Satanizem

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

angkoriata
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 34
Na forumu od: 9. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a angkoriata » 28. Jun. 2006 12:44

zakaj pa je simbol satanizma število 666- kaj sploh predstavlja in od kje izvira?
Uporabniški avatar
SapraVeronika
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 302
Na forumu od: 28. 6. 2006
Kraj: in the fairytale

Neprebrana objavaNapisal/-a SapraVeronika » 28. Jun. 2006 17:24

Ma dej, to so une naključne situacije.. Saj usak dan je toliko nesreč pa to, pol se pa zgodi neki na 6. 6. in že kr s tem povezujejo.. Jz pač ne vrjamem v to =) Drgač pa satanizem.. Ma nevem eni so čist preveč patetični, vedno več pa je pač enih pubertetnikov, ki mislijo da so kul če majo okol navešene ketne s pentagrami in povsod napise 'I love satan' pa te fore..
Glede teh njihovih obredov pa to.. Pa no comment :/
Elizabetka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 293
Na forumu od: 20. 6. 2005
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a Elizabetka » 05. Jul. 2006 17:37

Lucifuge Rofocale :twisted:
Uporabniški avatar
majaoko
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 523
Na forumu od: 21. 7. 2006
Kraj: okolica ljubljane

Neprebrana objavaNapisal/-a majaoko » 01. Avg. 2006 0:39

Če mene prašaš to ni nč dobrga in s tem se ni za igrat!
kusevalka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 32
Na forumu od: 7. 8. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kusevalka » 08. Avg. 2006 22:29

sam ne mislt.. da če ima človek pentagram okoli vratu da je zdaj pa že satenist...

ker pentagram pomeni veliko več... med drugim je imel idejo o njem že Leonardo Da Vinci... (ko je narisal človeka v krogu...) lahko ugotovimo da ima... 5 krakov(glava, roki in nogi ).. in naj bi po njegovem pomenil.. človek je središče vsega...predvsem pa samega sebe...
zato je pentagram nesmiselno vedno povezovati s satanizmom... :?
... in zdj sm prtisnla enter in ti vse to bereš
Uporabniški avatar
puma
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1108
Na forumu od: 21. 8. 2004
Kraj: na drugi strani ... morskega travnika, kjer se preliva Ljubezen ... skrita v kapljici Vesolja...

Neprebrana objavaNapisal/-a puma » 08. Avg. 2006 23:21

kusevalka napisal/-a:zato je pentagram nesmiselno vedno povezovati s satanizmom... :?


pentagram je simbol žensk in ženskosti ... predstavlja ga planet venera ... in tako kot zemlja kroži okrog sonca, tako tud venera opravlja svojo pot, ki ima obliko pentagrama.

Eden od simbolov razlaganja pentragrama je v obliki dojemanje človekav v razmerju do vesolja. Zato ima človek (mikro) simbol pentagrama, vesolje (makro) sibol prepoznan kot davidova zvezda.

Še ena od funkcij pentagrama (katere se trenutno spomnim) je v obliki zaščite pred paranormalnim.

zato mi je prav smešno, ko se kak t.i satanist sprehaja z pentagramom okrog vratu in nima pojma kak simbol v resnici nosi.
Frenkie
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1227
Na forumu od: 4. 2. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Frenkie » 09. Avg. 2006 16:08

Puma dobro napisano :gut:

To, da je pentagram povezan s hudičem je samo stereotip. Predvsem američani radi v filmih prikazujejo satanistične morilce, ki zvezdo z petimi kraki narišejo na steno, temu pa dodajo še kakšne demonske simbole. To je navaden bullshit, saj izhaja zaradi nepoznavanja izvirnega pomena pentagrama. Večina "samooklicanih" satanistov si s pentagramom okoli vratu delajo sramoto, saj jih mogoče 10% zna zares povedati kaj ta zvezda v resnici pomeni. Nimajo pojma, da je izvor pentagrama v resnici božji in nima nikakršne povezave z satanom, torej hudičem.

Pentagram je v resnici simbol iz obdobja pred krščanstvom in je povezan s čaščenjem narave. Hkrati pa predstavlja žensko načelo – koncept, ki ga verski zgodovinarji imenujejo 'sveta ženskost'. Nekateri tud pravijo da pomeni Venero, boginjo ženske lepote in ljubezni.

Se pravi, pravilen je izvirni pomen, ki je povezan z feminizmom, toda v teku tisočletij so ga popačili.
Zadnjič spremenil Frenkie, dne 30. Jul. 2007 9:34, skupaj popravljeno 2 krat.
kusevalka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 32
Na forumu od: 7. 8. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kusevalka » 09. Avg. 2006 22:02

jap,.. pridružujem se pohvali...


sam ponavad kr obolim.. d vidm kksnga .. k je prepričan d se na tak način povezuje s satanom :?
... in zdj sm prtisnla enter in ti vse to bereš
Uporabniški avatar
marateja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 724
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a marateja » 10. Avg. 2006 2:20

PENTAGRAM

Je energetski simbol. Ščiti in zbira energijo. Je močan zaščitnik, lahko ščiti prostore, predmete in ljudi .

Njegovih pet krakov znotraj kroga simbolizira združitev neenakosti. Navzgor obrnjen krak nudi zaščito in pozitivno energijo. Simbolna pomena navzdol obrnjenih krakov pa sta odganjanje in povezovanje. V petih krakih sta združeni število tri, ki simbolizira moško načelo in število dve, ki simbolizira žensko načelo. Lahko bi rekli, da je združevalec moškega in ženskega, Sonca in Lune, pozitivnega in negativnega, svetlobe in sence. Zato ni čudno, da simbolizira poroko, srečo in izpolnitev.

Pitagorejcem je bil najljubši simbol. V njem so videli sredstvo za vračanje in pridobivanje moči. Satanisti uporabljajo simbol, ki je obrnjen navzdol, vendar ta simbol zaščite nima nič s čarovništvom. Čarovniki mu pravijo Zvezda Boginje.

Je mikrokozmos. V njem se združijo štirje elementi, ki so vpeti v človeka.


vir:http://www.visia.si/simboli.htm
Za človeka so samo trije dogodki: da se rodi, živi in umre. Ne čuti, ko se rodi, trpi, ko umira in pozabi živeti.
Jean de La Bruyere
Uporabniški avatar
S*c*O*r*P*i*C g*I*r*L
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 547
Na forumu od: 21. 5. 2005
Kraj: kjerkoli kadarkoli

Neprebrana objavaNapisal/-a S*c*O*r*P*i*C g*I*r*L » 01. Sep. 2006 20:48

hehe..zadnič je fant v trgovini nekaj kupil....par malih stvari pa je dal ven ravno 666SIT....hehe...mal sma se spogledala..pa v smeh padla...hehe...:P:P
am tisto pa sem jaz že tudi čula ja...da v bolnicah majo poostrene ukrepe ko so kaki taki datumi....ker se vedno najde kak psiho ja...pa bi kaj uštimal.. :?
Ko se rodiš,so vsi veseli,
Ko umreš,so vsi žalostni,
Ko živiš,jim je VSEENO!
cejlon
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 61
Na forumu od: 30. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a cejlon » 03. Sep. 2006 9:43

Kar se tiče satanizma, mene ravno ne prepriča. Gre predvsem za iskanje tolažbe in neke zaščite ter pripadnosti pri posameznikih, ki so "normalna" načela izgubili. Če nekomu ustreza, mene dejansko ne moti, dokler ne začne mene prepričevati v to.
Sicer je pa to zadnje čase najstniška muha, opažam tudi pri nekaterih svojih sošolcih, vendar pa z leti večinoma mine, ker, kdo pa bo kasneje vzel v službo nekoga, ki bo na razgovor prifrfotal v črnem plašču, ovešen s pentagrami, ves črn in oh in sploh saaaataaan! No, meni je vse skupaj smešno, če se pa nekdo najde v tem ... Let it be ... :D
speedyka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 29
Na forumu od: 14. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a speedyka » 01. Okt. 2006 13:39

:lol: mene pa zadne case kr neki zafrkavajo...pol se pa kak tak filmcek pogledam, in sm cist pafffff :?
kr sm namrec 6.6. rojena, pa se ob treh zjutraj..kr neki...sam cakam, kdaj mi kak rogec zraste :D
joi joii... :evil:
moy hobi wsakdan
Uporabniški avatar
Bulma
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2634
Na forumu od: 16. 11. 2004
Kraj: BLTNC

Neprebrana objavaNapisal/-a Bulma » 02. Okt. 2006 8:56

speedyka napisal/-a::lol: mene pa zadne case kr neki zafrkavajo...pol se pa kak tak filmcek pogledam, in sm cist pafffff :?
kr sm namrec 6.6. rojena, pa se ob treh zjutraj..kr neki...sam cakam, kdaj mi kak rogec zraste :D
joi joii... :evil:


Kak kul! No,meni je to kul. Razen rogecev seveda :P
Is sex dirty? Only if it’s done right.
Uporabniški avatar
jemina
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3807
Na forumu od: 14. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jemina » 02. Okt. 2006 19:09

Men je tole vse kr en larifari. Nekdo se nekej zmisle in potem folk to fura, ker pač misle, da bojo tko bolj kul in drugačni od ostalih :?
IJO
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 227
Na forumu od: 10. 12. 2006
Kraj: Dreams

Neprebrana objavaNapisal/-a IJO » 13. Jan. 2007 14:43

vsak naj ziwi kakor mu paše..in ce mu paše casitit zlo nj ga..ce mu pase spat v krsti nj tko spi...nimam nic proti stanistom in nobeni veri..dokler gre za verovanje...in ne dejanja ki so kot napad na osebe druge vere, narodnosti..itd..dokler ne gre za delanj skode

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov