Knjige/ Ljubezenski in chicklit romani

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
sinička
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 469
Na forumu od: 8. 4. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a sinička » 19. Jan. 2007 16:01

Johanna Lindsey - Marriage Most Scandalous

podobna tematika kot pri Amandy Quick... na žalost nisem našla slovenskih prevodov njenih knjig, ampak tudi v angleščini se odlično bere :D
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 19. Jan. 2007 16:30

sinička napisal/-a:Sophie Kinsella - Moje skrivnosti

zakon knjiga... nasmejala sem se do solz :D


Sej res, tale mi je všeč.. Jz sem jo brala v ang. (Can You Keep a Secret)
Njena zadnja The Undomestic Goddess mi je bla res ful ful všeč. Ena uspešna odvetnica se zgubi nekej na podeželju in zaluta na nek ranč, kjer prosi samo za kozarec vode(neki tazga), pač se mal spočit, lastniki pa mislijo da je nova gospodinja ... hehe, dobra knjiga.
Potem je pa še njena serija Shopaholic, tud dobra, jz sem prebrala samo Shopaholic Takes Manhattan

*edit:
Tale 2. knjiga("Shopaholic takes Manhattan")..tko je navedeno na njeni uradni strani, ampak sem potem preverila svojo evidenco, ker mi je blo neki čudno..jz sem brala Shopaholic abroad - verjetno je to kakšno UK izdaja, ali kaj takega. Se dogaja..
Zadnjič spremenil purple_rain, dne 22. Jan. 2007 10:01, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Velouria
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 2. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Velouria » 19. Jan. 2007 17:51

purple_rain napisal/-a:Njena zadnja The Undomestic Goddess mi je bla res ful ful všeč. Ena uspešna odvetnica se zgubi nekej na podeželju in zaluta na nek ranč, kjer prosi samo za kozarec vode(neki tazga), pač se mal spočit, lastniki pa mislijo da je nova gospodinja ... hehe, dobra knjiga.

Jaaaaa!!! Se strinjam, men je bla tut noro všeč. :flower: Mislim, da mi je ta dejansko najljubša, čeprav je serija Shopaholic tut fantastična!! :D

purple_rain napisal/-a:Potem je pa še njena serija Shopaholic, tud dobra, jz sem prebrala samo Shopaholic Takes Manhattan

Dobra novica: pred kakšnim tednom je v prevodu pri založbi Učila izšla tudi Shopaholic & Sister (prevod: Strastna zapravljivka in njena sestra - link bom dodala takoj, ko bo knjiga tut v spletni knjigarni)! :D Ta knjiga je sicer četrta po vrsti (in pojma nimam, zakaj so najprej prevedli četrto, ampak OK), toda to niti ni važno. Tudi sama sem najprej prebrala tretjo knjigo (Shopaholic Ties the Knot), nato četrto, šele nato pa tudi prvo in drugo. Sicer se nadaljujejo, ampak ni panike, lahko se berejo tudi v poljubnem vrstnem redu, ker Becky itak vse pojasni. :D

Jst pa že teeežkoooo čakam peto knjigo iz serije - Shopaholic & Baby (izide februarja)! :)

Haha, je pa prav zabavno, če se spomnim, kako sem nekje dve leti nazaj na faksu vidla punco, ki je brala knjigo Shopaholic in sem samo zavila z očmi, kao kako lahko nekdo bere tako plehko knjigo. No in potem sem z vseh koncev o seriji slišala res same pohvale, zato sem začela brat Shopaholic Ties the Knot in se nasmejala do solz! :eek: Načeloma sploh ne maram chick-lita, ampak tole je pa razred zase in definitvno nadgradnja standardnega chick lit stuffa, ker te noro nasmeji. :lol:

V glavnem: Sophie Kinsella = :biggthumpup:! Res toplo, toplo priporočam!!
now I have you sleeping next to me ... and this is home
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 20. Jan. 2007 14:24

Velouria napisal/-a:
purple_rain napisal/-a:Njena zadnja The Undomestic Goddess mi je bla res ful ful všeč. Ena uspešna odvetnica se zgubi nekej na podeželju in zaluta na nek ranč, kjer prosi samo za kozarec vode(neki tazga), pač se mal spočit, lastniki pa mislijo da je nova gospodinja ... hehe, dobra knjiga.

Jaaaaa!!! Se strinjam, men je bla tut noro všeč. :flower: Mislim, da mi je ta dejansko najljubša, čeprav je serija Shopaholic tut fantastična!! :D


Hehehe, me veseli, da nisem edina. :)
Ja, sem vidla na tistem page-u, da so nove že izšle; je pa res, tele se da brat po poljubnem vrstnem redu. :)
Res je dobra.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 22. Jan. 2007 10:24

Pa dodajam še nekaj iz moje "zbirke":

Ubistvu gre za "pisateljski par", al kako naj rečem, Emma McLaughlin & Nicola Kraus, brala sem pa Citizen Girl (sem pa že mal pozabila zgodbo :/ .. ubistvu gre se za Dekle(ja, dejansko je glavna junakinja preprosto "Girl"), ki se nekako prebija v mestnem življenju),
druga njuna je pa Dnevnik varuške, tud zelo luštna knjiga. Mlada študentka, ki se preživlja z delom varuške, dobi v varstvo otroka iz high-class družbe, kjer ugled in denar pomenita vse..otroka pa imajo bolj za okras; in pride do tega, da ga potem ta naša varuška vzgaja..


Isla Dewar - Giving up on ordinary
Hm, ja. Ideja knjige mi je všeč, ampak se mi zdi, da se je tooolk vlekla. Ženska, ločena, proti 40.letu, s tremi otroci..želi spremembe v življenju. Zaradi zateženega šefa pusti službo, ki ji je bila sicer všeč..in sprejme delo kot čistilka. Sicer v tem še kar uživa, ker se sprosti in ne misli na nič drugega kot na delo, ampak.."kaj si bojo pa ljudje mislili?". Tako sicer spozna novega ljubimca za kratek čas, pa tudi to gre po gobe.. Na koncu pa s prijateljico uspeta uresničiti skupne sanje in se vse srečno konča. :)

claudia Pattison - Wow!
Novinarka pri eni Britanski tabloidni reviji, dela VIP reportaže, spoznava slavne..vendar včasih dvomim, če je to to, pa vseeno ustraja/dobra plača odtehta vse..potem se pa pojavi nek "skrivnostni oboževalec", ki ji kravžlja živce; in pa vprašanje "kdo je?".
Eh..tko, za ob kavici prebrat, ni neko težko čtivo, vem. :)
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 22. Jan. 2007 12:27

sinička napisal/-a:Sophie Kinsella - Moje skrivnosti
zakon knjiga... nasmejala sem se do solz

Velouria napisal/-a:Dobra novica: pred kakšnim tednom je v prevodu pri založbi Učila izšla tudi Shopaholic & Sister

Moje skrivnosti me ni preveč navdušila. Saj stil je v redu, ampak res se sprašujem, v čem je poanta, da nas ženske prepričujejo, kako je kul, če smo butaste, plehke in trapaste v odnosu do moških.
Je pa samo po sebi zabavno branje; tudi shopaholic itd bom prebrala, ampak ravno kupila je ne bom.

Velouria napisal/-a:Haha, je pa prav zabavno, če se spomnim, kako sem nekje dve leti nazaj na faksu vidla punco, ki je brala knjigo Shopaholic in sem samo zavila z očmi, kao kako lahko nekdo bere tako plehko knjigo. No in potem sem z vseh koncev o seriji slišala res same pohvale, zato sem začela brat Shopaholic Ties the Knot in se nasmejala do solz!

No, mogoče bom pa tudi jaz spremenila mnenje :wink:

purple rain napisal/-a:Emma McLaughlin & Nicola Kraus
Dnevnik varuške, tud zelo luštna knjiga. Mlada študentka, ki se preživlja z delom varuške, dobi v varstvo otroka iz high-class družbe, kjer ugled in denar pomenita vse..otroka pa imajo bolj za okras; in pride do tega, da ga potem ta naša varuška vzgaja..

Ta mi je bila zelo zabavna. Čeprav v bistvu tudi zelo tragična ...
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 22. Jan. 2007 12:59

kr.ena napisal/-a:Moje skrivnosti me ni preveč navdušila. Saj stil je v redu, ampak res se sprašujem, v čem je poanta, da nas ženske prepričujejo, kako je kul, če smo butaste, plehke in trapaste v odnosu do moških.


Vzami zadevo z druge strani - naj pišejo o takih, ker je zabavno se nasmejat tud takim primerkom(kar sicer me nismo) :)
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 22. Jan. 2007 13:05

Ja, saj imaš prav ... mogoče je pa to finta tega trenda: da se ženske počutimo bolje, ker tako neizmerno trapasta pa res ni nobena. :D
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 22. Jan. 2007 13:10

kr.ena napisal/-a:Ja, saj imaš prav ... mogoče je pa to finta tega trenda: da se ženske počutimo bolje, ker tako neizmerno trapasta pa res ni nobena. :D


Evo, točno tako, boljš ne bi mogla povedat. :D
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 31. Jan. 2007 10:01

Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 08. Feb. 2007 11:23

Margaret Clark: Osebno in zaupno

Za prebrat v enem popoldnevu, tako v easy. Ženska malo čez 50, vdova, piše mejle svojim prijateljicam, hčeri, ki potuje po svetu, drugi hčeri, ki ima družino ... vmes pa skuša preboleti smrt moža in skrbi za ostarele starše.
Na trenutke zabavno ...
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
nutella
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 864
Na forumu od: 12. 5. 2005
Kraj: Trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a nutella » 08. Feb. 2007 14:45

Je katera brala poker za punce? Zdej me čaka ...

Pa od Sophie Kinsela, a je še kaka njena knjiga v slovenščini? Naslovi?
Never pick a fight with an ugly person, they've got nothing to loose.
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 08. Feb. 2007 15:11

Poker za punce mi zveni znano. Najbrž sem brala, ampak se nič ne spomnim.
Od Kinselle je v slovenščini Moje skrivnosti in Strastna zapravljivka in njena sestra.
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 08. Feb. 2007 18:42

Včeri prebrala od Nancy Warren - Bad Boys Down Under .. ob tej knjigi sem pa jokala, se smejala do solz, sočustvovala, se jezila..heh. Ubistvu so opisane 3 zgodbe 6ih ljudi, ki se nekako povezujejo..in pač ljubezen, ki se spleta med njimi in ovire na poti do te ljubezni.. Ja, nič novega na tem področju, knjigo sem vzela samo zaradi naslova(pač Avstralija). Aja, in ko sem jo prebrala, sem si že n-tič mislila "pišuka, zakaj še nisem tam!" :D


Pa še ena od pisateljice Isla Dewar - Women Talking Dirty .. eh.. isti stil, kot njena prejšnja knjiga, ki sem jo brala..kot je kr.ena napisala nekje, "ena takih, ko se skozi vso knjigo prepričuješ, da saj je berljiva" (v tem smislu), pričakuješ ne-vem-kaj .. no ja, ni blo ne-vem-kaj posebnega.. 2 ženski se spoznata na neki zabavi, po tistem postaneta najboljši prijateljici, skozi knjigo pa pripovedujeta ubistvu vsaka svojo življenjsko zgodbo..
Ni blo ne vem kolk "dirty", heh.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 11. Feb. 2007 17:15

Hja, pač ne berem nekih težkih, zateženih romanov, trenutno mi sede tale zvrst.. Čeprav tale ni ravno samo ljubezenska, al kako naj rečem - ja, valda potem tud ljubezen mal zaplete zadevo, ampak.. naj bo v tej kategoriji.

Jennifer Crusie - Faking It
Fantastično. :D
Družina Goodnight(brez dominantne moške vloge) ima malo, družinsko galerijo, katere "zlati časi" so sicer že minili; mlajša hčerka, Matilda, je slikarka, ki ubistvu preživlja družina s poslikavo sten...vendar to ni vse, kar je kdaj v življenju naslikala..družina ima skrivnostno preteklost - od kar vejo zase, so se ukvarjali s ponaredki in prodajo le-teh. Med tem, ko je Matilda na "misiji", da dobi eno od ponarejenih slik nazaj(ker jo je nečakinja pomotoma prodala), v hiši nove lastnice slike, ki jo mora ukrast, sreča v omari(kamor se skrije) nekega moškega, ki ima tudi še neporavnane račune s tisto žensko..

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov