Jane Austen: Prevzetnost in pristranost

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
Coco.
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 76
Na forumu od: 28. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Coco. » 03. Nov. 2007 20:41

No upam da takšne teme še ni bilo.

Zanima me, kakšno mnenje imate o tej knjigi/filmu. Vam je všeč? Zakaj?
Meni je knjiga zelo všeč, filma pa si nažalost še nisem pogledala.

Temo odpiram zato, ker me zanima vaše mnenje in ker bom imela predstavitev te knjige tudi v šoli. Zato rabim čim več gradiva, med drugim tudi mnenje drugih.
• I was standing in the park wondering why frisbees get bigger as they get closer. Then it hit me. •
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 03. Nov. 2007 20:52

Uhh.. :) To se je pri nas doma pregledalo vsaj 10x - včasih je obstajala nadaljevnka(kjer je g.Darcy-ja igral g.Darcy od Bridget Jones :))..moja mami bla nora na to. Jz sem tud dosti gledala, knjige nisem (še) prebrala, bom pa verjetno enkrat, ne bi blo slabo; ker zgodba sama mi je pa všeč in postavljena v tak čas in kraj, kjer bi jz sebe vidla, prav nekje v vlogi Lizzie mogoče. :) Všeč mi je tud lik očeta, tam med samimi puncami..sploh v nadaljevanki je prav posrečen, tak, rahlo "copatast", da tko rečem, s precej močno&ukazovalno ženo.
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 03. Nov. 2007 21:25

Knjiga je klasika in super. Priporocam seveda original, ne slovenskega prevoda. Film je bil pa men popolnoma neprepricljiv, prav tako igralci (pa tisto tekanje po zamegljenem polju na koncu je cist prevec), ceprav ima dobre ocene: http://www.imdb.com/title/tt0414387/. Dosti boljsa je bila serija, ki jo je omenila ze purple_rain.
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 05. Nov. 2007 8:29

Filma se ne spomnim, da bi gledala, nadaljevanko pa in mi je bila všeč. Ko jo bodo naslednjič ponavljali, bom verjetno spet gledala :D
Od filmov sem gledala Razsodnost in rahločutnost.
Knjigi sem prebrala obe, pa tudi Emmo, se mi zdi. Ja, čisto luštna je Jane Austen za brat ...
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
AlexisOnFire
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 7. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a AlexisOnFire » 18. Nov. 2007 18:50

Knjiga spada med mojih top 3, prebrala sem jo že 4x in me vsakič znova prevzame. Filmska različica s Keiro Knightley v vlogi Elizabeth pa je za moje pojme zelo precenjena. Mini serija od BBC z Colin Firthom pa je res vredna ogleda in priporočam vsakomur, ki mu je všeč knjiga ali pa film Bridget Jones :)
Uporabniški avatar
višnja
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 175
Na forumu od: 28. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a višnja » 18. Nov. 2007 18:53

Zame knjiga, film in nadaljevanka - čista 5!
Kaj morem, ta zgodba mi je res všeč (ravno ta teden sem si ogledala vse dele nadaljevanke, zato me razumite, da sem še čisto pod vtisi :twisted: :D )

Simply the best! :razz:
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 12. Dec. 2007 13:24

Konstatni prizori nabiti s custvi in tone nekega okolisenja. Se nikol vidu nadaljevanke, ki bi bila tako samo za zenske. Je pa zanimiv tudi za moske, shows what makes you tick, girls :D
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 12. Dec. 2007 14:34

Mahagonij napisal/-a:Konstatni prizori nabiti s custvi in tone nekega okolisenja. Se nikol vidu nadaljevanke, ki bi bila tako samo za zenske. Je pa zanimiv tudi za moske, shows what makes you tick, girls :D

Deluje samo, ce si Colin Filth, un Matthew Macfadyen je cisto sluzast. :lach:

Knjiga je seveda boljsa in se ne bi mogla strinjat, da je to literatura za zenske. To je tko, kot da bi rekli, da je Do Androids dream of electric sheep? samo za fante, ker je sci-fi.
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Uporabniški avatar
Ice_cofee
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 68
Na forumu od: 4. 7. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Ice_cofee » 27. Dec. 2007 21:04

Super film, knjiga še bolj. Se morš pa kar precej poglobit, da si zapomniš vse povezave med sorodniki in plemiči in ljubimci :P Enako pri razsodnost in rahločutnost, ki se od tele ne razlikuje kej preveč.
Največja sreča življenja je vedenje, da smo ljubljeni;ljubljeni zaradi sebe-ali bolje, ljubljeni kljub sebi.
Uporabniški avatar
Sweet Princess
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 877
Na forumu od: 11. 12. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sweet Princess » 30. Dec. 2007 11:41

Čisto navdušena. Jaz sem najprej gledala film (je kakšno leto kar je bil u kinu, ne?); Tako sem bla navdušena, da sva se s kolegico odločili, da greva še 1x u kino :) Obakrat čist navdušena :D
Pred kratkim sem si kupila DVD, pa mislim, da sem ga že 3x pogledala! Freak - I know :)
Dialogi so mi tako zanimivi, in situacije nabite s čustvi da joooj! Pisano za žensko dušo, ni kaj...

Sem pa od kolegice za božička dobila še nadaljevanko - vseh 6 delov in ravno včeraj sem prišla do polovice 5. dela... Tudi nadaljevanka je super, kakšni dialogi, jaooo! Film je čist isti, je skrajšana verzija.

Samo moram rečt, da mi je film bolj všeč, no, saj igralska zasedba :) Čeprav mislim, da je Colin Firth v vlogi Mr Darcy-ja dosti bolj prepričljiv

:love:
*pocahontas*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 121
Na forumu od: 25. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *pocahontas* » 18. Feb. 2008 8:37

mi mamo to knjigo drug let za maturo!
Uporabniški avatar
mycosmogirl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 769
Na forumu od: 25. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mycosmogirl » 18. Feb. 2008 9:51

I :hearts: vse kar je povezano z privzetnost & pristranost! Pogledala nanizanko, film, prebrala knjigo! Komaj čakam, da pride v kino še film o Jane Austen! :)
Uporabniški avatar
bouhica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 933
Na forumu od: 30. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bouhica » 18. Feb. 2008 12:52

Js knjige se nisem prebrala (je pa v planu :D ), film sem pa pogledala, vendar mi ni nc posebnga, vendar ni slab.

Me pa ponavadi knjige dosti bolj prepricajo kot filmi :)
You can think Im wrong, but thats no reason to quit thinking
Uporabniški avatar
lolita
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 143
Na forumu od: 29. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a lolita » 18. Feb. 2008 20:11

Knjige nisem prebrala, sem pa kar dvakrat gledala film :) Mi je bil tolk všeč, da sem ga mogla potem še enkrat gledat. Sploh Keira je the best! :lol:

Film priporočam!
Uporabniški avatar
Sekhmet
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 358
Na forumu od: 12. 2. 2008
Kraj: Trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a Sekhmet » 31. Mar. 2008 17:38

Js mam samo sebe rahlo na sumu glede tega mr.Darcy-ja :love:

....nadaljevanka mi je bla zakon, knjige še nisem prebrala, B.Jones pa sem ravno ta vikend še enkrat pregledala, v splošnem pa se preventivno ogibam vsakršnemu stiku s Colinom :lach:
Ei incumbit probatio qui dicit, non qui negat!

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov