Celjenje ran

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Jess°
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 189
Na forumu od: 20. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Jess° » 05. Jun. 2010 11:37

Pozdravljene.


Mene zanima, če ima katera izkušnje z zdravljenjem ran oz. odstranjevanjem madežem, ki ostanejo po ranah. Sama sem imela na nogah kar veliko takšnih ali drugačnih ranih, tam kjer so bile te rane globoke pa ostajajo rjavi flekci, ki jih nikakor ne moreš odstranit. Že pred časom sem zasledila nekje, da obstaja nekakšen gel s katerim se mažeš in da kasneje izginejo, je bila pa kar precej drag - 30€ na dokaj majhno količino kreme.

Seveda ker se bliža poletje, ne bo najbolj fajn hodit v dolgih hlačah ko bo 30°+. Torej, kakšne vaše izkušnje oz. priporočila? :)

Hvala :)
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 05. Jun. 2010 11:44

jst vem da sem včasih imela doma neko kremo za brazgotine. In če je bla rana malo hujša si si s tem namazal (ko se je zacelila) in ti je brazgotina dosti zginla.
Sem imela eno operacijo na licu in sem si s to kremo mazala kakšen teden in se mi zdaj sploh ne opazi več.
Vem pa da je bila zeloo draga. Tut tam okoli 30€ na eno čisto majhno posodico.
Don't worry, be happy!!
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 05. Jun. 2010 19:18

Temo bom pustila, pa si lahko izmenjujete mnenja o takšnih ali drugačnih kremah za prekrivanje, celjenje brezgotin, ran, nepravilnosti samo da gre v lepotno smer, ne zdravstveno.

Ampak, pazite, za lepotna znamenja pa temaže obstaja!
Uporabniški avatar
Jess°
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 189
Na forumu od: 20. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Jess° » 05. Jun. 2010 19:49

Tema je izrecno za to, kar sem napisala. Torej sprašujem za nasvete, vaša mnenja, izkušnje kako se ubadate če imate težave s tem, pa naj si bo brazgotina od aken, od kakšnih poškodb in tako naprej. Sama sem rekla da imam težave z rjavimi madeži na koži, ki so posledica mozoljčkov oz. vraščenih dlak na nogi.. Tu me ne zanimajo lepotna znamenja, niti ni tema v smislu, NUUJNOOO rabim te podatke, buhu. O teh zadevah nisem našla nobene podobne teme (je pa res da imate iskalnik tem čisto zgrešen in vn vrže teme ki sploh nimajo povezavo z besedo ki si jo napisal, da naj jo išče..) zato sem sama odprla to temo. O tem bi se dalo diskutirat in izmenjevat mnenja o kremah/postopkih itd ..

Če vas pa res tk moti, pa le zaklenite temo.. najlažje si je pa nabijat poste z linki to že obstaja ane ^^
Uporabniški avatar
*kayka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 780
Na forumu od: 26. 1. 2005
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a *kayka* » 08. Jun. 2010 17:18

js mam podobne probleme, ampak na drugem delu (pod spodnjim hlackam), prej je blo vse ok, dve leti nazaj ko sem zacela hodit na brazilko so se mi pa zacele ful vrascat dlacice in razne nadloge, s tem pa so prisle tudi brazgotinice ki jih nikakor ne morem odpravit :( probala sem kremo CONTRAKEL, pride okrog 14€, porabila sem že dve, pa recimo da je malo bolje, ampak js bi rada da to popolnoma izgine. konec meseca grem na depilacijo in bom prasal kozmeticarko kaj naj naredim...
Agica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 29
Na forumu od: 14. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Agica » 09. Jun. 2010 8:08

Jaz tudi uporabljam Contrakel trenutno, in to za celjenje brazgotinic,temnih madežev, ki so mi ostale na obrazu od mozoljev. Za enkrat je kar v redu, verjetno moram le vztrajati tako kot pri vsakih takih izdelkih. Ta krema se uporablja tudi za zdravljenje brazgotin po operacijah. Je precej mastna, lepo se maže.
Uporabniški avatar
Jess°
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 189
Na forumu od: 20. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Jess° » 09. Jun. 2010 8:49

wuuhuu. torej bom si šla jst tud to nabavit in probat srečo, če bo na meni delovalo. kolk pa kej stane to v lekarnah?
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 09. Jun. 2010 9:10

^^
*kayka* napisal/-a:CONTRAKEL, pride okrog 14€
pikcpokc
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 79
Na forumu od: 5. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a pikcpokc » 28. Apr. 2011 12:04

Mene pa zanima, če mogoče katera pozna kak silikonski gel ali kaj podobnega za zmanjšanje starih brazgotin ki so posledica aken? Bolj ko gledam po internetu bolj sem zmedena.. Slišala sem že za Strataderm samo ne vem če se resnično obnese?
Vem da se brazgotine le s kremo ne bodo čisto zacelile ampak bi jih rada vsaj malo zmanjšala.. Kakšna ideja?
Uporabniški avatar
monique*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 472
Na forumu od: 16. 7. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a monique* » 28. Apr. 2011 12:30

Poleg Contrakel kreme uporabljam še kremo za obnovo in zaščito kože Climb On! sicer za noge je pa primerna za vse dele telesa in se počasi ampak se mažem zdaj en teden 3-4x na dan, pa še kakšna kopel z olivnim oljem za obraz lahko kakšno domačo masko zmešaš.
Uporabniški avatar
Jess°
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 189
Na forumu od: 20. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Jess° » 04. Avg. 2011 18:01

monique* pa ti ta kombinacija pomaga? .. Jst sem imela/oz. imam po nogah rjave flekce pač od tega ko se je rana zacelila in je ostala rjava brazgotina. To me ful moti, do sedaj sem se izgobiala nakupu contrakela, zdej pa nimam več izbire :D
Uporabniški avatar
Sunshine
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 1697
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sunshine » 29. Avg. 2012 9:45

Ste ugotovile, da to pomaga?
Jaz sem uporabljala Kontrakel na hrbtu po odstranitvi znamenj, pa je brazgotina ostala, čas je najboljši pri temu.
doda
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 24. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a doda » 29. Avg. 2012 10:32

Men se zdi, da ti brazgotine ostanejo in se jih ne moreš znebit. Lahk sam, da so malo manj vidne. Jaz sem si skoraj pol leta mazala z kremo Dermatix, pa se mi zdi, da ni nič drugače:)
Bom pa poskusla zaj še na hrbtu (so mi tudi odstranli znamenja), sam morem prvo dat šive ven:)
Pa meni je zdravnik reku, da je pomembno tudi, kje maš šive. Na obrazu, se lahko skoraj nič ne vidi. Na hrbtu in prsih, pa se lahko ful, ker ti kožo skoz vleče narazen in pač nič ne pomaga :)
Uporabniški avatar
Sunshine
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 1697
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sunshine » 29. Avg. 2012 10:41

Meni je rekel, da se na hrbtu koža celi najpočasneje (obraz najhitreje in potem sprednji del) in posledično brazgotine ostanejo dlje.

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov