Biografije in resnične zgodbe + potopisi

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
*zeljka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 814
Na forumu od: 14. 8. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a *zeljka* » 08. Feb. 2007 0:33

prebrala corinne hoffman - zbogom afrika, pa mi ni neki posebnga, še kr uredu.
Uporabniški avatar
Bulma
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2634
Na forumu od: 16. 11. 2004
Kraj: BLTNC

Neprebrana objavaNapisal/-a Bulma » 08. Feb. 2007 9:27

Josephina napisal/-a:Jaz sem prebrala skoraj vse knjie od Victorie Holt in so supr. Pa tud te resnicne zgodbe : Suznja, Bela masajka, Ziva zazgana, Puscavska roza so supr.


Jaz pa sem prebrala vse od V.Holt. Pač je zakon pisateljica :) Prav tako sem prebrala tudi tiste knjige ki si jih gor naštela. Sužnje mi je bila ena prvih.
Is sex dirty? Only if it’s done right.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 08. Feb. 2007 19:05

Še ena iz zbirke Travelers' tales, tokrat The Thong Also Rises, hecen naslov, je pa all-girls pisateljice, zbirka raznoraznih zabavnih dogodkov s potovanj. Sam, no ja ... ni mi blo glih rolling-on-the-floor funny. Škoda. Sem več pričakovala od te knjige. Je pa nadaljevanje tele(Sand In My Bra), ki jo želim še prebrat.
Uporabniški avatar
steLLcy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 809
Na forumu od: 9. 8. 2004
Kraj: CeLjE

Neprebrana objavaNapisal/-a steLLcy » 08. Feb. 2007 22:43

Trenutno berem: Peklenski raj Namibije (Ivan Sivec), doma imam pa še Se še spominjaš Afrike (Zdenka Žebre). :hearts:
Waiting in the queue oh whoopee doo
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 10. Feb. 2007 16:35

Jeannette Agnell: Dekle na poziv

Zelo zanimivo in dobro napisano. Ne sicer v literarnem stilu, še vedno je to "resnična zgodba", ampak za spremembo je avtorica inteligentna in razgledana oseba.
Ima doktorat iz antropologije, predava na faksu, žal samo honorarno, zato rabi dodaten vir zaslužka. In postane dekle na poziv. Hkrati tudi veliko razmišlja o tem in začne predavati predmet o zgodovini in antropoloških vidikih prostitucije - seveda pa nobeden ne sme vedeti, da tudi sama to počne.

Priporočam! :) klik
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 04. Mar. 2007 21:47

purple_rain napisal/-a:Še ena iz zbirke Travelers' tales, Sand In My Bra


Nič pretresljivega.
Uporabniški avatar
steLLcy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 809
Na forumu od: 9. 8. 2004
Kraj: CeLjE

Neprebrana objavaNapisal/-a steLLcy » 05. Mar. 2007 10:11

Berem: Zvone Šeruga - Poti v neznano
Waiting in the queue oh whoopee doo
kai
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 198
Na forumu od: 28. 7. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kai » 05. Mar. 2007 10:59

Prisegam na humor v poeziji. V tem stilu.
bounce around kai like bunniez
FemmeFatal
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 651
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a FemmeFatal » 05. Mar. 2007 14:24

Pri rosnih 18-ih sem se zaljubila v Kriznarjeve knjige in takrat tudi vse, ki so bile v knjiznici na voljo, prebrala.

Ocarala me je tudi Strogo zaupno na Irskem, a me je veselje do branja Gradisnikovih potopisov pri Siciliji minilo.

Zanimiv je tudi Seruga, a manj poduhovljen kot Kriznar in zato mogoce rahlo manj vsecen. Lahko pa, da sem se takrat prevec privadila na Kriznarjev stil pisanja in me je zato Seruga manj impresioniral.

Najbolji potopis oz. knjiga, ki se zacne kot potopis in nadaljuje v malce drugacnem stilu, pa je gotovo Sedem let v Tibetu.

Naslednja bo pa verjetno Koraki v prostost.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 08. Mar. 2007 15:09

Bom kar v to kategorijo uvrstila, ker je namreč nekakšna novinarska reportaža/članek/esej..

Začela sem brati The United States of Europe (avtor T.R.Reid),
ki govori o tem "kako je Evropska Unija postala veleselia, medtem ko svet ni bil pozoren". :)
The superpower nobody talks about - from the Euro to Eurovision

To bo še zanimivo..
Uporabniški avatar
metuljčica*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1570
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a metuljčica* » 01. Apr. 2007 20:10

smotkA napisal/-a:
A je katera brala od Peacehikerja potopis mogoče?


Ja. Tip je :eek: :eek: :eek: !
A je kljub temu zanimivo branje, se nisem mogla odtrgati, dokler je nisem do konca prebrala.
Uporabniški avatar
Velouria
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 2. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Velouria » 01. Apr. 2007 22:57

Prebrala sem Dekle iz kleti oz. zgodbo Natasche Kampusch, ki sta jo napisala dva novinarja. Pišeta o Nataschinem in Priklopilovim življenju pred ugrabitvijo, naredita profil obeh, nato opišeta, kar je znanega o tistih osmih letih, nato pobeg in zgodbo po pobegu, zakaj so bili ljudje tako negativno nastrojeni, medije itd. Vključita veliko starih člankov, pogovorom z vpletenimi ljudmi + nekaj barvih slik.

Knjige sicer ni napisala Natascha sama, vendar pa še vseeno ponuja dober vpogled v njeno zgodbo z različnih zornih kotov. Hitro in zanimivo branje. :)
now I have you sleeping next to me ... and this is home
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 19. Apr. 2007 13:28

Naslednja v čakalni vrsti za branje je Neumni Beli Možje, Michaela Moora.
:D

Sem prebrala zaenkrat samo nekej vrsti uvoda in ... :rofl: že jokala od smeha zraven!
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 04. Maj. 2007 11:14

Misha Defonseca: Preživela z volkovi
Začela sem jo brati ob enajstih zvečer in ne vem, koliko je bila ura, ko sem šla spat, ampak prebrala sem jo "v šusu" do konca.
Naslov sicer malo zavaja ... deklica je prehodila 4000 km po Evropi, vmes je pač dvakrat srečala volkove in se družila z njimi, ampak doživela je tudi marsikaj drugega. Niso volkovi tista osrednja zgodba, so pa vsekakor zanimiva izkušnja.
Eden boljših dokumentarcev. Zaradi same vsebine, seveda. Literarni slog ni nič kaj posebnega, ampak saj tovrstnih knjig ne berem zaradi tega.
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 04. Maj. 2007 14:15

Velouria napisal/-a:Prebrala sem Dekle iz kleti oz. zgodbo Natasche Kampusch, ki sta jo napisala dva novinarja. Pišeta o Nataschinem in Priklopilovim življenju pred ugrabitvijo, naredita profil obeh, nato opišeta, kar je znanega o tistih osmih letih, nato pobeg in zgodbo po pobegu, zakaj so bili ljudje tako negativno nastrojeni, medije itd. Vključita veliko starih člankov, pogovorom z vpletenimi ljudmi + nekaj barvih slik.

Knjige sicer ni napisala Natascha sama, vendar pa še vseeno ponuja dober vpogled v njeno zgodbo z različnih zornih kotov. Hitro in zanimivo branje. :)

Sem brala intervju z enim od teh dveh novinarjev pred časom ... moram reči, da mi je tip izpadel zelo antipatično. Glede sodb in "diagnoz", ki jih je podajal o Kampuschevi ... jaz sem pač proti temu. In ne vem, kako delujejo zakoni, ampak knjiga je prepovedana le v Avstriji in Nemčiji (sodno prepoved je dosegla Natascha), drugje pa se lahko prodaja. Evropska unija? Človekove pravice? :?
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov