taoizem

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

pussyka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 160
Na forumu od: 15. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a pussyka » 07. Maj. 2008 17:18

delam seminarsko na dotično temo, in me zanima prav vse.
vaše mnenje o njem, mogoče izkušnje, skratka vse, tko da ljudje razpište se.

hvala
Uporabniški avatar
kajira
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 631
Na forumu od: 25. 5. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kajira » 07. Maj. 2008 20:01

fino bi bilo, če bi imela kakšne iztočnice, vrgla kakšno kost. takole se lotit seminarske ni ravno najbolj profesionalno. ;)
pussyka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 160
Na forumu od: 15. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a pussyka » 10. Maj. 2008 20:18

fino bi bilo, če bi imela kakšne iztočnice, vrgla kakšno kost. takole se lotit seminarske ni ravno najbolj profesionalno.


hja sej se čist strinjam ja...pa sej ni sam zard seminarske, tut tko sm hotla to temo odpret kr se mi zdi da se zadnje čase kr dost o religijah pa to govori.
Žgajnar
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 12. 5. 2008
Kraj: LJ-okolica

Neprebrana objavaNapisal/-a Žgajnar » 12. Maj. 2008 15:40

To ni religija.Tudi jaz ne razumem dobr,zakaj se gre pri tem vem sam da usklajuješ seksualno energijo(ČI),si tako podaljšuješ življenje,lahko seksaš tut cel dan...

Sem prav razumel?
Uporabniški avatar
razmazena_maca
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 374
Na forumu od: 24. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a razmazena_maca » 15. Maj. 2008 21:02

mislim, da ne. ti govoriš o tantri se mi zdi. taoizemse deli na religijo in filozofijo. je najbolj miroljubna skupnost. in po njih je jing in jang, ker verjamejo v pretok energije po svetu ipd. eprav zdaj ko sem to napisala, je čisto možno, da je tantra/kamasutra kakšna podveja, ker je dosti o energiji tudi tam.
Tysia
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 748
Na forumu od: 11. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tysia » 16. Maj. 2008 21:31

Živjo!

Taoizem sam mislim, da ni samo religija, ampak tudi filozofija in tudi dosti konkretna zadeva( predlagam, da si prebereš kakšen esej ali knjigo na temo taoizma). Začel naj bi se na Kitajskem, čeprav naj bi bili zametki taoistične miselnosti prisotni tudi drugod v tem času. Izhajal pa naj bi iz budizma, pomešanega s takratnimi verovanji.
Osrednja stvar oziroma vrhovno načelo pri taoizmu je tao, ki pomeni "vera v pravo pot". Če bi hodili po tej poti, bi na koncu po teoriji dosegli blaženost. Z drugimi besedami to pomeni tudi doseganje t.i. duhovne neodvisnosti ( ki pa je neodvisnost najvišje stopnje, torej je potrebno prej "pridobiti" tudi druge, "podrejene" neodvisnosti).
Taoisti sami naj bi poučevali Umetnost življenja in naj bi bili tudi najboljši poznavalci vseh sfer človekovega bivanja.

Sama namernih izkušenj s taoizmom nimam, sem pa prebrala nekaj knjig in člankov na to temo. Zdi se mi zanimiva ( tako kot je vsaka religija in filozofija po svoje), plus pa je v njeni nevsiljivosti. Presenetilo me je, da je pod taoizmom veliko praktičnega znanja o človeškem telesu in duši, ne samo duhu. Če se ne motim, je taoizem tudi predhodnik kitajske tradicionalne medicine ( akupresura, akupunktura, zdravljenje po meridianih - povezano s prejšnjima, masaža,...).

Kaj pa ti, imaš kakšne izkušnje v tej smeri, ali te zadeva zanima zgolj za seminarsko nalogo?

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron