Domača izdelava mil

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

mn-design
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 10. 4. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a mn-design » 10. Apr. 2014 9:16

Ker še nisem zasledila te teme sem se odločila da odprem novo :) Ima katera od vas že izkušnje s tem? Sama sem že izdelovala milo ampak sem glicerin kupila, zdaj pa bi rada poskusila, da naredim vse sama. Kakšen predlog? :)
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3441
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 10. Apr. 2014 16:32

Nisi kupila glicerina ampak milno podlago z glicerinom.
Milo po hladnem postopku ti vzame kar nekaj časa, saj mora "zoreti", po vročem postopku gre pa hitro kaj narobe. Ko delaš, predlagam da nabaviš sestavine preko interneta in da si prej temeljito preberš kaj, kdaj in zakaj dodaš v zmes. Dodatki a la barve, cvetovi, piling kroglice so pa le pika na i (da ne boš kot moja kolegica, ki je na vprašanje iz česa bo delala milo odgovorila da s sivkinimi cvetovi... :rolleyes: )
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
Lalama
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 95
Na forumu od: 25. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Lalama » 20. Avg. 2014 8:13

Glede na to, da je tema kar zamrla: a nobena ne izdeluje mil doma? :)
...in men je tko dobr letet...nad vsemi letet...
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 24. Avg. 2014 14:44

pri izdelavi mila je treba biti izjemno pazljiv! natrijev hidroksid je ob nepravilni uporabi lahko zelo nevaren!!!


sarissima kako misliš, da ni kupila glicerina? Pa saj ga prodajajo na veliko..sama imam doma čisti rastlinski glicerin
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3441
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 24. Avg. 2014 15:35

Da, ampak glicerin ni enako kot milo :D. Ona je napisala da je "glicerin zadnjič kupila, tokrat pa bi rada vse sama naredila" oz nekaj v tem smislu. Torej ziher ni kupila glicerina, ampak glicerinsko milno podlago.
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
Lalama
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 95
Na forumu od: 25. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Lalama » 03. Sep. 2014 14:45

No, sem misla, da jih vseeno katera izdeluje ... Vem, da je treba bit previden, jaz imam vedno dolge rokave in rokavice gor, ko delam z lugom ... Ni to zadeva, ki bi se na blef delala :)
A ma vseeno katera idejo, če dam v milo karitejevo maslo in eterično olje, a se bo karitejevo maslo vohalo? Ker mi smrdi, ampak vem, da je za kožo fajn, zato bi ga pač dodala ... :)
...in men je tko dobr letet...nad vsemi letet...

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov