Barvanje las

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
spelaspela
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 124
Na forumu od: 18. 8. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a spelaspela » 03. Sep. 2011 13:30

imam še eno vprašanje...
koliko časa more pretečet med enim in drugim barvanjem (celotne površine lase) da jih ne poškoduješ ?
blond.baby
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 25. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a blond.baby » 25. Sep. 2011 11:12

živjo vsem:)

mene pa zanima, s katero barvo naj se pobarvam da mi bo prijela čez BARVANE TEMNORJAVE lase (na nekaterih pramenih so tudi rjavi, ne tako zelo temni). seveda mislim blond barvo oziroma vsaj svetlo rjavo.
dosti sem že prebrala in videla da jih dosti hvali KEUNE silver blond??

pa še nekaj: kakšna ideja kako bi doma lase pobarvala na pramena? kje se kupi tista kapa za barvanje pramen (razen v kompletu z barvo las, ki je prav namenjena barvanju pramen)??

hvala za odgovore, xoxo
Uporabniški avatar
LuvDancin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 782
Na forumu od: 16. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a LuvDancin » 07. Nov. 2011 12:17

Drug teden grem k frizerju, upam na nekaj takšnega kot je na desni iz barve, ki je neki takšnega kot na levi. :D

Slika
Uporabniški avatar
intermezzo
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 72
Na forumu od: 20. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a intermezzo » 11. Feb. 2012 17:29

HELP, HILFE!!! :cry:

Barvala sem se s temnorjavo in ven prišla ČRNA kot oglje. Dobesedno črna barva je, nikjer sledu o rjavi razen posamezen pramen ko se zasije na sončni svetlobi.
Zdaj, brala sem da pomaga barvo hitreje izpirat šampon proti prhljaju, pa limonin sok??
Al mi ostane samo da dam času dovolj časa da se mi spere??
Hvala za odgovore!
*.*
kokica87
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 255
Na forumu od: 18. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a kokica87 » 11. Feb. 2012 19:03

Zdravo,

mene pa zanima, če ima katera izkušnje z barvo Palette Mousse, ki jo v zadnjem času zelo oglašujejo. Je res tako preprosto si z njo pobarvati lase?
vis_maior
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 104
Na forumu od: 20. 7. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a vis_maior » 11. Feb. 2012 22:41

jaz sem se pobarvala s Schwartzkopf Perfect Mousse iz rjave na temno rjavo (odtenek črno-rjava) in se mi je zdelo enostavno, samo vsake toliko mam še vedno svetle pramene - verjetno je bila napaka moja ne v barvi, ker sem se prvič sama barvala.
sicer je ful lepa barva ven prišla, točno takšna, kot je na slikici :)
For I am the answer you seek
the dream in your sleep
you've never wanted to awaken...
Uporabniški avatar
White_Widow
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1122
Na forumu od: 8. 5. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a White_Widow » 23. Feb. 2012 20:23

Se je katera barvala čez blond barvo z rjavim, oz. s temnejšim prelivom? Kako je prijelo?

Namreč dolga leta sem se barvala na blond, naravne imam svetlo rjave/temno blond lase. Rada bi prešla na naravno, pa nevem, kako. Frizerji pri meni pač ne pridejo u poštev...do zdaj sem naredila sama vedno bolje, kakor so mi naredili v frizerskih salonih..

če ne drugega, bom pustila, da prerastejo barvo..

Nasvet?
vis_maior
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 104
Na forumu od: 20. 7. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a vis_maior » 24. Feb. 2012 8:35

uff...jaz sem bila tudi blond in sem šla potem na temno rjavo, ampak pri frizerju. je super prijelo, tak da bi moralo tudi tebi uspet verjetno.

najbrž bi bilo dobro, da ne greš direkt iz blond na ful temno, ampak postopoma - npr. zdej se pobarvaj iz blond na svetlo rjavo, v naslednjem koraku pa iz svetle na temnejšo. sej pri barvanju na temno nimaš pomoje kej zafrknit, ali? mogoče uporabi 2, da se ti bo prej sprala, če bo šlo kaj narobe, ali če si ne boš všeč temna.
For I am the answer you seek
the dream in your sleep
you've never wanted to awaken...
Uporabniški avatar
White_Widow
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1122
Na forumu od: 8. 5. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a White_Widow » 24. Feb. 2012 18:18

narobe si me razumela, jaz se nebi prebarvala na temnejšo, rada bi prešla na naravno barvo las (trenutno mam že ful narastka)

na tisto peroksidno blond mi sploh nič ne prime, na narastek takoj.
Uporabniški avatar
Ajča
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1369
Na forumu od: 1. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ajča » 24. Feb. 2012 18:29

White_Widow napisal/-a:Se je katera barvala čez blond barvo z rjavim, oz. s temnejšim prelivom? Kako je prijelo?


Sem se iz blond pobarvala na rjavo doma z obstojno barvo (ne s prelivom). Vedno mi je zelo lepo prijelo (3× sem se že v zadnjih 6 letih). Nikoli pa nisem bila peroksidno blond, ampak sem imela tako bolj toplo pšenično/zlato barvo.
A goal without a plan is just a wish.
Uporabniški avatar
Pearl*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 84
Na forumu od: 1. 11. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Pearl* » 16. Maj. 2012 20:50

Jaz sem v manjši dilemi, kako pridit čim bližje moji naravni barvi... Barvam se že približno 4 leta, od tega večinoma na vse možne odtenke rdeče. Parkrat vmes sem poskusila iti nazaj na rjavo, tako da sem nanesla temno rjavo oz. čokoladno, ampak takoj, ko se mi je barva začela spirati, je spet začelo vleči vsaj na temno rdečo, če ne že na rdečeoranžno. Trenutno mam nekje temno rdečeoranžno barvo (na katero mi je zopet uspelo priti iz temno rjave). Kak bi bil učinek, če sedaj poskusim svetlejši odtenek? Ker ne bi rada izgledala kot ekstremo sprana oranžna... Če ne bo druge, bom pač morala iti k frizerju na barvanje.
I never fall apart because I never fall together.
Nyree
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 125
Na forumu od: 23. 10. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Nyree » 16. Maj. 2012 22:18

MOJE mnenje, nisem pa frizerka, je, da ne glede na to kaj narediš bo rdeča hodila ven dokler se ne preraste. Svetlejši odtenki je mogoče le do 3 odtenke svetlejše kot maš zdej (razn, če si daš gor blanž) in moje izkušnje so, da ne izpade prav ok. Če bi rada bla naravna bi si jaz na tvojem mestu lase barvala bolj na pogosto z neobstojnimi barvami (prelivi al kar so že) pa čakala, da se preraste.
Upam, da bo kak odgovor povedala še kakšna malo bolj strokovno podkovana.
Uporabniški avatar
rokerca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1037
Na forumu od: 20. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a rokerca » 17. Maj. 2012 10:13

Se strinjam z zgornjim odgovorom, meni se ne zdi najboljša ideja iti na bolj svetlo. Poskusi se večkrat (recimo 1krat mesečno - da se ne izpere preveč) s prelivi, ki ne škodujejo lasem. Jaz sem se nekaj let nazaj pobarvala na živo oranžne, takoj po tem pa daljše obdobje na temno rjave in mi je vedno rdeča ven udarila. Mislim, da ni druge, kot da se barvaš s prelivi (naravnimi) na svojo naravno barvo in počakaš, da izraste rdeča.
Ljudi cenimo bolj na osnovi tega, kako uporabni so za nas, kot pa na osnovi tega, kar so.
vis_maior
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 104
Na forumu od: 20. 7. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a vis_maior » 23. Maj. 2012 8:31

Včeraj sem kupila od Loreala barvo v peni...najsvetlejšo možno rjavo, že skoraj blond. prej sem bila pobarvana na kostanjevo rjavo, ki se je že precej sprala, zato je bila že blizu moji naravni barvi las, ki je za kaka dva odtenka temnejša od tiste svetle rjave, katero sem želela.

Pobarvala sem se, naredila vse po navodilih...in postala skoraj črna. Kako lahko pride do tega? A bi morala vzet najsvetlejšo blond barvo, da bi postala svetlo rjava? Joj pa barva na škatlici je bila res tooook lepa :(

Ideje?
For I am the answer you seek
the dream in your sleep
you've never wanted to awaken...
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7034
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 23. Maj. 2012 18:04

Jah posvetliš si jih lahko s kakšnimi maskami z limono, drugače pa nimam neke pametne ideje (se mi je pri predzadnjem barvanju zgodilo, da je iz najtemnejše rjave nastala svetlo rjava, seveda samo na narastku). Tako da ali se naslednjič barvaš pri frizerju ali pa vzameš malo bolj "kvalitetno" barvo, kot je pena, za katero sem prebrala veliko kritik ravno na ta račun.
The world is as you are.

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov