Ali kupujete knjige?

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 30. Avg. 2008 12:49

rammsteingirl napisal/-a:mene pa zanima, katere knjige se vam zdi, da se jih res splača kupiti? vem, da so to razni priročniki, samo bi rada kakšne naslove.

doma imamo atlas sveta in atlas slovenije, slovar tujk, leksikon cankarjeve založbe ...

Hm, kaj se komu splača kupiti je relativno ...
Meni sta od "priročnikov" nepogrešljiva Atlas sveta (National Geographic) in Slovar slovenskega knjižnega jezika (SSKJ). Splošnega leksikona nimam - kar me zanima, večinoma najdem s pomočjo guglanja.
Potem pa še nekaj strokovne literature iz moje stroke, ki vedno prav pride.

Največ imam pa doma leposlovja. Za to mi ni nikoli škoda denarja ...
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
razmazena_maca
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 374
Na forumu od: 24. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a razmazena_maca » 30. Avg. 2008 14:25

felix ima trenutno znižanje. 50% na spletno naročanje žepnih izdaj, v "pravi" trgovini pa so znižane tudi nekatere knjige s tapravimi platnicami.
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 07. Nov. 2008 17:55

Ravno danes kupila dve knigi, ker sem po novem članica Sveta knjige; tokrat mi je prišlo prav, ker sem vzela eno "nosečniško" :lol: knjigo kot darilo za prijateljico, pa zraven en roman zame - Viharna noč.
Uporabniški avatar
Shannon
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 473
Na forumu od: 15. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Shannon » 09. Nov. 2008 11:37

Meni ni nikoli škoda denarja za knjige. Sploh za kvalitetno literaturo iz moje stroke oz strok, ker imam rada stvari pri roki, zbrane na kupu. Tako da moja domača knjižnica obsega že lepo število tako debelih strokovnih knjig kot tudi leksikonov, slovarjev, leposlovja, SSKJ-ja ... you name it.
Uporabniški avatar
inaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1576
Na forumu od: 9. 11. 2005
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a inaa » 09. Nov. 2008 12:12

za strokovno literaturo kot so slovarji, enciklopedije itd..mi ni skoda denarja...

za romane in podobno branje pa ja, ker so predragi in jih enostavno gres sposodit si v knjiznico, ko preberes neses nazaj in nimas navlake doma
Zivljenje je piskotek!
Uporabniški avatar
candy.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 585
Na forumu od: 21. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a candy. » 07. Dec. 2008 10:37

Uf, priznam, da že dolgo nisem kupla nobene knjige :oops:
Vedno ko kaj rabim ali pa me kaj zanima, si sposodim v knjižnici, preberem in vrnem. Kr ponavadi nimam potrebe, da bi knjigo večkrat brala. Ko enkrat preberem je to, to. Tudi če mi je knjiga nvem kako všeč, je enostavno ne morem večkrat prebrali :D Doma imam več ali manj bolj "strokovne" knjige.. imam vse mogoče leksikone, slovarje, SSKJ pa nvem kaj še.
Ne zdi se mi škoda denarja za knjige, ampak mi je ponavadi bolj praktično it v knjižnico, zbrat 100 knjig pa pol to brat in na koncu vrnit. Kr drugače bi verjetno bankrotirala med kakšnimi počitnicami :D :D
Uporabniški avatar
rammsteingirl
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1409
Na forumu od: 28. 5. 2005
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a rammsteingirl » 07. Dec. 2008 10:44

vse mogoče romane in uspešnice je po mojem mnenju itak bv kupovati. splača se kupiti strokovne knjige in pa res kakšno knjigo, ki ti je noro dobra še po večih branjih. in pa seveda še kakšno knjigo svetovnih klasikov.
Uporabniški avatar
a_pikica_a
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1431
Na forumu od: 28. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a a_pikica_a » 10. Dec. 2008 19:06

Jaz pa najraje knjige kupujem. Imam že lepo zbirko Agathe Christie in raznih italijanskih modernih avtorjev. Imam še razne slovarje in leksikon, sskj pa imam na računalniku, ker je za moj žep prevelik zalogaj.
Nikoli mi ni žal dat denarja za knjigo, ker jih nekako zbiram in večkrat preberem, samo da mi je všeč.
I can resist anything but temptation. Oscar Wilde
fun
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1401
Na forumu od: 15. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a fun » 10. Dec. 2008 22:48

Jaz tud rada kupujem knjige... Velikokrat jih dam komu za darilo (in tud drugi mi jih večkrat podarijo)...

Fetiš mam na razne priročnike ipd ki jih pogtrebujem za faks... :P Dobro se mi zdi met doma razne leksikone, slovarje itd... Če so pa cene ugodne pa kupujem tud leposlovje....
AnjaL
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 66
Na forumu od: 28. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a AnjaL » 11. Dec. 2008 0:16

Moj zadnji nakup sta bli 2 knjigi, ki sem jih v madridu kupila z optimistično željo, da jih čimprej preberem.
100 let samote in Ljubezen v času kolere od Gabriela Garcie Marqueza.

Nevem točno kdaj jih bom, bo pa to definitivno izziv.
ana27
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 890
Na forumu od: 13. 3. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ana27 » 26. Dec. 2008 16:11

Kupujem razne priročnike, atlase,... ostalih pa ne berem. Pogosto jih podarjam kot darilo.
Uporabniški avatar
Satya
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 316
Na forumu od: 5. 6. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Satya » 27. Dec. 2008 16:23

ma js si kupim pa sam te, k jih res večkrat berem, ker mam že čist tumač knjig doma in sploh ne vem več, kam nej jih dam!
Tiavanna
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1402
Na forumu od: 29. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Tiavanna » 27. Dec. 2008 23:11

Kupujem knjige, še "preveč" (glede na moje finančne zmožnosti). :D Kupujem tako v knjigarnah, kot v antikvariatih, pa tudi na spletu. Zadnje čase predvsem strokovno literaturo, od leposlovja ponavadi kupim tisto kar poznam in mi je všeč (redko kupujem "na blef" ;)), ful rada imam tudi knjige s kvalitetnimi fotografijami, knjige pravljic in slikanice (če imajo res lepo zgodbo ali ilustracije --> no, sej to bi tut lahko štela pod strokovno literaturo :lach:). Nazadnje sem si kupila pravljice Oscarja Wilda. :) (btw, zelo priporočam!)

Doma imamo pa itak ogroooomno ("skupnih") knjig, ker vsi zelo radi beremo. Predvsem moj oče je manijak za kupovanje knjig :D Odkar je odkril Amazon skoraj nimamo več prostora na policah ;)
Uporabniški avatar
MissBitch
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 610
Na forumu od: 4. 7. 2004
Kraj: *med zemljo in zrakom*

Neprebrana objavaNapisal/-a MissBitch » 01. Jan. 2009 17:33

jaz sem en tak tamal obsedenec s kupovanjem knjig... :D moja obsesija so knjigice z mehko vezavo, ne vem točno zakaj, ampak lepše so mi od knjig z trdimi platnicami...

je pa moj problem to, da že več kot leto dni nisem kupila nobene slovenske knjige ampak same angleške, kar malo jezi mojo mamo, ki rada bere ampak so ji romani v angleščini prezahtevni... jaz pa se sploh več ne spomnim zadnje prebrane slovenske knjige... :?

no, zandji nakupi so pa bli 6 klasikov (med njimi emma, secret garden, little princess, madamme bovary...) po smešni ceni 2 evra na knjigo v neki knjigarni na miklošičevi... ko bo plača grem po več :D

in pa moja manjša obsesija serija twilight manjka mi še new moon ki sem jo že dolgo nazaj sposodila v knjižnjici zdaj bi pa rada mela še svojo knjigico... :D
...when it comes to the love, even the devil himself has a soul...
Uporabniški avatar
ryu10kyu
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2140
Na forumu od: 14. 6. 2005
Kraj: Sonce

Neprebrana objavaNapisal/-a ryu10kyu » 01. Jan. 2009 17:53

shiva* napisal/-a:Si knjige sposojate v knjižnjici ali jih kupite?


Jaz sem jih včasih kupoval..bil celo v klubu svet knjige...prve dva meseca sem pokupil vse tiste knjige, ki so me zanimale....kasneje sem imel probleme zaradi tega in se odjavil iz kluba. Poleg tega sem kjige kupoval tudi drugače preko nekih varijant, da sem jih dobil dosti ceneje.
Potem sem nič koliko teh knjig posodil naokoli in jih nikoli dobil nazaj. In čez čas ugotovil, da so knjižnice prav priročne in da nimajo noter samo zaprašenih grdih knjig (tako kakor sem prej imel v mislih) ampak so med njimi tudi take, ki so pred kratkim izšle. Od takrat ne kupujem več knjig ampak si jih sposodim v knjižnici. :)
Žene so zato, da jih ljubimo, ne pa da bi jih razumeli. Oscar WILDE

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov