Arhitektura - visoke stavbe, stolpnice...

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Frenkie
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1227
Na forumu od: 4. 2. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Frenkie » 23. Jan. 2007 14:38

Vas zanima kej arhitektura? So vam všeč visoke stolpnice? Poznate kšno ki bi vam bla posebej všeč? Jst sm spodi nalimala nekaj slik znanih stolpnic po svetu in nekaj, ki so še v načrtu in bodo zgrajene v parih letih.

Burj Arab hotel v Dubaju:

SlikaSlikaSlika

Infinity Tower, Dubaj:

SlikaSlikaSlika

Inceon Tower, Južna Koreja, 610 metrov, predviden l.2010:

SlikaSlika

Kingdom Centre, Saudska Arabija, 296 metrov:

SlikaSlika

CCTV Headquarters, Kitajska, 234metrov, predviden l. 2008:

SlikaSlikaSlika

Kuala Lumpur, Malezija:

SlikaSlikaSlika

Mubarak Tower, 1001 metrov, osrednja stavba bodočega mesta City of the Silk v Kuwaitu. Izgradnja celega mesta naj bi trajala 25 let in požrla cca 90 milijard USD. Samo mesto pa naj bi zavzemalo neverjetnih 250 kvadratnih km, kar je 1.2% Slovenije!

Slika Slika

Moskva, Triumph Palace, 264 metrov:.

Slika

Live arcade, kjer se vidi odsev Mona Lize:

Slika

Fernsehturm v Berlinu:

SlikaSlikaSlika
Zadnjič spremenil Frenkie, dne 07. Apr. 2007 17:28, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
ushergirl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 763
Na forumu od: 4. 10. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ushergirl » 23. Jan. 2007 16:11

Men je fajn za pogledat take zanimive stolpnice. ampak ko je to težko zfradit, pa kakšne oblike so že :eek: :flehan: .
a Infinity Tower v Dubaju je že zgrajen?
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 23. Jan. 2007 18:05

V Malmu je tud lep...sam ne najdem nočne fotke...Slika
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
Frenkie
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1227
Na forumu od: 4. 2. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Frenkie » 23. Jan. 2007 18:26

@ushergirl, ne Infinity Tower še ni zgrajen, v bistvu je še v fazi izgradnje. Začel so ga gradit februarja 2006 in ga nameravajo končat l. 2009 :) Visok naj bi bil 731 m. Oblikovalec notranje opreme pa naj bi bil Giorgio Armani.

No, v Evropi je eden izmed večjih projetkov Madridski četverček, Cuatro Torres Business Area (skica):

Slika Slika Slika

Ena izmed zanimivih stvari je tud kuvajtska pogruntavščina: Khabary City za 5.5 milijarde USD:
1. Klik, 2. Klik, 3. Klik, 4. Klik

Pa ful mi je hud Zaha project :eek: . Ta naj bi stal v neposredni bližini IBCja (International Buissines Centre), novega modernega mestnega jedra Moskve, kjer se bodo vsaj na začetku nahajale vse višje stavbe v Moskvi.

Slika Slika Slika

Drgač majo pa v Dubaju ful lepe in visoke stolpnice:

SlikaSlikaSlika

Tud zanimvi objekt, ki ga trenutno gradijo v Dubaju, je Dubai Towers (54-97 nadstopij, najvišja stavba 500+ metrov višine, ki bo dokončana predvidoma leta 2010):

Slika


Pa tud v Sloveniji nameravajo izgradit evropski letalski muzej v Ajdovščini, ki naj bi bla "najvišja piramida na svetu" (148m). Ampak jst ne verjamem v to :? Izgledalo pa naj bi takole:

Slika

No če še koga zanimajo stolpnice:

- Imperia Tower, 235 m
- Emirate Office Tower, 355 m
- Taipei 101, Taiwan, 509 m
- Wells Fargo Plaza, Houston USA, 296 m
- Trump Tower, Chicago USA, 415 m
- Riverside South, dva stolpa
- Novi World Trade Center, New York, 541 m
- Lotte World II, Južna Koreja, 494 m
- Downtown Singapapore City Centre
- Doon Street Tower, 168 m
- Complex Federation (tri stavbe na istem podiumu)
- Comcast Centre, Philadelphia ZDA, 297 m
- Empire State Building, New York
- City of Capitals
Zadnjič spremenil Frenkie, dne 19. Sep. 2007 15:00, skupaj popravljeno 2 krat.
bejbika
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1072
Na forumu od: 1. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bejbika » 23. Jan. 2007 18:54

mene zelo zanima arhitektura, ampak mi tale trend visokih stolpnic ni niti malo všeč ...
ne vem kaj je lepega v neki 56nadstropni kvadratni stavbi ...
mene bolj mikajo starinske hiše in moderne zgradbe (brez stolpnic) ...

meni je še vedno najljubši: Slika

rada imam Rusijo in:
SlikaSlikaSlika

je pa lepo videt tele slike, ki jih je nalimala Frenikie ... so očem prijetne ;) ... čeprav me bolj mika notranjost kot sama zunanjost :P
Uporabniški avatar
classy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 713
Na forumu od: 12. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a classy » 23. Jan. 2007 21:07

Tele lovke v Dubaju pa Zaha project so pa :tot: lovke so čist preveč...'kičaste'? Kr neki zakrivleno pa vijugasto...Tale zaha me pa tud spominja na notranje organe pa čist preveč enih vijugic pa 'sofisticiranih' linij, ni mi ušeč sploh :?

Ena bol groznih stvaritev je pa tud Kunsthaus v Grazu, fuj in fej
Slika
Slika
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 24. Jan. 2007 0:53

Meni so všeč tele stavbe, vsekakor lepo zgledajo. Ne bi pa živela ali delala v čem takem, še pogledat bi težko šla v 120. štuk. Ne zaradi 11.9., že od nekdaj me je groza višine. 4 nadstropja so moj limit :wink:

Mi je pa všeč tudi TadžMahal, seveda. In tiste ruske fotke, ki jih je Bejbika nalimala ...
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
gaby_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1318
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a gaby_ » 28. Jan. 2007 22:23

všeč mi je arhitektura, ja. sicer bolj notranja, kot zunanja, pa vseeno. Sicer prisegam na modernizem, ampak to, kar sedaj gradijo pa mene spominja že na neke ''futuristične filme''. Meni so recimo ljubše nizke, enonadstropne stavbe, pridih domačnosti... :oops:
tole za slovenijo je meni tudi malo tumač. ali pa se bodo združili slovenski arhitekti in končno naredili nekaj, po čemer bomo prepoznavni?? :? upajmo na najbolje.
“Fashion does not only exists in dresses;
fashion is in the air, it is brought in by the wind,
one feels it coming, breathes it in,
it is in the sky and on the pavement,
it depends on ideas, customs, and happenings” - Coco Chanel
Uporabniški avatar
smotkA
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 686
Na forumu od: 30. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a smotkA » 29. Jan. 2007 22:32

Ma men je Hundertwasser care. :cool: Čist odfukan stil, sicer na arhitekturo se ne spoznam, ampak ta njegova četrt (Dunaj) mi je bla res ful všeč. :razz: Drugač sem že o njemu dost prebrala in fotk vidla, preden sem bila dejansko v tej četrti na Dunaju, ampak dokler tega sam ne vidiš v živo, sploh ne dojameš vse te nenavadnosti. K da bi prišel v čist drug svet.
SlikaSlika

Te stolpnice me pa sploh niti mal ne ganejo, ker so mi preveč neosebne, šablonske. :?

Se pa blazno navdušujem nad toskanskim tipom gradnje ... Kake ful tipične fotke ne najdem, mogoče je kej tazga še najbolj podobno temu, kar si predstavljam pod tem:
Slika

Nasplošno imam rada starješe stavbe, ki imajo za seboj že neko zgodbo, npr. ful so mi Firence tako mesto ... Tista renesančna arhitektura, če sem že ravn pri Toskani. Sej drugač zdele mi naprej pride na pamet tud firenški Ponte Vecchio:
Slika

Sicer mi zdele še milijon stavb hodi po glavi, bom rajš naslednjič še kej dodala. :D
E una vita sola non pu bastare,
per dimenticare una storia che vale,
dei tuoi occhi che mi stanno guardare, non dimenticare ...
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 31. Jan. 2007 13:16

Jst tud nism kakšna poznalka aritekture da bi vedla kaj in kako, vem pa da sm čist zaljubljena v starinski stil stavb, kakor tudi stavbnega pohištva...

SlikaSlika
recimo napoleonove palače po celem svetu so res nekej najlepšega...Tiste velike sobane, razkošno opremljene s starinskim pohištvom...in neskočni parki noro lepo urejeni z različnimi pomeskimi skulpturami, vodnjaki itd...
(napoleonova palača na Dunaju)
Z napoleonovimi zgradbami se očitno obsedena :D Že od nekdaj mi je največja želja, neskočna, da obiščem versailles, ma skorajda da ni lepšega na svetu...
ful so mi lepi tud razni gradovi na skalah, sploh škotska jih je polna klik
Slika
Tale cerkev na Dunaju..prelepo, res prelepo...
Uporabniški avatar
SIEENA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1437
Na forumu od: 18. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a SIEENA » 31. Jan. 2007 13:44

smotkA napisal/-a:Ma men je Hundertwasser care. :cool: Čist odfukan stil.


Jap, se strinjam. :ja: Drugače pa arhitektura je super! :hearts:
Waterworld - hotel na Kitajskem, men je full ušeč!
Slika
Bom še pol prilepla stvari, ki so mi ušeč.
This too shall pass.
Uporabniški avatar
steLLcy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 809
Na forumu od: 9. 8. 2004
Kraj: CeLjE

Neprebrana objavaNapisal/-a steLLcy » 31. Jan. 2007 14:01

U Sienčk, tale hotel je čist WaW. Še nism slišala zanj. :gruebel: Ampak res noro hudo zgleda! :)

Drugače pa vidim, da še nihče ni omenil Celice, ki je pač vredna omembe.
V Sloveniji mi je všeč še Nuk in pa Kazina.

V svetu pa seveda Taj Mahal, Sofia in celotne Benetke.

Zdej ne vem koliko sem mimo kiksnila kar se teme tiče, ker men pač sodobna arhitektira ni posebno všeč. Sej je lep sodobni Dubaj ampak je čist preveč kičast za moj okus, kar se arhitekture tiče. No, vsakemu svoje.

Bom pa sigurno tudi jaz še kaj postnila sem, ker sem zihr kaj pozabila. :)
Waiting in the queue oh whoopee doo
wantyka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 172
Na forumu od: 28. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a wantyka » 31. Jan. 2007 14:27

Mene arhitektura zelo fasinira.... velikokrat pa me fascinirajo prav cerkve...ponavadi predvsem notranjost

Lani pa sem tudi bila v Schwabisch Gmundu (ne vem točno kak se napiše :oops: ) blizu Stuttgarta in sem bila impresionirana nad starim delom mesta



zelo me impresionira srednjeveška arhitektura...predvsem gotika:)slika
Uporabniški avatar
SIEENA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1437
Na forumu od: 18. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a SIEENA » 31. Jan. 2007 14:45

steLLcy napisal/-a:Drugače pa vidim, da še nihče ni omenil Celice, ki je pač vredna omembe.


Ja, sej res! Tud notranjost, men je čist hudo opremljena! :cool: Pohvale vredno. :)
This too shall pass.
Uporabniški avatar
miikena
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1529
Na forumu od: 13. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a miikena » 31. Jan. 2007 15:56

Me so tut bl všeč te stvari, ki so jih Stellcy, Sieenca pa SmotkA (heh, k ste vse na S) omenile .. Uno od Hundertwasserja je hudo, k je čist crazy pa funky pa barvito :), un hotelček, ki ga je Sieena nalimala je tut konc zanimiv (zdej mam pa še eno dodatno željo, kam bi res rada šla .. pomojm je tok d best tm, aaa .. tko da k se bo šlo kitajski zid pogledat, obvezno tut postanek za par dni v tem hotelu).

Hagia sofia pa Taj mahal sta mi tut super, k tko mogočna zgledata. :)
Pa kar je Bejbika nalimala od Rusije je tut hudo.

Te moderne stvaritve so pa tut men preveč moderne, "vesoljske", preveč neosebne. Sej so posvoje zanimive, sam ne vem.

Aja, za Celico mi je pa na en način prav žal, da je v Lj, k mi je nora ideja za hostel, bi prou šla tja spat :D .. Huda je čist.
Listen to the energy within. Go confidently in the direction of your dreams. Live the life you've imagined!

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov