Harry Potter-J.K.Rowling

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
Bittersweet
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 148
Na forumu od: 14. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Bittersweet » 15. Dec. 2007 23:07

naslov je: svetinje smrti...
zadnja knjiga je po mojih pojmih najbolša... sam, da je nardila iz zadnih parih strani limonado :?
LOVE hurts
legally blonde
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 956
Na forumu od: 2. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a legally blonde » 16. Dec. 2007 2:15

@kamis: res je brezveze, ce bos zvedla ze zdej ... sej sam se mal pocak pa bo slovenska knjiga izsla ;)

Drgac je pa tazadna knjiga ful dobra, men je bla najboljsa :)
Uporabniški avatar
star7
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 344
Na forumu od: 30. 6. 2007
Kraj: tam, kjer so zvezde

Neprebrana objavaNapisal/-a star7 » 20. Jan. 2008 12:49

js pa takih knjig in filmov ne morem brat/gledat, me ne zanimajo.
prvo knigo sm začela brat in ker me ni pritegnila sam jo vrnila v knjižnco. film sm pa tudi sam prvi gledala (prisilno, kr smo mogli ti s solo) in sm hmalu zaspala..kr neki, to me res ne zanima (fantazija).. :)
Uporabniški avatar
kamis
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1085
Na forumu od: 12. 12. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kamis » 20. Jan. 2008 15:22

ei bejbe kdaj izide knjiga v slovenščini???Menda februarja ne???A kera ve točen datum??
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 20. Jan. 2008 17:35

kamis napisal/-a:ei bejbe kdaj izide knjiga v slovenščini???Menda februarja ne???A kera ve točen datum??
16. februar 2008.
*kristyna*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 226
Na forumu od: 7. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *kristyna* » 20. Jan. 2008 18:56

Drugače ima tudi gradišnik dobre prevode ampak se mi zdi da nekako ne paše v harrya. Nekateri izrazi so res arhaični. Jaz vem da sem imela problem z vsaj eno besedo. Ni mi všeč da je nekatera imena drugače prevedel kot so bila prevedena prej , ali pa da je drugače prevedel celo vrsto ( ne spomnem se nobene točno ampak kot vrsto mislim hišne vilince,...).
Meni je imel Kenda veliko boljše prevode.

Da je Dumbledore homosexualen pa je Rowlingowa rekla zato, da bi omilila nestrpnost do homosexualnih (tako sem jaz razumela).

če pa koga zanima obnova knjige pa lahko mal googla :D:D vse piše. še v slovenščini ;)
Love me or leave me. Hey! Where''s everybody going??
Uporabniški avatar
kamis
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1085
Na forumu od: 12. 12. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kamis » 20. Jan. 2008 20:24

Ufff hvala sem res mau po googl-ala.Pa najdla.Komi čakam da knjiga izide.
Uporabniški avatar
tani24
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 722
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a tani24 » 04. Feb. 2008 11:57

sm prebrala knjigo v hrvaščini...fuuul je dobra, sm prov jokala vmes. Ni mi jasn kako to da imajo že vsi prevode samo še mi čakamo. hrvati majo če kr lep čas, srbi tud..mi pa še nič. Pa še to v hrvaščini so vse osebe poimenovane tako kot v angleščini in se prov zgubiš, ker se pri nas neki zmišljujejo in dajejo čist x imena..sm mogla prov se spomnt kako je v filmu kkšnmu ime, da sm vedla za koga se gre. ok sej vse lepo in prov če prevedejo kkšno besedo, za katero nebi drugače vedl kaj to je..sam zakaj hudiča morjo pri nas imena spreminjat pa men res ni jasn!!
Uporabniški avatar
kamis
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1085
Na forumu od: 12. 12. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kamis » 04. Mar. 2008 13:01

sm že dvakrat prebrala sedmo knjigo,kr ne morm verjet.Se mi zdi k da sedma pa res ni več knjiga za otroke :D :D
Uporabniški avatar
Ksenija Zupanc
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 91
Na forumu od: 27. 3. 2010
Kraj: Rimske Toplice

Neprebrana objavaNapisal/-a Ksenija Zupanc » 04. Apr. 2010 10:21

Jaz sem brala od začetka in semi zdi, da sem rasla s Harryjem. Men so knjige čist nore!
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 28. Apr. 2013 12:03

Evo še moje skromno mnenje :).

Jaz sem rasla s Harryjem :). Svojo prvo knjigo (Dvorana Skrivnosti) sem dobila pri 11 letih, kot darilo od mojih staršev. Tekom osnovne in srednje šole sem prebrala še vse ostale knjige. Ko sem knjigo prvič brala, sem jo prebrala v šusu, v enem, največ dveh dneh. Potem pa so sledile "ponovitve", vsako knjigo sem še najmanj trikrat prebrala, velikokrat sem brala ponoči, če nisem mogla zaspat zaradi nočnih mor (sem imela težave z njimi v otroštvu). Ponavadi sem brala dokler me ni od utrujenosti zmanjkalo :). Moja kopija Dvorane skrivnosti je od pogostega prijemanja, branja na najrazličnejših mestih in občasnega spanja na njej porumenela, platnice so ob robovih zguljene, robovi ob mojih najljubših delih pa zapognjeni :). Ostale knjige sem si kupila šele pred nekaj leti, zato so boljše ohranjene in malo manjkrat prebrane.
Najdlje sem odlašala z zadnjo, sedmo knjigo, saj je enostavno nisem hotela prebrat, nisem hotela da se Harryjeva zgodba zame zaključi. Smešno, saj vem, ampak Harry je resnično rasel z mano. Od otroških neumnosti v prvih knjigah, preko "awkward" najstniških let, pa do krize na prehodu v odraslo življenje v zadnjih dveh knjigah - vse to sva s Harryjem preživela skupaj :).
Mislim, da je ravno to tisto, kar je pri Harryju največ vredno - raste s tabo. Po mojem mnenju, je Rowlingova tu razturala v primerjavi z ostalimi knjigami za mladino.
Je pa tudi res, da moraš Harryja začeti brati v mlajših letih. Ko sem mojega pri 20 poskušala prisiliti da bi se tudi on navdušil nad njim, se je upiral z vsemi štirimi :). Prve tri knjige je sicer prebral, bile so mu všeč, ampak še vedno ni razumel zakaj sem jaz tako navezana nanje :).

Ko/če bom kdajkoli imela otroke, bodo Harryjeve zgodbe definitivno obvezno branje pred spanjem :)
dayđremer
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1107
Na forumu od: 4. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a dayđremer » 13. Jul. 2013 21:33

Jaz si želim da bi bla 5 let mlajša, da bi ga še vedno lahko brala, ker zdej se včasih trudim spravit zraven pa mi ni več. To knjigo bi moral vsak otrok prebrat, odkar sem prebrala v 6.razredu prvo knjigo, nisem več mogla vstran in sem brala celo OŠ Herija, vsako knjigo najmanj po 10x. To da rasteš skupaj s knjigo, jo najbolj opisuje.
V vsaki knjigi najdeš luknje (tisto da nekaj ne gre skupaj), tu je tolko likov, dogodkov, stvari kot v nobeni, pa so vsi do potankosti izdelani, vsak ma svojo zgodbo, značaj, vse se totalno ujema in dopolnjuje. Fantazija ni niti približno bistvo zgodbe. Ampak tega ne moreš vedet, dokler ne začneš brati (če si gledal film ti ziher ni nič posebnega)
Film sucks-- do 4.dela še ajde, pol dalje pa sam knjigi jemljejo ugled..
How quickly jealous I become of the wind when it, and not I, gets the privilege of properly messing up your hair.
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 13. Jul. 2013 22:29

tudi jaz :) knjig ubistvu ne berem, ampak od harryja potterja pa sem jih, in to z užitkom :P dobra ideja in dobr in obsežno izkoriščena. par mescev nazaj sem si tud vse filme pogledal in so mi tud všeč :)
hej norci :)

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron