Gledališča in gledališke predstave

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

črna_dalija
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 21
Na forumu od: 19. 1. 2005
Kraj: far far away.... :)

Neprebrana objavaNapisal/-a črna_dalija » 30. Jan. 2006 18:17

jst grem v gledališče dvakrat do trikrat na leto, do zdj sem hodila s šolo, zdj bom pa mal sama oz. z družbo ali fantom :) zdaj 11.2. greva gledat Alamuta in že komaj čakam, sem rezervirala karte, brez da bi on vedu :D he he...

imam pa eno vprašanje: kako se oblečt za na predstavo? oz. tko, ni treba prevelike elegance zganat ane? k smo šli s šolo, smo šli zmer v kavbojkah :D in nas je blo zmer celo gledališče tako da ni nihče grdo gledov če smo bli tako oblečeni, zdj bodo pa ostali - tudi starejši in tko, in res ne vem :D
frrrr
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 48
Na forumu od: 21. 9. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frrrr » 30. Jan. 2006 19:27

drug teden grem gledat Prasica debela v MGL
Uporabniški avatar
u_k_i
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 340
Na forumu od: 31. 8. 2005
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a u_k_i » 31. Jan. 2006 11:10

črna_dalija napisal/-a:jst grem v gledališče dvakrat do trikrat na leto, do zdj sem hodila s šolo, zdj bom pa mal sama oz. z družbo ali fantom :) zdaj 11.2. greva gledat Alamuta in že komaj čakam, sem rezervirala karte, brez da bi on vedu :D he he...

imam pa eno vprašanje: kako se oblečt za na predstavo? oz. tko, ni treba prevelike elegance zganat ane? k smo šli s šolo, smo šli zmer v kavbojkah :D in nas je blo zmer celo gledališče tako da ni nihče grdo gledov če smo bli tako oblečeni, zdj bodo pa ostali - tudi starejši in tko, in res ne vem :D


jaz grem tut 11.2 gledat alamuta:) komi čakam



hm-... ja kavbojke na kake petke verjetno ja, pa tudi ni premiera...odvisno kje imata karte... drgač pa raje kake malo bolj elegantne hlače, pa ne morep sfalit;)
sanjaj svoje življenje,
a živi svoje sanje
*cream*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 94
Na forumu od: 3. 5. 2005
Kraj: Claymoore

Neprebrana objavaNapisal/-a *cream* » 31. Jan. 2006 17:22

ful rada mam operne in baletne predstave niso pa mi všeč te "moderne" igre kjer se izražajo z gibi in podobnim :?
ko pa je pa grem vedno gledat hamlet, romeo in julia, ... shakespeare :wink:
ne spoznam se dovolj na te stvari da bi lahko poznala igralce po imenih za gledališče pa me je navduševala sestra in sedaj greva tudi mnogokrat v gledališče skupaj

všeč mi je :)
Some advice, okay? Just don't point your fu*kin' finger at crazy people!
Uporabniški avatar
ninc
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 381
Na forumu od: 12. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ninc » 31. Jan. 2006 18:33

Jaz pa imam abonma v Drami.
Ja, Katarin, pav in jezuit je super. Pa zadnjič sem šla gledat Fužinski bluz. Fenomenalno! Ful sem se smejala.
Pa komaj čakam Ano Karenino!

Igralci? Trenutno Polona Juh, Milena Zupančič, Jernej Šugman, Nataša Barbara Gračner ...
Uporabniški avatar
ANSAF
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 22. 12. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ANSAF » 31. Jan. 2006 18:55

jst grem pa gledat nasledn petek Cakajoc Godota ....
kar sama, ker noben itak ne gre z mano, jst pa mam to tut za st. literaturo , in u prvi vrsti bom :D

drgac pa komi cakam, da si abonmajci ogledajo predstave, da si potem jst u prvih vrstah ogledam Fuzinski blus, pa mogoce se Ano Karenino, Alamut me ne privlaci ....

Pa u MGL-ju komi cakam na mojega Shakespeara (Hamlet), pa da grem gledat igro Prasica debela :D
A friend is someone who lets you have total freedom to be yourself
- Mr Mojo Risin' -
Uporabniški avatar
ninc
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 381
Na forumu od: 12. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ninc » 14. Feb. 2006 21:18

Včeraj pogledala Alamuta v Drami. Suuuuuuuuuuper!!!!!!
Ful mi je blo všeč, res, fantje (pa punce), vsaka čast!

Motila me je edino glupa srednješolska mladina, ki je imela včeraj abonma. Za znoret! Cel čas so padale bedaste otročje pripombe in glasni vzkliki. Še posebej ob goloti na odru. Sploh ne vem, zakaj grejo gledat predstavo, če jim ni všeč! Pa saj noben ne preverja prisotnosti tam! Vsaj jaz nisem nobenega vidla.
Uporabniški avatar
ANSAF
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 22. 12. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ANSAF » 14. Feb. 2006 22:27

ninc napisal/-a:Včeraj pogledala Alamuta v Drami. Suuuuuuuuuuper!!!!!!
Ful mi je blo všeč, res, fantje (pa punce), vsaka čast!

Motila me je edino glupa srednješolska mladina, ki je imela včeraj abonma. Za znoret! Cel čas so padale bedaste otročje pripombe in glasni vzkliki. Še posebej ob goloti na odru. Sploh ne vem, zakaj grejo gledat predstavo, če jim ni všeč! Pa saj noben ne preverja prisotnosti tam! Vsaj jaz nisem nobenega vidla.


mors drugic izbrat abonma ki ni dijaski,
na primer v soboto al pa petek zvecer noben ne bo sel u dramo (skor verjetn) :wink:
A friend is someone who lets you have total freedom to be yourself
- Mr Mojo Risin' -
Uporabniški avatar
ninc
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 381
Na forumu od: 12. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ninc » 15. Feb. 2006 13:24

Ja, vem. Zamudila sem svoj abonma, pa sem šla v ponedeljek, ker je manj ljudi kot npr. v soboto ali nedeljo (morala sem dobit fraj plac). Ja, sklepala sem pravilno - plac sem dobila, nisem pa vidla, da je ravno bil dijaški abonma. Drugič bom se prej pozanimala, da ne naletim spet na njih.

Katarina, pav in jezuit res traja ful dolgo, je pa fajn. Malo se vleče, vmes sta 2 odmora, ampak če te zanima ...
Tiavanna
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1402
Na forumu od: 29. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Tiavanna » 16. Feb. 2006 20:45

**********
Zadnjič spremenil Tiavanna, dne 06. Dec. 2009 16:02, skupaj popravljeno 1 krat.
Ka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 25
Na forumu od: 31. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Ka » 17. Feb. 2006 14:46

4 ure?! (a spet delijo jabolka med odmori :D :D )
pa kaj so se etos v drami odločli za totalen XXL?
v pondeljek grem drugače to gledat, upam, da bo ok, pa da bo morda vseeno krajše od Karamazovih.
Uporabniški avatar
anna_k
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 120
Na forumu od: 21. 9. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a anna_k » 28. Feb. 2006 15:10

včeraj sem v drami gledala Ano Karenino in bila zelooo prijetno presenečena. večkrat sem že prebrala roman (študijska obveznost :? ) in sem pričakovala razočaranje, sploh ko sem slišala, da Zrnec igra Vronskega :rofl: pa še kritiki so zadevo raztrgali.
ah ja, kritiki... ponavadi sem jim kar zaupala, vendar čedalje bolj ugotavljam, da ti "strokovnjaki" večkrat označijo kaj dobrega za slabega ali kaj slabega za dobrega. in potem greš gledat kakšen film, ki so ga priporočili, in ugotavljaš, da je bilo to najbolj stran vrženih 1150 v celem mesecu :confused:
ne vem, če bom sploh še kakšne ocene prebrala! res waste of money and time :wall:
no, ampak nazaj k predstavi (sem malce zašla :oops: ). jo priporočam. toliko za pokušino :P pojdite jo gledat.

PS Zrnec preseneča (+), Polona Juh pa je, kot vedno, odlična!
I forgive you after all
krfjolca
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 810
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a krfjolca » 28. Feb. 2006 15:28

Meni je bila tudi Ana Karenina všeč, tudi sicer rada zaidem v Dramo. Vendar me je začelo motit, da igrajo samo še gledališke adaptacije sicer proznih del, kar rahlo slabo vpliva na dramsko umetnost, vsaj jaz imam tako mnenje - glej: Ana Karenina, prejšnji mesec Katarina, pav in jezuit, prej Alamut in lani Bratje Karamazovi, pa še jih je. Ne vem, ali je takšno pomanjkanje izvirnih dramskih del ali kaj? Pa tudi teli tajmingi so mi malo moreči - 4 ure, 5 ur, 6 ur? Čisto preveč za moje pojme, ampak tako je pač, če dramatiziraš roman - vsako stvar je škoda izpustiti.
Uporabniški avatar
ANSAF
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 22. 12. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ANSAF » 05. Mar. 2006 20:13

no, jst pa komi cakam, grem geldat 18. Fuzinski blus u Dramo - sem finally dobila karte v 2. vrsti :cool:
pol me pa naslednjo soboto caka Ali je to clovek ? v MGL-ju, bo mal temacno, sam mije ta tematika vsec ...
A friend is someone who lets you have total freedom to be yourself
- Mr Mojo Risin' -
olivia
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 114
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: Bela Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a olivia » 05. Mar. 2006 21:08

Sm bla prvič v operi, priznam... sm gledala Trubadurja in bila izredno navdušena, tako da bom kdaj napraskala kej dinarčkov in šla še kdaj (tokrat sem karte dobila podarjene...še so dobri ljudje :) )
Če utrne se ti solza, naj ne sproži je trpljenje, to naj bo le solza sreče, ki prinaša jo življenje!

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron