Knjige/ Razni romani

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
Velouria
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 2. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Velouria » 06. Dec. 2006 0:30

kr.ena napisal/-a:Si videla tole? :wink:

Vem, da obstaja film, ampak ga verjetno ne bom gledala, ker je baje obupen - vsaj take so ble kritike. ;) Mi je pa tale link zelo pomagal pri nekem drugem projektu - hvalaaaa. :D
now I have you sleeping next to me ... and this is home
Uporabniški avatar
renatka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1591
Na forumu od: 30. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a renatka_ » 14. Dec. 2006 23:13

Babnce je brala ktera Viharni vrh?? Avtorica je Emily Bront(e).

Nujno bi čimprej rabla neko kratko obnovo, pač tisto glavno o čem knjiga sploh gre.
Prikazala se mi je Marija-nije baš neka pićka.
Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 15. Dec. 2006 1:29

Ja, jaz sem brala. On je Heatcliff, ona Emily. On je najdenček in ga posvoji njena družina, ki živi v gradu in je na začetku enakopraven z ostalimi otroci. Ko odrašča, postane hlapec. Seveda se z Emily zaljubita, ampak nikoli ne pristaneta skupaj... ne spomnim se točno kdo umre prvi in kako. Uh, upam, da nisem preveč mimo udarila... je že več let tega, kar sem brala tole knjigo ;)
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 15. Dec. 2006 10:58

Še jaz dodam nekaj po spominu :wink: ... Cathy (meni se zdi, da ji je ime Cathy; Emily je pisateljica) se poroči z drugim, ker hoče komot bogato življenje. Potem je ful bolna in ko je na smrtni postelji, pride Heathcliff še zadnjič k njej. Spomnim se prizora, ko buta (H.) z glavo v drevo od obupa ...

Ma, Renatka, splača se prebrat knjigo ... :)
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
renatka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1591
Na forumu od: 30. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a renatka_ » 15. Dec. 2006 22:45

O hvala vama obema, fora je v tem, da mora moja kolegica podrobno predstavit tole knjigo (morala bi jutri, ampak je prestavljeno na ponedeljek). Babnca je ni prebrala, zdej je komi urihtala prosojnice pa gradivo o pisateljici panjenih delih, knjige ji pa ne bo ratalo prebrat. Ona pa mora dat utis, da jo je prebrala.. Tko, da rabi pač en dobr opis al kok bi rekla :D Tko, da rabim neki takega kar bi res dajalo vtis da je prebrala knjigo :D Pa, da ve o čem se gre, kr mora povzet, da folk dojame. :D
Prikazala se mi je Marija-nije baš neka pićka.
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 15. Dec. 2006 23:02

Oh, do ponedeljka se jo pa res da prebrat ... vsaj okvirno preleteti od začetka do konca. Če bi bila jaz prfoksa, ji ne bi nasedla na takole pripravljeno predstavitev :?

Sicer pa o Emily Bronte ni kaj dosti za povedat, več je o njenih sestrah Anne in predvsem Charlotte (Jane Eyre)

Na spletu je veliko o tem; recimo tule. Ampak v končni fazi je več vredno knjigo prebrati in predstaviti po svoje, kot pa brskati po spletu, kar ti lahko vzame še več časa ...
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
sinička
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 469
Na forumu od: 8. 4. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a sinička » 16. Dec. 2006 13:31

Mark Haddon - Skrivnostni primer ali kdo je umoril psa

Smrt sosedovega psa je za mladega Christopherja neznanka, ki se jo odloči razrešiti, neznanka, ki ga povede v nevarnost, a katere rešitev mu da pomemben življenjski pogum. Christopher namreč za spopadanje z vsakodnevnim življenjem potrebuje več poguma kot morda večina, saj ima Aspergerjev sindrom. Gre za vrsto avtizma, med posledicami katere so, na primer, težave pri socialnem vedenju, pri prepoznavanju čustev, v tujih okoljih, nepoznanih okoliščinah in razmerah.

zanimivo branje... jaz sem jo sicer prebrala v angleščini, ker jo je morala moja sestra prebrati za maturo in jo je kar kupila :)
Uporabniški avatar
renatka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1591
Na forumu od: 30. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a renatka_ » 16. Dec. 2006 15:25

kr.ena napisal/-a:Oh, do ponedeljka se jo pa res da prebrat ... vsaj okvirno preleteti od začetka do konca. Če bi bila jaz prfoksa, ji ne bi nasedla na takole pripravljeno predstavitev :?

Sicer pa o Emily Bronte ni kaj dosti za povedat, več je o njenih sestrah Anne in predvsem Charlotte (Jane Eyre)

Na spletu je veliko o tem; recimo tule. Ampak v končni fazi je več vredno knjigo prebrati in predstaviti po svoje, kot pa brskati po spletu, kar ti lahko vzame še več časa ...


Ja sm ji tut jst rekla, da naj se kr lepo potrudi do ponedeljka :D Bomo vidli ane :)
Prikazala se mi je Marija-nije baš neka pićka.
Uporabniški avatar
*slatka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 713
Na forumu od: 25. 1. 2006
Kraj: v pravljici*

Neprebrana objavaNapisal/-a *slatka* » 16. Dec. 2006 17:23

Je mogoče katera prebrala tole knjigo? Mnenja?
Biti pripravljen, je veliko,
znati čakati, je še več,
toda izkoristiti pravi trenutek, je vse.
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 16. Dec. 2006 21:00

*slatka* napisal/-a:Je mogoče katera prebrala tole knjigo? Mnenja?


Kazuo Ishiguro: Ne zapusti me nikdar
Nekje sem že pisala o njej, verjetno v tisti prejšnji temi. Ena izmed dveh knjig, ki so se me v letošnjem letu najbolj dotaknile. Ful lepo napisana, tema pa pretresljiva in čisto šokantna.
Jaz jo vsekakor priporočam; čeprav je vedno tudi stvar okusa, kako bo komu všeč.

(aja, tista druga knjiga, ki me je letos navdušila, je pa Jodi Picoult: Rojena iz tvojega življenja. Jo zdaj berem ponovno, v angleščini ...)
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 17. Dec. 2006 14:41

x_nika_x napisal/-a:Trenutno berem : Salaman Rushdie - Satanski stihi.
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
ANSAF
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 22. 12. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ANSAF » 17. Dec. 2006 17:07

renatka_ napisal/-a:Babnce je brala ktera Viharni vrh?? Avtorica je Emily Bront(e).

Nujno bi čimprej rabla neko kratko obnovo, pač tisto glavno o čem knjiga sploh gre.


v anglescini jo imas na www.gradesaver.com

je pa meni ena najlepskih ljbezenskih zgodb...
A friend is someone who lets you have total freedom to be yourself
- Mr Mojo Risin' -
Uporabniški avatar
Velouria
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 2. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Velouria » 22. Dec. 2006 23:11

Koooončno je v prevodu izšla Žena poptnika v času (orig. The Time Traveler's Wife) in jst sem happy happy happy. Sama sem jo prebrala lansko poletje in je res noro, noro dobra, tko da toplo priporočam!! :sport:

V osnovi gre pa za ljubezensko zgodbo men Henryjem in Claire. Prvi ima neko čudno bolezen, zaradi katere nepričakovano potuje v času. Na enem izmed svojih potovanj tako spozna malo Claire in se potem še večkrat vrne k njej, njuno prijateljstvo pa z leti preraste v ljubezen (sliši se osladno, ampak sploh ni, heh). Na začetku je zgodba zelo confusing, ampak sčasoma se dojame, kako zadeve potekajo in zgodba steče in potem ne morš nehat brat. :D Zgodbo izmenično pripovedujeta tako Henry kot tudi Claire. Aja pa knjiga je čudovito napisana, tako da gre za užitek na več nivojih. :)

A sem že povedala, da jo fuuul priporočam? :tanz:
now I have you sleeping next to me ... and this is home
Uporabniški avatar
Maychy
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1112
Na forumu od: 30. 6. 2004
Kraj: Se selim...

Neprebrana objavaNapisal/-a Maychy » 23. Dec. 2006 17:35

Js sem jo prebrala v angleščini, pa me ni ravno pobralo od navdušenja. Berljiva zgodba, ki dejansko zanimiva postane šele nekje na sredini. Ima pa hud konec. Zanimivi so se mi zdeli predvsem pogledi na življenje, ljubezen in smrt, ki so opisani v knjigi in so nekako nekonvencionalni.

All in all... Priporočljivo.
--- Evil Is Just A Point Of View ---

--- Don't tell me the sky is the limit, there are footprints on the moon! ---
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 24. Dec. 2006 0:58

Velouria napisal/-a:Koooončno je v prevodu izšla Žena poptnika v času (orig. The Time Traveler's Wife) in jst sem happy happy happy. Sama sem jo prebrala lansko poletje in je res noro, noro dobra, tko da toplo priporočam!! :sport:


Bom zagotovo prebrala; ponavadi imava podoben okus glede knjig :wink:

Sicer pa sem bila v zadnjem času preveč zaposlena s službo in je branje malo trpelo :( . Dokončala sem Keeping Faith, začela Mercy in vmes prebirala odlomke My Sisters Keeper (Vse od Jodi Picoult).

Pa komaj čakam, da spet odprejo knjižnico v Ljubljani ...
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron