čarovništvo in magija

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
WhiTe_ŁaDy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 56
Na forumu od: 18. 8. 2008
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a WhiTe_ŁaDy » 27. Avg. 2008 14:55

zasledila sem temo o satanizmu, o čarovništvu/ magiji pa ni ničesar :wink: mene zanima, če se kdo ukvarja s čarovništvom ali je imel kdarkoli kake stike... pa me zanima vaše mnenje pa kak verni / ateisti itd gledate na to..
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 27. Avg. 2008 16:15

Hm, malo bolj bi pasalo tole pod CosmoAstro, ne pa pod kulturo. :wink:
Kako gledam na to? Ne ukvarjam se s tem in ne zanimajo me tisti, ki se ukvarjajo s tem.
Sicer sem pa ateistka. In verjamem samo tistemu, kar čutim z lastnimi čutili ali tisto, za kar obstajajo znanstveni dokazi.
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
matjazd
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 567
Na forumu od: 14. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a matjazd » 28. Avg. 2008 13:58

Poznam duhovnika, ki zna čarati. Ampak to so itak triki.
Uporabniški avatar
WhiTe_ŁaDy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 56
Na forumu od: 18. 8. 2008
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a WhiTe_ŁaDy » 28. Avg. 2008 16:27

matjazd napisal/-a:Poznam duhovnika, ki zna čarati. Ampak to so itak triki.


ne ne, ne mislim tak :) čarovništvo je čist nekaj drugega... uroki pa to. poleg tega duhovniki in cerkev obsojajo kakršno koli obliko čarovništva - v preteklosti so toliko žensk mučli ker naj bi bile čarovnice, zdaj pa tega na srečo več ne morejo... čeprav papež benedikt pravi, da je inkvizicija bila napredek :eek: kreten...
Uporabniški avatar
kajira
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 631
Na forumu od: 25. 5. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kajira » 28. Avg. 2008 17:26

vedno mi je hecno, ko se kakšna zagrizena ateistka navduši nad magijo, vedeževanjem ...
Tysia
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 748
Na forumu od: 11. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tysia » 29. Avg. 2008 18:28

Vera (religija) nima vedno neposredne povezave s "čarovništvom".

Magija obstaja in je še kako resnična stvar, le da si večina (dokler se jih ne tiče) zatiskajo oči pred njo. Tudi precej močna je lahko in osebe lahko z njeno pomočjo vplivajo na drugo osebo, pa čeprav ta v magijo ne verjame.

Dve večji razdelitvi sta bela magija in črna magija. Bela magija naj bi bil "dobra" magija, uporabljana za dobre namene. Za črno magijo pa smo verjetno slišali že vsi.

No, moje mnenje o tem je, da prste čimdlje od teh zadev. Tudi od bele magije. Ob te bi se recimo kdo lahko vprašal, zakaj pa stran od bele magije, če pa z njo delamo dobro? Odgovor bi bil, da med drugim zato, ker nikakor ne moremo vedeti, kaj je zares dobro za drugo osebo. (Tudi zase velikokrat ne vemo, kar pozneje pokaže življenje.)

Te stvari so privlačne, ampak vsaj toliko kot so privlačne, so tudi nevarne, čeprav na prvi pogled ne izgledajo tako. Po mojem mnenju bi bilo pametno premagati firbec in se ne spuščati v te stvari (razen morda, če zadeva ne zanima samo iz teoretičnega razloga ali pa obrambe npr.). Veliko je bolj čarobnih stvari, kot pa je magija in ostale podvrsti čarovništva.
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 31. Avg. 2008 18:10

Tysia napisal/-a:Magija obstaja in je še kako resnična stvar, le da si večina (dokler se jih ne tiče) zatiskajo oči pred njo.
Itak. Moram si zatiskat oci, da mojih ubogih prepricanj ne zdrobi silna kolicina magije okoli mene in dokazov o njenem obstoju.
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
Tysia
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 748
Na forumu od: 11. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tysia » 31. Avg. 2008 19:14

:D Čiribam čiribuuuuu!

Pod vsem poznano magijo spadajo sugestije, ki so skrite v oglasih (ne vseh). In, na primer, sugestije, ki so skrite v pesmih (določene pesmi so imela satanistična besedila, ki pa so bila "skrita", nekatera obrnjena nazaj, ipd). Te sugestije ne vplivajo na tvojo zavest neposredno, ampak delujejo na tvojo podzavest.

Zelo malo je ljudi na naši Zemljici (si mislim), ki bi se bile sposobne upreti zelo dobrim magom - če pa na njih vplivajo "ubogi" oglasi na Tv in jumbo plakatih. Si ti med njimi?
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 01. Sep. 2008 16:59

Neka magija v smislu čaranja, urokov, napojev, tudi špičastih klobukov in zaklinjanja je bolj domena zabave množic in tv-ja. Sem lahko štejemo tudi iluzioniste, ki nas vsak dan prepričujejo, da imajo takšne in drugačne sposobnosti in da lahko naredijo, da izgine predmet (kar se sploh ni težko naučiti btw).

Vsekakor pa lahko nekdo brez kakšnih nadnaravnih zmožnosti, samo s pravim znanjem, vpliva na drugo osebo tako, da ta ne ve za sebe. Torej manipulira z njo po svoje, izvabi iz nje obnašanje, ki ga sam želi, osebo hipnotizira itd. Recimo, da je tudi to po svoje 'magija'. :D
As the shadow follows the body,
As we think, so we become.
fun
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1401
Na forumu od: 15. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a fun » 01. Sep. 2008 19:27

Magija je prisotna toliko, kot je posameznik pripravljen verjeti vanjo...

Po mojem mnenju vse čarovnije (ok, ne mislim samo zajec iz kobuka, ampa tudi "pravi triki ki burijo domišljije" in še zdej niso raziskani) temeljijo na optičnih prevarah. Ko je "čarovnik" sposoben preslepiti človeške oči s hitrostjo izvajanja ali pa na tak način, da te zaposli na nekem drugem področju...

Kakorkoli; preslepiti je možno popolnoma vsake oči, in večino možganov. :wink:
marimeri
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 32
Na forumu od: 18. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a marimeri » 01. Sep. 2008 20:02

ko sem bila majhna sem pomagala čarovniku in iz rutice začarala goloba :magic:
drugače pa v neko magijo ne verjamem, niti se ne spomnim kakšne poštene debate o tem. pa ne da bi si zatiskala oči, enostavno se še nikol nisem poglobila v to oz. me niti ne zanima.
Uporabniški avatar
WhiTe_ŁaDy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 56
Na forumu od: 18. 8. 2008
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a WhiTe_ŁaDy » 04. Sep. 2008 11:48

tako čaranje je nekaj drugega kot pravi uroki pa čarovništvo...
Tysia
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 748
Na forumu od: 11. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tysia » 04. Sep. 2008 19:33

^^ Zakaj pa te to zanima? Pravi uroki in prava magija?
Uporabniški avatar
kajira
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 631
Na forumu od: 25. 5. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kajira » 04. Sep. 2008 21:07

WhiTe_ŁaDy napisal/-a:tako čaranje je nekaj drugega kot pravi uroki pa čarovništvo...


orly? :eek:
Uporabniški avatar
WhiTe_ŁaDy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 56
Na forumu od: 18. 8. 2008
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a WhiTe_ŁaDy » 06. Sep. 2008 13:51

Tysia napisal/-a:^^ Zakaj pa te to zanima? Pravi uroki in prava magija?


paa jas se po malem ukvarjam s čarovništvom pa me pač zanima kaj si drugi mislite o tem, pač če vam je to odbijajoče da se nekdo ukvarja z magijo pa tem...

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov