Pravljice

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
dasa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 104
Na forumu od: 8. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a dasa » 02. Apr. 2005 18:28

ko sm bla se cist majhna, mi je mami brala heidi in se zdej mi je to najljubsa pravljica :D
ceprou sm potem k sm se naucila brat, tudi sam zelo velik knjig prebrala, med njimi tudi pravljice, se mi je ta za vedno vtisnila v spomin :)
Ljubezen je kot delifin, ki se kopa v neskončni toplini tvojih oči, zato jih nikoli, zares nikoli ne zapri, saj pravijo, da delfini umirajo v temi.
Uporabniški avatar
Ashlee
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 133
Na forumu od: 25. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Ashlee » 02. Apr. 2005 20:00

Jz sm pa Muco copatarico znala na pamet. Moja mama je rekla, da jo je še ponoči sanjala, k mi jo je tolkokrat brala :lol:

Drgač pa mi je blo in mi je ful pravljic ful všeč. Nikoli pa nisem marala Grdega račka pa Pekarne Mišmaš, ker sta mi bili obe preveč žalostni. :cry:
Uporabniški avatar
smotkA
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 686
Na forumu od: 30. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a smotkA » 02. Apr. 2005 20:21

Moja najljubsa pravljica je Trnuljčica. Prebrala sem jo najmanj 100krat in tud videokaseto mam doma (seveda Disneyevo) :D :wink:
Ful mi je v spominu ostala tud Muca Copatarica :wink: , ker sm se s to knjigo naucla brat oz. mami me je... :)
Ful mi je bla vsec tud Morska deklica, pa ne una Ariela, ampak ena taka cist leva... :)
Sicer sm pa najrajs mela Disneyeve pravljice :wink: ..... Pol sm mela tud risanke doma in sm bla neki casa res cist obsedena s temi zadevami :D
E una vita sola non pu bastare,
per dimenticare una storia che vale,
dei tuoi occhi che mi stanno guardare, non dimenticare ...
januška
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 111
Na forumu od: 31. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a januška » 02. Apr. 2005 21:20

kot otrok sem velikokrat poslušala izmišljene pravljice, npr. od očeta ali ostalih
sedaj jih kot mati berem otrokom, največkrat kar mi največji prinee iz knjižnice
Uporabniški avatar
Tamala`
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 570
Na forumu od: 31. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala` » 02. Apr. 2005 21:39

Meni so bolj všeč Disneyeve pravljice od H.C.A. pa deklica z vžigalicami in cesarjeva nova oblačila :)
Uporabniški avatar
miikena
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1529
Na forumu od: 13. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a miikena » 02. Apr. 2005 23:11

Hm, men je bla pa ful všeč Volk in sedem kozličkov (neki tazga).. ;)
Pa eno knjigo mam doma, k je fuul velik pravljic noter - tko pravljice iz celega sveta.. mensezdi, da je naslov Zlata ptica (taka debeela knjiga).. Te pravljice k so notr so mi ble tut dost všeč .. sam vseh pa pomojem še vedno nisem prebrala.. hehe
Listen to the energy within. Go confidently in the direction of your dreams. Live the life you've imagined!
Uporabniški avatar
Dalila
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 375
Na forumu od: 5. 8. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Dalila » 02. Apr. 2005 23:32

dasa napisal/-a:ko sm bla se cist majhna, mi je mami brala heidi in se zdej mi je to najljubsa pravljica :D
ceprou sm potem k sm se naucila brat, tudi sam zelo velik knjig prebrala, med njimi tudi pravljice, se mi je ta za vedno vtisnila v spomin :)


Ja Heidi je bla tud men full všeč, pol sem si pa želela met tacga dedka kot ona in sem bla full žalostna, ker ga sploh nikol nism mela. :(
pa pa
Uporabniški avatar
manck
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 101
Na forumu od: 20. 1. 2005
Kraj: somewhere over the rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a manck » 03. Apr. 2005 9:07

pepelka mi je najbolj ostala v spominu
Uporabniški avatar
samjaz
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 328
Na forumu od: 21. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a samjaz » 03. Apr. 2005 9:14

Pepelko sem prebrala miljonkrat, všeč mi je bila zgodba pa slikice zraven.
Pa Dama in potepuh, Trnuljčica, Bambi, vse Grimmove pravljice so mi bile všeč, polno je tega. Sem hitro znala brat in sem knjige kar požirala.
Uporabniški avatar
tiasha
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1435
Na forumu od: 29. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a tiasha » 03. Apr. 2005 12:07

Uauuu jst obožujem pravljice še danes ... :wink: najbolj všeč so mi ble ... Muca Copatarica, Maček Muri, Mavrična ribica, Sneguljčica, Pepelka, Ariela mala morska deklica, Pripovedke Petra zajca, Piki Jakob, Zvezdica Zaspanka ... joj pa še bi lahko naštevala pa sigurno sm še kkšno pozabla ... :wink:

Drugač pa mi je bla tut knjiga Alamut kot neka pravljica ... :wink:
Nosso amor é como o vento.
Năo posso vę-lo ...
... mas, posso senti-lo.
Uporabniški avatar
Ledenka
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 21. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Ledenka » 03. Apr. 2005 23:02

Še dandanes kdaj pa kdaj vzamem v roke svoje stare knjige s pravljicami in kako preberem (WD, HCA, ljduske...).

Moja najljubša je Mala morska deklica. Trnjulčica je na drugem mestu. :P

Se pa spomnem zelo dobro pravljic za otroke na kasetah (Pekarna Mišmaš, Šivilja in škarjice, Muca copatarica...). Ko sem jih poslušala, me je bilo vedno strah, ker so bili taki grozni zvoki in glasovi. Kako pa naj otrok po taki pravljici zaspi? :D Pol sem imela še nočne more.
Don't worry, be happy!!!
Uporabniški avatar
Snow flake
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 630
Na forumu od: 27. 12. 2004
Kraj: okolica Ljubljane

Neprebrana objavaNapisal/-a Snow flake » 04. Apr. 2005 12:58

Zvezdica zaspanka, Pepelka, Žogica nogica, Mizica pogrni se - sem poslušala (kasete), Deklica z vžigalico, Sneguljčica, Trnuljčica sem pa brala (dokler pa nisem znala, mi jih je brala pa mami). Lepi spomini na čase pravljic.
Uporabniški avatar
Emina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 469
Na forumu od: 17. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Emina » 04. Apr. 2005 13:04

Heidi-še zdej imam vse kasete...verjetno so že fajn zgulene in kdo ve, če bi sploh še delale :nixweiss:
zalaL
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 86
Na forumu od: 17. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a zalaL » 04. Apr. 2005 13:23

men so ble pa andrsonove pravljice čist preveč žalostne.
zelo rada pa sem poslušala Martina Krpana - pa še zmer si ga kdaj zavrtim.

aja pa mizica pogrni se mi je bla tud full fina, sam so mi domači to kaseto kr kmal skril :cry: . una kozica, ki nastopa notri jim je šla bojeda na živce. s tem so mi povzročl doživljenskko travmo. :D
Uporabniški avatar
smehec
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 162
Na forumu od: 28. 1. 2005
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a smehec » 04. Apr. 2005 20:57

zalaL napisal/-a:aja pa mizica pogrni se mi je bla tud full fina, sam so mi domači to kaseto kr kmal skril :cry: . una kozica, ki nastopa notri jim je šla bojeda na živce. s tem so mi povzročl doživljenskko travmo. :D

hihi, ta pravljica j eql, to je moj brat dva meseca skoz poslušal že znamo vse napamet, še doro da se je zdaj naveličal te..zaj pa poslušamo skoz neko zgodbico o kruhku al nekak tak... :)
pa še nekaj od kozice lažnive:"beeee, lačna sem zelooo, še listka ni bilooo, skakala sem samo...." hehe :D

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov