Knjige/ Razni romani

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

vžigalica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 36
Na forumu od: 10. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a vžigalica » 14. Okt. 2015 9:46

Zanima me če poznate kakšno knjigo ki je napisana v stilu Roalda Dahla ( Kratke zgodbe za odrasle - Poljubček..., Moj striček Oswald,...) Ker obožujem njegov stil pisanja njegovo domišljijo.. Problem je ker sem prebrala že vse prevode njegovih knjig, tiste ki pa niso prevedene sem pa prebrala v angleščini in me res zanima če mogoče poznate še kakšnega pisatelja z odbito domišljijo? Ali pa kakšno res odštekano knjigo?
Uporabniški avatar
disketa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 267
Na forumu od: 11. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a disketa » 14. Okt. 2015 19:30

Stoletnika si že brala? Jonas Jonasson- Stoletnik, ki je zlezel skozi okno in izginil.
Sicer še nisem prebrala do konca, je pa precej odštekana zadeva z dobrim smislom za humor.
Uporabniški avatar
cauliflower
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 482
Na forumu od: 26. 12. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a cauliflower » 14. Okt. 2015 20:25

Trgovinica za samomore - Jean Teulé

Kratka in duhovita :) Sem tu gor zasledila priporočilo in je res fajna :D
I'm just ... happy.
I've never felt that before.
I'm just exactly where I want to be.

(Eternal Sunshine of the Spotless Mind )
vžigalica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 36
Na forumu od: 10. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a vžigalica » 15. Okt. 2015 11:54

Stoletnika sem žal že prebrala, sicer že pred časom, pred kratkim sem videla tudi film... kar mi gre ponavadi na živce ker mi popolnoma podre mojo predstavo o likih in okolju, ampak lahko rečem da priporočam in knjigo in film.

Trgovinica za samomore, to si pa zagotovo sposodim še danes :)


Vesela bom še vsakega nadaljnega predloga.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 15. Okt. 2015 14:26

obstaja tudi animiran film trgovinica za samomore. priporočam :)

*Lani*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 401
Na forumu od: 1. 12. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a *Lani* » 15. Okt. 2015 16:22

Jaz nekako podoben občutek kot pri kratkih, črnohumornih zgodbah Roalda Dahla dobim tudi pri nekaterih izmed zgodb Sigizmunda Kržižanovskega, na primer v tej, tej ali tej knjigi, ali Stanislava Lema, na primer v tej, tej, tej ali tej knjigi, pri tem pa se Kržižanovski in Lem poslužujeta veliko več fantastičnih in znanstvenofantastičnih elementov. Ne vem, če so v vsakem od navedenih primerov na voljo tudi prevodi v slovenščino, prevodi v angleščino pa mislim, da bi morali biti, vsaj glede na prilepljene povezave. :)
Uporabniški avatar
Ljubljancek
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 6. 1. 2016
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Ljubljancek » 17. Feb. 2016 10:55

Pred kratkim sem si pogledal film Marsovec in me je zelo navdusil. Razmisljam da bi prebral se knjigo, se mi splača, ali je bilo že vse videno v film? ali je cisto druga izkušnja :D
Get your hair back or your money back! http://www.hairback.eu
Uporabniški avatar
Exit
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1640
Na forumu od: 25. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Exit » 17. Feb. 2016 14:34

Kolega mi je povedal, da si je pogledal film pa potem prebral še knjigo, in je bil popolnoma navdušen - zelo smešna pa itak bolj poglobljena zgodba. tko d go for it
“I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am.”
Uporabniški avatar
Exit
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1640
Na forumu od: 25. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Exit » 17. Feb. 2016 14:44

Ste že brali Jojo Moyes?
“I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am.”
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 13. Jul. 2017 20:13

Firestorm napisal/-a:
Sarissima napisal/-a:Definitivno si poglej. Pa Assassin's apprentice si že brala? Meni je to tako lahkotno poletno branje. Brala sem celo trilogijo cca 1 teden, med izpitnim, do 4, 5 h zjutraj, in se potem čez dan učila, zvečer pa spet nisem mogla odložit knjige. :)

To zbirko imam doma! :o Ampak je še nisem prebrala, pa se mi že kar nekaj časa valja okrog. Očitno skrajni čas, da se je lotim :D


Exit napisal/-a:Uh njegova temna tvar je proooooooper.


Kako je fajn, da so na tem forumu ljudje, ki so to prebrali. Jaz svojim bližnjim težim naj preberejo, že zato, da bi se lahko skupaj z nekom navduševala in razglabljala. Pa se nikomur ne ljubi.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Anita_75
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 3. 8. 2017

Neprebrana objavaNapisal/-a Anita_75 » 24. Avg. 2017 12:36

Je že kdo prebral od Boruta Marolta, Kako se znebiti trupla? rabim nekaj za na dopust :)
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3441
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 13. Nov. 2018 13:30

Ne vem kam drugam vprašat - kako hitro dostavijo knjige iz book depository ja? Vse bodo poslane iz UK :)

Pa za ziher pridejo? Sem naročila za 50eur robe, ne bi rada da se kje zgubijo :D
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Firestorm
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 511
Na forumu od: 24. 4. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Firestorm » 13. Nov. 2018 15:14

Jaz sem večinoma dobila v enem tednu. Imam same dobre izkušnje z njimi, je še vedno vse prišlo v doglednem času.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3441
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 13. Nov. 2018 16:09

Super, itak rabim za Miklavža šele :)

Wiiiiiiiii se že veselim paketa!
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov