Zaloga v kuhinji

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 03. Nov. 2009 21:34

kaj se vedno nahaja v hladilniku? zaloga ja/ne?

vedno bolj opazam da sem kot en hrcek - rada imam ogromno raznovrstne hrane doma, tako da mislim da bi trenutno lahko nas blok zametel sneg pa bi oba s fantom mela za en mesec cist dovolj hrane :lol:

razmisljam ce je to dobro, al ne... razne namaze in to pogosto stran mecema ker se prej pokvarijo preden jih uspeva porabit, po drugi strani je pa fajn met nabito poln hladilnik ker je vedno ogromno izbire :D nisem zadovoljna z eno vrsto caja, rabim 10 skatl caja, da se lahko odlocam - primer.

pa vase navade in dileme okrog shranjevanja hrane? =) (meni zmanjkuje prostora in vidim kopicenje hrane ze kot rahlo obsesijo :stupid: )
A diamond is nothing more than a chunk of coal made good under pressure.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 03. Nov. 2009 21:43

Jaz sem pa lih obratna.

Sploh ne maram kopičenja hrane doma- še posebi take ne, ki se hitro pokvari. Ker imam vedno občutek, da moram vse pojest in potem čas jem.

So me vedno učil, da ne smem hrane stran metat in sem prov obupna glede tega. Ko kupim kaj, vedno pomislim, če bom to dejansko pojedla v času roka uporabe :D Res s težkim srcem vržem kaj stran, bi se mi kar srce paralo

Res je da živim s starši, ampak oni ne gredo skoraj nikoli v trgovino, ker imamo doma kmetijo in praktično ne rabijo nič (razen sladkor, sol, kava, mogoče še kaj). Brez ostalih "luksuznih" stvari komot zdržijo :D
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
SWEETprinces
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1360
Na forumu od: 30. 9. 2008
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SWEETprinces » 03. Nov. 2009 22:34

nujno moram imet mleko da si lahko naredim kavo. brez ostalega lahko prezivim :razz:
Uporabniški avatar
račka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 202
Na forumu od: 26. 7. 2007
Kraj: somewhere over the rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a račka » 03. Nov. 2009 23:07

doma mamo večinoma skos poln hladilnik ker gre mati najmanj 1x na teden v nabavo... je pa res da nas je 5 in da je v petek že pošteno izropan v Lj mam pa pač zmer maslo pa marmelado če jem za zajtrk pa mleko pa kšn jogurt to je pa tut use... kr itak sam zajtrk jem doma, če si pa že kj kuham pol pa kupim za sprot
Uporabniški avatar
*SunFlower*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 613
Na forumu od: 20. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *SunFlower* » 04. Nov. 2009 0:35

Jaz se trudim kupovati sproti in mi je grozno, ko mi doma naložijo kupe zelenjave, potem pa jaz pol vržem proč, ker se pokvari. :? Edino, česar imam na zalogo, je čokolino in pa čaj, ki mi ga je prinesla teta iz Anglije (240 vrečk v takem velikem paketu).
Se pa potem zgodi (tako kot par dni nazaj) da mi zmanjka hrane npr. na praznik, potem pa letam naokrog, kje bi se dalo dobiti mleko in kruh. :) Je pa po drugi strani tudi ok, da vsake toliko časa malo dlje ne greš v trgovino, da se porabijo kake stvari, ki bi ti sicer ležale na polici, dokler se ne bi pokvarile - midva sva ravno zadnjič tako pojedla ene lešnike in dateljne, ker nisva imela ničesar drugega za grickat (torej čipsa ali čokolade, saj ne da ful tega pojeva, ampak imava ponavadi vedno za takrat, ko nama ravno zapaše).
Every rose has its thorn
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 04. Nov. 2009 10:44

Meni se zdi kriminal konstantno metat hrano stran. Saj približno pa že veš, koliko boš pojedel v določenem času, poleg tega se pa stvari načeloma ne pokvarijo v dveh dneh.
Hkrati mi je šlo pa pri bivšem vedno na živce, da so imeli pogosto prazen hladilnik. Oziroma, ni bil prazen. V njem je bil kozarec vloženih čebulic in malo sira. So bili pa stalno brez mleka in kruha. Potem pa zajtrkuj tam, če znaš.

Tako da sem nekje v zlati sredini. Doma imamo vedno na zalogi stvari, ki se ne pokvarijo - sladkor, moka, testenine,... nekaj osnovnih živil, ki sicer se pokvarijo, ampak jih pač rabiš - kruh, mleko, omake za testenine, maslo, jušno kocko,... in pa nekaj hrane, ki je ne rabiš, jo pa hočeš :) To so razne sladkarije, kosmiči, sadje.
Stran vržemo res samo v izrednih razmerah, če se recimo žužki zaredijo v moki. Da bi pa vedela, da ne morem pojest 8ih jogurtov v enem tednu, pa bi jih vseeno kupila, ker pač ne vem, kateri okus mi bo kakšen dan sedel, se mi zdi pa nepotrebno preseravanje.
Uporabniški avatar
softTouch
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1325
Na forumu od: 16. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a softTouch » 04. Nov. 2009 12:41

joj, naša mati kupuje ogromno hrane in se je zato kar nekaj tudi stran vrže. jaz sem ji že 100x rekla da naj manj kupuje, pa včasih ko grem z njo v trgovino ji za vsako tatretjo stvar rečem da je ne rabimo ampak ona še kar kupuje, sploh je ne morem spremenit. men se zdi ti ful škoda. ampak mamo pa založen hladilnik do vrha in še čez
Uporabniški avatar
MissBitch
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 610
Na forumu od: 4. 7. 2004
Kraj: *med zemljo in zrakom*

Neprebrana objavaNapisal/-a MissBitch » 04. Nov. 2009 16:04

na zalogi mam obvezno naslednje stvari. in to vedno:

-kavo, kavo, kavo
-čaj, veliko veliko čaja, ker prav tako kot avtorica teme rabim vsaj 10 čajev da se lahko odločim, kaj bom pila, in da mam ljudem kaj za ponudit...
-kus kus, ker ne morem brez njega, in ker je najenostavnejši izhod v sili če moram na hitro nardit kosilo
-tuno v kozervi
-kislo smetano, smetano za kuhanje, sladko smetano
-jušne kocke
-sol, moko, sladkor, drobtine
-pašto
-jabolka
-maslo,olje, bučno olje, jabolčni in balzamični kis
-čebulo in česen

raznih jogurtov, namazov, kosmičev in podobnih stvari nimam nikoli, ker tega ne jem, sir tud bolj poredko, če lih kuham kaj takega da ga rabim, kruha ne jem, zato ga ponavadi nimam, če mi že zapaše si g kupim, kar pa je redko, sadje in zelenjavo večinoma kupujem sproti ker sovražim če se kaj pokvari in moram metat stran...
...when it comes to the love, even the devil himself has a soul...
B3jb1ka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 35
Na forumu od: 14. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a B3jb1ka » 04. Nov. 2009 16:25

    mleko
    kava
    cedevita
    čaj
    kosmiči
    pašta
When Life Gives You Questions, Google has Answers.
Uporabniški avatar
renatka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1591
Na forumu od: 30. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a renatka_ » 05. Nov. 2009 12:41

Jst mam tudi rada da je čimveč v hlaldilniku/omari, nikol se ne ve kaj se ti zalušta. Je pa problem pri nabavi, ker lahko grem vsak dan v trgovino in vedno bom zapravla uhuhuh denarja.

Uglavnem je vedno tole:

- sladkor
- sol
- moka
- testenine
- cedevita
- mleko
- đus
- riž
- kava
- kakav
- polenta
- gris
- nutela
- čokolino
- rižolino
- čokoladne kroglice za v mleko
- koruzni kosmiči
- napolitanke
- čips/smokiji
- puding (za skuhat)
- juhe/ testenine iz vrečke
- čaj
- kapučino
- vodka
- viski
- šampanjec
- Laško
- maslo
- marmelada
- jajca
- topljeni sir
- običen sir
- smetana za kuhanje/kisla in sladka smetana
- salame
- pašteta
- tuna
- čebula
- koruza
- začimbe (za pico, čili, česen in čebula u prahu, curry,...)
- olje
- kečap in pelati
- njoki
- sirovi štruklji
- testo za pico
- cmoki z nadevom
- pomfri
- sojini polpeti
- jogurti
- pudingi s smetano
- sadje (banane, jabolka, limone, lubenica - te stvari najpogosteje)

Včasih izjemoma tudi kake stvari ni, večinoma pa. Poleg tega pa še itak ostale stvari, ki jih včasih pač kupim in jih mam, potem pa spet nekaj časa ne. Bom pa pri naslednji nabavi vzela še kake mehurčkaste pijače (cocacola, ora, bananakivi,...), ker se mi pogosto zlušta samo en kozarec (ker jih drugače ne maram) in prav pride, če ma človek kr za vzet. :)

Hrane mam(a) torej dovolj, najhuje je pa to, da odprem omaro ali karkoli in se vse zdi prazno, ker mama čist preveliko kuhinjo (oz. preveč elementov in prostora v njih). Pa še jem nonstop. :D
Prikazala se mi je Marija-nije baš neka pićka.
Uporabniški avatar
Liefde
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1174
Na forumu od: 11. 10. 2009
Kraj: Nizozemska

Neprebrana objavaNapisal/-a Liefde » 05. Nov. 2009 13:16

Uh ti :eek: , sm se kar prestrašla :D

-sol
-sladkor
-moka
-testenine
-kruh
-mleko
-razni namazi
-sir
-salama
-kečap
-sok
-kava
-pudingi
-vino
-liker
-jajca
-marmelada
-smetana
-čebula
-krompir
-sladoled
-sadje
-solata
-olje
-začimbe....ne bom vč pisala :D

Nč nism boljša od tebe :D
"Življenje je kot ljubezen; ni lahko in mirno stanje, ampak težka in čudovita pustolovščina."
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 05. Nov. 2009 13:24

Vidim, da se res ogromno pozna, da imamo večino stvari doma. In seveda teh stvari imamo res ogromne zaloge. Od vloženih kumaric, paprike, domačih marmelad, domačega jabolčnega soka, vidno. Polno mesa, klobas, salam. Moko, ki jo peljemo v mlin, domač kruh, razne rezance, domača jajca, mleko, krompir.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
V_Rose_V
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 493
Na forumu od: 7. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a V_Rose_V » 05. Nov. 2009 14:01

No tu se pol vidi ona zadeva, kako recesija vpliva na denarnice pa gospodinjstva-torej NIČ :D Delam v eni izmed trgovinic v trgovskem centru in skoz gledam ljudi skozi vitrino kako tišijo veeeliiiikeee voze hrane vsak dan...Največja ironija je, da jih vidiš mogoče vsak dan, vsak drugi dan in si že pomalem zapomniš obraze in se res sprašuješ kam dajo vso to hrano...kopičijo..kopičijo jo doma in pol velike količine mečejo v smeti.
Doma smo bili navajeni, da smo res pojedli to kaj smo kupili-že zaradi omejenih financ, saj smo kupovali sproti.
Sedaj ko pa živima s fantom na svojem, se pa trudim, da kupujem toliko hrane, koliko je pojeva. Se zgodi tudi, da nama čez teden, ko sva v službi, mama kaj skuha in pol samo doma pogrejem...PRiznam , nekaj časa sva res pretiravala, pa nafilala poln hladilnik, pa vse omare...potem pa se je samo metalo stran. Predvsem kake salame, namazi, jogurti, sadje in zelenjava. Ostalo pa ima tako daljše roke trajanja.
V_Rose_V
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 493
Na forumu od: 7. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a V_Rose_V » 05. Nov. 2009 14:03

Aja, nisem pa napisala zalog :)
kava, mleko, čaji (3-4 vrste). kakšni piškoti, toast, maslo,domača marmelada, olje, kis, krompir, instant pire( nikoli ne veš kaka panika pride :P ), riž, kak paket juhice, kaka paštetka, jajca, sir...
Uporabniški avatar
Veron|ka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 217
Na forumu od: 21. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Veron|ka » 05. Nov. 2009 14:50

jst tudi sproti kupujem.. doma mi ni potrebno, ker za poln hladilnik poskrbi mama, ampak ponavadi kupi lih toliko, da se vse porabi do konca tedna.. drugo je za kake stvari, ki imajo daljši rok trajanja - kake ribe, zelenjava v konzervi, paštete itd. :) tisto pa gleda, da je stalno na voljo..

v Ljubljani, kjer imam pa stanovanje pa je bolj prazen hladilnik.. edin kak rio mare se najde pa paštete pa take stvari :D če se mi kaj zalušta pa mam trgovino 50 korakov stran, tako da ni nobenega problema.. mi je škoda metati stran hrano

The best and most beautiful things in the world cannot be seen or even touched.
They must be felt with the heart.

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov