Zdrava prehrana

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 10. Jan. 2012 11:49

No sej, ker folk gleda bolj na videz in okus :) Jaz imam pa npr. predsodke pred bio stvarmi zato, ker imam vedno občutek, da bodo kakšni zajedalci noter :oops: , čeprav vem, da naj bi bil to pokazatelj, da je plod naraven in bolj zdrav (sam naj ga kar imajo pol gosenice pa polži, hvala lepa :D ).

Saj ni nujno, da je ravno vse bio, kakšno škropljenje je še kul, ne bi se pa rada filala s kakšnimi hormonskimi ipd. injekcijami, ki jih ponekod bašejo noter (sej veste, še posebej nizozemski čudovito lepi plodovi naj bi bili polni tega :) )..

Te včasih prav preseneti, kaj vse je natlačeno v neko hrano, ne samo v sadeže :? (npr. si misliš, sej to je samo svež kruhek pa rezina piščanca in solate, kot bi doma pripravila, potem greš pa gledat spisek sestavin... omfg, tok ene navlake, da je še prebrat ne utegneš=) saj vem, tud če sam doma popečeš piščančji file, je ta bogi pišček tudi lahko nafilan z bogvečim, ampak mu pa vsaj potem ne dodaš še dodatne kemije v izdelan sendvič :D ).
Uporabniški avatar
lemurka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 161
Na forumu od: 24. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a lemurka » 10. Jan. 2012 12:13

brandibelle napisal/-a:No pač v bloku doma ampak dostop do več vrtkov :)
Tako da paradajz kupujem redko... ampak ko ga - JA razlika JE aaaaaaaampak sem že prej rekel da OKUS ločit ja...
ne bomo pa govoril da je ta paradajz BOLJ ZDRAV ;)


Če ma paradajz več okusa, ma najbrž tud več hranil in tako je bolj zdrav oziroma imaš vsaj več od njega. Kot od tistih, ki jih je sama voda pa nevem še kakšnavse kemija.
brandibelle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 849
Na forumu od: 11. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a brandibelle » 10. Jan. 2012 12:39

Govoriti o zdravem nezdravem ipd... Se MENI zdi neumno.
Rajši jem 5krat cenejšo zelenjavo z 1krat manj okusa in 2krat več "škodljivimi stvarmi" in grem potem konec meseca za pršparan denar po 2 čokolade in na eno masažo kot pa da se sekiram kaj bom pojedel, kdaj, kolk kcal/Ejev ipd ima notr...
Počutim se dobro ne glede na to, da izgleda jem same strupene stvari, zgledam tut kr ok :D živela bova pa tm-tm let :)

TO sem hotel povedat.
Valda pa da je tist paradajzk z neretve kjer kmet vsakega posebej boža cele dneve boljši od tistega z italijanske farme...
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 10. Jan. 2012 12:51

To zdaj praviš, ko si še mulc in kolikor toliko zdrav :) Sicer je pa to itak tvoja odločitev, saj te nihče ne sili, da se ne s strupi basat :) (jaz imam pa npr. že kar nekaj let ene težave z zdravjem, očitno neko alergijo na eno od teh f****ng snovi, ki se zadnja leta tlači v hrano, pa še niso ugotovili, kaj je sploh narobe, tako da se skušam čim bolj izogibat raznim praškom, zgoščevalcem, blablajem in fujfujem :D ) - ker se z leti to samo še nalaga in povzroča še več težav v telesu. Saj ni pomembna samo dolžina življenja, meni je predvsem kvaliteta le-tega in je razlika, če si ves čas neki bolan in slabe volje / vmes pred smrtjo preživiš razne nepotrebne bolj ali manj resne bolezni, kemoterapije, alergije itd., ki bi se jim lahko drugače npr. izognil... Je pa itak odvisno od posameznika, enim bo že soja čist zmedla hormonski sistem (ker ima podobne neke receptorje kot mi al neki v tem stilu), drugim ne bo nič :) Moram reči, da sama ne gledam blazno dosledno na te stvari, sploh pri zelenjavi se še nisem toliko zverzirala, se pa skušam čim bolj izogibat snovem / dodatkom, ki mi lahko potencialno kvečjemu škodujejo, ne koristijo (pa tud tam nisem čisto dosledna, ker imam rada sladkarije in to ne bio zaenkrat=)).

V vsakem primeru pa, tud če človek nima še vidnih / občutnih posledic, logično, da se ni priporočljivo filat s temi snovmi. Če pa uživaš v tem, pa daj, seveda :D
Uporabniški avatar
lemurka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 161
Na forumu od: 24. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a lemurka » 10. Jan. 2012 13:02

Moj point ni bil toliko v škodljivih snoveh umetne zelenjave, ampak predvsem v primanjkljaju koristnih, zaradi katerih naj bi se zelenjavo (med drugim) sploh jedlo. Je se jo tudi zaradi okusa in če niti tega ni, je sploh brezveze kupovat, tud če je tok cenejša. S kisem pa oljem pa lahko narediš solato tudi iz trave, ki je zastonj :P
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 10. Jan. 2012 13:22

To je tudi res, ampak se mi zdi, da je v današnjem času pri predelani / obdelani hrani večji problem ta 'balast' nekoristnih snovi, ki jih zaužiješ zraven :? , kot pa manjša vsebnost vitaminov (vsaj več škode ti lahko naredi, no). Vitamine in minerale še vedno lahko dobiš od drugod in malo pokombiniraš :)
Uporabniški avatar
lemurka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 161
Na forumu od: 24. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a lemurka » 10. Jan. 2012 13:35

Verjetno... sej jaz sem bolj brandibelle nasprotvala, ki je mal spregledal en del mojga posta. Pa zdej me je začel zanimat koliko kaj res česa ima in nima in bom probala kaj poizvedet, namesto da napol napamet govorim :D
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 10. Jan. 2012 13:41

Super, mene tudi zanima, malo poročaj potem :D
Uporabniški avatar
lemurka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 161
Na forumu od: 24. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a lemurka » 11. Jan. 2012 12:55

Ja, potem :D
MBrando
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 62
Na forumu od: 11. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a MBrando » 03. Sep. 2012 13:38

UUU kak fino, ravno pravno temo sem našel, da ne rabim na novo odpirati in svinjati Foruma :D

Sem prebral sedaj par ang. forumov in nutrition mnenj, kjer nobeden ni nasprotoval oz. videl slabost ali pa možnost rejenja v tem kar mene zanima.

In sicer, kaj je vaše mnenje, če občasno menjam vrstni red hranjenja in namesto zjutraj pojem svojo vitaminsko skledo sadja,oreščkov/semen,jogurta in pest ovseno/rženih kosmičev za kosilo. Sedaj se mi že 2 dni lušta takšna sadna zadeva, pa se mi zdi da ko telo nekaj rabi, samo da signale. Menim, da je najbolje poslušati telo. A se strinjate?

Ali menite da si naredim zgoraj omenjeno različico brez dodatka kompleksnih OHjev v obliki ovseno/rženih kosmičev, čeprav ravno tile vplivajo da bodo zadeve šle skozi želodec in bom dalj časa sit.

Mnenje, ideje, predlogi?
oazica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 29. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a oazica » 29. Jan. 2013 9:23

Zivjo,
prosila bi vas, če lahko prakrat poklikate po spodnji anketi. zelo bi vam bili hvaležni, saj boste s tem pripomogli, da bo naša raziskava čim boljša:) hvala!!!

https://www.1ka.si/a/23052
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 29. Jan. 2013 9:35

“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 29. Jan. 2013 9:59

Mater, ti ekonomisti pa kr preplavljajo forume zadnjih par dni :D se prav vidi, da imajo vsi isti projekt :D
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 03. Feb. 2013 13:06

jz mislim da se precej zdravo prehranjujem:

- pijem večinoma vodo, čaje (razen obvezne jutranje bele kave)
- pojem ogromno zelenjave na 1001 način
- vsak dan pojem obvezno vsaj eno enoto sadja
- pri hrani mi je zelo pomembno da je priprava preprosta, brez nepotrebnih sestavljenih omakc, začimb in podobno
- sladkorja praktično ne uporabljam, pojem pa tu in tam kakšen piškot in par koščkov čokolade
- krompir jem zelo redko, čeprav mislim da tako nezdrav pa spet ni
- mleko je na mojem jedilniku obvezno in mi dol visi da pravijo da ni zdravo. Mojemu telesu očitno ustreza.

Drugače pa mislim da je pomembno, da poslušaš svoje telo, ki ti pravočasno pove kaj potrebuješ.
Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 03. Feb. 2013 13:06

jz mislim da se precej zdravo prehranjujem:

- pijem večinoma vodo, čaje (razen obvezne jutranje bele kave)
- pojem ogromno zelenjave na 1001 način
- vsak dan pojem obvezno vsaj eno enoto sadja
- pri hrani mi je zelo pomembno da je priprava preprosta, brez nepotrebnih sestavljenih omakc, začimb in podobno
- sladkorja praktično ne uporabljam, pojem pa tu in tam kakšen piškot in par koščkov čokolade
- krompir jem zelo redko, čeprav mislim da tako nezdrav pa spet ni
- mleko je na mojem jedilniku obvezno in mi dol visi da pravijo da ni zdravo. Mojemu telesu očitno ustreza.

Drugače pa mislim da je pomembno, da poslušaš svoje telo, ki ti pravočasno pove kaj potrebuješ.

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov