tvoja najljubša knjiga

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

cute
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 113
Na forumu od: 25. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a cute » 27. Nov. 2007 13:07

En kup knjig sem brala z veseljem, a med njimi vseeno izstopa Menuet za kitaro (Vitomil Zupan) in Germinal (Emile Zola). Če pa pri branju teh knjig ne občutite nič.....
Uporabniški avatar
Letty
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 79
Na forumu od: 6. 12. 2007
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a Letty » 06. Dec. 2007 15:56

A mi lahko nekdo priporoča kakšno zanimivo knjigo (lahko tudi v angleščini), ki ni tako težka za brat?!
Uporabniški avatar
Infinity
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 81
Na forumu od: 13. 11. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Infinity » 06. Dec. 2007 16:02

^^ Hm... dobra knjiga, ki ni preveč težka :gruebel: V angleškem jeziku jih je kar nekaj katere bi ti jst priporočila. Morda so nekatere tudi bolj zahtevne, ampak moje subjektivno mnenje je, da so lahke za brat... vsaj za mene:

- Alkimist
- Vse Dan Brown knjige
- Hobbit
- Aghata Christi knjige
- Moby Dick
- Much Ado About Nothing
- Klaične knjige (Dickens, Austin, Poe...)
- Assimov knjige
- The Great Gatsby
- The Old Man and the Sea
- The Catcher in the Rye
- Oliver Twist
- Dracula :D
- Hitchhiker's guide to galaxy
...
...

pa še kšna bi se našla...
Uporabniški avatar
Short
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 40
Na forumu od: 14. 11. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Short » 06. Dec. 2007 16:07

Infinity napisal/-a:- Hitchhiker's guide to galaxy

No... "Hitchiker guide to the galaxy" ji jst ne bi glih priporočila, ker je noter ful enih čudnih izmišljenih besed ter nenavadnih besednih zvez. Probaj raje kšnega Dana Browna... "The Da Vinci Code" recimo.
Uporabniški avatar
Infinity
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 81
Na forumu od: 13. 11. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Infinity » 06. Dec. 2007 16:13

^^ ne vem no... men se zdi "Hitchhiker's guide to galaxy" prava izbira. Sem jo čitala za priprave na maturo in se mi sploh ni zdela težka... sicer sem jo že prej prebrala v slovenščini (torej sem vedela o čem se gre), pa moram rečt, da imajo v angleščini bolj originalne fore.
Uporabniški avatar
Bloodelf
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 69
Na forumu od: 19. 11. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Bloodelf » 06. Dec. 2007 16:16

Letty napisal/-a:A mi lahko nekdo priporoča kakšno zanimivo knjigo (lahko tudi v angleščini), ki ni tako težka za brat?!

Če bi rada prebrala dobro knjigo v eni najboljših in najčistejših oblik angleščine, potem vzemi v roko Lord Of The Rings. Ne morš falit!
Uporabniški avatar
satisfaction
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 40
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a satisfaction » 15. Dec. 2007 21:07

moja najljubša knjiga pa je Mali princ,
brala sem jo že v osnovni šoli samo takrat nisem dojela bistvo knjige- se mi zdi da je, čeprav na prvi pogled zgleda kot pravljica, glede na sporočilo knjige bolj primerna za malo starejše bralce
knjigo sem prebrala že nekajkrat, lani pa sem jo dobila kot darilo za rojstn dan od sestre :)
Uporabniški avatar
Antea
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 51
Na forumu od: 3. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Antea » 26. Dec. 2007 21:26

Alkimist, Mali princ, Mi otroci s postaje ZOO
Uporabniški avatar
sAdie
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1589
Na forumu od: 23. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a sAdie » 27. Dec. 2007 0:49

Pa kaj je s tem Alkimistom, da ste vsi naduseni? :? To knjigo sem dobila za uspeh v OŠ od sole, pa je se do zdaj nisem odprla...ne vem, ne privlaci me ocitno :)

O cem gre sploh? Ce me lahko kdo razsvetli v parih stavkih, bom vesela :)
I love SISLEY& RW
FemmeFatal
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 651
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a FemmeFatal » 27. Dec. 2007 2:06

Ce si necesa resnicno zelis, stremi vse stvarstvo k temu, da se ti sanje uresnicijo.

Ce povem bistvo knjige, se ves car iznici, ker sele cisto na koncu clovek ugotovi, v cem je poanta.

Sicer pa je moja naj knjiga Ana Karenina.
Uporabniški avatar
Ice_cofee
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 68
Na forumu od: 4. 7. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Ice_cofee » 28. Dec. 2007 13:56

Nemogoče se je odločit samo za eno :D
Najbolj me je ganil Mali princ, prvič sem ga prebraLa, ko sem mela pet let, pa še zdaj vsakič jokam zraven :oops:

Zabava me čisto vsak Princeskin dnevnik. Ne vem, nekateri so že prav smešni, pa jih vseeno obožujem in novega kupim takoj, ko izide x) Pa knjigi o Georgii Nicholson sta tudi posrečeni (Tangice, poljubi in še kaj ...)

Potem pa še Mi, otroci s postaje ZOO, Da Vincijeva šifra, Zeleno jezero, Skrivnostni primer ali kdo je umoril psa, Rebecca, Zaporedje nesrečnih dogodkov. Te berem samo za razvedrilo, ker jih itak pospraviš v par urah. In čeprav na videz izgledajo primerne za otroke do 12 let, se notri skriva tolko iskric, domislic in prikritega sarkazma, da se vedno znova narežim.
Največja sreča življenja je vedenje, da smo ljubljeni;ljubljeni zaradi sebe-ali bolje, ljubljeni kljub sebi.
netline
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 53
Na forumu od: 10. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a netline » 09. Jan. 2008 11:35

Nejc Zaplotnik - Pot
J.R.R. Tolkien - Hobit
Franc Saleški Finžgar - Pod svobodnim soncem
Uporabniški avatar
kamis
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1085
Na forumu od: 12. 12. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kamis » 09. Jan. 2008 12:09

Alkimist je res d-best bukvica.Lahkotna za prebrat pa takoj razumljiva.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 09. Jan. 2008 12:21

sAdie napisal/-a:Pa kaj je s tem Alkimistom, da ste vsi naduseni? :? To knjigo sem dobila za uspeh v OŠ od sole, pa je se do zdaj nisem odprla...ne vem, ne privlaci me ocitno :)



sploh nisi in :P
tale alkimist je postala ena navadna modna muha. se oproščam vsem, ki ste nad knjigo resnično navdušene, ampak močno dvomim, da je coelhu ratalo napisat nekaj tako razsvetljujočega, da je spremenilo življenje vsem zvezdnicam, ki jih povprašajo po najljubši knjigi, pa tako izstrelijo, da je to seveda alkimist.
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 10. Jan. 2008 19:06

jullia_ napisal/-a:
sAdie napisal/-a:Pa kaj je s tem Alkimistom, da ste vsi naduseni? :? To knjigo sem dobila za uspeh v OŠ od sole, pa je se do zdaj nisem odprla...ne vem, ne privlaci me ocitno :)



sploh nisi in :P
tale alkimist je postala ena navadna modna muha. se oproščam vsem, ki ste nad knjigo resnično navdušene, ampak močno dvomim, da je coelhu ratalo napisat nekaj tako razsvetljujočega, da je spremenilo življenje vsem zvezdnicam, ki jih povprašajo po najljubši knjigi, pa tako izstrelijo, da je to seveda alkimist.

Alkimist je bil modna muha kakih 10 let nazaj ... zdaj je verjetno že out :D
Meni je bil tudi všeč, ne bi ga pa ravno imenovala najboljša in kultna knjiga in sploh in oh.
Če te zanima, kaj je notri tako "razsvetljujočega", jo preberi. Mogoče ti bo spremenila življenje :wink:
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov