Zdravi recepti

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
softTouch
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1325
Na forumu od: 16. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a softTouch » 24. Feb. 2009 13:07

uh,nikol mi ni blo jasno kako lahko ocvirki pašejo na solato :gruebel:
če hujšaš se mi vseeno zdi,da kamot spustiš tiste ocvirke,namest fete pa daš skuto (prosim ne se razburjat to je samo predlog)
zanima pa me kje se pri nas da kupit ovseno kašo. kosmiče majo povsod,sam jest bi rada kašo pa je ne najdem
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 24. Feb. 2009 13:19

zarad treh ocvirokou ne bom ne umrla, ne nč profitirala.Pač mi da taka zabela okus.In kukr sm že rekla, jst jem use,najmanj kar mi pade ne pamet je pa skuta na solati.
ovseno kašo maš tud pousod, al tam kjer so polente pa te zadeve al pa tam kjer maš bio izdelke oziroma dietetične izdelke.
Uporabniški avatar
cukr8
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 945
Na forumu od: 7. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cukr8 » 24. Feb. 2009 13:36

*purple* napisal/-a: In kukr sm že rekla, jst jem use,najmanj kar mi pade ne pamet je pa skuta na solati.


Ja, skuta verjetno res ne bi bila tok okusna izbira (čeprav zame bi bila boljša, ker fete ne maram :P )..

Ampak kaj pa cottage cheese v lončku? A to si že kdaj poskusila? Meni se zdi odličen, tak sočen, slankast (kot sir), pa še malo kalorij ima.. Dober se mi zdi npr. Sparov ali pa Hoferjev (ta ima še manj kalorij, pa obstaja tudi različica z dodanim drobnjakom) :gut:

Slikca Hoferjevega (ampak tale je z dodano zelenjavo, tega pri nas še nisem videla): http://vorarlberg.austria.aldi.com/at/h ... 4_8521.htm
Uporabniški avatar
softTouch
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1325
Na forumu od: 16. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a softTouch » 24. Feb. 2009 13:46

glede skute sm bla tud jest skeptična,ker jo ponavadi jem s sadjem,ampak sem pred kratkim sporbala v solati in je prov dobr.
Uporabniški avatar
Picaboo
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 649
Na forumu od: 29. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Picaboo » 24. Feb. 2009 13:59

fun napisal/-a:Cimer bo danes za kosilo naredu solato iz motovilca, regrada, kuhanih jajc in rio mare insalatisimo. :D
Pomojem je vse to kar zdravo (edin jajca?)... Bom poročala če bo dobro... :razz:


:eek: Fooooooooouš :razz:
Uporabniški avatar
pepelčica
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 483
Na forumu od: 10. 7. 2007
Kraj: koper

Neprebrana objavaNapisal/-a pepelčica » 24. Feb. 2009 14:27

Ocvirke da tudi moja nona v solato. Nevem, ful ne razumem zakaj je treba dajat neke nepotrebne stvari not, brez katerih bi blo lih tako dobro. Drugače pa nona pravi, da solata brez ocvirkov ni nič :D
Uspešen moški je tisti, ki zasluži več kot lahko njegova žena zapravi. Uspešna ženska je tista, ki najde takega moža.
Uporabniški avatar
trapa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 973
Na forumu od: 12. 8. 2005
Kraj: Koper

Neprebrana objavaNapisal/-a trapa » 25. Feb. 2009 10:56

- za zajtrk / malico:
musliji s suhim sadjem preliti z lca jogurtom


- kosilo:
osličji file (riba) popečen na olivnem olju, brez soli, s samo nekaj petršijla in mešana solata
Imaš, da me vikaš!
*roxy*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 159
Na forumu od: 27. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *roxy* » 25. Feb. 2009 12:41

Sm opazla da vas dost dela solate s kislo smetano...probite rajš navadn tekoč jogurt.Ma manj maščob in men je bol osvežiln,ker vse smetane majo tak nasitn okus.Navadla sm se po večini uporabljat navadn jogurt(razn kadar kuham kakšno stvar) in bol zdravo je.

Drugače pa če mate rade testenine si rajši prpravte solate iz testenin...
pest testenin skuhaš,odcediš,ohladiš dodaš svež paradižnik,papriko,koruzo,kumare(po želji pač) ...preliješ z navadnim jogurtom,sol in poper,dodaš svežo baziliko(če jo maš) in to je to-Men je zlo dobr in dost časa sem sita(so le testenine).
Uporabniški avatar
ela85
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1321
Na forumu od: 25. 8. 2006
Kraj: na lepem

Neprebrana objavaNapisal/-a ela85 » 01. Mar. 2009 20:40

moj recept za pecivo:

- 2 jajci
- čokolada s 70% kakava
- fruktoza

jajci razdelimo na beljak in rumenjak. vsakemu dodamo malo fruktoze. posebej z mešalnikom zmešamo rumenjak in mu dodamo predhodno stopljeno čokolado. stepmo sneg in ga počasi dodajamo "čokoladnemu" rumenjaku in damo v mikrovalovno. pečemo pet minut na srednji temperaturi.

enostavno, hitro in zdravo. brez moke. :D
Uporabniški avatar
dajcy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 314
Na forumu od: 28. 12. 2004
Kraj: wonderland:)

Neprebrana objavaNapisal/-a dajcy » 05. Mar. 2009 22:02

Js bom jutri delala za kosilo zeljne krpice:

Na malo olja prepražim čebulo, da postane 'steklena'. Nato dodam zelje, sol, poper, vegeto (začimbe po želji). Zelje dušim do mehkega.
V drugi posodi skuham testenine (ponavadi široke rezance oz. kar imam pri roki) in na koncu vse skupaj zmešam.

Meni je zelo dobro pa še zdravo je :)
9000 metara na nebu sam ja, za tren, kad mi osmeh daš...
9000 milja izpod mora na dnu sam ja, kad me ne gledaš...
Uporabniški avatar
maaalaaa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 93
Na forumu od: 1. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a maaalaaa » 09. Mar. 2009 13:03

uu to ^^ bo pa treba sprobat :)

men pa tud drugače ni jasno zakaj dajat ocvirke/jogurt ipd na solato? to se da, če maš solato za samostojno jed, ne pa kot prilogo zravn drugih jedi.

moj recept za zdrav obrok je: čimveč solate z veliko kisa ter malo olja in soli, da si že od tega sit, zraven pa še nekaj malega, npr. par makaronov z paradižnikovo omako. si ubistvu sit od solate in ne testenin.
Uporabniški avatar
BaByBlu
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 135
Na forumu od: 15. 11. 2007
Kraj: lost

Neprebrana objavaNapisal/-a BaByBlu » 12. Mar. 2009 15:10

Daycy: jaz sem preizkusila tvoj recept in je super :D
sicer sem naredila nesoljene polnozrnate špagete z kislim zeljem prepraženim na rdeči čebuli + poper in bazilika
super je blo :razz:
Uporabniški avatar
dajcy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 314
Na forumu od: 28. 12. 2004
Kraj: wonderland:)

Neprebrana objavaNapisal/-a dajcy » 12. Mar. 2009 21:42

^^no super, da ti je všeč :)
Sicer js to delam s svežim ('sladkim') zeljem, s kislim še nisem probala.
Bom pa naredla enkrat tako kot ti..
9000 metara na nebu sam ja, za tren, kad mi osmeh daš...
9000 milja izpod mora na dnu sam ja, kad me ne gledaš...

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov