Epilator

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Tejax
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 131
Na forumu od: 29. 4. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Tejax » 25. Jan. 2010 17:10

Da ne bom odpirala nove teme, če ta že obstaja, čeprav že dolgo miruje...

Zanima me, če si je katera v zadnjem času kupila depilator ali epilator. Gledala sem malo po internetu, dobiš tudi stvarco v enem, a v bistvu ne vem, za kaj bi se odločila. Nikoli se nisem pretirano zanimala zanje.
Imam pa zadnje čase probleme s kožo - sem sicer vedno imela, ampak zdaj se že brijem težko po nogah.

Kaj bi mi predlagale?
Prebrala sem že tudi od kupcev (ob izdelkih), da tisti hladilni nastavek ničkaj ne pomaga. Sem pa brala tudi tukaj po forumu, da ste nekatere nad tem navdušene...
Prosim za kak nasvet in za vaše izkušnje. Hvala! :)
Svet je takšen, kakršnega hočemo videti... Nekateri tožijo, da ima vrtnica trnje, jaz pa sem vesela, da ima cvet.
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 26. Jan. 2010 12:13

mah.. epilator... ko sem se jaz prvič, sem mislila, da bom umrla od bolečin. ampak sčasoma dlake ratajo tanjše in grejo ful lahko ven, tudi manj jih je, počasneje zrastejo. glede tega je epilator super stvar. nekatere so se zmožne epilirat celo spodaj, pa pod pazduhami... to je pri meni no go. no jaz sem nehala uporabljat epilator zato ker sem dobila take pike po nogah, ki mi še kar niso izginile, pa si ne pulim že par mesecev. baje se temu reče folikulitis, vnetje dlačnih mešičkov. poleg tega pa noge niso ble nikol popolnoma gladke, vedno sfališ kakšno dlako, pa potem ti različno vn rastejo in ni nikol gladko.

ne vem, če že kupuješ, potem pač kupi nekaj dobrega... recimo tam med 50€-70€ se mi zdi da se dobi kar kvaliteten epilator. samo če si občutljiva se pripravi na bolečine na začetku...
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 26. Jan. 2010 12:27

Jaz imam že vsaj 6 let enega Philips. Takrat je stal čez 20.000 SIT in je še vedno super. Ko ga nekaj časa ne uporabljam ga je res muka zopet. Sem pa vedno kombinirala epilator + britje (da so šle še tiste male dlakce stran). Nazadnje sem pred morjem si pulila (le na eni nogi, nisem zdržala, in tista noga ima vsaj pol manj rastočih dlak kot tadruga). Se moram nujno enkrat spet spravt, da bo mir. Imam pa pogosto problem vraščanja dlak (to tudi po britju) in potem si to stiskam in res ni lep pogled :?

Hladilni nastavek pa dejansko nič ne pomaga, boli v vsakem primeru :wink: Pa ni to puljenje za vsakega, ogromno jih obupa po prvih preizkusih.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
LuvDancin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 782
Na forumu od: 16. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a LuvDancin » 26. Jan. 2010 13:37

^^ Huh, si zajela nekak vse kar sem želela povedat. :) Tudi jz uporabljam Philipsovga in sicer Satinelle, s kombinacijo britja, ker vsega pač ne zagrabi. Lih to je tisto, kar mi gre najbolj na živce - da moraš vseeno mal počakat, da dlačice pokukajo, ker drugače je itak bolj malo efekta. Je pa res, da so dlačice tanjše in redkejše, pa tudi boli ne več tolk, ko si že desetič epiliraš nogice. :)
Uporabniški avatar
_TheCosmoGirl_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 261
Na forumu od: 1. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a _TheCosmoGirl_ » 20. Feb. 2010 20:36

Js sm si ta teden kupila tega:
Slika

Mi je biu vsec za prvic, samo rabla sem kar precej casa da sm zrihtala obe nogi :)
Uporabniški avatar
°°°ČeŠnYa°°°
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 423
Na forumu od: 23. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a °°°ČeŠnYa°°° » 20. Feb. 2010 22:30

jz mam tud tega ^^ ...

pa se mi zdi kot da mi potrga dlake.. al pa mi samo tok hitr zrastejo s5.. po enem tednu al pa še prej.. :/

a si zadovoljna z njim?
Uporabniški avatar
_TheCosmoGirl_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 261
Na forumu od: 1. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a _TheCosmoGirl_ » 20. Feb. 2010 23:31

Ja probala sem ga sm 1x, ampk tud js cutim ze dlake ... samo jaz se tolazim s tem, da so to une k so ble ful kratke pa jih itak nism mogla prej spult :D
Uporabniški avatar
°°°ČeŠnYa°°°
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 423
Na forumu od: 23. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a °°°ČeŠnYa°°° » 21. Feb. 2010 18:41

jap, jz isto, al pa da se ne znam depilirat :D ;)
Anita321
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 15. 2. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Anita321 » 16. Feb. 2011 13:12

_TheCosmoGirl_ napisal/-a:Js sm si ta teden kupila tega:
Slika

Mi je biu vsec za prvic, samo rabla sem kar precej casa da sm zrihtala obe nogi :)


Jaz imam podobnega,če ni celo ist model :twisted:

http://www.zavsakdan.si/site/index.php?view=detail&id=371

Samo, da deluje :wink:
Uporabniški avatar
Mnemnosine
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 19. 2. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Mnemnosine » 19. Feb. 2011 16:18

Glede epilatorjev...ni isto če si kupite nekaj cheap...tisti cenejši epilatorji imajo kovinske diske/pincete...tile kovinski diski,dlake trgajo/lomijo...cenejše različice epilatorjev imajo večinoma tudi samo eno hitrost,ki tudi pripomorejo k trganju dlak...
Ta dražji epilatorji imajo keramične diske/pincete,več "programov"/hitrosti...in zaradi tega se dlake izpulijo...
večinoma imajo tudi dober mehanizem da si ne poškodujemo kože,torej ko preveč pritiskaš ob kožo se nekako sistem ustavi... :)
Sem "ponosna" lastnica epilatorja Philips Satinelle Ice Premium (kupila v Bof-u,takrat odštela za njega 140€)...uporabljam ga že 3-4leta in je super...
kot že prej ugotovljeno,tisti ledeni/hladilni nastavek ne pomaga...
je pa v navodilih za uporabo epilatorja bilo zapisano da si pred epilacijo z dobrim peelingom zdrgnemo kožo...lahko uporabimo tudi rokavičko,ščetko...karkoli vam zmehča in oživči/poživi kožo :)
ker je koža primerno pripravljena celoten postopek ni tako boleč...po postopku ni nadležnih pikic ipd.
dlake si pulim na nogah,bikini ali več,pa pod pazduhami...
treba se je samo navadit...dlak skorajda ni več...oz. na nogah so že skoraj eliminirane :P
po puljenju pa si na kožo dam Baby puder (moj je od Nivee)...nasvet pa je od enega kolesarja ki si tudi puli dlake na nogah...puder naj bi bil za kožo nevtralen oz. naj bi jo celo dezinficiral

Good luck :D
Najkrajšo pot do ženskega srca narediš z žago skozi prsnico! :P
nezas
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 26. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a nezas » 23. Feb. 2014 20:00

Živjo!

Sem ravno pred nakupom novega epilatorja in me zanima če ima katera izkušnje z naslednjimi:

Braun 7681
Braun 7921 Skin & spa
Philips HP6575/00
Braun 7281 Legs & body

Če ne uporabljate zgoraj navedenih, s katerimi imate dobre izkušnje oz. kaj priporočate. Imam pa neobčuzljivo kožo in epiliram noge in podpazduhe že 7 let.

Hvala že vnaprej!

Neža

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron