Celulit

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 14. Okt. 2010 19:46

?

nisem nikoli uporabljala nobenih krem za celulit, samo mal sem se pohecala na tvoj račun :P sem že povedala, kaj po mojem mnenju pomaga, ampak samo če to tudi dejansko prakticiraš.
neznankan
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 502
Na forumu od: 29. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a neznankan » 15. Okt. 2010 22:42

Aja nisi, sem razumela kot, da edin kremo uporabljaš, ostalo pa ne prakticiraš.

Ne jaz pa resno, da jo uporabljam. Samo dvomim, da bi mi pomagala brez kombinacije gibanja. Kot mi samo gibanje ni pomagalo. Ko sem pa še kremo vključila se je pa počasi začel kazati napredek. Sicer čist se pa te zadeve najbrž ne znebiš.
Moyka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 17
Na forumu od: 10. 3. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Moyka » 10. Mar. 2011 22:32

Jaz sem uporabljala Aloe Body toner.. najboljša krema ever.. zraven sem še malo pazla na prehrano in spila ogromno vode in celulit je zginil... res noro nisem mogla vrjet!
vis_maior
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 104
Na forumu od: 20. 7. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a vis_maior » 22. Feb. 2012 12:09

Bliža se poletje, revije so že polne člankov o tem, kako se znebiti celulita, vsako leto pišejo isto: gibanje, veliko tekočine, masaža, zdrava prehrana.

Ker je vse to le teorija vas prosim, da poveste, kaj se vam kje v boju proti celulitu res obrestovalo v praksi.

Sama sem sicer precej suha, gibam se tako rekoč non-stop, tudi več športov na dan, vsi popoldnevi in vikendi so športni, tako da gibanja mi res ne manjka. Ponavadi je tako, da moja teža niha gor dol za okoli 4 kile. In ko imam najmanj kil, se tudi celulit opazno zmanjša. Nimam ga zelo zelo veliko, je predvsem na zadnji strani nog pod ritjo in na notranji strani stegen in ga imam že odkar pomnim. Shujšam vedno s pomočjo športa, moje prehranjevalne navade so grozne (jem zvečer, mastno, raze snacke, ogromno sladkarij, bolj malo zelenjave, neredno, ponavadi cel dan nič, zvečer se pa nažrem), ampak ker toliko športam imam (razen celulita) dobro postavo.

Problem je, da sem se pred kakšnim mesecem poškodovala in mi je prepovedan ves šport še kar en čas. in zdaj se kile nalagajo, z njimi pa celulit :x cukru se ne morem upret :mad:

v glavnem zanima me, kako ste ve odpravile (ali vsaj zmanjšale) svoj celulit?
For I am the answer you seek
the dream in your sleep
you've never wanted to awaken...
dayđremer
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1107
Na forumu od: 4. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a dayđremer » 22. Feb. 2012 12:15

++
Zadnjič spremenil dayđremer, dne 20. Maj. 2018 22:47, skupaj popravljeno 1 krat.
How quickly jealous I become of the wind when it, and not I, gets the privilege of properly messing up your hair.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 22. Feb. 2012 12:46

Jaz sem kontracepcijske nehala jest, pa je blo takoj bolje :D

Jah, bo pač treba malo samodiscipline in prečistit jedilnik. Ne verjamem tistim izgovorom, da se ne moreš upret cukru.
vis_maior
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 104
Na forumu od: 20. 7. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a vis_maior » 22. Feb. 2012 14:03

Kontracepcijske ostanejo :razz:

res bom morala nekaj narediti s prehrano...problem je, da čez dan počnem 101 stvar in samo hitim iz ene lokacije na drugo in si vmes ne vzamem časa za kosilo, ki ga jem (če sploh) takrat, ko pridem domov, kar je pa največkrat po 6,7 uri, sploh poleti, ko je dolg dan in se zunanje aktivnosti še podaljšajo.
V službi sem edina zaposlena in grem zelo redko na kosilo, ker se mi ne da sami. Tudi nimamo kake čajne kuhinje, kjer bi si lahko pripravila solato, zato si sabo prinesem jabolko, banano in jogurt - in to je to, kar jem do večera mogoče grem 1x mesečno na kosilo.

Ko pridem domov sem pa od celega dneva ni športa že tako lačna, da samo napadem hladilnik :( problem je še, da imam zelo zelo rada sladko in če je kje v bližini čokolada že najdem kak izgovor, zakaj mi ne škodi (pa vem, da v resnici mi). Dokler sem lahko veliko športala to ni bil problem, ker sem z aktivnostjo vse pokurila, zdej ko pa cele dneve sedim, jem pa enako, se mi pa nabira špeh in s tem tudi celulit. Še vedno sem suha, špeha se ne znebim težko, vem da bo šel takoj, ko bom spet začela špotat, večji problem je celulit, ki ostane - zmanjša se šele po zelo dolgem času intenzinega športa, pa še takrat ostane in je predvsem pod ritjo viden že samo če stojim (ni mi treba kože skupi stisnit) in tako je že odkar sem bila stara hmmm...13 let :evil:
For I am the answer you seek
the dream in your sleep
you've never wanted to awaken...
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 22. Feb. 2012 14:58

vis_maior napisal/-a:grem zelo redko na kosilo, ker se mi ne da sami
Zakaj pa ne? Ali si pa pač naroči kej v službo.
Uporabniški avatar
Lady_Cristina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 428
Na forumu od: 10. 6. 2009
Kraj: Graz

Neprebrana objavaNapisal/-a Lady_Cristina » 22. Feb. 2012 15:55

vis_maior napisal/-a:moje prehranjevalne navade so grozne (jem zvečer, mastno, raze snacke, ogromno sladkarij, bolj malo zelenjave, neredno, ponavadi cel dan nič, zvečer se pa nažrem)


Hja, bo pač treba spremenit prehranjevalne navade. Jaz sem tudi dolgo mislila da lahko jem kar hočem in celulita nebom mela dokler se ukvarjam s športom... Žal tak ne gre. Treba je pit dosti vode. Ne 2l na dan ampak 3! Jaz sem tudi mela naprimer navado da sem cel čas pila sokove in potem sem se čudila kak to da mam celulit...
Pri Avonu so meli eno dobesedno čudežno kremo in sem se z njo vedno pred poletjem kaka 2 tedna mazala in mi je dobesedno zbrisala celulit za nekaj mesecev. Zdaj pa majo 'izboljšano' formulo ki pa je v bistvu konkretno poslabšana... Tak da do takrat se mi s celulitom ni bilo treba ukvarjat, zdaj pa nimam druge izbire.
Zdaj jem dosti manj sladkarij in ne pijem več teh sladkih sokov. Celulita imam še čisto malo. Tak da jaz mislim da tu ne moreš nič - pravilna prehrana, dosti vode in nobenih sladkarij.

V glavnem... če nimaš samokontrole ne boš nič dosegla. Jaz je prej tudi nisem mela, potem pa sem poskusila to:
- na hladilnik si nalepiš sliko idealne ženske postave (oz. tja kjer hraniš mastno in sladko hrano) - to te takoj odvrne od hrane
- ne kupuj sladkarij - če jih nimaš doma jih ne moreš jest
- ne kupuj ko si lačna
- pij veliko vode
- piši si kalorije (priporočam myfitnesspal.com - tam ti beleži še sladkor, maščobe in druge stvari ki jih želiš da ti beleži)
- vsakih nekaj dni si kaj malega sladkega vseeno privošči, ker na tak način ne boš imela izbruhov lakote
- ko te prime da bi jedla sladko jej sadje (od sadja se ne zrediš)
- jej hrano ki ima dosti proteinov in vlaknin
A vida é bela. Só tens de a tornar bela. <3
T00Mika
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 416
Na forumu od: 26. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a T00Mika » 22. Feb. 2012 15:59

Kot je že znano: Šport, gibanje in še enkrat gibanje..pa veliko vode..pa v najslabšem primeru je pač potrebno biti malce pazljiv tudi pri prehrani.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 22. Feb. 2012 16:36

Ja, ampak ona se je poškodovala in se ne sme s športom ukvarjat nekaj časa.

Sicer se pa da zdravo malico tudi s sabo prinesti v službo (še bolje, kot da greš v restavracijo, ker tam je dosti ne ravno najbolj zdrave hrane). Tudi jaz sem imela izgovor, da čez dan nimam časa jest (taka služba, da ni blo niti odmora za malico odrejenega, pač je treba pojest na hitro, ko ravno nimaš dela. Ampak sem izkoristila, kolikor sem lahko), ampak če dejansko imaš čas za malico, je to, da se ti ne da it sama, spet samo en izgovor. Kot to, da se ne moreš upret sladkarijam :P Res si lahko ali naročiš ali pa vzameš za sabo. Itak je pa najceneje, če si od doma prineseš.
Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Na forumu od: 29. 7. 2009
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a s0nckic4 » 22. Feb. 2012 18:32

celulit je v večini gensko pogojen. kar pomeni, da nekatere srečnice zanj do 40 sploh ne vedo, druge pa začne napadat že v najstniških letih in imajo konstantno borbo.
imaš 2 možnosti: da ga sprejmeš in se nehaš z njim obremenjevat ali pa da se začneš intenzivno s fitnesom ukvarjat (kot recimo barbie girl 85) pa ga boš lepo pokurila (skupaj s joški in ostalo maščobo) ;)
Vsak raj ima svojo kačo.
dayđremer
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1107
Na forumu od: 4. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a dayđremer » 22. Feb. 2012 22:31

++
Zadnjič spremenil dayđremer, dne 20. Maj. 2018 22:58, skupaj popravljeno 1 krat.
How quickly jealous I become of the wind when it, and not I, gets the privilege of properly messing up your hair.
Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 22. Feb. 2012 23:00

Hmmm jaz si noge zdrgnem s krtačo, namažem z gelom proti celulitu, zavijem v folijo in grem na orbitrek. Ko končam s telovadbo, se še enkrat skrtačim, pol na koncu tuširanja si dam gor še eno drugo kremo proti celulitu. To če se mi glih da hehehe.

Pomoje kar pomaga, ker ga imam v primerjavi s kolegicami precej malo...

je pa tudi res, da dokaj zdravo jem in veliko pijem. Pa kadim, kar tut kao ne bi smela :D
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 22. Feb. 2012 23:03

dayđremer napisal/-a:
s0nckic4 napisal/-a:pa ga boš lepo pokurila (skupaj s joški in ostalo maščobo) ;)


zakaj bi joške zgubila, sam koža se ti napne.


Ker so sestavljeni večinoma iz maščobnega in žleznega tkiva - če hujšaš oz. kuriš maščobo, se kuri tudi ta maščoba :D

Čeprav tisto, da bi lahko celulit kar v celoti pokuril, dvomim, sploh če si nagnjen k temu... tudi zelo suhe ženske ga imajo lahko veliko, itak pa ni sestavljen samo iz maščobnih celic, ampak tudi raznih odpadnih snovi in vode, ki se ujame v podkožje :/

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov