Zajtrk

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Ali zajtrkujete?

Da,redno.
120
49%
Pogosto.
53
21%
Redko.
50
20%
Ne,nikoli.
24
10%
Skupaj glasov : 247

Uporabniški avatar
Dita-
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 618
Na forumu od: 8. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Dita- » 12. Apr. 2011 8:44

ravno jem pirin kruh in domač tunina namaz. pa mogoče še kakšn jabčk čez :)
Our passion is our strength <3
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 12. Apr. 2011 11:12

^^Malce OT: kako nardiš tunin namaz? :)
Uporabniški avatar
Dita-
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 618
Na forumu od: 8. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Dita- » 12. Apr. 2011 11:55

dve rio mare tune v lastnem soku (imajo svetlo modro embalažo - tiste v olju niso primerne, meni ni všeč kontrukcija namaza), malo žličko kisle smetane pa par oliv (po okusu). fajn paše zraven tut origano. vse to zmiksaš v mikserju in to je to. pol pa lahko daš manj/več smetane, pal po okusu :)
Our passion is our strength <3
Uporabniški avatar
delusional
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2605
Na forumu od: 25. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a delusional » 29. Maj. 2011 0:14

jst vsako jutro jem keksolino in ga morem pojest takoj k se zbudim, ker jst se tud zbudim lačna k satan. ne štekam ljudi, ki ne jejo zajtrka in jim zjutraj ne paše jest. jim pa paše sexat. jst pa sm ta prvo lačna ko se zbudim in morem takoj it scat pa jest. pa mi je fajn da je čokolino topu da mi segreje želodec in malo splahne.
Uporabniški avatar
delusional
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2605
Na forumu od: 25. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a delusional » 29. Maj. 2011 0:27

kaj me briga če je otroška. kaj pa naj pol jem? itak je vse nezdravo. ne morem bit veganka. bom crknila.
Uporabniški avatar
mycosmogirl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 769
Na forumu od: 25. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mycosmogirl » 29. Maj. 2011 10:01

Nova obsedenost, jem lahko skoraj vsak dan. Ajdov kruh premazan s skuto povrhu pa čičerika. Za zraven pa seveda kakšna skodelica čaja.
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 12. Jun. 2011 7:50

buubbika napisal/-a: Že tako jem dokler pač ne grem spat, vstanem čez 6-8h in se zbudim lačna, kot da 3 dni ne bi jedla. :roll:


js sem porajtala pr seb, da se zbudim ful lačna takrat ko zvečer veliko jem. verjetno zato, ker želodec celo noč melje in bi potem zjutraj še. če pred spanjem ne jem, teh problemov nimam.

sicer pa, ker sem bolj lene sorte za pripravo hrane, sem si zdaj kupila neke mini polnozrnate suhe kruhke, so fajn za jest, sploh če še kej gor namažem. pa kakšno sadje zraven.
Uporabniški avatar
la_estrella
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 269
Na forumu od: 31. 7. 2008
Kraj: Povsod po malo

Neprebrana objavaNapisal/-a la_estrella » 12. Jun. 2011 8:30

Zajtrk obvezno...v OŠ in gimnaziji ga nism jedla oz. sm spila sam 1kozarc soka in je to blo to dokler ni bla malca čez 4ure...na faxu pa ne zdržim več,da ne bi zutri jedla...
Jem ga pa v roku pol ure ko vstanem :)
Večinoma jem tole,k se hitr priprav in poje: Kosmiče (Nestlee fitness polnozrnati)+rozine+pol banane+1žlica Herbalife šejka v 3dcl sojinga mleka njamiii ;D
Občasno (beri: ko mam več cajta=med vikendi) mi pa zapaše tud kšna čudna mešanica 1kos kruha z nutello in pol 1kos kruha s sirom,pa še 1kos kruha z nutello...blazno paše kombinirat sladko-slano ;)
Uporabniški avatar
LuvDancin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 782
Na forumu od: 16. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a LuvDancin » 16. Jun. 2011 10:00

punkie_ napisal/-a:
buubbika napisal/-a: Že tako jem dokler pač ne grem spat, vstanem čez 6-8h in se zbudim lačna, kot da 3 dni ne bi jedla. :roll:


js sem porajtala pr seb, da se zbudim ful lačna takrat ko zvečer veliko jem.

Meni se enako dogaja. Potem, ko se prisilim, da grem lačna spat, še mal v pojstli sanjarim, kaj bom zjutri jedla, pa mi itak nikol potem ne paše, se zbudim čist sita. :lach:
Uporabniški avatar
Angel in devil shoes
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 187
Na forumu od: 30. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Angel in devil shoes » 16. Jun. 2011 11:28

Jaz za zajtrk najraje zaužijem sadije in veliko tekočine. So pa dnevi, ko mi paše tudi kakšen kos kruha z nutelo in čokoladnim mlekom ali pa zelenjavni tousti :P oz. tousti na različne načine ...
Larisa<3
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 30. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Larisa<3 » 04. Jul. 2011 6:49

zelenjavni tousti? povej več prosiiiiiiiiim, zanima me kako to narediš. doma imam toaster (tisti ki je kot žar) pa me res zanima kako naj si dam zelenjavo pa katero?

on topic:
jaz ponavadi zjutraj sadje in zeleni čaj. danes sem pojedla tri krhlje melone in eno marelico, ravno pijem še zeleni čaj... v službi ponavadi spijem kakšno kavico še, pojem kakšno banano ali dve in to je to. občasno jogurt (jogobela panakota).
če kdaj jem "normalen" zajtrk, imam še cel dan zanič občutek v želodcu...
*my needs are simple: all I want is everything*
Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 11. Jul. 2011 11:33

Vidim, da vas ful je samo sadje za zajtrk. Kaj pa potem za kosilo in večerjo? Ker zajtrk naj bi bil, kot so že naše babice govorile, "kraljevski".

Torej, najbolj bogat s OH-ji in beljakovinami. Sadje in zeleni čaj zjutraj, zvečer pa kej bolj konkretnega, ni najbolj pametna izbira.

K pa smo že pri sadju, nikakor ne razumem te obsedenosti z sadjem. Cuker, voda in mal vitaminčkov. Potem nam ta cuker (ki je fruktoza, kar pomeni, da jo morjo naša jetra predelat v glukozo, da jo telo lahko uporabi) da energijo za kakšno urco, nič več, nadalje pa telo črpa iz mišic. In kaj smo naredili? Zmanjšali mišično maso, naložili nesnago v jetrih in hitro ostal brez kakovostne energije.

Jst sadje jem samo med obroki, kot malico, pa še to preferiram banane in grozdje. Banane zarad tega, ker dajo velik energije, grozdje oziroma rozine pa zarad tega, ker vsebujejo glukozo in jo lahko telo takoj uporabi, brez predelave.

---------------------------------------------------------------------
Še tole bom dala za primer napake v prehranjevanju

Larisa<3 napisal/-a:jaaaaoooo kaj sem včeraj vse pojedla....

dopoldne:
melona, marelica, jabolko
barcafe kava z l-karnitinom, hujšamooooo ;P
par oreščkov (ene trije lešniki, dva mandlja, brusnica,..)

popoldne:
pečeni jajci + kruh (cel dan sem sanjala o pečenih jajcih)
sladoled

zvečer:
blitva s krompirjem
en piškot


Dopoldne zaužila cuker ,vodo in kofein. Nič sestavljenih OH-jev, nič beljakovin. Telo porabilo lastne zaloge (to je sicer zaželjeno v njenem primeru, ko hujša)

Popoldne beljakovine (jajca), ogljikove hidrate (kruh in sladoled).

Večerja pa spet dvojna doza OH (krompir in piškot), beljakovin nič.

Zaključek: premalo OH-jev zjutraj (bolje rečeno nič, samo cuker), popoldne pa čist preveč, za kosilo in večerjo. Piškot bi lahko pojedla za zajtrk, namesto pred spanjem, tud krompir bi bil bolj zaželjen pri kosilu, ne zvečer.
Zjutraj je telo porabilo lastno energijo, ker je ni imelo dovolj, popoldne se je je pa dvojno naložilo, ker je ni porabila toliko, kot je je vnesla. Rezultat: malo manjše mišice (zaradi minusa zjutraj) in malo več špeheka zarad piškota in krompirja zvečer.
Ja, nažalost je tko, ko nam manjka, črpa telo prvo iz mišic, ko pa je višek, se pa skladišči v ocvirkih.
Zadnjič spremenil barbie_girl_85, dne 11. Jul. 2011 11:49, skupaj popravljeno 1 krat.
Dont't wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect!
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 11. Jul. 2011 11:46

Sploh ne drži da je sadje samo voda cukr pa mal vitaminčkov. Jaz sem ravnam nekako takole (samo primer):

"Sadje je po drugi strani surova hrana, neobdelana in polna encimov, vitaminov in mineralov. Podobno pa je tudi z zelenjavo, ki je, še posebej surova, najbolj zdrava za naš organizem. Taka hrana se veliko lažje presnavlja in manj obremenjuje organe prebavnega trakta. "

Jaz vedno začnem dan s sveže stisnjem pomarančim sokov, smoothijem (sadno zelenjavnim) in nadaljujem s sadno solato v službi. Verjemi, da imam od tega več vitaminov in mineralov kot od mueslija, kruha ali jajc.
Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 11. Jul. 2011 11:54

Ok popravek - cuker voda in vitamini + encimi + minerali

(Sem napisala sam vitamini, ker je to skor isti šmorn - ne gre za hranilne snovi)

bistvo - ni sestavljenih OH-jev, ni beljakovin , ni maščob.

---------------------------------------------------------
Da se pa surova hrana lažje presnavlja in manj obremenjuje prebavo je pa FAIL. Ne da se mi linkov llimat, če pa želiš, pa lahko. Vewm tako iz glave, ko naročamo hrano za paciente, in tisti z težavami v želodcu, prebavilih.....dobivajo strogo kuhano zelenjavo ter jim odsvetujejo surovo.

Aja, še to. Vitamini, minerali, encimi - to je odlično. Je pa to le dopolnilo, od tega se ne da živeti in rabimo hranilne snovi. Sadje je pa zelo revno s tem. Obrok mora bit hranilen, z vitamini (in minerali in encimi) se futramo med obroki.
Zadnjič spremenil barbie_girl_85, dne 11. Jul. 2011 12:02, skupaj popravljeno 1 krat.
Dont't wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect!
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 11. Jul. 2011 12:02

Jaz sem celo življenje jedla takšne zajtrke (OH, maščobe, beljakovine). Zdaj se počutim veliko bolje, odkar jih ne, pa tudi lačna ne ratam več tako hitro.

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov