tvoja najljubša knjiga

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

ursiika
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 93
Na forumu od: 25. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a ursiika » 24. Apr. 2009 9:03

Lp.
Jaz sem brala vse štiri knjige Twinlight saga in vam povem da še tak dobrih-lepih knjig nisem brala, vse štiri(pa so kar obsežne) sem prebrala v 14 dnevih, pa še izpite sem mela zraven.Jaz rajše jedla nisem samo da sem lahko čitala, res meni so bile fantastične.....je pa res kar je ena napisala da je film čisto mimo.Jaz sem prvo gledala film in se mi je fulll dopadel, potem sem prebrala še naslednje tri knjige, ker sem morala vedet kar se zgodi z njima in so tako lahko čitljive da kar not padeš ( no sicer je moj fant rekel da se bo preseliv če bom še malo vzdihovala zraven knjig :D ) in ko sem vse prebrala sem si kupila prvi del in ga prečitala-in potem ugotovila da filem sploh ni tak vredu kot se mi je zdel.
Vseeno pa vsem predlagam naj si prvo pogledajo filem ker sta glavna igralca res dobro prikazana in imaš lažjo predstavo za kakšne vapirje sploh tukaj gre....
Res ena A filem, če nebi bila že malo prestara za take finte bi si v sobi sigurno kaki poster nalepila-samo mislim da takrat pa bi se moj fant res seliv, hahahahaha
ursiika
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 93
Na forumu od: 25. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a ursiika » 24. Apr. 2009 9:06

Lp.
Jaz sem brala vse štiri knjige Twinlight saga in vam povem da še tak dobrih-lepih knjig nisem brala, vse štiri(pa so kar obsežne) sem prebrala v 14 dnevih, pa še izpite sem mela zraven.Jaz rajše jedla nisem samo da sem lahko čitala, res meni so bile fantastične.....je pa res kar je ena napisala da je film čisto mimo.Jaz sem prvo gledala film in se mi je fulll dopadel, potem sem prebrala še naslednje tri knjige, ker sem morala vedet kar se zgodi z njima in so tako lahko čitljive da kar not padeš ( no sicer je moj fant rekel da se bo preseliv če bom še malo vzdihovala zraven knjig :D ) in ko sem vse prebrala sem si kupila prvi del in ga prečitala-in potem ugotovila da filem sploh ni tak vredu kot se mi je zdel.
Vseeno pa vsem predlagam naj si prvo pogledajo filem ker sta glavna igralca res dobro prikazana in imaš lažjo predstavo za kakšne vapirje sploh tukaj gre....
Res ena A filem, če nebi bila že malo prestara za take finte bi si v sobi sigurno kaki poster nalepila-samo mislim da takrat pa bi se moj fant res seliv, hahahahaha
ursiika
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 93
Na forumu od: 25. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a ursiika » 24. Apr. 2009 9:16

Lp.
Jaz sem brala vse štiri knjige Twinlight saga in vam povem da še tak dobrih-lepih knjig nisem brala, vse štiri(pa so kar obsežne) sem prebrala v 14 dnevih, pa še izpite sem mela zraven.Jaz rajše jedla nisem samo da sem lahko čitala, res meni so bile fantastične.....je pa res kar je ena napisala da je film čisto mimo.Jaz sem prvo gledala film in se mi je fulll dopadel, potem sem prebrala še naslednje tri knjige, ker sem morala vedet kar se zgodi z njima in so tako lahko čitljive da kar not padeš ( no sicer je moj fant rekel da se bo preseliv če bom še malo vzdihovala zraven knjig :D ) in ko sem vse prebrala sem si kupila prvi del in ga prečitala-in potem ugotovila da filem sploh ni tak vredu kot se mi je zdel.
Vseeno pa vsem predlagam naj si prvo pogledajo filem ker sta glavna igralca res dobro prikazana in imaš lažjo predstavo za kakšne vapirje sploh tukaj gre....
Res ena A filem, če nebi bila že malo prestara za take finte bi si v sobi sigurno kaki poster nalepila-samo mislim da takrat pa bi se moj fant res seliv, hahahahaha
ursiika
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 93
Na forumu od: 25. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a ursiika » 24. Apr. 2009 10:46

ups...sory samo ni delalo, zaj pa sem vidla da je kar 4* poslalo-se opravičujem
Uporabniški avatar
MissBitch
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 610
Na forumu od: 4. 7. 2004
Kraj: *med zemljo in zrakom*

Neprebrana objavaNapisal/-a MissBitch » 13. Maj. 2009 19:11

°rainbow° napisal/-a:Ena izmed najljubših je Zaupaj mi svoje sanje - Sidney Sheldon. Knjiga mi je ful zanimivo napisana, kar vleče te, da jo prebereš do konca.
Vsebina (vir:mladina.si)

Junakinja tega skoraj 400 stranskega romana je umirjeno elegantna in skrivnostno privlačna devičica Ashley Patterson, zadržana punca, ki se, pomenljivo, ne zaveda, da v sebi nosi še dva druga jaza oziroma osebnosti: agresivno Angležinjo Toni in polteno Italijanko Alette, ki pa se, zopet pomenljivo, med seboj zelo dobro poznata. Kako to? No, z odgovorom na zastavljeno vprašanje smo takorekoč že pri razpletu te na videz komplicirane zgodbe ... Odzadnja vsebina: Ashley je bolnica, ki trpi za boleznijo razcepljene osebnosti, v strokovni literaturi znane kot bolezni disociativne identitete. Bolezen se ponavadi začne zaradi travme v otroštvu, žrtev pa travmatično doživetje potisne v pozabo tako, da ustvari drugo osebnost. /To je način bega. Vsakič ko pride do šoka, se lahko rodi novi jaz .../ In tako sta se v Ashley, ki jo je oče v otroštvu zlorabljal, rodili Toni in Alette, prva kot "proizvod" očetovih pohotnih rok, druga njegovega priveska. Ljudje, ki imajo to bolezen, so popolnoma normalni, vendar samo do trenutka, dokler ne prevzame vodstva drugi jaz - takrat se namreč gostitelj ne zaveda ničesar, izgubi občutek za čas, v spominu pa mu zazija praznina ... Pet že omenjenih posiljenih, umorjenih in kastriranih moških je bilo seveda "te sreče", da so se zaradi takšnega ali drugačnega razloga oziroma namena znašli v Ashleyini intimni bližini: tu je gostiteljica kar naenkrat umanjkala; vlogo posiljevalke je odigrala vročekrvna Italijanka; - za zakol in razrez pa je poskrbela hladnokrvno zlobna Angležinja.


meni je pa ta ena izmed njegovih slabših... poizkusi še kakšno drugio njegovo, če še nisi... jaz še vedno padam dol pri diamantni dinastiji ali če bo kdaj jutri...

drugače sta trenutno najljubši:
The other boleyn girl (ker je res zelo dobro napisala in kljub temu, da se zavedam da je samo izmišljena zgodba z resnično zgodovinsko podlago dobim občutek, da bi se pa to vse skupaj lahko res zgodilo... oziroma še huje, podobne stvari se verjetno kar so dogajale!! in ob takih mislih me kar malo zmrazi... vredno branja, definitivno)

Staromodno dekle (ker je ena tistih nedolžnih, otroških zgodbic namenjenih vsem starostim, ker ima srečen konec in ker se vedno ampak res vedno zjočem poleg in sicer že pras strani prej, kot je dejansko kaj vrednega joka, samo zato, ker vem kaj bo sledilo! in seveda, ker ni ena izmed tistih zlo pocukranih ljubezenskih zgodbic... oziroma v bistvu še sploh nisem prepričana če sploh je ljubezenska zgodba ali ne...)

ursiika, tudi jaz bi mela kak poster na steni, če ne bi bla prestara že za to, ker je kljub mojemu nestrinjanju s filmom robert edjansko lep!

drugače pa, če prebereš prvbo knjigo ne rabiš nobenega filma, da si lahko predstavljaš like, ker so prfektno opisani! film edino pokvari predstave ki jih narediš na podlagi knjige! ;)
...when it comes to the love, even the devil himself has a soul...
Uporabniški avatar
ninc
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 381
Na forumu od: 12. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ninc » 31. Maj. 2009 21:01

- A. Ingolič: Gimnazijka
- J. Austen: Prevzetnost in pristranost (ne morem verjeti, da je letos za maturo, pred leti je ni blo niti v knjižnich za dobiti)
- in zadnja prebrana: Marley & jaz - kolko sem se nasmejala in najokala ob tej knjigi ...
Uporabniški avatar
ancice*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 51
Na forumu od: 21. 1. 2009
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a ancice* » 02. Jun. 2009 11:08

Yazmeen napisal/-a:Zaenkrat je to Da Vincijeva šifra, sm jo prebrala v dveh, al treh, dneh :)

Angeli in Demoni, ter Ledena prevara ter vsi trije deli Gospodarja prstanov
Uporabniški avatar
svetlana5
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 341
Na forumu od: 23. 2. 2009
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a svetlana5 » 02. Jun. 2009 11:55

Meni je všeč serija knjig Prva damska detektivska agencija, Alexander McCall Smith. Trenutno je prevedenih osem delov. :)
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 02. Jun. 2009 17:13

^^Končna še nekdo, ki ga bere. :)
Men sicer ravno ta ni bla pretirano všeč (ne vem, mogoče bi morala brat v ang., ker tip ma res lep pripovedni slog), men so druge njegove velik boljše (seriji "44 Scotland Street" in "Sunday Philosophy Club" - sej sem se v drugih temah dost razpisala).
Uporabniški avatar
xurshax
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 74
Na forumu od: 27. 12. 2008
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a xurshax » 14. Jun. 2009 16:40

*Hamlet
*Jane Frey: Velike zelene oči
*David Hill: Vračanje, Se vid'va Simon, Prav tam kjer boli

Od Davida Hilla in Jane sm prebrala vse knjige in sta ta dva tudi moja vzornika.
Sicer pa mi je všeč še Twilight ampak kot knjiga me je res navdušila samo 1. Vse so dobro napisane (vsaj meni je zelo všeč zgodba-iz knjig pa ne filmov) samo prva je res najboljša, če se mene vpraša ;)
Uporabniški avatar
p!ka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1836
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Šaurini

Neprebrana objavaNapisal/-a p!ka » 08. Jul. 2009 10:06

Zdej berem Odvzeli so mi prostost. Morem rečt,da kniga je res odlično napisana in ko sm jo brala sm kr not padla.
Govori o ženski (podatki so spremenjeni) nekje iz Južne Amerike, ki se poroči s pijancem, ki jo takoj po poroki začne pretepat. Zaradi vedno hujše situacije se odloči,da se bo ločila in od tu naprej se njeno življenje poslabša. Najprej pristane v zaporu, kasneje pa se zaradi nastale situacije ilegalno preseli v Nemčijo. Večji del knjige govori o njeni borbi za preživetje v Nemčiji.
...Voli me iz inata
voli me bez ostatka
voli me bilo gde sam
bas takvu kakva jesam

Voli me kad me nema
voli me pored svega
voli me kad ni jedan
bas razlog za to nemas...
yamana86
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 7
Na forumu od: 25. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a yamana86 » 09. Jul. 2009 15:02

jose saramago: esej o slepoti
Uporabniški avatar
punk´s not dead
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 59
Na forumu od: 22. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a punk´s not dead » 10. Jul. 2009 1:17

trenutno :D
Gabriel Garcia Marquez - Sto let samote
Uporabniški avatar
p!ka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1836
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Šaurini

Neprebrana objavaNapisal/-a p!ka » 10. Jul. 2009 9:11

ancice* napisal/-a:
Yazmeen napisal/-a:Zaenkrat je to Da Vincijeva šifra, sm jo prebrala v dveh, al treh, dneh :)

Angeli in Demoni, ter Ledena prevara ter vsi trije deli Gospodarja prstanov


Men je bla to tko neumna knjiga: preprosto preveč se je vlekla,da bi bla zanimiva.
...Voli me iz inata
voli me bez ostatka
voli me bilo gde sam
bas takvu kakva jesam

Voli me kad me nema
voli me pored svega
voli me kad ni jedan
bas razlog za to nemas...
Uporabniški avatar
svetlana5
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 341
Na forumu od: 23. 2. 2009
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a svetlana5 » 10. Jul. 2009 14:55

trenutno
Fielin otrok, Dalene Matthee :)

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov