Knjige/ Ljubezenski in chicklit romani

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 19. Nov. 2008 14:18

Jaz pa berem zdaj Šminkasto džunglo avtorice Candace Bushnell, ki je tudi avtorica knjižne uspešnice in nadaljevanke Seks v mestu. Zaenkrat se mi zdi zanimivo lahkotno branje, pa tudi ni vse tako idealizirano kot v Seksu v mestu. :wink:
Uporabniški avatar
nutella
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 864
Na forumu od: 12. 5. 2005
Kraj: Trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a nutella » 29. Nov. 2008 13:45

Prebrala "Nihče drug kot on" in "Življenje je norišnica". Obe super. Taki k not potegne, pa ne moreš nehat. Zdej mam doma Samo mrtev moški je dober moški in prosta linija.
Never pick a fight with an ugly person, they've got nothing to loose.
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 04. Dec. 2008 12:34

Arijana Čulina: Vse uno, ki pupe rabimo znat o unih rečeh
Mislim, da bi lahko Gašperja Tiča in Natašo Tič Ralijan (alias AnoLizo) navedla kot soavtorja. Tekst v dalmatinskem dialektu sta prevedla v - mislim, da - ištrijanski.
Prav zanima me, če lahko to knjigo berejo tudi Štajerci in se zraven tako zabavajo, kot sem se jaz :D Ki sem kao Primorka, pa sem kljub temu občasno rabila slovarček na koncu.
Na trenutke neizmerno zabavna, na trenutke malo manj ... v glavnem pa tipičen chicklit, ki mu dialekt daje še dodatno humorno dimenzijo.
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
mycosmogirl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 769
Na forumu od: 25. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mycosmogirl » 04. Dec. 2008 17:55

Skrivnostni čar Amande Quick! Zelo dober love roman! Zdej sem si že od nje sposodila Afroditina prstana! :)

Povzetek:
Ko stahoviti vitez Hugh Neomajni kot nevihta prihrumi na posestvo Lingwood, vsem - razen lady Alice - zatrepeta srce. Rdečelasa lepotica pronicljivega duha in ostrega jezika je prepričana, da sir Hugh ni človek, ki se ga je treba bati, temveč uresničitev njenih sanj. Ve, da prihaja po zeleni kristal in da bo silno nejevoljen, ko bo ugotovil, da čudovitega kamna ni več v njenih rokah. Vendar pa ima Alice za strašljivega temnega viteza že pripravljeno ponudbo. Z zameno za doto, ki ju bo z bratom rešila iz stričevega primeža, mu je s svojimi detektivskimi sposobnostmi pripravljena priskočiti na pomoč pri iskanju skrivnostnega zelenega kristala. Zgodovinska romantična pripoved.
AnjaL
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 66
Na forumu od: 28. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a AnjaL » 10. Dec. 2008 22:50

Prosta linija..

mi je bolj všeč kot Nočna tarifa iste avtorice :wink:
Uporabniški avatar
prinzessin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 961
Na forumu od: 29. 3. 2006
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a prinzessin » 11. Dec. 2008 16:18

jaz.ti@usoda.net
Upam, da se ne ponavljam :wink: ampak mi je res totalno super knjiga. Vendar ni za tiste, ki ne marate nenadnih in pretresljivih koncev!

Angeliko(mislim, da je 12 knjig vsega skup) sem že večkrat prebrala in jo najbrž še bom. Me kar potegne v tisto vzdušje! Pa da ne omenim, da se skozi knjigo zatrapam v Angelikinega (prvega) moža :oops: js sem lahka tarča....
Poison Girl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 852
Na forumu od: 26. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Poison Girl » 30. Dec. 2008 22:40

Zdele berem Nihče drug kot on (Rachel Gibson), mam še ene 30 strani do konca, ful mi je všeč!
Jaz sem itak največji romantic sucker, bolj je pocukrano, bolj mi je všeč. :D
Amanda Quick, Julie Garwood in Kathleen E. Woodiwiss so mi najljubše. :P
Uporabniški avatar
nanyka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 182
Na forumu od: 11. 9. 2006
Kraj: 18km iz mb

Neprebrana objavaNapisal/-a nanyka » 03. Jan. 2009 17:24

^ jas sem čist ista :D

Drgač pa je od Rachel dobra tud Noro privlačen!
When God Created Men, She Was Only Kiding!
Uporabniški avatar
*~Liesl~*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 198
Na forumu od: 27. 11. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a *~Liesl~* » 04. Jan. 2009 19:11

Priporočam Pride ženska k zdravniku... od Kluuna :cry: :cry: :cry:
Take me away cuz in your eyes I'd like to stay...
Uporabniški avatar
mycosmogirl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 769
Na forumu od: 25. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mycosmogirl » 05. Jan. 2009 16:25

Že berem nov roman od Amade Quick! Tokrat Prevaro :D
Poison Girl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 852
Na forumu od: 26. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Poison Girl » 22. Jan. 2009 18:03

Jaz sem se spravila prvič spravila brat v angleščini (poleg The Curious Incident of a Dog in the Night Time in Look Back in Anger ;D ) in moram rečt, da čis vse lepo razumem in res ni težko. Zato pa sem zbrala čis nezahtevno stvar in sicer že dobro poznano Becky. :D Shopaholic Abroad. :P Do zdej sem od Kinselle prebrala le Moje Skrivnosti in Strastna zapravljivka in njena sestra.
Mogoče se bom mal lovila, ker ne berem lepo po vrsti ampak so far so good. :) Mam tud izposojeno Shopaholic&Baby, can't wait!

Zdej sem tud prebrala od K.E. Woodiwiss Cvet na reki-tipična njena, čeprav mi je od nje najbolj všeč Zimska vrtnica.
Uporabniški avatar
Skrat potepuh
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 328
Na forumu od: 15. 1. 2009
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a Skrat potepuh » 13. Feb. 2009 14:02

kr.ena napisal/-a:Arijana Čulina: Vse uno, ki pupe rabimo znat o unih rečeh
Mislim, da bi lahko Gašperja Tiča in Natašo Tič Ralijan (alias AnoLizo) navedla kot soavtorja. Tekst v dalmatinskem dialektu sta prevedla v - mislim, da - ištrijanski.
Prav zanima me, če lahko to knjigo berejo tudi Štajerci in se zraven tako zabavajo, kot sem se jaz :D Ki sem kao Primorka, pa sem kljub temu občasno rabila slovarček na koncu.
Na trenutke neizmerno zabavna, na trenutke malo manj ... v glavnem pa tipičen chicklit, ki mu dialekt daje še dodatno humorno dimenzijo.


^^Js sm bla navdušena nad idejo, knjiga se mi je zdela zabavna, ampak... Bere se res res počasi (če seveda nisi s primorske) in precej besed je blo meni nepoznanih. Fajn knjiga, sam js sm obupala nekje na tričrtrt. Ah!

Pred kakšnim tednom sem prebrala knjigo Nore Ephron (Ko je Harry srečal Sally, Čaka te pošta, Romanca v Seattlu) Moj vrat mi gre na živce. Ima nekaj dobrih misli, malo me je motilo, ker sem pričakovala zgodbo, dobila pa nekaj utrinkov - v bistvu so to njeni članki o tem, kako je biti ženska. Mogoče bi mi bila všeč, če bi bila starejša in bi imela podobne probleme kot avtorica... No, knjiga ni slaba, ampak jaz sem že spet ugotovila, da take vrste knjig niso zame (razen za na plažo).
Povej mi o sanjah četudi so grešne,
zaupaj mi želje četudi so smešne.
(Feri Lainšček)
Uporabniški avatar
°rainbow°
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 70
Na forumu od: 3. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a °rainbow° » 13. Feb. 2009 21:18

Prebrala sem Strastna zapravljivka in njena sestra avtorice S.Kinsella in je res napisana na duhovit način, ženski se nonstop nekaj dogaja :D
in sem se ful razveselila, ko sem ugotovla, da so prevedli še Strastna zapravljivka in njen otrok, ampak preden mi bo uspelo priti do tega v knjižnici bo tudi minlo nekaj časa. V aprilu pa pride še Strastna zapravljivka, tak da so se prevajalci kar potrudli :D :P

Aja, pred kratkim sem prebrala tudi Dvorec - D. Steel, branje za oddih, nobene globoke vsebine pa vendar ok za preganjat dolgčas :cool:
Poison Girl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 852
Na forumu od: 26. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Poison Girl » 13. Feb. 2009 21:25

^^Ja, ko bi vsaj še vrstni red zadeli. :roll:
Olivera
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 16. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Olivera » 14. Mar. 2009 23:46

Mi morda lahko priporočite kakšne knjige s seksualno vsebino (če smem temu tako reči), ki so avtobiografske pripovedi (izpovedi)? Nekaj takega kot recimo Melissa Paranello: Preden zaspim si stokrat skrtačim lase.

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov