Knjige/ Razni romani

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
Goth.princess
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 111
Na forumu od: 16. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Goth.princess » 13. Feb. 2011 13:24

oboje prebrala ... drugače pa je Hobbit tudi v slovenščini. Nekje imam izvod žepne izdaje ...

Prebrala pa sem Temno sonce od Nejke Omahen in sem dobesedno jokala zraven... Preveč čustvena je.
Selvedin&Mihaela
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 13. Feb. 2011 13:30

Je ene 10 tem o knjigah. Če si pa vse predloge v vseh teh temah prebrala, pa tud fajn :D
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
BittersweetMe
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 7. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a BittersweetMe » 07. Jun. 2012 22:15

Zdravo!:)

Mogoče se bo malo čudno slišalo, ampak mene zanima, če mogoče katera pozna kakršnekoli romane o piratih? :) Sem želela zadevo že pogooglat in se malo pozanimala na cobissu pa nisem našla ne vem kakšnih rezultatov. Romanov o piratih je sicer kar veliko, a v naših knjižnicah nimajo niti angleške izdaje kaj šele slovensko. :/

Prav pride vse - tudi ti klasični romani kot so npr. romani pisateljice Julie Garwood ipd., pogoj je le, da se v njih pojavijo pirati. ;) Zadovoljna bi bila tudi z ostalimi romani, katerih zgodba se odvija na morju/ladji.:)
Arrrrr~
Suzany
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 69
Na forumu od: 5. 6. 2012
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Suzany » 14. Jun. 2012 14:30

BittersweetMe sem videla pred dnevi v knjigarni Mladinske knjige eno tako o piratih in ženskem liku. Evo, našla še povezavo http://www.emka.si/piratinja-zivljenje- ... 0083,13548
Sem ravno kupovala knjigo za rojstni dan in sem slišala prodajalko, ko je enemu gospodu to predlagala. Nisem vedela, da bom lahko to informacijo tako hitro in koristno uporabila, hec, ane;)
*Abby**
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2046
Na forumu od: 2. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *Abby** » 17. Okt. 2012 11:59

Nadaljevanje teme o neambicioznem fantu:

^^ ''Priporočala'' sem romane s faustovsko tematiko, ker je carrie napisala, da ji je Faust zelo všeč. Sicer pa stavim, da Klausa Manna nisi bral, torej roman Mefisto. Pa tudi Baltaragisovega mlina sigurno nisi bral ... tako da mi ne z nekimi ''Manni in Bulgakowi, ki jih že imaš vse preštudirane''

Pojma nimam kaj bereš sigurno je zelo dober roman Seznam prešuštnic od Jezrya Pilcha (če hočeš brat original, potem se lahko ob tem naučiš še enega tujega jezika, razen če že znaš poljsko), morda roman Mag od Johna Fowlesa, Pozno je, ne morem dihati od Maria Wirza, Adam in Evelyn od Inga Schulza, pa še: Petre M. Andreevski Poslednji vaščani in
Alain Robbe-Grillet: Sentimentalni roman.

Ne bereš pa zato, ker se ti zdi brezveze, ker je film navsezadnje lažje pogledat in ker od Dostojevskega nisi dobil nič drugega kot to, da lahko zdaj rečeš, da si ga prebral. Tisti, ki dojamejo Dostojevskega nikoli ne nehajo brat.

No, evo, če bereš eseje, preberi Fowlesa (imajo v knijžnicah vse v originalu), potem pa še njegove eseje: Wormholes, Essays and Occasional Writings. Od dram pa mogoče Vse zastonj! Vse zastonj! od Daria Foa, ni vrhunsko, je pa okej in hkrati nekaj, kar te bi utegnilo zanimat.
Uporabniški avatar
Mikopina
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 83
Na forumu od: 28. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Mikopina » 16. Nov. 2012 10:37

Kaj pa roman od Rowlingove, prvi za odrasle, Nadomestne volitve. Nekaj sem zasledila pozitivne kritike na angleško verzijo. Baje bi naj k nam konec novembra prišla. Je katera brala že v angleškem jeziku slučajno? Kakšna je knjiga? Ker jaz sem bolj tako tako z angleščino in raje počakam na slovenske prevode. No če bo takšna kot knjige o Harryju Potterju, bo super :)
Kampara
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 58
Na forumu od: 25. 5. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Kampara » 16. Nov. 2012 16:44

ognjena izgubljeni simbol je tud meni bla fajn, pa tud ostale od dana browna.

Mikopina napisal/-a:Kaj pa roman od Rowlingove, prvi za odrasle, Nadomestne volitve. Nekaj sem zasledila pozitivne kritike na angleško verzijo. Baje bi naj k nam konec novembra prišla. Je katera brala že v angleškem jeziku slučajno? Kakšna je knjiga? Ker jaz sem bolj tako tako z angleščino in raje počakam na slovenske prevode. No če bo takšna kot knjige o Harryju Potterju, bo super :)


Mikopina hmmm a je v angleščini naslov Casual Vacancy slučajno? Ker mislim da mi je ena kolegica zadnjič o tej knjigi razlagala da jo bere, v angleščini, pa da ji je ful dobra, inteligentno branje-če si imela tole v mislih. No super če bo prevedena tud v slo. od kdaj pa pa kje pa bo v prodaji, veš slučajno? drugače jaz tud zadnje čase raje berem v slovenščini :)
Kampara
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 58
Na forumu od: 25. 5. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Kampara » 18. Nov. 2012 11:02

[quote="purple_rain"]^^ http://emka.si/nadomestne-volitve/PR/1330612,11344 izide: 21.11.

purple_rain, ful hvala:) da si zabeležim datum hehe:) ja kar se tiče cen pa se mi zdi tale kr razumljiva, ker ima knjiga trde platnice + skoraj 500 strani, tu piše: http://www.mk-krog.com/article.aspx?articleid=976 , tako da je za nekaj časa kaj dela:) Za dobro knjigo mi načeloma ni težko malo več cekinčkov odštet, je pa res da prej preverim ponavadi pri različnih virih preden kupim če je res dobra ... no za tole od rowlingove si kar obetam da bo fajn:)
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 18. Nov. 2012 13:40

^^ok, razumem za prevode, da majo še višjo ceno, ampak tudi izvirnik je pri nas (vsaj zame) predrag (28€). Npr. na Amazonu je cca 22€ (s poštnino), na moji go-to spletni knjigarni (bookdepository :wtg:) je pa trenutno 18.75€ (brezplačna poštnina).
Uporabniški avatar
schjora
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 192
Na forumu od: 17. 11. 2012
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a schjora » 18. Nov. 2012 14:38

BittersweetMe napisal/-a:Zdravo!:)

Mogoče se bo malo čudno slišalo, ampak mene zanima, če mogoče katera pozna kakršnekoli romane o piratih? :) Sem želela zadevo že pogooglat in se malo pozanimala na cobissu pa nisem našla ne vem kakšnih rezultatov. Romanov o piratih je sicer kar veliko, a v naših knjižnicah nimajo niti angleške izdaje kaj šele slovensko. :/

Prav pride vse - tudi ti klasični romani kot so npr. romani pisateljice Julie Garwood ipd., pogoj je le, da se v njih pojavijo pirati. ;) Zadovoljna bi bila tudi z ostalimi romani, katerih zgodba se odvija na morju/ladji.:)


Garwoodova ima knjigo Dar, kjer nastopajo pirati.
Uporabniški avatar
Atonka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 52
Na forumu od: 29. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Atonka » 21. Nov. 2012 11:40

purple_rain napisal/-a:^^ok, razumem za prevode, da majo še višjo ceno, ampak tudi izvirnik je pri nas (vsaj zame) predrag (28€). Npr. na Amazonu je cca 22€ (s poštnino), na moji go-to spletni knjigarni (bookdepository :wtg:) je pa trenutno 18.75€ (brezplačna poštnina).


Knjiga od Rowlingove Nadomestne volitve je res izšla danes pri Mladinski knjigi, na njihovi spletni strani na Emki imajo že postavljeno ceno. Meni se glede na to da gre za knjigo ki ima skoraj 500 strani cene ne zdi previsoka, pač to so stroški, ki normalno vključujejo tudi vse stvari zraven. Je pa knjiga res huda, jaz sem jo prebrala v angleščini in to knjigo enostavno moraš prebrat. Rowlingova razstura :)
Suzany
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 69
Na forumu od: 5. 6. 2012
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Suzany » 21. Nov. 2012 19:07

Mikopina napisal/-a:Kaj pa roman od Rowlingove, prvi za odrasle, Nadomestne volitve. Nekaj sem zasledila pozitivne kritike na angleško verzijo. Baje bi naj k nam konec novembra prišla. Je katera brala že v angleškem jeziku slučajno? Kakšna je knjiga? Ker jaz sem bolj tako tako z angleščino in raje počakam na slovenske prevode. No če bo takšna kot knjige o Harryju Potterju, bo super :)


brala, super je, priporočam!
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 23. Dec. 2012 12:52

Mikopina napisal/-a:Kaj pa roman od Rowlingove, prvi za odrasle, Nadomestne volitve. // No če bo takšna kot knjige o Harryju Potterju, bo super :)
Mene je pa tole precej zmotilo, ko sem brala kritike, ko eni pričakujejo, da bo kot HP. Zdi se mi prav, da pisateljica skuša ven iz teh "okov", da se preizkusi še v drug(ačn)ih žanrih & zgodbah.
(disclaimer: HPja nisem brala, niti ne nameravam)
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 20. Feb. 2013 14:00

Priporočam:

Slika


Simpatična zgodba o krznarju Wernerju iz finske ki vsake toliko časa pobegne od svoje tečne žene, ter gre na potovanje po Evropi, na enem izmed teh popotovanj pa ga zasleduje njegov vnuk da ga pripelje nazaj domov.

Zabavna in cinična zgodba, polna smeha...bere se pot luft, 2 urce in pol vlaka pa je bila prebrana.
Lahktona, a zelo zabavna.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov