Knjige/ Fantazijski romani

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
maaalaaa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 93
Na forumu od: 1. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a maaalaaa » 02. Apr. 2009 19:35

FemmeFatal napisal/-a:Harry Potter je zlo dober, ceprav ga sama nekak ne uvrscam v fantastiko. Vem, da je, ampak ne vem ... mogoce sem ga prevec vajena

William Nicholson - trilogija Ognjeni veter (Vetrna piscal, Mojstrovi suznji, Ognjena pesem) - prva knjiga je prebavljiva, druga postane napeta, tretje pe ze skoraj ni moc dati iz rok.

Phillip Pullman - trilogija Njegova temna tvar (Severni sij, Pretanjeni noz, jantarni daljnogled) - prva knjiga simpaticna in zanimiva, predvsem pa si clovek zazeli cisto svojega demona. Druga in tretja knjiga pa stopnjujeta napetost in stevilo vzporednih svetov :lol: . Meni osebno najljubsa trilogija.

Eoin Colfer - Artemis Fow - Lustne knjigice za eno popoldne. Zal pa cetrta se ni preveden, v nasi knjiznici pa je ni niti v anglescini.


o to sm tut jst vseee brala, ma se mi zdi, d sem pol nekje umes obupala k je blo to za mene preveč zapleteno (sm bla še oš). zdjle sm se spomnla na use te knige, pa me je kar zagrabilo, da bi jih šla iskat v knjižnco in brat. no mogoče po maturi, zdjle gotov ne, k ni časa :?
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 02. Apr. 2009 20:54

pullmanova trilogija je D best.
vse tri knjige sem prebrala v treh dneh :)
fun
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1401
Na forumu od: 15. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a fun » 06. Apr. 2009 15:25

floribunda napisal/-a:pullmanova trilogija


harry Potter
hobit in LOTR (vsi deli... :D )

Twilight me pa še čaka za prebrat...
Glede na film bo najbrž kar vredu. :scherzkeks: Če prav ponavadi najprej raje preberem knjigo, da si lahko sama predstavljam osebe... Zdej sploh ne bo fore ker mam že Pattisona v glavi... :D
spice girl
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1624
Na forumu od: 31. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a spice girl » 11. Maj. 2009 17:20

Meni je Somrak navdušil. Zdaj berem drugi del Mlada luna. Prav zaljubila sem se v tega Edwarda Cullen :gut: Tudi film se gledala a je knjiga 100x boljša
Uporabniški avatar
Mistika
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 15
Na forumu od: 21. 7. 2009
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a Mistika » 05. Avg. 2009 19:39

Mahagonij napisal/-a:Twilight je knjiga za 10 letne deklice. Pa se za njih je skodljivo debilna. Harry Potter je za twilight visoka literatura lahko. Twilight je kot da bi kak debilen avtor fanfictiona skupaj zlepil nekaj Mary Sue zgodb. Bella je totalna Mary Sue.


Sori sam tole mi je mal žaljivo, nisem nobena 10 letnica in se mi vseeno zdi knjiga kvalitetna. Pač najstniška in ne moreš je primerjati s HP, ker je stil pisanja čisto drugačen. :roll:

Mene pa zanima, če je kdo že bral knjige od Charlaine Harris - True Blood? Link -> klik
Uporabniški avatar
HčiLune
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 119
Na forumu od: 20. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a HčiLune » 23. Sep. 2009 15:12

Js pa priporočam knjigo: Žena popotnika v času :)
kmalu pride film k nam.. komaj čakam.. čeprav dvomim da me bo film tako navdušil kot knjiga..
Uporabniški avatar
a_pikica_a
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1431
Na forumu od: 28. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a a_pikica_a » 20. Okt. 2009 18:24

Danes sem si kupila The Silmarillion od Tolkiena. Bomo vidli. Drugace cist ljubim Hobbita :hearts:
I can resist anything but temptation. Oscar Wilde
Uporabniški avatar
~lucka~
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 68
Na forumu od: 1. 6. 2008
Kraj: primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a ~lucka~ » 20. Okt. 2009 18:31

HčiLune napisal/-a:Js pa priporočam knjigo: Žena popotnika v času :)
kmalu pride film k nam.. komaj čakam.. čeprav dvomim da me bo film tako navdušil kot knjiga..

od filma sm vidla triler in po mojm more bit ful dobr film, knjigo bom pa tudi prebrala, hmali :)

drgač pa sm čist navdušena nad Twilight sago, use 4 knjige so zlu dobre in mislim da sm se čist zaljublja v tega edwarda, prov nek pravljični fant ki bi ga usaka punca želela mmm :D
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 20. Okt. 2009 20:01

a_pikica_a napisal/-a:Danes sem si kupila The Silmarillion od Tolkiena. Bomo vidli. Drugace cist ljubim Hobbita :hearts:


Je dobra, ampak meni je bilo težko slediti toliko zgodb. Se splača brat nezaspan :D
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
Nastja Krivec
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 75
Na forumu od: 27. 3. 2010
Kraj: Rogoza

Neprebrana objavaNapisal/-a Nastja Krivec » 02. Apr. 2010 20:10

Sem obsedena s Harryem Potterjem. Doma imam vse knjige, filme in moja vhodna vrata so polepljena s slikicami, postri, članki o knjigah in igralcih :D Knjige sem vse prebrala že vsaj 7x vsako, tudi v angleščini :D pravkar berem zadnji dve v angleščini

Res super zbirka, ki sploh ni otroška tako kot jih večina trdi :)
Uporabniški avatar
Ajda Sitar
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 80
Na forumu od: 27. 3. 2010
Kraj: Domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a Ajda Sitar » 02. Apr. 2010 22:22

Se strinjam! HP sploh ni slab. Moja mami ga obožuje. Sem prebrala tudi sama vse knjige.
Uporabniški avatar
Tina Verbič
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 83
Na forumu od: 27. 3. 2010
Kraj: Veliki Gaber

Neprebrana objavaNapisal/-a Tina Verbič » 03. Apr. 2010 8:49

Nad Harryjem Potterjem sem bila navdušena v osnovnošolskih dneh... Potem je prišel na vrsto Twilight, zdaj pa se totalno navdušujem nad knjigami o Sookie Stackhouse... :twisted:
Uporabniški avatar
Nastja Krivec
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 75
Na forumu od: 27. 3. 2010
Kraj: Rogoza

Neprebrana objavaNapisal/-a Nastja Krivec » 03. Apr. 2010 9:09

spice girl napisal/-a:Meni je Somrak navdušil. Zdaj berem drugi del Mlada luna. Prav zaljubila sem se v tega Edwarda Cullen :gut: Tudi film se gledala a je knjiga 100x boljša


jaa tudi somrak sem brala... sem letos za rojstni dan dobila vse dele od ome in dedeja =) pa sem jih tudi takoj prebrala... sicer pa je znano, da so knjige VEDNO boljše kot filmi. preveč podrobnosti spuščajo =) ki znajo biti včasih tudi pomembne
Uporabniški avatar
Ksenija Zupanc
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 91
Na forumu od: 27. 3. 2010
Kraj: Rimske Toplice

Neprebrana objavaNapisal/-a Ksenija Zupanc » 04. Apr. 2010 10:24

HP, Somrak - najboljše knjige

Zdaj pa berem 2. del vampirske akademije v angleščini, prva je zakon, druga se je tudi vredu začela. Niso ravno otroške - zelo je berljivo, saj v ang.
Res priporočam.
Uporabniški avatar
Nastja Krivec
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 75
Na forumu od: 27. 3. 2010
Kraj: Rogoza

Neprebrana objavaNapisal/-a Nastja Krivec » 04. Apr. 2010 17:55

Ksenija Zupanc napisal/-a:HP, Somrak - najboljše knjige

Zdaj pa berem 2. del vampirske akademije v angleščini, prva je zakon, druga se je tudi vredu začela. Niso ravno otroške - zelo je berljivo, saj v ang.
Res priporočam.


kdo pa je avtor? =) to vse povprek poslušam, pa bi jih tudi sma rada prebrala :D

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov