Knjige/ kriminalke in detektivke

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 24. Sep. 2007 9:53

Jed Rubenfeld: Interpretacija umora

Dobra kriminalka in hkrati veliko več kot samo kriminalka. Avtor je pravnik, ima diplomo iz Freuda, študiral je Shakespeareja ... Knjiga ni čisto po resničnih dogodkih (sploh kar se tiče kriminalnega zapleta), avtor pa zagotavlja, da so resnične vse izjave Freuda in Junga, le da jih je pobral iz njune korespondence, v knjigi pa se pogovarjata v živo.
Zanimiv vpogled v psihoanalizo - transferje, ojdipov kompleks, seksualnost ... hkrati pa inteligentno zavita kriminalka.
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
Marilena
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 299
Na forumu od: 13. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Marilena » 03. Okt. 2007 13:52

No jaz pa vsem, ki imate radi tovrstno knjižno zvrst priporočam knjigo Betrayal in Naples avtorja Neila Griffitha. Knjiga je na voljo v angleškem jeziku, govori pa o Jimu Wolfu, psihologu iz Londona, ki se pred začetkom nove službe odloči, da obišče Neapelj. Tam sreča svoje bivše dekle Louiso, ki je poročena s sodnikom Alessandrom. Alessandro je sredi sojenja devetim pripadnikom Camorre (neapeljska kriminalna organizacija) in njihovemu voditelju Soninu. Jim in Louisa se kaj kmalu zapleteta, Giovanna (sestra enega izmed devetih obsojenih) Jima zaprosi za pomoč pri pobegu iz Neaplja, zgodba pa se zaplete, ko Giovanninega brata Lorenza spoznajo za nedolžnega, ga spustijo iz ječe, on pa izve za Giovannin plan pobega. Jim se znajde v težavah in še sam ne ve kdaj in kako se je to zgodilo. V knjigi je lepo razvidno, kako povezana je tim. "roka pravice" s kriminalci. Avtor odlično stopnjuje napetost, detaljno opisuje kraje in dogodke, da si lahko brez težav predstavljamo Neapelj, si ustvarimo neke podobe ljudi...
Vsakemu, ki bo knjigo prebral ne bo žal!
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 05. Dec. 2007 21:00

purple_rain napisal/-a:Pravjo, da je kriminalka(česar jz sicer ne berem) .. J.M. Erre - Pazite se psa - in mi je všeč. Je sicer en rahlo črni humor, ampak zanimiva zgodba in pa stil pripovedi, v obliki dnevnikov..zaključek je pa sploh dobr za dol padt! Ubistvu mi skor do zadnje strani ni blo še vse jasno. Priporočam.

Sem naletela na to knjigo v knjižnici in se spomnila, da jo je ena tule omenila :) Tudi meni je bila všeč, en tak bizaren humor (tista ženska, ki piše mami v dom upokojencev, je res zadetek :D - mama je pa že pol leta mrtva)
Sam konec me ni tako navdušil kot tebe ... ampak vseeno se strinjam, da je res dobra knjiga.
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
Velouria
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 2. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Velouria » 17. Dec. 2007 0:52

kr.ena napisal/-a:Jed Rubenfeld: Interpretacija umora

Dobra kriminalka in hkrati veliko več kot samo kriminalka. Avtor je pravnik, ima diplomo iz Freuda, študiral je Shakespeareja ... Knjiga ni čisto po resničnih dogodkih (sploh kar se tiče kriminalnega zapleta), avtor pa zagotavlja, da so resnične vse izjave Freuda in Junga, le da jih je pobral iz njune korespondence, v knjigi pa se pogovarjata v živo.
Zanimiv vpogled v psihoanalizo - transferje, ojdipov kompleks, seksualnost ... hkrati pa inteligentno zavita kriminalka.

Prebrano pred kratkim. Se podpišem pod tole, tudi mene je knjiga zelo potegnila, sploh je nisem mogla odložiti. Načeloma sploh ne berem kriminalk, te sem se pa lotila predvsem zaradi psihoanalize, super pa je bilo predstavljeno tudi "ozračje" na začetku prejšnjega stoletja. Definitvno več kot samo običajna kriminalka.
:gut:
now I have you sleeping next to me ... and this is home
Uporabniški avatar
lolitaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1622
Na forumu od: 5. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lolitaa » 04. Jan. 2008 18:26

a je kera že prebrala knigo CSI??
I wanna wake up in a city, that doesn't sleep.
Uporabniški avatar
bouhica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 933
Na forumu od: 30. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bouhica » 17. Jan. 2008 15:07

Mene pa zanima, ce je katera ze prebrala triler The Gun Seller od Hugha Laurie-ja? Lani je izsla. Pa ce katera ve, kje bi se jo dal dobit.
You can think Im wrong, but thats no reason to quit thinking
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 20. Jan. 2008 17:28

bouhica napisal/-a:Mene pa zanima, ce je katera ze prebrala triler The Gun Seller od Hugha Laurie-ja? Lani je izsla. Pa ce katera ve, kje bi se jo dal dobit.
Ne verjamem, da že obstaja pri nas, trenutno bi jo verjetno lahko edino preko interneta naročila (eBay, Amazon,..).
In po prebrani recenziji deluje, da bi bila vredna branja. :)
Uporabniški avatar
bouhica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 933
Na forumu od: 30. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bouhica » 20. Jan. 2008 20:48

Mnja sem vseeno upala, da se jo da dobit pri nas (v anglescini), glede na to, da je ze dost stara knjiga. Se bo pa treba kako drugace znajt. Useen hvala :wink:
You can think Im wrong, but thats no reason to quit thinking
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 20. Jan. 2008 21:17

Angleške knjige lahko naročiš v Konzorciju ali Behemotu. Sicer pa dobijo kar hitro (v par tednih) tudi najnovejše izdaje.
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
rammsteingirl
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1409
Na forumu od: 28. 5. 2005
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a rammsteingirl » 19. Feb. 2008 23:17

Henning Mankell!! obvezno. meni je zelo ljub, samo kaj, ko sem že vse prebrala. me pa samo zanima, mogoče kdo ve, kdaj bo knjiga Before the frost dosegljiva v slovenščini, če bo??!

http://www.henningmankell.com/crime/bef ... ndex.shtml
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 22. Feb. 2008 9:52

Meni so tudi dobre od Manklla. (Mankella? :? Kako se to sklanja?)
Sicer sem pa včeraj prebrala (ponovno) Nemesis od Agathe Christie, ker sem pred 14 dnevi gledala film in mi je bil zelo čuden. Ogromno so spremenili, tako da je bila osnovna zgodba skoraj nerazpoznavna. :evil:
Ne maram, da tako spreminjajo literarne predloge.
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
kajira
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 631
Na forumu od: 25. 5. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kajira » 22. Feb. 2008 14:53

meni je nemesis od AC ena najljubših knjig. sem hotela zadnjič pogledat film, ampak ga potem nisem. očitno mi ni treba bit preveč žal.
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 22. Feb. 2008 17:09

Iz knjige so potegnili samo osnovno štorijo: Rafiel plača potovanje gospodični Marple, da bi raziskala umor, za katerega je bil obsojen njegov sin. Potem so pa vključili neke pilote iz 2. svetovne vojne, pa nune v samostanu (nikjer tistih treh sester iz knjige :? ) V glavnem - brezveze.
Pravkar sem odkrila tole stran Za vse fanice. :wink:
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
kajira
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 631
Na forumu od: 25. 5. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kajira » 22. Feb. 2008 20:05

ni bilo sester? :o kako ima lahko film sploh isti naslov potem? :roll:
tnx za link.
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 08. Mar. 2008 13:11

Mary Higgins Clark: Deklici v modrem
Včasih sem "požirala" to avtorico, zdaj pa ne vem - ali je tale najnovejša knjiga slabša ali je pa mene minilo.
V literarnem pogledu je seveda čisto sr****, ampak ponavadi je vsaj obetala napeto branje.
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov