Jehove priče

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
Shannon
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 473
Na forumu od: 15. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Shannon » 28. Jul. 2007 0:36

Zanimiva tema. Si jo bom drznila obnovit :wink:

JP so tudi mene že parkrat poskušale spreobrnit. Dobr, jim odpustim, ker me ne poznajo (če bi me, bi vedeli, da bo prej pekel zmrznil, preden se bom jaz pridružila kaki sekti oz religiji). Ponavadi so izgledali povsem neškodljivi in mirni, pač sem rekla, da sem ateist in da me ne zanima. Enkrat sem pa morala malo bolj konkretno povedati, da pri meni pač ne bo šlo. Sem kar naravnost s povišanim glasom rekla, da sem ateist, pa še komunist (tako kot Sophia :D ). Začuda je delovalo v sekundi, tip me je samo še pogledal, kot da bom umrla čez 5 minut, in šel. No ja.

Se mi pa zdi skrajno idiotsko, da zavračajo transfuzije krvi. Wtf? Raje pustijo svojca umreti, pa bi mu lahko rešili življenje? Religija gor ali dol, to je nedopustno.
Š3TOF - UPOKOJENEC TVS
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 47
Na forumu od: 20. 7. 2007
Kraj: Parmova - Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Š3TOF - UPOKOJENEC TVS » 31. Jul. 2007 15:23

Mene so tudi vabili na Vrhniko, kjer imajo seanse.
Uporabniški avatar
lolitaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1622
Na forumu od: 5. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lolitaa » 31. Jul. 2007 16:07

js nimam nč proti jehovim pričam,sam kolkor slišim okoli da vsiljujeo ljudem svojo vero...to se mi pa ne zdi prav.vsak si izbere svojo vero. kaj bi blo če bi vsak to delal??
I wanna wake up in a city, that doesn't sleep.
Uporabniški avatar
LARIKA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1209
Na forumu od: 6. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a LARIKA » 31. Jul. 2007 16:36

lolitaa napisal/-a:js nimam nč proti jehovim pričam,sam kolkor slišim okoli da vsiljujeo ljudem svojo vero...to se mi pa ne zdi prav.vsak si izbere svojo vero. kaj bi blo če bi vsak to delal??


Sej delajo, pa vendar na bolj "prefinjen" način in tega ne zaznamo na tak način kot pri njih :wink:
Ženske moramo biti lepe, da nas moški ljubijo, in neumne, da lahko ljubimo njih.
Coco Chanel
emmeline
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 73
Na forumu od: 28. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a emmeline » 01. Avg. 2007 18:32

LARIKA napisal/-a:Beseda JEHOVEC je kletvica!!!

In sram vas je lahko, da tako udrihate po ljudeh, ki jih niti malo ne poznate. Ne poznate njihovih meril, načina življenja, njihovih pogledov na svet in podobnih stvari!! Tko da ne mi zdej s takimi primitivnimi izjavami srat! Ker je moja mami Jehovova priča in sem ponosna na to! In se samo to. Tudi sama sem bila nekaj časa, vendar ker nisem mogla živeti po njihovih merilih, sem jih zapustila.
In to so drugače tako čudoviti ljudje,da se vam niti ne sanja! Jehova, družina, prijatelji,... vse to jim je apriori v življenju! Če kdo ljubi življenje, potem ga definitivno oni. Vendar v drugačni luči kot ostali ljudje! Če ste kdaj pogledali njihove družine, otroke, odnose,..in če ste si vzeli 5 minut časa,da vam kaj povedo o svoji veri, potem veste zakaj tako ljubijo vse okoli sebe!


Se popolnoma strinjam!
Vsakič ko preberem besedo jehovci se tako razjezim...
ko sem videla to temo sem mislila da bo kdo imel namen kaj pametnega povedati in ne že začeti kritizirati.
In če že kritizirate se vsaj naučite pravilno izgovarjati ime!
J E H O V O V E priče in ne jehove.
jaz redno obiskujem predavanja Jehovovih prič in lahko rečem da tako poštenih in prijaznih ljudi ne boste nikjer več srečali.
Jaz razmišljam o tem da bi se nekoč krstila ampak mislim da je še prezgodaj,saj obiskujem predavanja šele 2leti.vse kar učijo je popolnoma pravilno: ne kradi,ne prešuštvuj,spoštuj svojega očeta in mater,imej rad svojo ženo kot svoje telo,ne laži...za sosede imam veliko jehovovih prič in vsi so zelo prijazni z nami.Zelo se trudijo nam pomagati.In moram reči da otroci ki so rasli in rastejo v teh družinah nikoli ne odgovarjajo,ne kričijo,ne lažejo staršem,se razumejo z njimi.Vsakič ko se kdo poroči iz te vere se ima tako rad.In ja,nimajo spolnih odnosov pred poroko ampak kljub temu so srečno poročeni že veliko let.Dvomim da so se sploh kdaj prepirali.Zadnjič ko smo bili na obisku pri mladem poročenem paru smo lahko videli kako se imata rada,pokazala sta nam poročne slike Barbara nam je celo pokazala obleko ki je sama jo dala sešiti.

In nimam besed za tiste ki nenehno kritizirate te ljudi in jih enačite s katoliki.In vse kar oni učijo prihaja iz bibljije.Vse tiste revije ki vam jih vsiljujejo z stražnim stolpom in prebudite se so iz biblije.Edino kar je spremenjeno je to da napišejo tako da ljudje razumejo kaj hoče biblija povedati-kar pa samo po sebi je težko ker je napisana s starinskimi besedami
emmeline
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 73
Na forumu od: 28. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a emmeline » 01. Avg. 2007 18:48

~NIA~ napisal/-a:a ste že vidl kdaj kerga kristjana katoliške cerkve k je zvonik po hišah in ljudem ponujal verske časopise oz. jim zastonj dajal neke knjige!



Ne zakaj bi to delali,saj dovolj zaslužijo s pobiranjem denarja vsako nedeljo.
In dvomim da bi oni dali kako knjigo zastonj

Še ko prodajajo sveče jih kupijo zelo poceni in jih potem podražajo da zaslužijo.To mi je vse povedala prijateljica ki hodi v cerkev in je ona to prodajala.In potem mi je dala eno svečo,in sem jo vprašala če res lahko ali ne bodo v minusu in ona mi odgovori:

itak smo veliko zaslužili in ne bi bili v minusu tudi če bi dali 10sveč

:eek:

In lahko rečem da ravno tisti ki hodijo v cerkev in se delajo fine so nnajbolj nesramni,spletkarski kradejo doma pretepajo ženne in otroke in se napivajo.To niso vsi ampak jih je kar veliko.Spomnim se še osnovne šole ko so ravno tisti ki so hodili k maši bili najbolj nesramni,preklinjali in tepli druge.Kaj čmo,če so jih starši silili.
emmeline
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 73
Na forumu od: 28. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a emmeline » 01. Avg. 2007 18:52

Š3TOF - UPOKOJENEC TVS napisal/-a:Mene so tudi vabili na Vrhniko, kjer imajo seanse.


Seanse? O čem ti govoriš? Saj ne kličejo hudiča al duhov al mrtvih

Predavanja se reče.
Pa ne zamert,sam tko da ne boste okoli govorili kake neumne.
Saj pomoje se je ravno tako začelo obrekovanje.
Tako kot mi je zadnjič nona govorila take bolane(verjetno so opravljale)
raje ne govorim.
emmeline
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 73
Na forumu od: 28. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a emmeline » 01. Avg. 2007 19:08

Zakaj je bila ta tema sploh odprta,za blatenje?
Frenkie
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1227
Na forumu od: 4. 2. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Frenkie » 01. Avg. 2007 19:45

emmeline napisal/-a:
LARIKA napisal/-a:Beseda JEHOVEC je kletvica!!!

In če že kritizirate se vsaj naučite pravilno izgovarjati ime!
J E H O V O V E priče in ne jehove.

Jao, kok ste nekateri dosadni s tem "pravilnim" poimenovanjem. "Jehove priče" ali "Jehovci" ni žaljiv izraz, ampak gre za to, da je izraz "jehovci" bolj razširjen, predvsem zaradi pogovorne poenostavitve. Ta izraz je že od nekdaj zakorenjen in bolj težko boste ljudi prepričali, da so "jehovove priče". So pač preprosto jehovci, kar pa ni nujno slabo in zato ni treba vsega vzeti slabonamerno. Gre le za govorno terminologijo in ne nujno za slabšalnico.

Tudi v slovarju SSKJ pod pojmom Jehovec najdeš naslednji opis: Jehovec: pripadnik verske sekte... Nikjer ne piše, da gre za žaljiv ali neprimeren izraz. Torej če izraz obstaja in je zabeležen v SSKJ, a ni to potem dovolj, da se ga lahko mirne volje uporablja?! In še več, izraz Jehovove sploh uradno ne obstaja v 2 različicah SSKJ, ki sta dokaj sodobni, in je že kot tak, bolj nepravilen kot Jehovec, ki je uraden izraz za to versko skupnost, po navedbah SSKJ celo sekto. V SSKJ lahko najdeš tudi naslednje besede: Jehovec, Jehovka, Jehovski, Jehovin... Tako da lahko nehate s tem samopomilovanjem o žaljivih besedah in oh in sploh! V pogovornem jeziku bodo vedno prej Jehove kot Jehovove priče.

LARIKA napisal/-a:Sej delajo, pa vendar na bolj "prefinjen" način in tega ne zaznamo na tak način kot pri njih.

To je slaba tolažba, če rečeš, da so druga verstva tudi agresivna v svojih kampanjah, zato ker s tem avtomatsko priznaš da Jehovci to so.
Lev_inja
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 36
Na forumu od: 26. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Lev_inja » 03. Avg. 2007 12:28

emmeline, ker vidim da se spoznaš na to, me zanima nekaj.Sama si napisala, da jehovove priče nimajo spolnih odnosov pred poroko.Sama sem pred leti spoznala prijatelja ki je prihajal z jehovove družine.Imel je punco in spolne odnose, pravtako njegova sestra, ki je celo zanosila in potem splavila.Njun oče je pa pretepal njuno mamo.In so še vedno vsi jehovovci, čeprav se niso držali pravil.Zdaj me pa zanima, kaj je sploh tu re glede teh njihovih pravil.Ne napadam te pa nič, le zanima me, ker s tem prijateljem nimam več stikov in ga ne moram vprašati.
emmeline
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 73
Na forumu od: 28. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a emmeline » 03. Avg. 2007 16:26

Frenkie napisal/-a:
emmeline napisal/-a:
LARIKA napisal/-a:Beseda JEHOVEC je kletvica!!!

In če že kritizirate se vsaj naučite pravilno izgovarjati ime!
J E H O V O V E priče in ne jehove.

Jao, kok ste nekateri dosadni s tem "pravilnim" poimenovanjem. "Jehove priče" ali "Jehovci" ni žaljiv izraz, ampak gre za to, da je izraz "jehovci" bolj razširjen, predvsem zaradi pogovorne poenostavitve. Ta izraz je že od nekdaj zakorenjen in bolj težko boste ljudi prepričali, da so "jehovove priče". So pač preprosto jehovci, kar pa ni nujno slabo in zato ni treba vsega vzeti slabonamerno. Gre le za govorno terminologijo in ne nujno za slabšalnico.

Tudi v slovarju SSKJ pod pojmom Jehovec najdeš naslednji opis: Jehovec: pripadnik verske sekte... Nikjer ne piše, da gre za žaljiv ali neprimeren izraz. Torej če izraz obstaja in je zabeležen v SSKJ, a ni to potem dovolj, da se ga lahko mirne volje uporablja?! In še več, izraz Jehovove sploh uradno ne obstaja v 2 različicah SSKJ, ki sta dokaj sodobni, in je že kot tak, bolj nepravilen kot Jehovec, ki je uraden izraz za to versko skupnost, po navedbah SSKJ celo sekto. V SSKJ lahko najdeš tudi naslednje besede: Jehovec, Jehovka, Jehovski, Jehovin... Tako da lahko nehate s tem samopomilovanjem o žaljivih besedah in oh in sploh! V pogovornem jeziku bodo vedno prej Jehove kot Jehovove priče.

LARIKA napisal/-a:Sej delajo, pa vendar na bolj "prefinjen" način in tega ne zaznamo na tak način kot pri njih.

To je slaba tolažba, če rečeš, da so druga verstva tudi agresivna v svojih kampanjah, zato ker s tem avtomatsko priznaš da Jehovci to so.


Vem da piše v slovarju ampak če so se oni poimenovali Jehovove priče zakaj bi jih sploh klicali drugače.Zakaj si ne izmislite še kakega imena za katoličane ki hodijo v cerkev?
Frenkie
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1227
Na forumu od: 4. 2. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Frenkie » 03. Avg. 2007 17:58

emmeline napisal/-a:Vem da piše v slovarju ampak če so se oni poimenovali Jehovove priče zakaj bi jih sploh klicali drugače.Zakaj si ne izmislite še kakega imena za katoličane ki hodijo v cerkev?

Kje pa piše, da je nekoga potrebno poimenovati/nazivati/naslavljati tako kot si on želi?

In kot sem že v prejšnjem postu omenila: če izraz obstaja v obeh verzijah novejšega SSKJ, potem izraz najverjetneje ne velja za žaljiv, se ti ne zdi?!
Uporabniški avatar
LARIKA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1209
Na forumu od: 6. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a LARIKA » 03. Avg. 2007 19:12

Ne Frenki meni se to ne zdi :roll: . Kako bi pa zgledalo če bi jaz tebe začela kicati ne vemkako, ker mi pač tvoje ime ali pa nick nista všeč, in ker je to pač sprejemljivo? Če bi se drla za tabo, tako kot ti najbolj sovražiš?
Ženske moramo biti lepe, da nas moški ljubijo, in neumne, da lahko ljubimo njih.
Coco Chanel
Uporabniški avatar
*vilinka*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 25
Na forumu od: 18. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *vilinka* » 11. Avg. 2007 15:40

Pač sekta... Včasih znajo biti nekoliko usiljivi, drugače pa so ok ljudje!! :)
petka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 20
Na forumu od: 21. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a petka » 25. Avg. 2007 18:45

Morda so Jehove priče kot ljudje res Ok. Sama tega iz osebnih izkušenj ne bi vedla. Do zdaj sem spoznala 2 družini, ki sta pripadnici te vere in očeta obeh sta me že na začetku posiljevala s to temo na doug in širok. Pa je bla moja najboljša prijateljica in njena družina, muslimanka in zelo dobra prijateljica iz gimnazije in njena družina, kristjanka in me pr obeh nobeden ni nikoli kej z vero posiljeval. Kar je res je, res, Jehove priče, katere sem do sedaj spoznala, se obnašajo kot da dobijo 1000 EUR na vsakega novega vernika.
to je samo moje ponižno mnenje:)

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron