Voda ali Coca cola?

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
lolitaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1622
Na forumu od: 5. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lolitaa » 17. Nov. 2007 16:15

Tole sem ravnokar dobila po mailu. velikokrat sem že slišala kako coca cola škoduje, ampak spodaj prebrano me je res šokiralo.se pa ne veliko obremenjujem s tem ker sama popijem zelo malo coca cole oz. nasploh gaziranih pijač.

Resnično ti odpre oči ... voda ali Coca Cola???
Vsi vemo, da je voda pomembna, toda naslednji izsledki niso bili še nikoli prikazani na podoben način:

Voda
1. 75 % Američanov je kronično dehidriranih
2. 37 % Američanov ima mehanizem žeje tako oslabljen, da ga velikokrat zamenjajo za lakoto.
3.Celo lažja dehidracija upočasni metabolizem za 3%.
4.Kozarec vode skoraj 100 % prežene večerno lakoto (raziskave Washingtonske univerze).
5.Pomanjkanje vode je prvi znak utrujenosti.
6.Predhodne raziskave so pokazale, da 8 - 10 kozarcev vode dnevno preľene glavobole pri 80 % ljudi, podvrľenih glavobolu.
7. Samo 2-odstotni padec vode v telesu lahko sproži zabrisan kratkotrajni spomin, težave z osnovami matematike, težjo koncentracijo pri branju s papirja ali računalniškega monitorja.
8. 5 kozarcev vode dnevno zmanjąa nevarnost raka na debelem črevesju za 45 %, poleg tega za 79 % zmanjąa nevarnost raka na dojki ter za 50 % zmanjąa možnost za razvoj raka na mehurju.

Coca Cola
1. V mnogih državah ZDA cestne patrulje vozijo v avtomobilu dve galoni Coca-Cole za odstranitev madeľev krvi na cestah po prometnih nesrečah.
2. V skledo, napolnjeno s Coca-Colo, položite surov zrezek in poglejte čez dva dni - ga ni več!
3. Za čiščenje WC školjke: pločevinko Coca-Cole zlijte v školjko, pustite eno uro in izperite z vodo. Citronska kislina v Coca-Coli bo očistila madeže vodnega kamna.
4. Za odstranjevanje rjastih madežev z avtomobila: zmečkano alu-folijo namočite v Coca-Colo in madež zdrgnite.
5. Korozivni madeľi na avtomobilskem akumulatorju: Pločevinko Coca-Cole zlijte preko akumulatorskih baterij in korozija bo izginila.
6.Vse rjaste madeže boste očistili s krpo, namočeno v Coca-Colo, ki jo za nekaj minut položite na madež.
7.Kako speči sočno pečenko: V pekač zlijete pločevinko Coca Cole, pečenko zavijete v alu folijo in pečete. 30 minut pred koncem peke odstranite folijo, pečenko prelijete s "sokom" in zlato rjavo zapečete.
8. Odstranjevanje mastnih madežev: s Coca-Colo namočite oblačila, dodate detergent in operete v stroju. Coca Cola bo pomagala odstraniti mastne madeže.
9.Če se v avtu rosijo stekla, jih premašete s Coca Colo.


In sedaj, samo za informacijo!
1. V Coca-Coli je fosforna kislina - pH 2,8. Noht raztopi v štirih dneh.Fosforna kislina tudi raztopi kalcij iz kosti ki je glavni povzročitelj osteoporoze.
2.Za koncentrat - sirup Coca-Cole morajo prevozniki uporabljati cisterne, ki so zaščitene proti rjavenju.
3. Distributerji Coca-Cole še 20 let uporabljajo Coca-Colo za čiščenje tovornjakov in motorjev!

še vprašanje: bi raje kozarec vode ali Coca-Cole? :D
I wanna wake up in a city, that doesn't sleep.
Uporabniški avatar
Yazmeen
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2376
Na forumu od: 18. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Yazmeen » 17. Nov. 2007 16:18

Jst Coca cole sploh ne pijem, tko da ni panike :D

Sm pa ljubiteljica vode (čist navadne, brez okusa) in je ful spijem...

Pr men zmaga voda, vedno in pred vsem :wink:
Uporabniški avatar
densy
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2048
Na forumu od: 5. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a densy » 17. Nov. 2007 16:31

ah tiste pol litra na mesec kokakole k jest spijem.. :)
Maudisa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1099
Na forumu od: 29. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Maudisa » 17. Nov. 2007 16:46

^^ jaz tudi ... ne škodi tolk,kot če bi jo pil vsak dan namesto vode (oz. drugih pijač).
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 17. Nov. 2007 17:23

Mnja, mam še nek u spominu tale mejl.

Heh, ne pomnem kdaj sm nazadnje kokakolo pila. Ne prenašam mehurčkou pa še tu mač presladko mi je use skp.

Je pa moj dečko faca; usakič, k se mau preveč naje, mora nujno eno kokakolo čez spit, kr mu to pomaga hitrej "razgrajevat" pojedeno in se pol bol počut. Mene osebno bi tak "postopek" sam u luft vrgu (beri: bi se napihnla do neba - mam že tko ful občutliu trebuščk :D in se napihnem že od enga piškota).
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
densy
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2048
Na forumu od: 5. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a densy » 17. Nov. 2007 17:54

ja sam drgač jo je pa uporabno met doma pa v avtu - ne rabš nobenga druzga čistila :D
Uporabniški avatar
B@bsy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 367
Na forumu od: 24. 2. 2006
Kraj: KK

Neprebrana objavaNapisal/-a B@bsy » 17. Nov. 2007 18:23

samo ne pit coca cole pa pol mentos bonbonov ker je zaradi tega lahko umre, enmu fantku je razneslo želodec
Uporabniški avatar
Lil`Bee
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 119
Na forumu od: 2. 11. 2007
Kraj: otok Ajaja

Neprebrana objavaNapisal/-a Lil`Bee » 17. Nov. 2007 18:30

Jp, da povzroči neko kemijsko reakcijo sem pa že tudi jaz slišala.. mislim da gre za coca-cola light pa mentos mentol bombone.., v reprezentaciji so položili bombon v flašo pijače in je kr na use strani brizgnala pena vn.
Zato pa tudi ne pijem nobene gazirane pijače, nasplošno so itq vsi sokovi pa napitki sam cukr, kalorije, koncentrati pa neki kvazi-emulgatorji ali kaj vem kaj... :x
Uporabniški avatar
jemina
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3807
Na forumu od: 14. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jemina » 17. Nov. 2007 18:30

Zj bom pa začela coco colo kupovat. Jo bom imela namesto čistila.
Dame mas quiero mas
De esa bendita forma en que me miras
Solo tu, solo yo
Caricias que me roben la razon
Anelise
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1163
Na forumu od: 25. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Anelise » 17. Nov. 2007 18:36

s čim si bom zej bambus delala??? :cry: :cry:
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 17. Nov. 2007 18:41

Jah če boš z bambusom pila nebo nič narobe...kaj pa enio k samo coca-colo pijejo vsak dan?

Mislim, da če občasno ni nič narobe ane...Vsaj potem pij kaj zdravega ;)
Mehurčki so pa sploh znani, da škodujejo zobni sklenini...
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
Uporabniški avatar
metuljčica*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1570
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a metuljčica* » 17. Nov. 2007 18:42

Jaz se tudi še spomnem tega mejla :) Gaziranih pijač pa sploh ne pijem, prav tako ne sokov.
Telo potrebuje samo vodo. :)
Uporabniški avatar
godnessa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 48
Na forumu od: 5. 5. 2007
Kraj: lj

Neprebrana objavaNapisal/-a godnessa » 17. Nov. 2007 18:47

ja sm jst že tud enkrat neki podobnega slišala.
sm svoje cajte popila kr dost kokakole, pa sm se ji kr hmal odpovedala. pijem sedaj večinoma vodo, sam vseen se pa vsake tok časa ne odpovem mali flaški "strupa"

sj se zavedam da je vse to biznis, sam zakaj pol tako pjačo sploh imajo v prodaji in jo reklamirajo če je kot sama kokakola tak nepriporočljiva.
neki sm zmutila tle na koncu se še sama ne razumem. :D
Anelise
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1163
Na forumu od: 25. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Anelise » 17. Nov. 2007 18:51

Tigi napisal/-a:Jah če boš z bambusom pila nebo nič narobe...kaj pa enio k samo coca-colo pijejo vsak dan?

Mislim, da če občasno ni nič narobe ane...Vsaj potem pij kaj zdravega ;)


ja,saj,vino pride zravn :D
Uporabniški avatar
renatka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1591
Na forumu od: 30. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a renatka_ » 17. Nov. 2007 20:14

Moja favourite pijača je tako ali tako navadna voda, torej 1:0 zame. Včasih spijem tudi juice. Da spijem karkoli drugega je zame res redkost, pogosto se to zgodi ko grem ven al pa ob kakšni posebni priložnosti.
Prikazala se mi je Marija-nije baš neka pićka.

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov