Zeleni čaj

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
miss_kitty
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 105
Na forumu od: 29. 7. 2005
Kraj: hollywood

Neprebrana objavaNapisal/-a miss_kitty » 13. Feb. 2008 16:18

Slišala sem, da precej ljudi hvali zeleni čaj, da je dober za zdravje, koncentracijo, skratka da ima veliko veliko pozitivnih učinkov. Seveda sem ga poskusila tudi sama, sprva je bil čuden okus, vendar sem se ščasoma privadila in postal mi je všeč. Zdaj je to moja vsakodnevna rutina.
Zanima me, če ste ga same kdaj poskusile, kako si ga pripravljate, ali ga sladkate, pijete z mlekom, predvsem pa zakaj vam je všeč ali vam ni všeč?

Nisem zasledila podobne teme, niti nasplošno teme o čajih, tako da sprva nisem vedela kam naj bi temo sploh umestila. Če se vam zdi, da jo je bolje premakniti, prosim moderatorje za pomoč :)

Tukaj je še nekaj linkov, ki jih je na internetu sicer precej, zato zgolj nekaj za pokušino:

http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod ... _id=119761

http://chistabo.com/zel_caj.htm

http://www.osebnost.si/clanki/preglej.php?id=182 (tukaj najdete še nekaj o pripravi čaja)
Just dance!
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 13. Feb. 2008 16:25

Pred časom je bila tema o čajih ... pa je zdaj očitno nekam izginila. :?

Že skoraj tri leta ne pijem več kave, ampak samo čaj. Zjutraj zelenega, najraje imam tistega z meto ali z okusom Earl Grey. Pijem ga brez sladkorja in brez mleka.
Včasih pa spijem popoldne tudi kak črni čaj (Earl Grey, Lady Grey, Darjeeling, ...); tega si malo sladkam in ga pijem z mlekom.

O kakih čudežnih učinkih na zdravje ne razmišljam - meni je pač dober in ugotovila sem, da mi kava škodi za želodec ...
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
kajira
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 631
Na forumu od: 25. 5. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kajira » 13. Feb. 2008 16:36

ja, baje je res zdrav. meni sicer okus ni všeč (me spominja na ribe) in bi se morala privadit. všeč mi je edino tisti z meto, ker lepo prekrije tisti čuden priokus.
drugače imam zelo rada črne čaje, posebno earl grey. kave ne prenašam najbolje, zato je čaj kul alternativa. pijem pa brez mleka.
Uporabniški avatar
shiva*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 311
Na forumu od: 20. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a shiva* » 13. Feb. 2008 16:41

ja jaz pijem zeleni čaj. predvsem v dneveih ko sem čist brez energije ali malo prej ko grem telovadit. je zelo zdrav pomaga pri hujšanju in je naravni vir teina (poživilo kakor kofein v kavi).
Pijem ga čistega brez sladkorja ali pa si stisnem limono. :) So mi pa všeč tudi tisti, ki si ga kupim v čajnici (Cha) in imajo razne okuse (vanilija, kokos) ali so mešani z belim čajem. :)
I walk these roads with grace
And I'll wave with you behind me
With a new smile on my face
Cause I'm walking in new shoes now
I got a new song to sing!
Uporabniški avatar
Kaychee
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 248
Na forumu od: 15. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Kaychee » 13. Feb. 2008 18:51

Dost sm že prebrala o teh čajih, pijem pa redno vsak dan pol litra zelenega čaja (si ga zju3 skuham pa pol nalijem v pollitrsko flaško za v službo, eno šalčko pa spijem), kadar mam čas, pa kak dober črni čaj z mlekom. Čajev ne sladkam sploh, za zelenega sm pa brala, da naj se ga sploh ne bi.

Jest sm se čajev tolk navadla, da sploh ne morm začet dneva brez. Prej k sm mogla bl zgodej vstajat, sm vedno popila črnega z mlekom, da me je zbudil, zdej mi je pa zeleni dovolj. Enostavno rabim nekej toplega in ne preveč močnega zjutri (kava je ful premočna).

Okusov (sploh črnih) čajev je pa zdej malo morje in ni težko izbrat - od vanilije, raznih omamno dišečih gozdnih sadežev, jagod, malin ipd ipd. Aja vedno mam pa filter vrečke k se mi ne da zafrkavat s precejanjem. Zeleni čaj pa ravno tako vedno vodo zavrem, pustim kako minutko, da se ohladi, potem dam pa vrečko not za 2-3 min.

Kar se pa zdravilnih učinkov zelenega čaja tiče, sm pa prek kratkim brala, da ti lahko pozdravi oz izboljša tud rano al čir na želodcu, sam v tem primeru bi ga blo treba popit cca 9dcl na dan, da bi mel učinek zdravljenja. Valda ma pa še veliko drugih pozitivnih učinkov, od tega, da ma antioksidante (čeprov sploh ne vem kaj to pomen, sam vem da je to dobr :( ), pomaga pri hujšanju itd.
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 13. Feb. 2008 19:10

Js sm bla predouk časa bl kamela k človek, nism pila čist nč :? ... Res je, da pojem ful sadja in da "žvim" od solat, tko da sm tle dobila kokr tok "tekočine".

Ampak sm se en dan zaklela, da si tega ne smem več delat, tko da mi mami usak jutr skuha liter pa pou čaja (od mete, kamilce, zeliščnih do banane, vanilije, češnje ...) in se zdej lepo napajam. Kr me ni tok doma, ponavad pijem zvečer, čez dan pa kšn kozarc vode pr kofetki, pa na fitnesu seveda ...

Sm prou ponosna nase, zdej pa sam čakam, da moj telo pokaže kšno zahvalo (na področju celulita bi blo sploh super :D ).
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
lolitaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1622
Na forumu od: 5. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lolitaa » 13. Feb. 2008 19:12

js pa teh čajev sploh ne morem pit.sem že probala ma ni niso niti najman všeč.vztarjam pri kavi :D .zjutri vedno popijem eno bolj močno, potem popoldne pa z veliko mleka, tko za se malček pocrkljat.
I wanna wake up in a city, that doesn't sleep.
Uporabniški avatar
densy
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2048
Na forumu od: 5. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a densy » 13. Feb. 2008 19:43

jest ful zelenega čaja popijem. kupujem jih v cha, ponavad zelene z okusom (pina colada, vanilija, češnja,....).
pijem jih ponavad kr brez mleka, sladkam jih pa ne ker so mi pol prov nagravžni. ni šanse da popijem sladkan zelen čaj. sm že kr mal odvisna ratala od teh čajev :)

tko v lokalih pa še zmer pijem kavo, ker v lokalih kamor jest zahajam majo sam une zelene čaje v filter vrečkah. to mi pa ni všeč.
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 13. Feb. 2008 19:48

Pina colada? :eek: A okus dejansko spominja kej na pina colado al ...?

Js vedno tko naudušeno kupujem razne vanilije, kokose, banane, k se pa zadeva skuha pa ostane sam še napis na škatlci, čaj pa ne odraža tega. :(
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
densy
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2048
Na forumu od: 5. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a densy » 13. Feb. 2008 19:54

bl je vonj ja, pa baje da če sladkaš okus pride do izraza, sam men je poj nemarn :D

tm v čajnci jest zmer voham une čaje, lih u pondelk sm spet ene 4 kupla :) pa ful majo lepe šalčke.. tko mi je dobr tm not :)
aloha pejt kdaj mal pogledat če še nis bla , maš spotoma, sj je zravn roxya :D
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 13. Feb. 2008 20:05

shiva* napisal/-a: So mi pa všeč tudi tisti, ki si ga kupim v čajnici (Cha) in imajo razne okuse (vanilija, kokos) ali so mešani z belim čajem.

Prej sem pozabila ... včasih si naredim zjutraj belega namesto zelenega (tudi brez sladkorja in mleka).
Za vse čaje pa uporabljam filter vrečke. Vem, da je veliko boljši in sploh tisti, ki ga precediš, ampak meni je to preveč packarije in dela ... lenoba pač.
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
densy
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2048
Na forumu od: 5. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a densy » 13. Feb. 2008 20:10

^ kaj pa če bi probala une železne kroglce, k daš čaj not, pa pol sam vržeš v vročo vodo? tist ni pomoje velik dela..
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 13. Feb. 2008 20:50

Še vedno je treba tisto kroglico spraznit v koš (razmočeni čajni lističi so mi bljak :? ) in jo pomiti. Ampak ja, vsekakor bi bilo boljše kot zdaj, ko imam tiste skodelice s posebnim nastavkom (porcelanastim) z luknjicami. In te luknje so prevelike, tako da imam poln čaj smetja :?
Bom poskusila to kroglico ...
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
Tinchka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 203
Na forumu od: 30. 11. 2005
Kraj: ŠpG/LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Tinchka » 13. Feb. 2008 20:58

Jst to kroglico dosti uporabljam in mi je kar v redu. Jo po uporabi samo spraznem, splahnem z vodo in dam sušit.

Drugače pa zeleni čaj meni ni tako zelo všeč. Včasih sem ga več pila, zdej pa skorej nikoli ni. Mi ima čuden okus. Dosti rajši imam črnega, sladkam ga z medom, brez mleka. In full mi je fin pole, k se že ohladi na sobno temperaturo.
Nana nanana nanana on a Summerbreeze ...
Uporabniški avatar
miss_kitty
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 105
Na forumu od: 29. 7. 2005
Kraj: hollywood

Neprebrana objavaNapisal/-a miss_kitty » 13. Feb. 2008 21:11

No jaz ga včasih pijem z mlekom, ampak res včasih ker mi je boljši brez.
Kaj pa a jih velik pijete pred izpiti? Mate občutek, da se lažje zberete, skoncentrirate, se lažje učite?
Just dance!

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov