Ali kupujete knjige?

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 02. Avg. 2008 14:47

Mene je tud nekaj pičlo in sem si 3 knjige prejšnji teden naročila preko spleta, v knjigarni felix.
So žepne knjige, vse 3 sm dobila za 20 € s poštnino vred, dostava na dom.
Prebrala bom pa zdej najprej une, k jih imam izposojene, ker se bliža rok vrnitve, potem pa tele 3.
Je pa to čist trivialna literatura, za dolgčas preganjat in dušo spočit :)
Uporabniški avatar
Satya
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 316
Na forumu od: 5. 6. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Satya » 03. Avg. 2008 16:03

punce, če katera hoče....dons sem nardla generalko in ven zmetala okrog 300 knjig, ker se mi na njih nabira prah. obdržala sem samo tiste, ki jih bom res še prebirala in strokovne knjige. tko da če katera hoče kakšno, se javite na ZS.
Uporabniški avatar
nanyka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 182
Na forumu od: 11. 9. 2006
Kraj: 18km iz mb

Neprebrana objavaNapisal/-a nanyka » 13. Avg. 2008 14:41

No jas tud tu pa tam kupim kako knjigo, ker se mi enostavno ne da čakat, kdaj bom prišla v knjižnjici na vrsto in tud pod tem pogojem, da vem da bom knjigo prebrala več kot enkrat!
When God Created Men, She Was Only Kiding!
Uporabniški avatar
rammsteingirl
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1409
Na forumu od: 28. 5. 2005
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a rammsteingirl » 14. Avg. 2008 20:12

kr.ena napisal/-a:Pred kratkim sem pa izpopolnila zbirko SSKJ-ja v 15 delih (izhajalo je z Dnevnikom).


a se da to mogoče še sedaj naročiti pri dnevniku, naknadno??! ne vem, zakaj sem zamrazla tako dobro šanso. po koliko pa so bili izvodi?
Uporabniški avatar
rammsteingirl
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1409
Na forumu od: 28. 5. 2005
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a rammsteingirl » 14. Avg. 2008 20:22

kr.ena napisal/-a:Meni je čisto mimo tole nakladanje, da so knjige drage in da bi jih več kupovali, če bi bile cenejše.
Japajade. Vse je samo stvar prioritete. Kozmetika tudi ni poceni, ampak večina jih najde denar prej za anticelulitne zvarke in deset odtenkov šminke kot pa za knjigo. Pač; kakor komu paše.
Povprečna cena nekega romana je od 25 do 35€. Takoj po izidu. Potem je pa vedno kup akcij, kjer lahko kupiš roman s trdimi platnicami tudi za 9.90€. Da ne govorim o žepnih izdajah (ki jih je žal premalo, priznam, in še to skoraj samo komercialen podn).

Najbolj mi je pa bilo bedno, ko je folk razgrabil tiste knjige zastonj zraven časopisa ... me zanima, koliko teh ljudi je potem knjigo tudi dejansko prebralo. :roll: Važno, da je zastonj ali vsaj ful poceni, potem pa navali narod (Hofer življenjska filozofija).

Takih "ljubiteljev knjige" ne rabimo.


ko sem tole prebrala, sem se zamislila. kr. ena, prav imaš.
sama priznam, da zelo rada zaidem v konzorcij ali v dzs in tam dolge minute občudujem knjige, vendar se na koncu le prepričam, da nobene ne kupim. napaka!
že dalj časa namreč razmišljam o določenih knjigah, pa se je vedno našel določen izgovor, da je predraga ipd. po temeljitem razmisleku in tem postu pa sem se odločila, da si bom sedaj kdaj privoščila kakšno knjigo in zato kakšno obleko manj.

nekaj pa le moramo dati na knjige. se mi zdi res pametno kupiti kakšne priročnike, slovarje in podobne knjige, ki ti koristijo. sama si bom privoščila tudi kakšen dober roman, ki sem ga že večkrat prebrala in bi ga rada imela doma kadarkoli.

nazadnje sem si pa kupila za faks slovaško-slovenski in
slovensko-slovaški slovar.

doma smo bili dolga leta člani sveta knjige, vendar sama nisem nikoli opazila pretirano dobre izbire, ne vem. nekako se mi je zdelo pod prisilo, da sem kupila knjigo iz seznama, ki mi ni bila všeč. vedno smo zamujali tiste roke, potem so nas klicali na dom, nazadnje pa je fotr popenil in se odjavil. in kašne probleme smo imeli z odjavo: pisna prošnja za odjavo. čez en mesec pa so nas po telefonu gnjavili, če se mislimo zopet včlaniti :roll:

raje grem do dobro založene knjigarne in si tam izberem knjigo po okusu kadarkoli, brez da me kdo priganja.
Nohea
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 22
Na forumu od: 3. 8. 2008
Kraj: MB

Neprebrana objavaNapisal/-a Nohea » 14. Avg. 2008 21:13

Jaz obožujem knjige..doma jih mam že tolko, da zmankuje polic...sem tud članica sveta knjiga, tak da jih tam naročam al pa čisto slučajno vidim kako fajno in jo kupim... :)
Uporabniški avatar
rammsteingirl
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1409
Na forumu od: 28. 5. 2005
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a rammsteingirl » 14. Avg. 2008 23:17

Mimi_M napisal/-a:Mene je tud nekaj pičlo in sem si 3 knjige prejšnji teden naročila preko spleta, v knjigarni felix.
So žepne knjige, vse 3 sm dobila za 20 € s poštnino vred, dostava na dom.
Prebrala bom pa zdej najprej une, k jih imam izposojene, ker se bliža rok vrnitve, potem pa tele 3.
Je pa to čist trivialna literatura, za dolgčas preganjat in dušo spočit :)


a imajo samo spletno trgovino ali imajo tudi "navadno" trgovino kje v ljubljani?
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 15. Avg. 2008 8:15

rammsteingirl napisal/-a:
kr.ena napisal/-a:Pred kratkim sem pa izpopolnila zbirko SSKJ-ja v 15 delih (izhajalo je z Dnevnikom).


a se da to mogoče še sedaj naročiti pri dnevniku, naknadno??! ne vem, zakaj sem zamrazla tako dobro šanso. po koliko pa so bili izvodi?

Mislim, da je bil izvod 5.99€. Če se da še vedno dobiti, pa ne vem. Vprašaj na uredništvu.
rammsteingirl napisal/-a:a imajo samo spletno trgovino ali imajo tudi "navadno" trgovino kje v ljubljani?

Knjigarna Felix je v BTC-ju zraven Koloseja in nekje na Miklošičevi.
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
*tenisačica*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 591
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Celje(na žalost)

Neprebrana objavaNapisal/-a *tenisačica* » 15. Avg. 2008 10:01

Jst mam že celo knjižnjico doma :D
Ne morem se upret, ker če je knjiga dobra jo izredno rada preberem večkrat. Včasih samo kakšen del, ki mi je bil dobro napisan, ali pa se ponovno lotim celega dela. To res malce useka po denarnici, ampak je vredno :)
“The only gossip I'm interested in is things from the Weekly World News - 'Woman's bra bursts, 11 injured'. That kind of thing.” ~ Johnny Depp
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 15. Avg. 2008 10:04

Naslednja knjiga, ki jo namerevam kupit, je pa kuharski priročnik Sončna kuhinja, ki je pred kratkim izšel pri založbi Vale Novak,
te knjige si pa res želim. :)
Uporabniški avatar
Tamarra*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1549
Na forumu od: 7. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamarra* » 15. Avg. 2008 13:52

Nisem ravno nek knjižni molj ampak ko grem na dopust pa skoraj vedno kupim kakšno knjigo, ponavadi kakšno po resnični zgodbi..
We can judge the heart of a man by his treatment of animals." Immanual Kant
Uporabniški avatar
Satya
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 316
Na forumu od: 5. 6. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Satya » 15. Avg. 2008 20:17

ja, tale svet knjige je mene isto nadlegoval še po tem, ko sem se jih (komej) znebila.

punce, ponudba za knjige še vedno velja. na ZS.
Uporabniški avatar
mojamadonna
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 62
Na forumu od: 15. 8. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a mojamadonna » 21. Avg. 2008 9:33

Knjige kupujem in si jih izposojam v knjižnici.
Tekom študija sem si veliko knjig izposodil v knjižnici (univerzitetni ali NUK), kajti marsikaj se ni in ne da kupiti. Določeno strokovno gradivo kupim, vedno pride prav.
In vedno bolj kupujem romane, take, ki jih berem večkrat, saj jih izdajajo v mehki vezavi in so zato cenejši. Najbolj dobre romane kupim v Felixu, nekaj tudi v MK.
Sometimes you have to be a bitch to get things done (Madonna)
Uporabniški avatar
Satya
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 316
Na forumu od: 5. 6. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Satya » 21. Avg. 2008 17:54

sej NUK ma večino knjig, sam kaj k so tok zaj* zarad čitalniškega gradiva. Še sposodt si ne morš več kot 6 naenkrat, al clo tri, js sm mela zanč ful pštudijske za pregledat, pa sm mogla hodt 4 dni tja. in zdej sm jeznja na njih in ne grem več tja do nadaljnjega :D
Uporabniški avatar
rammsteingirl
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1409
Na forumu od: 28. 5. 2005
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a rammsteingirl » 29. Avg. 2008 22:29

mene pa zanima, katere knjige se vam zdi, da se jih res splača kupiti? vem, da so to razni priročniki, samo bi rada kakšne naslove.

doma imamo atlas sveta in atlas slovenije, slovar tujk, leksikon cankarjeve založbe ...

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov