Knjige/ Razni romani

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 21. Maj. 2009 20:38

"The Unbearable Lightness of Scones", Alexander McCall Smith (Še vedno mi ni jasno, zakaj mamo tolk mal njegovih del v slo., pa še to samo Damsko detektivsko agencijo, ki me pa osebno sploh ne pritegne)
Nadaljevanje serije 44 Scotland Street in njenih prebivalcih..neke strašne zgodbe ni, je pa res zelo lep pripovedni stil.
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 03. Jul. 2009 9:50

Elif Shafak: Bolšja palača
Kot se mi večkrat zgodi - nad neko knjigo sem navdušena in komaj čakam naslednjo od istega avtorja ... potem sem pa malo razočarana. Tako me je Shafakova navdušila s svojim Pankrtom iz Istanbula. No, tudi Bolšja palača je odlična knjiga, ampak če imate časa le za eno, bi bolj priporočala Pankrta.
Bom pa od te pisateljice prav gotovo prebrala vse, kar se bodo odločili prevesti v slovenščino.


Torgny Lindgren: Resnici na ljubo
Tule je bilo pa ravno obratno. Prebrala sem zgornjo knjigo, ki je čisto v redu, ne pa ravno navdušujoča. Kljub temu me je pritegnil tudi Čmrlji med istega avtorja - in tu lahko rečem le uau. Ne najdem nobenega primernega linka, zato se bom kar sama potrudila:
Zgodba se dogaja na daljnem severu Švedske, kjer na samoti živita dva brata. Vsak v svoji hiši, brez stikov, že leta skregana na smrt, oba pa tudi na smrt bolna. Vendar nihče noče umreti prej, dokler ne bo videl, da se v sosednji hiši ni prižgala luč in se ne kadi več iz dimnika. Edina motivacija za življenje jima je torej to, da bi preživela brata, pa čeprav za par ur. Vsak je zabarikadiran v svoji hiši z zalogami hrane in tako čakata, kdo bo umrl prvi.
Potem se pa pojavi ženska, pisateljica, ki eno noč prespi pri enem od bratov in zaradi snega ne more oditi. In zgodba se začne razpletati ... počasi izvemo za življenjsko zgodbo bratov, zakaj sta se sprla ...
V glavnem - čudovito napisano.

Morten Ramsland: Pasjeglavec
Če se že skušam distancirati od tega, da bi reklame za Persil vplivale na mojo izbiro pralnega praška, sem se pri tej knjigi z veseljem pustila zapeljati oglasu s televizije. :wink: In ni mi bilo žal.
Na začetku sem bila malo zmedena, kdo je kdo ... ampak sem kmalu "prišla noter". In vsekakor priporočam naprej tole zanimivo, mestoma tragično, mestoma duhovito družinsko zgodbo.
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
svetlana5
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 341
Na forumu od: 23. 2. 2009
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a svetlana5 » 24. Jul. 2009 9:59

Roman Arija, pisateljica Nassim Assefi.
Ko se srečata iranska in ameriška kultura... :)
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 24. Jul. 2009 17:09

"Si izkušen?" - William Sutcliffe
Kar luštno..ves čas me je držalo, da bi se usedla na prvi vlak in kar šla nekam. :)
Uporabniški avatar
svetlana5
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 341
Na forumu od: 23. 2. 2009
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a svetlana5 » 27. Jul. 2009 11:57

Nežnost volkov - Stef Penney :)
Kriminalka iz Kanadske divjine.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 27. Jul. 2009 19:01

^^O tem je pa z navdušenjem tudi kr.ena pisala (že dolgo je ni bilo naokoli..).

Jz sem pa ravno prebrala knjigo Velika zadrega Marka Haddona..men zelo všečno. Tema pač o družinskih zdrahah, ampak tako simpatično napisano (oz. prijetno prevedeno in prirejeno..sem pred kratkim prebala eno, ki sem jo sicer že v ang., pa mi je bil slo. prevod tako..suh :?)
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 13. Avg. 2009 11:06

Prosim oceno sledečih knjig, če je katera že kero prebrala:
- Margaret Atwood: Zadnji človek
- Tracy Chevalier: Padajoči angeli
- Sherry Jones: Dragulj iz Medine

Odločam se namreč za knjige za darilo, pa bi rada slišala mnenja, da vidim, če so primerne. Hvala!
Uporabniški avatar
niinii
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 193
Na forumu od: 6. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a niinii » 13. Avg. 2009 18:38

Trenutno berem Hunted od P.C. in Kristin Cast, ki je 5/6 knjih serije House of Night. Nato pa me čakajo knjige L. J. Smith The vampire diaries. Komi čakam :D
Uporabniški avatar
rainbow^^
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 44
Na forumu od: 6. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a rainbow^^ » 14. Avg. 2009 14:28

je kdo brau Hiša na Tari ? jst sm film gledala zdej ko je biu na kanalu-a, pa sm vidla pol da je še knjiga... sm si sposodla.. sicer zdj nimam časa brat.. sam najbrž se splača... :wink:
... haters make me FAMOUS ...
Uporabniški avatar
svetlana5
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 341
Na forumu od: 23. 2. 2009
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a svetlana5 » 14. Avg. 2009 22:08

Hiša na Tari je zelo zanimiva in berljiva knjiga, ki je boljša kot je bil film. Saj zame. Ena tistih, ko začneš, ne moreš prenehat. Pa Večerni tečaj od iste pisateljice je tudi super poletno branje. :razz:
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 19. Avg. 2009 20:11

purple_rain napisal/-a:^^O tem je pa z navdušenjem tudi kr.ena pisala (že dolgo je ni bilo naokoli..).

Jz sem pa ravno prebrala knjigo Velika zadrega Marka Haddona..men zelo všečno. Tema pač o družinskih zdrahah, ampak tako simpatično napisano (oz. prijetno prevedeno in prirejeno..sem pred kratkim prebala eno, ki sem jo sicer že v ang., pa mi je bil slo. prevod tako..suh :?)

Evo mene :D
Se pripravljam napisat kup svojega počitniškega branja ... ampak za to rabim malo več časa.

Ja, Nežnost volkov mi je bila všeč. Prav tako tudi Velika zadrega, čeprav sem glede na The Curious Incident of the Dog in the Night-time pričakovala več.
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 27. Avg. 2009 13:48

Lauri Halse Anderson: Povej!
Tole sem pred leti že brala, pa mi ni ostala posebno v spominu. Potem je pa nekje Velouria omenila eno drugo knjigo te avtorice (žal neprevedeno) ... in sem se lotila obnove.
Solidna knjiga, ampak mislim, da se mi tudi tokrat ne bo trdneje zasidrala v spomin ...

Antonia Arslan: Pristava škrjančkov
Dobro napisano in "koristno" branje (s stališča poznavanja zgodovinskih in geografskih dejstev). Priporočam.

F. M. Dostojevski: Idiot
Hm. Ja, priznam - prišla sem do polovice. Vsekakor dobra knjiga, ampak vmes sem šla na morje in ko sem prišla nazaj, nikakor nisem mogla več "pasti noter" ... morda bo kdaj drugič prišel primernejši trenutek za poravnavo tega dolga do klasike.

Mirjana Bobić Mojsilović: Dnevnik srbske gospodinje
Ne, ni chicklit. Čeprav na prvi pogled zgleda tako. Pogled od znotraj na dogajanje v Srbiji v 90-ih letih prejšnjega stoletja. Zanimivo in tekoče napisano. Na trenutke zabavno ...

Lionel Shriver: Double fault
Tale ni niti K od Kevina ... pa čeprav sem obsedena ljubiteljica tenisa in Lionel Shriver.
Sicer zanimiva zgodba o dveh (povprečnih) teniških igralcih, ki se zaljubita, poročita, ... potem se pa izkaže, da on napreduje veliko bolj od nje. Njej je tenis vse in uspeh je edino, kar si želi ... zato postane bolno ljubosumna na dosežke svojega moža.
Zanimiv vpogled v dinamiko zakona ... zanimiv "obrat" od bolj pogoste zgodbe: moški, ki ne prenese, da je ženska uspešnejša od njega. Tu je obratno.
Ni slaba knjiga, sploh ne. Ampak ker bo večina ljudi prebrala le eno knjigo te avtorice - če sploh - še vedno z vsem srcem priporočam We need to talk about Kevin.
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 01. Sep. 2009 11:40

Sicer ne spadam pod redne bralce, ker sem poleti kar se tiče branja še bolj lena kot sicer :oops:, a zdaj berem od Jill Mansell zanimiv roman Pravi zame. Kaj več bom lahko komentirala ko preberem to 453 strani obsežno knjigo. :D
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 01. Sep. 2009 18:12

^^Od te pisateljice imam doma An Offer You Can't Refuse, sploh niti ne vem o čem se gre - ampak če cosmobejba priporoča, bom pa pogledala, hehe.
Zanima pa me, če je katera brala Za vsako rešitev se najde težava? Po prebranih tistih par strani, ki so na voljo na netu, me je pritegnila, ampak jo je nemogoče dobiti v knjižnicah.
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 02. Sep. 2009 7:48

Od nje imam namen prebrati še Ljubi, ne ljubi, Nihče drug kot on in Videz vara. Po mojem zna biti kar zabavno branje, ker me pritegne tak stil pisanja - da je za razbremenitev in da padem pred faxom nazaj v svet branja. :D

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov