imam zelo tanke lase in šele pred nekaj leti sem se sprijaznila z njimi. Celo otroštvo in mladost sem imela bolj kratke lase v stilu paža, potem pa sem enkrat kar pustila daljše lase in ugotovila, da tudi moji lasje niso tako slabi. Obenem sem se po več kot desetletju nehala tudi barvati in ugotovila še, da je tudi moja naravna barva lepa, pa še lasje so veliko bolj zdravi.

Na žalost mi je lani izpadlo zares veliko las (vsaj četrtina, če ne celo tretjina), ker sem bila dlje časa pod hudim stresom. Sedaj mi ne izpadajo več in imam že ogromno novih, malih las, ampak bo trajalo še kar nekaj časa, da bodo ti novi lasje dolgi. Letos sem si odstrigla že kakšnih 10cm las in še več si jih bom, saj izgledajo precej redki. Res upam, da pridem nazaj na staro gostoto. Vseeno pa se ne sekiram preveč, saj si tako ali tako moram odstriči še preostanek pobarvanih las (na srečo je razlika z mojo naravno barvo skoraj neopazna).

Ko sem bila mlajša sem si vedno želela gostih, močnih in valovitih las. Sedaj sem s svojimi kar zadovoljna, želim si le da bi bili bolj gosti. So mi pa zelo všeč tudi naravni lasje afriških žensk. Pravzaprav so mi lepi vsi tipi las, če so le zdravi in ne preveč "procesirani".

Kakšne lase pa imate ve in kakšni so vaši sanjski lasje?
MarijaNana
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 489
Na forumu od: 27. 6. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a MarijaNana » 25. Avg. 2015 11:31

Imam isto situacijo kot ti, s tem da se jaz ne morem sprijaznit s svojimi tankimi, redkimi lasmi, ki jih je - se mi zdi - sploh vedno manj in manj. Vmes sem imela kaka obdobja, ko je bilo bolje (malo gostejši lasje), zdaj so pa samo tanjši in tanjši, pa vedno višje čelo imam. Ravno razmišljam o tem, da se bom še danes šla postrič, ampak ker imam tudi dolg in ozek obraz sploh ne vem, kako se naj ostrižem, da bi ''nekako izgledalo'' ...
okenska.polica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 16
Na forumu od: 11. 12. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a okenska.polica » 25. Avg. 2015 12:24

Meni je pa moja struktura las sedaj vsec, so sijoci, svilnati in mehki na otip. Trenutno res niso prav gosti, ampak nosim razne kite, fige in podobne stile, ki jih najdem na youtubu.

Mislim, da se bom cez par mesecev ostrigla do ramen, da odstranim se preostanek pobarvanih las in mocno upam, da bom drugo leto spet prisla nazaj na staro gostoto las. Potem se ne bom vec pritozevala :) Upam, da bom imela frizuro nekako v stilu Mirande Kerr, samo ne tako dodelano.
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4432
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 25. Avg. 2015 14:16

Oblika mi je vsec, so naravno valoviti, veliko lahko delam z njimi. Tudi dolzina je zadovoljiva (malo cez lopatice), barva mi je trenutno super (temno rdeco furam ze lep cas).. So pa na otip precej katastrofalni, za kar sem si seveda sama kriva, ker jih toliko mrcvarim z vsem in so posledicno cisto 'krepasti'.. Cez to dolzino sploh ne pridem, ker si moram takoj konice postric.. :wink: enkrat, ko mi bo pognal kak jajc, bo mogoce padel nek paz in od tam naprej bi res furala naturpur.. enkrat v zivljenju hocem imet lase do riti ;D
okenska.polica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 16
Na forumu od: 11. 12. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a okenska.polica » 25. Avg. 2015 14:30

saarijarvi napisal/-a: enkrat, ko mi bo pognal kak jajc


Kaj pa to pomeni :D ?
Jaz bom tudi enkrat v življenju imela lase do riti in to svojo naravno barvo. Če bojo pa preredki se bom pa nazaj ostrigla.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7500
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 25. Avg. 2015 14:36

Dolžina,gostota,oblika mi je večinoma všeč (valoviti), kdaj me pa prime da bi mela take lepe ravne brez, da bi si jih rabla likat. V bistvu nisem z lasmi nikoli neki na ful eksperimentirala, ampak bi, samo se bojim, da ne bi slučajno ful mimo udarla. Glede barve me še najbolj mika blond,bol srednje,ne presvetlo. Zdej mam tmno blond/svetlo rjave s svetlejšimi prameni.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
HuDoBa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 645
Na forumu od: 7. 5. 2008
Kraj: Prekmurje

Neprebrana objavaNapisal/-a HuDoBa » 25. Avg. 2015 16:17

Jaz imam naravno blond,ravne, do riti. So gosti, relativno zdravi (glede na dolžino) in meni že blazno dolgočasni. Tako da, kot saarijarvi čakam na tisto jajce, pol bodo pa do ključnice in temno rjavi...najbrž :)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7500
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 25. Avg. 2015 16:24

Samo res, kaj pomeni to jajce? mene pa zanima, če obstaja kakšna fora,da ugotoviš katere barve ti pašejo, preden se pobarvaš. Npr,meni je frizer reku,da mi bol pašejo svetle barve in mi temna ne bi, oz. bi mogla neki spremenit makeup na bol intenziven al nevem kaj je točno mislu.. Medtem ko moja mama ima enak ton polti, barvo las in barvo oči kot jaz in se meni zdi da so ji med blontno,raznimi odtenki svetlejših rjav,črne, temno rdečerjave,najbolj pašala zadnja za moje pojme in me zanima,če bi to pomenlo,da bi tud meni..
Js sm pa drugače imela že skoraj celo srednjo šolo paž in me ne mika, da bi šla nazaj na to, kvečjemu kak daljši paž, do riti so mi pa tud predolgi,že do sredine hrbta so mi skor predolgi..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
okenska.polica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 16
Na forumu od: 11. 12. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a okenska.polica » 25. Avg. 2015 16:44

pomoje, da sem dojela - ko bosta pač imeli jajca, bosta spremenili frizuro :)

jaz sem enkrat dolga leta nazaj za pusta nosila črno lasuljo in mi je dejansko ful pasala. Tko, da če maš na dosegu roke kakšno lasuljo, lahko probraš s tem :D . Maš pa na netu tud razne aplikacije pri katerih naložiš svojo sliko in si pol kao spreminjaš frizuro. Kolkor sem jaz to vidla, je bolj tko tko, ampak vseeno boljše kot nič.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7500
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 25. Avg. 2015 16:48

jap, zanimivo, bi blo za provat..

pomoje, da sem dojela - ko bosta pač imeli jajca, bosta spremenili frizuro :)
ajaaa haha ku mam douge kable :D
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4432
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 25. Avg. 2015 17:47

:lol: ''to grow a pair'', ja.

Teh aplikacij je pa ze miljon na netu in so dandanes ze precej dodelane, lahko sprobas.
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 25. Avg. 2015 18:34

trenutno so nekje do sredine hrbta, valoviti, temno blond in če se počešem po pranju, baje zgledam kot Hermiona (po maminih besedah sicer kot Hagrid, ampak ok) v prvem delu Harry Potterja :D
zasedejo kar precej prostora pa še uničene konice so in pol je bolj podobno slami, če si jih ne zravnam in namažem :D
če pa se namakajo v kloru ali morju in nato naravno posušijo, brez pranja in česanja pa:
https://instagram.com/p/5crpOsIQsN/?tak ... gninjakiwi


všeč pa mi je nekaj takega:
Slika

bolj temne barve, čeprav mi je živo rdeča tud luškana, ampak odvisno od osebe :D
MarijaNana
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 489
Na forumu od: 27. 6. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a MarijaNana » 25. Avg. 2015 22:47

O bog, a prav vse tu imate te popolne, rahlo valovite goste, dolge lase? :cry: Jaz sem se šla danes postrič (lasje do zdaj samo cca 2cm preko ušesa) in mi je frizerka naredila tako strahotno frizuro, da jutri sploh ne bom upala v mesto po mojem. Grozno je ... ravno odrezano, ekasto in hkrati(!) brez oblike ... videt sem kot nekakšna goba. Katafstrofalno, res.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7033
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 25. Avg. 2015 23:01

Moji lasje so gosti-preveč, barvam se na črno, zdravi in neobvladljivi, postriženi na dolg, asimetričen paž v smislu špicov+fru fru.
Ne morem si jih kodrati ali vsaj poustvariti valovitega videza, ker gredo po svoje, torej padejo dol, konice pa se vseeno zavihajo po svoje. Edino, kar drži, je ravnanje, tako da si jih vsakodnevno ravnam, obenem pa nimam uničenih.
Enkrat v prihodnosti bom imela dolge :)
Če pa bi bila spet stara 15 let oz bi mi, kot so predhodnice napisale nekaj zrastlo, bi pa se pobarvala nekako takole.
Slika
The world is as you are.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7500
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 26. Avg. 2015 6:51

Meni so tudi ful hudi modri lasje in razne različice, da je del las,v nekaterih primerih tud cele, pobarvan v eno bolj 'pisano' barvo, alpa da imaš en del las eno barvo,drug del drugo..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov