Ali imamo ljudje dušo?

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
Celeste
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 33
Na forumu od: 18. 8. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Celeste » 02. Okt. 2007 9:44

Prepričanje da imamo ljudje dušo je staro že precej stoletij. Gre predvsem za osebna prepričanja, ki so včasih posledica tudi religije in kulture v katerih ljudje živijo. Predvsem ljudje ki verjamejo v reinkarnacijo (posmrtno življenje) so prepričani, da duša preživi smrt in "nekam" odide.

Se vam zdi možno, da v telesu prebiva neka energija, ki je tokom tisočletij pač dobila ime "duša" in da nas ta spremlja skozi celo življenje?!

Kako gledate na to? Verjamete ali ne?
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 02. Okt. 2007 9:47

no..
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 06. Dec. 2010 16:08, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
moi T
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1070
Na forumu od: 6. 2. 2007
Kraj: Lj med tednom, med vikendi pa...

Neprebrana objavaNapisal/-a moi T » 02. Okt. 2007 10:20

Jez tudi verjamem v dušo in posmrtno življenje. Sej kaj bi pa blo, če ne bi verjeli, da se še nekje nadaljuje naša pot? Po moje bi nam bilo še težje sprejeti smrt, tako pa se lahko usaj tolažimo, da bomo umrle še kdaj srečali... Pa še vedno je težko... Ne vem, jaz verjamem in mi je lažje delat use u življenju z mislijo, da se moje življenje ne bo končalo na tem planetu ;). Pa po moje tudi izkušnje ljudi na robu smrti govorijo svoje... usi vidijo neke rove, kako odhajajo k nečemu svetlečemu... ja, jez verjamem v to!
Uporabniški avatar
*Laura*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 318
Na forumu od: 28. 12. 2006
Kraj: Pariz

Neprebrana objavaNapisal/-a *Laura* » 02. Okt. 2007 11:04

itak da imamo ljudje dušo... o tem sploj ni dvoma... reinkarnacija? hm...
morda pa tudi.
jaz sem nekje celo prebrala, da ljudje verjamejo v posmrtno življenje na ta način, da ko umre, se v tistem trenutku nekej na svetu rodi človek, ki potem ''prevzame'' njegovo dušo. nekaj takega. zanimivo.
Maudisa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1099
Na forumu od: 29. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Maudisa » 02. Okt. 2007 11:09

ja imamo dušo.v to 100% verjamem.ker ravno duša je tista,ki človeka naredi edinstvenega.ki ga nikjer takega, s točno takšnimi misli,karakterjem,itd.
urszika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1571
Na forumu od: 1. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a urszika » 02. Okt. 2007 11:21

V dušo ne verjamem kot nekaj takega, kar pol trpi v peklu al pa vicah itd.. mi je bolj simbol za naše mišljenje, čustvovanje, našo bit. V bistvu mi je eno drugo ime za našo zavest, se pa mogoče lepše sliši če rečemo duša. :)
Uporabniški avatar
*_nincy_*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 690
Na forumu od: 7. 2. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *_nincy_* » 02. Okt. 2007 11:59

Aha najprej smo imeli živali sedaj smo pa že mi na vrsti.

Pa dobr rečmo da jo mamo :wink:
najprej imej sebe rad in potem te bodo imeli tudi drugi
kravzlbavc
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 254
Na forumu od: 16. 10. 2006
Kraj: kingdom far far away

Neprebrana objavaNapisal/-a kravzlbavc » 02. Okt. 2007 12:05

ja mamo, sam to ni taka duša kot pravi kršč. vera..neki drugega je, neka energija..
sem brala ful knig pa na netu o reinkarnaciji in definitivno vrjamem v to! edin če ni kaka telepatija med tistim ki je umr pa med kakim otrokom ki se spomni svoje hiše,imena otrok sebe itd, čeprav živi 1000km proč...
pa nekje sem brala o tem da imamo v bisvu 3 telesa in samo eno je fizično..to umre, tista 2 pa živita naprej in eno izmed njuju bi naj blo to čemur pravimo duša...nevem vredu sm mal pozabla že sam če koga zanima, na netu ful velik piše o tem pa na kakih forumih...

pomoje dokler bomo živeli ne bomo zvedli kaj je res pa kaj ne..mogoče je to celo bolše, sam je pa fajn vrjet npr. v reinkarnacijo, ker te je ful manj strah smrti, pa veš da boš mev še šans da doživiš kaj...
meni nebesa sploh niso všeč-neda se mi bit nesmrtna pa živet miljarde let eno in isto življenje..pa tud nemogoča ideja mi je to-nas je zaj 6miljonov na svetu, čez kakih 70let bo nas večina umrla, in če bomo šli vsi tja, kaka gužva bo-pa kolk jih je že tam glede na to da ljudje ža kar dovgo obstajamo :eek: :D a-a rajš mam več življenj..hehe...

lp
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 02. Okt. 2007 13:11

Celeste napisal/-a:Ali imamo ljudje dušo?
Ne.
kravzlbavc napisal/-a:na netu ful velik piše o tem pa na kakih forumih...
Valda, ce pise na netu je zihr res.
moi T napisal/-a:Sej kaj bi pa blo, če ne bi verjeli, da se še nekje nadaljuje naša pot? Po moje bi nam bilo še težje sprejeti smrt, tako pa se lahko usaj tolažimo, da bomo umrle še kdaj srečali...
Tocno. Odlicno si povedala, zakaj ljudje verjamejo v to, kar pa seveda ne pomeni, da je res.
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
Uporabniški avatar
B@bsy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 367
Na forumu od: 24. 2. 2006
Kraj: KK

Neprebrana objavaNapisal/-a B@bsy » 02. Okt. 2007 13:44

~NIA~ napisal/-a:tud tisti ki trdijo da so ljubje BREZ duše vedno ko nekdo umre ga pustijo počivati toliko da se 'ohladi' - da gre duša iz telesa.. pa čeprav trdijo da ne verjamejo..
pomojm da imamo dušo.. telo = telesnost, duša = duševnost in pač vse kar je s tem povezano..


kaj si stem mislila? zakaj ljudje vedno počakajo, ko pač en umre in ga ne pokopljejo takoj?
če si to mislila ga ne pokopljejo takoj ker veljajo ena pravila, da ko nastopi smrt se more vedno počakati (ne vem zdaj točno koliko časa) to pa zato, ker morejo biti 100 %, da je človek res umrl, da ne bi prišlo do tega, da koga živega pokopljejo.
kar se tiče pa duše... mogoče jo imamo mogoče pa ne vse bomo enkrat zvedeli :wink:
Uporabniški avatar
Yazmeen
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2376
Na forumu od: 18. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Yazmeen » 02. Okt. 2007 13:46

Ne vrjamem v to.

Imamo telo, k funkcionira (srce, možgane s katerimi razmišljamo, čustvujemo, živce s katerimi občutmo...) in ko vse to neha funkcinoirat, k pač umremo, je vsega konc. To je moja razlaga za dušo.
Uporabniški avatar
*belina*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 145
Na forumu od: 24. 1. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a *belina* » 02. Okt. 2007 13:51

@Mahagonij: zadevo lahko tudi drugače obrnemo. Namreč ravno tako kot ti praviš, da tudi če ljudje v to verjamejo, še ne pomeni je to res... lahko pa rečemo tudi tako: tudi če ljudje v to NE verjamejo, še ne pomeni da zadeva NE obstaja!

Jst osebno verjamem v obstoj duše. Zakaj? Zato:

1) Človek je zgrajen iz materije, materija pa je oblika energije.
2) Človek se lahko zaveda samega sebe kot tudi obstoja energije.
3) Človek ima svojo notranjo osebnost, ego kot tudi razum.
4) Razum, človekova osebnost in ego so abstraktni. Temu abstraktenemu mehanizmu/strukturi, ki jo človek vsebuje pa jaz pravim duša.
Uporabniški avatar
barbi
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 403
Na forumu od: 24. 12. 2006
Kraj: ptuj

Neprebrana objavaNapisal/-a barbi » 02. Okt. 2007 14:39

zdaj, če verjameš v to, potem je res, če pa nene verjameš, potem pač ni res. odvisno od človeka... jaz osebna malo zelo malo verjamem v to. mogoče pa je res kaj na tem? nikoli ne veš. ljudje smo različna bitja, različno mislimo, različno čutimo, zato je tudi odvisno od tega v kaj verjameš in v kaj ne.
Uporabniški avatar
iluzija
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 9. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a iluzija » 02. Okt. 2007 15:06

Če jo imajo živali, jo imamo tudi ljudje. Če je nimajo, je nimamo niti mi. Edina stvar po kateri se razlikujemo od živali je razum.

Če naša duša po smrti "nekam" gre, se tega skoraj zagotovo Mi ne zavedamo. Ta zavest s katero živimo Sedaj, kasneje ne deluje. Tako mislim jaz. Vsi vemo, da nam deluje le dva procenta možganov.

Je pa dokazano, da je to neka materija. In ta materija ne izgine v nič.
Uporabniški avatar
srčica*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 731
Na forumu od: 20. 6. 2005
Kraj: v njegovem srčku

Neprebrana objavaNapisal/-a srčica* » 02. Okt. 2007 15:07

mislim da ne verjamem najbolj v te reinkarnacije, niti v pekel, nebesa in podobne stvari ki se tičejo različnih religij, sem pa malo prepričana, da morda v nas res prebiva neka energija oz. kot so eni to poimenovali duša in da po smrti gre iz telesa in je "nekje". Glede duhov in vseh teh čira čara stvari... v preteklosti so si tudi ljudje marsikaj zmišljevali, ker pač znanost še ni bila na tako visokem nivoju in so si za nek pojav pač nekaj zmislili.

ok v primeru pa da duhovi čisto zares obstajajo, pa prosim naj se mi noben ne prikaže, ker me bo kap :!: :eek: :D
"moški znajo odlično povedati svoje zadnje besede in oditi z odra"

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov