Da Vincijeva šifra

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

njanja3494
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 8. 4. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a njanja3494 » 08. Apr. 2012 11:50

Sem dijakinja 4. letnika gimnazije. Kot del ocene na maturi pri predmetu sociologija je seminarska naloga, ki vključuje tudi empirični oz. raziskovalni del, kamor spadajo razne ankete, intervjuji, analize člankov, forumov itd. Glede na moj izbrani naslov, je malo težje sestaviti anketo, zato sem se odločila odpreti novo tematiko na forumu. In sicer zanimajo me vaša mnenja o romanu Dan-a Brown-a Da Vincijeva šifra. Ste mnenja, da ta roman meče slabo luč na krščansko vero? Da spodbija njene temelje? Da je do krščanstva preveč kritična ali ne? Da veri škoduje? Da spreminja število pripadnikov vere? Da spodbuja skepticizem? Da so dejstva v romanu popolnoma ne resnična? Da je celoten roman le izmišljotina pistelja, ki je želel zasloveti? ipd... imate mogoče kakšno drugačno mnenje o romanu (pozitivno, negativno, nevtralno)? Skratka, karkoli oz. kakršna koli mnenja bi mi pri pisanju prišla prav, tako da vas vljudno prosim za sodelovanje, za vaša mnenja pa se vam že v naprej zahvaljujem! :)
dayđremer
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1107
Na forumu od: 4. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a dayđremer » 08. Apr. 2012 12:09

Mislim da ni izmišljotina, o svetem gralu, pa o ženski ob Jezusu, če dobro pogledaš je res ženska. Pač spodbija tisto čisto, brezmadežno prepričanje o cerkvi. Men je zakon, kdor verjame sam župniku v cerkvi pa svetemu pismu itak ne razmišlja s svojo glavo ;)
How quickly jealous I become of the wind when it, and not I, gets the privilege of properly messing up your hair.
njanja3494
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 8. 4. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a njanja3494 » 08. Apr. 2012 12:13

dayđremer hvala! :)
dayđremer
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1107
Na forumu od: 4. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a dayđremer » 08. Apr. 2012 13:15

prosim;)
How quickly jealous I become of the wind when it, and not I, gets the privilege of properly messing up your hair.
Uporabniški avatar
Peterca18
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 432
Na forumu od: 1. 1. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Peterca18 » 08. Apr. 2012 17:38

Jaz sem knjigo vzela kot vsako drugo kriminalko oz. kot vsak običajen roman. Ni spremenila mojega pogleda na nič, ne na vero, ne na cerkev. Za določena dejstva vem da so resnična, nekatera si je avtor izmislil in ustvaril napeto zgodbo. Tako je napisana skoraj vsaka knjiga, mnogo romanov temelji na realnih dogodkih in osebah. V splošnem menim, da avtor zna dobro graditi napetost (sem prebrala tudi druge njegove knjige), mene je knjiga pritegnila z zanimivostjo, napetostjo in zapletom.

Upam da ti moje mnenje kaj pomaga
:)
Ko bom velika, bom Lara Croft.
njanja3494
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 8. 4. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a njanja3494 » 08. Apr. 2012 20:19

Hvala Peterca18 :) vsako mnenje mi za analizo pride še kako prav! :)

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov