Film/knjiga: Gospodar Prstanov

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
mycosmogirl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 769
Na forumu od: 25. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mycosmogirl » 01. Apr. 2006 15:09

Ja ne....sej zanč sm vidla reklamo pa bo aprila ta mesec na POPu.....Jjjjjjjjeeeeeeeejjjj
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 02. Apr. 2006 7:04

Tiavanna napisal/-a:Filmi so sicer dobri, ampak napram knjigi so nič. Ampak če že berete, berite STARI prevod, ker tanov prav dela krivico Tolkienu. :?


Ja res je. Jaz sem najprej prebrala staro knjigo, ki je original ane. Je samo ena knjige in ne une k so tri knjige.

No in potem sem šla šele gledat filme. In je super.


Legolas :love:
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
Tiavanna
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1402
Na forumu od: 29. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Tiavanna » 02. Apr. 2006 10:47

Hely_3 napisal/-a:
Tiavanna napisal/-a:Filmi so sicer dobri, ampak napram knjigi so nič. Ampak če že berete, berite STARI prevod, ker tanov prav dela krivico Tolkienu. :?


Ja res je. Jaz sem najprej prebrala staro knjigo, ki je original ane. Je samo ena knjige in ne une k so tri knjige.


Ma ne, sej tudi pri starem prevodu so tri knjige (oz. sta dve verziji - vsi trije deli v eni knjigi, alpa vsak del posebi). Ampak kakorkoli, star prevod je neprimerljivo boljši od novega. :)
beyonce7
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 79
Na forumu od: 27. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a beyonce7 » 16. Apr. 2006 15:59

Men je pa good LOTR zato, ker ima pisatelj neveretno domišljijo. :respekt: Vsi igralci so fajn, sploh Frodo, Gandalf & Aragorn. Fajn mi je bilo jih gledat, sam za moj okus so se mal preveč tepli.
Čebela19
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 101
Na forumu od: 10. 5. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Čebela19 » 12. Maj. 2006 10:14

Uf, Gospodar prstanov. Zakon. Sem prebrala knjige (tudi Hobita) pa filme sem gledala že nekajkrat. Meni je bil najbolj všeč Sam pa stari Gandalf je tudi zakon.
Uporabniški avatar
rinca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1261
Na forumu od: 27. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a rinca » 12. Maj. 2006 11:35

men so bli pa filmi tooook predolgi. sicer zanimivi, ampak trojka bi lahko bla pol krajša.
Blue-eyed boy meets a brown-eyed girl.
Uporabniški avatar
puma
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1108
Na forumu od: 21. 8. 2004
Kraj: na drugi strani ... morskega travnika, kjer se preliva Ljubezen ... skrita v kapljici Vesolja...

Neprebrana objavaNapisal/-a puma » 13. Maj. 2006 23:27

*tenisačica* napisal/-a:Filmi so res dobri, čeprav se kar močno razlikujejo od knjig. Ampak vam vseeno bolj priporočam ogled filma, ker ob knjigi sem skoraj znorela (BTW brala sem jo v angleščini). Legolas kar naprej nekaj poje, knjige ni in ni konec,...Simarilliona pa imam doma, ampak se mo ga ne ljubi prebrat :oops:


film je vizualno lep... to pa je tud vse ... in ko sem gledala film, sem bila totalno besna, kako so lahko ključne momente in karakterje spremenili :eek:

definitivno knjiga milion krat boljša ... (btw... če ti je bila angleščina nerazumljiva, bi jo še vedno lahko prebrala v slovenščini :wink: ... ampak staro izdajo)
Uporabniški avatar
Bulma
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2634
Na forumu od: 16. 11. 2004
Kraj: BLTNC

Neprebrana objavaNapisal/-a Bulma » 16. Maj. 2006 10:19

Čebela19 napisal/-a:Uf, Gospodar prstanov. Zakon. Sem prebrala knjige (tudi Hobita) pa filme sem gledala že nekajkrat. Meni je bil najbolj všeč Sam pa stari Gandalf je tudi zakon.


Ja, Gandalf je zakon! Najbolj cute mi je Aragorn. Od zlih so mi pa bli najboljši Ringwraiths. Slika
Is sex dirty? Only if it’s done right.
Uporabniški avatar
nutella
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 864
Na forumu od: 12. 5. 2005
Kraj: Trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a nutella » 16. Maj. 2006 10:24

Men je bil prizor ko se sivi Gandalf vrne kot Beli gandalf, tm ko se na konju dvigne, najlepši prizor kar sm jih kdaj vidla. Sm čist solzna ratala, da o kurji polti sploh ne govorim.
Never pick a fight with an ugly person, they've got nothing to loose.
Uporabniški avatar
Bulma
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2634
Na forumu od: 16. 11. 2004
Kraj: BLTNC

Neprebrana objavaNapisal/-a Bulma » 16. Maj. 2006 10:28

nutella napisal/-a:Men je bil prizor ko se sivi Gandalf vrne kot Beli gandalf, tm ko se na konju dvigne, najlepši prizor kar sm jih kdaj vidla. Sm čist solzna ratala, da o kurji polti sploh ne govorim.


Jaaaaa! Jaz sem tak mislila da je mrtev. Pol pa je fajn presenetil. Ali meni se je sivi Gandalf bolj dopadel. Vizualno mislim :D
Is sex dirty? Only if it’s done right.
Uporabniški avatar
nutella
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 864
Na forumu od: 12. 5. 2005
Kraj: Trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a nutella » 16. Maj. 2006 10:30

men je pa Beli najlepši lik sploh!
Never pick a fight with an ugly person, they've got nothing to loose.
Uporabniški avatar
Bulma
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2634
Na forumu od: 16. 11. 2004
Kraj: BLTNC

Neprebrana objavaNapisal/-a Bulma » 16. Maj. 2006 10:38

nutella napisal/-a:men je pa Beli najlepši lik sploh!
Eh,pa glavno da je Gandalf. Ali beli ali sivi :D
Is sex dirty? Only if it’s done right.
Uporabniški avatar
nutella
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 864
Na forumu od: 12. 5. 2005
Kraj: Trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a nutella » 16. Maj. 2006 10:40

Točno tako! Gandalf je zakon! un mali stvor...am, kva je že bil... Smeagle? Mi je šel pa tooolk na jetra. Da o Frodu raj ne govorim. v tretjem delu bi ga najraj kr sama s tiste pečine butla dol!! Pa mi je drgač Elijah super igralc sam lik froda mi je biu pa taka polomija. Vs zbegan skus!
Never pick a fight with an ugly person, they've got nothing to loose.
Uporabniški avatar
Bulma
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2634
Na forumu od: 16. 11. 2004
Kraj: BLTNC

Neprebrana objavaNapisal/-a Bulma » 16. Maj. 2006 10:45

Smeagle? Gollum je to ne? :D A Frodo ti je šel na živce? :D Meni pa oni Boromir. Samo pol ko so ga ubli se mi pa smilil (okay,to tak pišem kot če bi v resnici umrl :lol: ).
Is sex dirty? Only if it’s done right.
Uporabniški avatar
nutella
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 864
Na forumu od: 12. 5. 2005
Kraj: Trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a nutella » 16. Maj. 2006 10:51

Gollum ja! Grrr! Frodo mi je bil pa v prvem delu kul, pol naprej pa čisti horror. Tiste njegove blodnje so me čist razpizdile. Pa od boromira fotr u zadnjem delu! Kriza za moje živce! :)
Never pick a fight with an ugly person, they've got nothing to loose.

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov