Gledališča in gledališke predstave

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
evagirl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 23
Na forumu od: 15. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a evagirl » 11. Mar. 2006 12:21

jst sm pa šla zadnč po dolgem času... bla sm v mali drami(lj) in gledala Predsednice... noro,ful sm se nasmejala...une ženske so odpuljene :)
Uporabniški avatar
avalon
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 79
Na forumu od: 11. 3. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a avalon » 26. Mar. 2006 0:13

jest sem glihkar pršla domov iz Drame. Sem gledala Alamuta. Moji občutki so... mešani. Sicer je ful zakon predstava, sam ene par scen (še posebi una zadnja z jetri) je pa mal adijo.
ampak igralci so pa res zakon! :flehan: tko da - priporočam :D
Smile. It’s The Second Best Thing You Can Do With Your Lips.
Uporabniški avatar
Tr|n|ty
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 338
Na forumu od: 17. 2. 2006
Kraj: soncna dolina

Neprebrana objavaNapisal/-a Tr|n|ty » 26. Mar. 2006 13:06

Jst bi sla tud gledat Alamuta. Ze samo zaradi tega, da vidim, ce se zlije z mojimi pricakovanji. :)
Naseldnja predstava, ki si jo nameravam pogledat, je pa 5 žensk pika kom :D To sledi zdej Jamskemu človeku. Upam, da je tud vsaj pol tolk smesna, ce ne se bolj. :razz:
Uporabniški avatar
klara
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 18
Na forumu od: 11. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a klara » 29. Apr. 2006 21:50

tut jz hodm v dramo.. aja zanima me č je kšna že gledala bolezen mladosti al kaj je že... v mali drami?
Uporabniški avatar
uršy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 641
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: najlepše mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a uršy » 17. Maj. 2006 22:41

Jst sm bla lih dons u MGLju na predstavi Neskončno ljubljeni moški in mi je bla čist huda predstava ....za smejat ful in take predstave grem jst rada gledat.......pred kkšnim mescom sem bla pa na premieri Hamleta pa mi je bla predstava sicer ušeč (že zato, k je Iva Kranjc igrala :) ) sam so mi komedije bl :D
Uporabniški avatar
ANSAF
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 22. 12. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ANSAF » 18. Maj. 2006 6:40

Men je bil Hamlet tut vsec ...
A friend is someone who lets you have total freedom to be yourself
- Mr Mojo Risin' -
Uporabniški avatar
dash
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 16
Na forumu od: 28. 5. 2005
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a dash » 21. Jun. 2006 20:03

js tud hodm v dramo, letos mi je biu alamut najbl ušeč (se mi zdi da usak let boljše predstave dajejo v abonmaje)

men je biu u alamutu zbor res dobr :flehan: alojz svete se mi je zdel tud fantastičen, mandič je pa itak car kar se igranja tiče

aja pa še priporočilo :!: v ljubljanskem lutkovnem gledališču imajo še jutr in v petek (22., 23. 6.) ob 8-ih AGRFT-jevci produkcijo diplomske naloge! to so isti ljudje ki jih bomo čez 5 let gledali v drami in mgl-ju (in tud ta predstava se z lahkoto kos s kerokol predstavo iz drame)

res priporočam da si ogledate odlično igro Gregorja Grudna, Alje Kapun, Roka Matka, Samota Jakoša, Maje Merljak, Eve Kraš, Medee Novak in Ajde Toman :respekt:

pa sporočte kako se vm je zdel, če boste šle gledat, men je blo fantastično
če nehaš vrjeti v pravljice se ti nehajo dogajati
Uporabniški avatar
jemina
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3807
Na forumu od: 14. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jemina » 21. Jun. 2006 21:48

Men je drama zlo všeč, pa čeprav smo hodil samo s šolo in ko so drugi spali sem jz z zanimanjem gledal,ker so mi res vse te predstave zanimive.

Najboljši mi je bil pa alamut, kjer sem sedela v uni loži skor na odru, in se mi je moga profersorca umakent, da sem boljš vidla, pa še skor sem čez ograjo padla.

Pol se mi je cela šola smejala, ker so pač vsi to videl :oops:

Men je blo pa res vsen, sam da sem Mandiča čim boljš vidla :D
Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 22. Jun. 2006 13:56

jah jaz pa gledališče sva bolj tko tko. bila sem na ene par ful dobrih predstavah, ravno včeraj pa na eni ki me ni navdušila (klementov padec). najbolj mi je v spominu ostal jamski človek :razz:

pa v senzoriumu sem bila na polnočni margareti pa je bila tudi prav huda. bom šla še.
Uporabniški avatar
Traxie
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 185
Na forumu od: 25. 2. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Traxie » 22. Jun. 2006 15:35

ANSAF napisal/-a:Men je bil Hamlet tut vsec ...


Men je bil tud naceloma vsec, sam full so me motil kostumi. Mogoce sm mal staromodna, ampak v Shakespearja modre lasujle pa leder jakne res ne pasejo...Mene so cist iz igre vrgl :x . Drugac so mi bli pa sound efekti full usec. Pa Iva k se je na konc slekla - svaka ji cast :).


A kera tud kej igra (po raznih kulturnih domovih pa to)? Mi (kulturno drustvo v okolici Lj) letos igramo Cyrano de Bergerac. Zdj smo mel sicer ene 2 mesca pauzice, ker sem mela jst maturo, zdj bomo pa spet zacel mal irgat (3. nastopamo na Lentu :D).
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 23. Jul. 2006 12:09

----
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 30. Jul. 2010 10:22, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Sp3lca
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 510
Na forumu od: 15. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Sp3lca » 27. Avg. 2006 11:04

Hodim v gledališče ja.. Redno? Hm.. ja kar. Pač abonma mam pol pa ka je kaka zanimiva predstava grem. Včasih (če sm v LJ) grem tudi v Dramo kej pogledat, čeprav so mi ble ene predstave res slabe. Od igralke ne prenašam Zvezdane Mlakar. Ker mi je res antipatična. Všeč mi je pa Jurij Zrnec. In Jernej Šugman-on je en redkih slovenskih umetnikov v pravem pomenu besede. Super v komedijah, blesti v dramah. Močna osebnost in neustavljiva karizma.
And if your head explodes with dark forebodings too
I'll see you on the dark side of the moon.
Uporabniški avatar
sinička
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 469
Na forumu od: 8. 4. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a sinička » 27. Avg. 2006 11:35

jaz ful rada hodim v gledališče, samo bolj poredko... če se najde kaka dobra predstava in bom mela čas, se bom potrudla bit tam
najboljša predstava do zdaj mi je bila Ta veseli dan ali Matiček se ženi, bolj sodobna različica Romeo in Julija, Agencija za ločitve (umrla od smeha :D), zdaj pa čakam, da se začnejo igrat 5 žensk.com, 5 moških.com in Briljantina (prej nisem imla možnosti, da si jih ogledam, ampak bom že nadoknadla :))
Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 23. Sep. 2006 16:21

Na Ljubljanskem gradu je gledališče Senzorium... ful zanimiva stvar, gledalec je nekako udeležen v predstavi, 3500sit za študente. Je bil še kdo? Jaz sem bila včeraj, samo sem bila malo razočarana, lansko leto je bilo boljše :)
cejlon
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 61
Na forumu od: 30. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a cejlon » 23. Sep. 2006 20:28

Ubistvu precej ... Sicer mi je drama bolj všeč kot recimo MGL, ker v drami so bolj resne predstave, MGL ima bolj moderne uprizoritve, ki pa včasih močno zamorijo. Kakšna pa seveda sede. V drami sem gledala Alamuta (super predstava), potem Brate Karamazove - ena boljših vlog Šugmana ... Nasploh se rada udeležujem kulturnih prireditev in se strinjam, da je med mladimi veliko pomanjkanje kulturnosti oz. je precejšnja nezainteresiranost.
Med igralci moram resnično izpostaviti Petra Musevskega (pa lepo prosim ne zaradi vloge v TV Dober dan, ker mislm ja :wink: ), ampak predvsem zaradi njegovih drugih vlog, tudi filmskih (Delo osvobaja). Pohvala tudi Marku Mandiču ...

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov