Biografije in resnične zgodbe + potopisi

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 26. Sep. 2009 12:21

Andre Kostolany: Kaj bo z borzo

Gre za knjigo intervjujev z Kostolanyem, ki je precej znan po svojih mnenjih o borzi, investiranju, itd.

Meni zelo zanimivo, mogoče bo še kakšni ekonomistki.
Uporabniški avatar
~lucka~
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 68
Na forumu od: 1. 6. 2008
Kraj: primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a ~lucka~ » 20. Okt. 2009 18:33

js bi pa tela biografijo damjana murkotaaaaaa :loldev:
Uporabniški avatar
jagoda802
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 113
Na forumu od: 4. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a jagoda802 » 13. Mar. 2010 17:56

hej!

a ma mogoče kdo biografijo bodeja millerja v e-obliki,.....jo iščem po knjižnicah pa je nimajo
Uporabniški avatar
Tina Verbič
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 83
Na forumu od: 27. 3. 2010
Kraj: Veliki Gaber

Neprebrana objavaNapisal/-a Tina Verbič » 03. Apr. 2010 8:52

Meni je najljubša Bela Masajka... In pa Jaz, gejša ter Mi, otroci s postaje ZOO...
Uporabniški avatar
amyZ
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 671
Na forumu od: 31. 3. 2005
Kraj: trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a amyZ » 08. Apr. 2010 19:06

Knjige z resnično vsebino, nad katero se trenutno navdušujem, so:

Rodriguez Deborah: Lepota za tančico - zgodba američanke v Afganistanu, ki odpre lepotilni salon ter šolo za frizerje. Zgodba razkrije življenje tamkajšnjih žensk.

Mai Mukhtar: Ukradena čast - zgodba se dogaja v Pakistanu, kjer s podporo lokalnih zakonov štirje moški posiliji mlado žensko. Prikazuje njen boj za pravico.

Hosseini Khaled: Tek za zmajem - zgodba dveh Afganistanskih dečkov, kasneje mož, različnih ver in sloja, ki preživljata tamkašnjo vojno ; Tisoč veličastnih sonc - zgodba dveh žensk, dveh različnih generacij, ki ju kruto življenju pripelje skupaj.

Hoffmann, Corinne: Bela Masajka - zgodba nemške državljanke o njenem življenju v Keniji s kenijskim domorodcem; Zbogom, Afrika - nadaljevanje zgodbe, njeno življenje v Švici, pot na Kilimandjaro; Vrnitev v Barsaloi (še nisem uspela prebrati)

Oplotnik Joža: Dve zlati srci - pisateljica iz mojega rodnega kraja opisuje njeno življenje z nasilnim očetom, ki ji ubije mater, kasneje pa pokaže še druge tragedije, ki so se kar vrstile (manj znana knjiga, pisateljica še živi, sicer zelo bolna, pa vendar ima še vedno močno voljo)

Khadra, Yasmina: Lastovke iz Kabula (zgodba dveh družin, v bistvu večinoma moška zgodba o življenju v Afganistanu...manj zanimiva knjiga)

Kalkan Hülya: Samo svobode sem želela - zgodba o deklici, nato ženski priseljeni iz Turčije v Nemčijo, kako se osvoboditi svoje družine oz. matere, ki jo sili k muslimanskim izročilom in kako pri tem pomagati še sestri in bratu. dobro prikaže življenje turkov v Nemčiji.

Saleem, Hiner: Očetova puška - zgodba postavljena v Irak, kako je Huseinova vojska iztrebljala in zaničevala drugače misleče, ljudi druge vere

Nazer Mende: Sužnja - dobro zgodba deklice iz Sudana, ki so jo ugrabili in prodali za sužnjo Arabcem; Svobodna - nadaljevanje njenega življenja v VB ter obisk staršev v Sudanu

Mam Somaly: Molk nedolžnosti - pretresljiva zgodba o prisilni prostituciji mladih deklic ter posiljevanju žensk za vsakim vogalom v Kambodži

Večina je prebranih v zadnjem času. Večina je lahko berljivih, vendar so kar težke, saj imajo nekatere zelo nazorno opisane krute prizore. Vendar dobro odprejo pogled na to kaj se dogaja okoli nas.
Vedno delaj za življenje in ne dopusti da bi živel za delo!!!

http://amadeaz.blogspot.com/
lil.woman
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 8. 7. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a lil.woman » 28. Apr. 2010 19:29

prebrala knjigo Za šus prodam mater...krasna knjiga, a na žalost tragična....to bi moral prebrat usak preden prvič v življenju razmišlja o tem da bi probal kakšno drogo
Uporabniški avatar
amyZ
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 671
Na forumu od: 31. 3. 2005
Kraj: trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a amyZ » 05. Maj. 2010 18:51

Res dobra knjiga, polna smešnih prigod in na žalost žalostnega konca je Marley & jaz. Res priporočam, sploh ljubiteljev psov, ki boste razumel poanto.
Vedno delaj za življenje in ne dopusti da bi živel za delo!!!

http://amadeaz.blogspot.com/
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 09. Maj. 2010 17:30

^^si film pogledala? A je dost drugačen od knjige?
Jz sem sicer samo film vidla, pa mi je bil res lep.
Uporabniški avatar
amyZ
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 671
Na forumu od: 31. 3. 2005
Kraj: trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a amyZ » 22. Maj. 2010 11:00

V knjigi je sicer malo več prigod ampak mislim, da so dobro predstavli celotno knjigo tudi v filmu.

Prebrala sem tudi Pride ženska k zdravniku in Vdovec. Prva knjiga mi je sicer boljša vendar le zaradi tematike, razmišljanja in boja z rakom. Druga je zanimiva sploh če se rad poglabljaš v vedenja in razmišljanja ljudi. Avtor je v obeh knjigah pisal v istem žanru, brez neke velike cenzure, tako kot pač je. In to mi je všeč.
Vedno delaj za življenje in ne dopusti da bi živel za delo!!!

http://amadeaz.blogspot.com/
pikica24
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 44
Na forumu od: 20. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a pikica24 » 05. Jul. 2010 9:46

Dave Pelzer
Otrok brez imena

Prva knjiga trilogije je nepozabno poročilo o enem izmed najhujših primerov zlorabe otrok v vsej zgodovini Kalifornije. Je zgodba o Davu Pelzerju, ki ga je njegova čustveno neuravnovešena ter z alkoholom zasvojena mati vseskozi brutalno pretepala ter stradala. Z njim se je vseskozi igrala nepredvidljive zločinske igrice - igrice, ki bi Dava kmalu stale življenje. Če je želel preživeti, se je moral naučiti te igrice igrati, saj ga njegova mati ni več imela za sina, pač pa za sužnja; nič več ni bil deček, bil je le oné. Ničesar ni imel in nikogar, kamor bi se obrnil, pri življenju so ga ohranjale le še njegove sanje - sanje o nekom, ki bi skrbel zanj, ga ljubil ter ga imel za sina.

Ob vsaki Davovi bitki boste doživljali njegovo bolečino, želeli ga boste potolažiti v njegovi samoti ter se skupaj z njim borili za preživetje. Ta pretresljiva zgodba vas bo seznanila z resnico o zlorabi otrok. Hkrati pa se boste zavedli dejstva, da smo vsi sposobni spremeniti svoje življenje.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 13. Avg. 2010 17:16

amyZ napisal/-a:
Hosseini Khaled: Tek za zmajem - zgodba dveh Afganistanskih dečkov, kasneje mož, različnih ver in sloja, ki preživljata tamkašnjo vojno ; Tisoč veličastnih sonc - zgodba dveh žensk, dveh različnih generacij, ki ju kruto življenju pripelje skupaj.


Odlična knjiga,upam da si film tud pogledala.

Jaz v glavnem berem samo biografije,ker ne maram nečesa,kar se dejansko ni zgodilo.Še posebej mam rad potopisne,in vojne knjige.

Nazadanje sem prebral od Štajnerja 7000 dni v Sibiriji,Skok v smetano o sloveskem plejboju in izumitelju,ki je živel na veliki nogi v Monte Carlu,zelo zelo zanimiva knjiga avtor Edo Marinček.

Potem sem prebral Imperij sonca od J. G. Ballard,po istoimenskem filmu,ki ga režiral Spieldberg,sam mislim da ni biografija,sam sta tako knjiga kot film odlična.

Drugače,pa je najljubši pisatelj biografskih knjig Sven Hassel,vojak ki se je boril na vseh pomembnejših bojiščih 2.svetovne vojne,totalni realizem,nič olepšavanja,res dobre in napete knjige,ki jih težko odložiš.

Od slovenskih popotnikov imam pa najraje Fedra,ni nakladač in hvalisač.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
svetlana5
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 341
Na forumu od: 23. 2. 2009
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a svetlana5 » 13. Avg. 2010 21:39

Brian Grover - Poljub iz Rusije

ljubezenska zgodba po resničnih dogodkih, med rusinjo in angležem :razz:
T00Mika
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 416
Na forumu od: 26. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a T00Mika » 25. Avg. 2010 19:50

Maria Moreno-Odvzeli so mi prostost

Dobra je. Ampak glede na resničnost zgodbe, kruta. Priporočam!
Uporabniški avatar
svetlana5
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 341
Na forumu od: 23. 2. 2009
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a svetlana5 » 29. Avg. 2010 10:39

Dewey. Maček iz mestne knjižnice.

Resnična zgodba o mačku, ki je kar nekaj let preživel v knjižnici v Iowi in postal tudi svetovno znan. :razz:
Uporabniški avatar
Leonessa
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 452
Na forumu od: 6. 4. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Leonessa » 10. Avg. 2011 19:46

Mene je najbolj pritegnil Stekleni zvon od Sylvie Plath, izpostavila pa bi tudi Belo masajko in Spomini gejše. Te tri so me v tej kategoriji najbolj prepričale.

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov